*

Αποστολέας Θέμα: Προσφυγή επιτυχόντων Ασεπ ΠΕ02  (Αναγνώστηκε 107132 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bird1996

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή επιτυχόντων Ασεπ ΠΕ02
« Απάντηση #84 στις: Φεβρουάριος 25, 2015, 09:54:14 μμ »
Υπάρχει περίπτωση να σε καλύψει για να μην κάνεις προσφυγή... Εσύ όμως κυνηγάς και τα δύο: και την προσφυγή και το Υπουργείο.
Και κάτι για την 'πιλοτική' δίκη:
Ι.Α. Η «Πιλοτική Δίκη» για θέματα γενικότερου ενδιαφέροντος (άρθρο 1) .
Με το πρώτο άρθρο του ν. 3900/10 εισάγεται για πρώτη φορά , για θέματα γενικότερου ενδιαφέροντος που έχουν συνέπειες σε ευρύτερο κύκλο προσώπων, ο θεσμός της «Πιλοτικής» δίκης ενώπιον του ΣτΕ , ως ένας ακόμη ενισχυτικός μηχανισμός της ενότητας της νομολογίας, στηριζόμενος στην ευθεία συνεργασία είτε του διαδίκου είτε του διοικητικού Δικαστηρίου με το ανώτατο Δικαστήριο, στα πλαίσια εκκρεμούς δίκης .
Η ratio της ρύθμισης είναι η επίτευξη μίας ενιαίας νομολογιακής γραμμής σε θέματα μαζικού ενδιαφέροντος που έχουν κυρίως δημοσιονομικές επιπτώσεις ,όπως ιδίως τα φορολογικά ( έκτακτες εισφορές κλπ) και κατά κανόνα γεννούν αντιδράσεις και αμφισβητήσεις κατεξοχήν ως προς την συνταγματικότητα τους. Κρίνεται δηλαδή σκόπιμο, ιδίως μετά την δυσχερή οικονομική κατάσταση που βρέθηκε το ελληνικό δημόσιο, τέτοια θέματα να εισάγονται ευθύς εξαρχής στο ΣτΕ ώστε αυτό να διατυπώνει τη νομολογιακή του θέση με την έκδοση τελειωτικής επί του κρισίμου θέματος απόφασης, επηρεάζοντας έτσι την μελλοντική αντιμετώπιση παρομοίων δικών από τα διοικητικά δικαστήρια. Είναι πρόδηλο ότι το θέμα γενικότερου ενδιαφέροντος δεν μπορεί να αναφέρεται σε πραγματικά περιστατικά αλλά πρέπει να είναι νομικό θέμα, κρίσιμο και σημαντικό τόσο για την εκκρεμούσα δίκη όσο και για ένα ευρύτερο κύκλο παρομοίων υποθέσεων που εκκρεμούν ή που πρόκειται να δημιουργηθούν σε τάχιστο διάστημα.
http://www.nomikospoudastirio.gr/content/%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%BF%CF%83-%CE%B3-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%85%CF%83%CE%B1%CE%BD%CE%B9%CE%B4%CE%B7%CF%83-%CE%BF-%CE%BD%CF%8C%CE%BC%CE%BF%CF%82-39002010-%CE%BF%CE%B9-%CE%B8%CE%B5%CF%83%CE%BC%CE%B9%CE%BA%CE%AD%CF%82-%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%B3%CE%AD%CF%82-%CF%83%CF%84%CE%B7-%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BD%CE%BF%CE%BC%CE%AF%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CF%83%CF%85%CE%BC%CE%B2%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%AF%CE%BF%CF%85-%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%B5%CF%80
Συνάδερφοι θέλω να ξέρετε πως πρέπει όλοι να αναλάβουν την ευθύνη τους για το πως θα αντιμετωπίσουν το θέμα. Εμένα μου μετέφεραν πως ομαδικά είναι δύσκολο να κινηθεί το θέμα, αν και για μένα αυτό θα ήταν το ευκταίο.
Επειδή έχω λάβει κάποια μηνύματα, έχω να πω τα εξής:
Κανείς δεν είναι δικηγόρος εδώ μέσα, έτσι ώστε να δώσει κατευθυντήριες γραμμές. Αναφέρθηκαν κάποια ονόματα δικηγόρων εδώ για όποιον έχει χαθεί. Επίσης είμαστε διαφορετικές περιπτώσεις. Εγώ προσωπικά είμαι δυστυχώς οριακά έξω από το νούμερο που βρήκα για το 2008, και ίσως να μη μπορώ να συμπεριληφθώ στους αναδρομικούς διορισμούς.  :(
Κάποιος που είναι πιο κοντά φαντάζομαι θα το κυνηγήσει περισσότερο.
Απλά να μεταφέρω τη σκέψη μου ότι πέρα από τους αναδρομικούς διορισμούς , υπάρχει και το θέμα των άμεσων διορισμών που έχουν εξαγγελθεί. Ελπίζω να συμπεριλάβουν αρκετούς επιτυχόντες πε02 του 2008  και μεσόπρόθεσμα να διοριστούν και αρκετοί παλιοί επιτυχόντες.
 

Και γιατί να μη γίνει ρύθμιση για τους επιτυχόντες του Α.Σ.Ε.Π. του 2008 ή όποιου άλλου έτους, εφόσον ήταν κοντά στον αριθμό διοριστέων, ώστε να πάνε αναπληρωτές? Τόσες και τόσες ρυθμίσεις έχουν γίνει, γιατί να μη γίνει έστω μία και για τους Ασεπίτες?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προσφυγή επιτυχόντων Ασεπ ΠΕ02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:12:21 »

Αποσυνδεδεμένος paparouna88

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 324
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή επιτυχόντων Ασεπ ΠΕ02
« Απάντηση #85 στις: Φεβρουάριος 25, 2015, 10:13:22 μμ »


Παπαρούνα μου εξηγείς σε παρακαλώ γιατί είναι δύκολο να κινηθεί το θέμα ομαδικά; Τι εννοείς;

Μου είπαν για δικογραφίες ως 30 άτομα, που προφανώς έχουν όμοιο 'συμφέρον'.
Επίσης πρέπει να ρωτηθούν οι δικηγόροι τί από τις προσαυξήσεις ισχύει στον πίνακα. Ο βαθμός πτυχίου πχ.
Αλλιώς η θέση του καθενός μπορεί να αλλάξει.

Αποσυνδεδεμένος paparouna88

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 324
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή επιτυχόντων Ασεπ ΠΕ02
« Απάντηση #86 στις: Φεβρουάριος 25, 2015, 10:16:33 μμ »
bird1996 αν ήμουν υπουργός  θα διόριζα αναπληρωτές από τους επιτυχόντες του2008, που λέει ο Ν. του '97.
Δυστυχώς δεν είμαι, και δεν ξέρω αν προτίθεται κάποιος μεσούσης της σχολικής χρονιάς να ανακινήσει τέτοιο θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bird1996

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή επιτυχόντων Ασεπ ΠΕ02
« Απάντηση #87 στις: Φεβρουάριος 25, 2015, 10:23:37 μμ »
Paparouna καλά τα λες. Όμως είναι τουλάχιστον αστείο να διορίσει και καλά μόνιμους από τον Α.Σ.Ε.Π. και αναπληρωτές μόνο από τις προυπηρεσίες. Έτσι διαιωνίζεται μια νοσηρή κατάσταση και εμείς απλά ξεσκονίζουμε την ταφόπλακά μας. Πρέπει να λάβουν υπόψη ότι οι επιτυχόντες του Α.Σ.Ε.Π. θέλουν κι αυτοί να δουλέψουν.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προσφυγή επιτυχόντων Ασεπ ΠΕ02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:12:21 »

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10810
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή επιτυχόντων Ασεπ ΠΕ02
« Απάντηση #88 στις: Φεβρουάριος 25, 2015, 10:26:24 μμ »
Γενικό σύνολο 788 εκτός ΑΣΕΠ μετά τον διαγωνισμό του 2008.
Δεν έχω βάλει τις ειδικές α. πολυτέκνων β. γονέων αναπήρων γ. αναπήρων. Έχω βάλει μόνο τη δ. κατηγορία των απολυμένων ιδιωτικών.
Ίσως και να πρέπει να μετρηθούν και αυτοί οι διορισμοί, γιατί και πάλι είναι χωρίς τον έλεγχο του ΑΣΕΠ.
Ρωτήστε τον δικηγόρο να σας το διευκρινίσει!

Αποσυνδεδεμένος fasvil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση και τους υπουργούς της
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή επιτυχόντων Ασεπ ΠΕ02
« Απάντηση #89 στις: Φεβρουάριος 25, 2015, 10:35:45 μμ »
Να σας πω κάποιες σκέψεις μου. Δεν έχει κανένα νόημα νομίζω να ψάχνουμε ονόματα και νούμερα και ποια είναι η σειρά μας και σε ποιο διαγωνισμό. Αφήστε που τα παλιότερα στοιχεία δεν βρίσκονται, κι αν είχε ισχύσει ο νόμος αυτοί που έδωσαν 2,3,4 ΑΣΕΠ θα είχαν διοριστεί νωρίτερα, άρα όλες οι σειρές θα ήταν αλλιώς, όπως είπε παραπάνω και η Madonna mia. Δεν ξέρω αν στέκονται νομικά αυτά που λέω, αλλά θα πρέπει να στηριχθούμε στο ότι από το 2001 έπρεπε να διορίζονται οι ΑΣΕΠίτες. Αυτός ήταν ο νόμος. Νομίζω ότι όλοι οι επιτυχόντες και σε οποιοδήποτε διαγωνισμό μπορούμε να κάνουμε όλοι μαζί προσφυγή. Χρειάζεται όμως  δικηγόρος να μας λύσει απορίες και να ξεκαθαρίσει τι πρέπει να κάνουν και ποιοι. Υπάρχει κάποια εξέλιξη; Έχετε βρει κάποιον;

Αποσυνδεδεμένος paparouna88

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 324
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή επιτυχόντων Ασεπ ΠΕ02
« Απάντηση #90 στις: Φεβρουάριος 25, 2015, 10:37:48 μμ »
Paparouna καλά τα λες. Όμως είναι τουλάχιστον αστείο να διορίσει και καλά μόνιμους από τον Α.Σ.Ε.Π. και αναπληρωτές μόνο από τις προυπηρεσίες. Έτσι διαιωνίζεται μια νοσηρή κατάσταση και εμείς απλά ξεσκονίζουμε την ταφόπλακά μας. Πρέπει να λάβουν υπόψη ότι οι επιτυχόντες του Α.Σ.Ε.Π. θέλουν κι αυτοί να δουλέψουν.
Αν γίνει το πρώτο, θα γίνει και το δεύτερο. Απλά είναι μέσα στη χρονιά, και είναι δύσκολο να ανακληθούν οι προσλήψεις, που ήδη έχουν γίνει.

Αποσυνδεδεμένος paparouna88

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 324
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή επιτυχόντων Ασεπ ΠΕ02
« Απάντηση #91 στις: Φεβρουάριος 25, 2015, 10:44:46 μμ »
Να σας πω κάποιες σκέψεις μου. Δεν έχει κανένα νόημα νομίζω να ψάχνουμε ονόματα και νούμερα και ποια είναι η σειρά μας και σε ποιο διαγωνισμό. Αφήστε που τα παλιότερα στοιχεία δεν βρίσκονται, κι αν είχε ισχύσει ο νόμος αυτοί που έδωσαν 2,3,4 ΑΣΕΠ θα είχαν διοριστεί νωρίτερα, άρα όλες οι σειρές θα ήταν αλλιώς, όπως είπε παραπάνω και η Madonna mia. Δεν ξέρω αν στέκονται νομικά αυτά που λέω, αλλά θα πρέπει να στηριχθούμε στο ότι από το 2001 έπρεπε να διορίζονται οι ΑΣΕΠίτες. Αυτός ήταν ο νόμος. Νομίζω ότι όλοι οι επιτυχόντες και σε οποιοδήποτε διαγωνισμό μπορούμε να κάνουμε όλοι μαζί προσφυγή. Χρειάζεται όμως  δικηγόρος να μας λύσει απορίες και να ξεκαθαρίσει τι πρέπει να κάνουν και ποιοι. Υπάρχει κάποια εξέλιξη; Έχετε βρει κάποιον;

Δεν είναι τόσο απλό. Ο πίνακας Ασεπ που υπάρχει τώρα είναι του 2008, μέχρι να πάψει να ισχύει μετά από έναν νέο Ασέπ. Από κει μπορεί να αντλήσει διοριστέους τώρα. Οι πιο παλιοί επιτυχόντες δικαιώνονται με αναδρομικό διορισμό ως τον αριθμό που θα πήγαινε ο πίνακας αν υπήρχε το 100% Ασεπ. Και εκεί κολλάει το θέμα, διότι πρόκειται για μεγάλο κόστος για την κυβέρνηση. Δηλαδή πρέπει να αναγνωρίσει χρόνια προϋπηρεσίας να τους εντάξει σε ανώτερο μισθολογικό κλιμάκιο, και να τους δώσει αναδρομικά. Εσύ βέβαια προσφεύγεις και λες στο κράτος άντε κόψε το λαιμό σου.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 25, 2015, 10:50:29 μμ από paparouna88 »

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή επιτυχόντων Ασεπ ΠΕ02
« Απάντηση #92 στις: Φεβρουάριος 26, 2015, 01:41:14 πμ »
Τι γνωρίζω εγώ από τη συμμετοχή μου σε προσφυγή από το 2007:
1. προσφεύγουν όσοι επιτυχόντες θέλουν αρκεί ο συνολικός αριθμός των ατόμων που προσφεύγουν να μην είναι μεγαλύτερος από τον αριθμό αυτών που έχουν έννομο συμφέρον, πχ έννομο συμφέρον έχουν επιτυχόντες μέχρι πχ το 10 σειρά, προσφεύγουν ο 1ος, 2ος 3ος 5ος 8ος και 10ος. μπορούν να προσφύγουν οι 6 αυτοί συν άλλοι 4 επιτυχόντες ανεξαρτήτως σειράς, γιατί οι ενδιάμεσοι δεν προσέφυγαν. Έχει γίνει κι έχουν δικαιωθεί.
2. αυτό με τα 30 άτομα πρώτη φορά το ακούω και είναι ύποπτο: αν σε μία ειδικότητα ανά έτος ασεπ και ανά κλάδο είναι 100 τα άτομα τι θα γίνει; Ακόμη και αυτοί που προσέφυγαν τώρα στο στε ήταν περίπου 60 ( ας με διορθώσει κανείς). Ακόμη κι εάν χωριστούν οι υποθέσεις, μετά τα δικαστήρια τα συνενώνουν και μάλιστα από διαφορετικούς κλάδους αν αφορούν την ίδια υπόθεση. Το να λες ότι υπάρχει περιορισμός 30 ατόμων μόνο με σκοπό το χρήμα το κάνεις. Ίσα ίσα όσο περισσότερα άτομα τόσο περισσότερο μοιράζεται το ήδη μεγάλο κόστος και από την άλλη 200 άτομα που προσφεύγουν έχουν μεγαλύτερη πιθανότητα ίσως να χαρακτηριστεί η δίκη τους ως πιλοτική. Το κόστος ανεβαίνει στην πορεία αν σκεφτείτε ότι θέλει μετά και αγωγή για τα αναδρομικά χρήματα που πάει περίπου (για επιτυχόντες του 2007 πχ) 1500 το άτομο (όσα περισσότερα λεφτά σου χρωστάνε τόσο περισσότερα λεφτά δίνεις στον δικηγόρο, μετά άλλα λεφτά για στε κ.ο.κ είναι σπορ για γερές τσέπες.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10810
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή επιτυχόντων Ασεπ ΠΕ02
« Απάντηση #93 στις: Φεβρουάριος 26, 2015, 07:36:51 πμ »
Στην αρχή οι ασεπίτες που είχαν προσφύγει ήταν περίπου 60 μετά αυξήθηκαν σε 80-90. Κάποια στιγμή πέρασαν τους 100, αλλά καθώς κάποιοι διορίζονταν ο αριθμός στα δικόγραφα των νέων ετών μειώνονταν. Στο ΣτΕ, όμως, εκπροσωπηθήκαμε όλοι, αδιόριστοι και διορισμένοι πλέον του ΑΣΕΠ 2008.

Αποσυνδεδεμένος paparouna88

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 324
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή επιτυχόντων Ασεπ ΠΕ02
« Απάντηση #94 στις: Φεβρουάριος 26, 2015, 08:47:35 πμ »
Τι γνωρίζω εγώ από τη συμμετοχή μου σε προσφυγή από το 2007:
1. προσφεύγουν όσοι επιτυχόντες θέλουν αρκεί ο συνολικός αριθμός των ατόμων που προσφεύγουν να μην είναι μεγαλύτερος από τον αριθμό αυτών που έχουν έννομο συμφέρον, πχ έννομο συμφέρον έχουν επιτυχόντες μέχρι πχ το 10 σειρά, προσφεύγουν ο 1ος, 2ος 3ος 5ος 8ος και 10ος. μπορούν να προσφύγουν οι 6 αυτοί συν άλλοι 4 επιτυχόντες ανεξαρτήτως σειράς, γιατί οι ενδιάμεσοι δεν προσέφυγαν. Έχει γίνει κι έχουν δικαιωθεί.
2. αυτό με τα 30 άτομα πρώτη φορά το ακούω και είναι ύποπτο: αν σε μία ειδικότητα ανά έτος ασεπ και ανά κλάδο είναι 100 τα άτομα τι θα γίνει; Ακόμη και αυτοί που προσέφυγαν τώρα στο στε ήταν περίπου 60 ( ας με διορθώσει κανείς). Ακόμη κι εάν χωριστούν οι υποθέσεις, μετά τα δικαστήρια τα συνενώνουν και μάλιστα από διαφορετικούς κλάδους αν αφορούν την ίδια υπόθεση. Το να λες ότι υπάρχει περιορισμός 30 ατόμων μόνο με σκοπό το χρήμα το κάνεις. Ίσα ίσα όσο περισσότερα άτομα τόσο περισσότερο μοιράζεται το ήδη μεγάλο κόστος και από την άλλη 200 άτομα που προσφεύγουν έχουν μεγαλύτερη πιθανότητα ίσως να χαρακτηριστεί η δίκη τους ως πιλοτική. Το κόστος ανεβαίνει στην πορεία αν σκεφτείτε ότι θέλει μετά και αγωγή για τα αναδρομικά χρήματα που πάει περίπου (για επιτυχόντες του 2007 πχ) 1500 το άτομο (όσα περισσότερα λεφτά σου χρωστάνε τόσο περισσότερα λεφτά δίνεις στον δικηγόρο, μετά άλλα λεφτά για στε κ.ο.κ είναι σπορ για γερές τσέπες.
Δεν έχω μιλήσει προσωπικά με δικηγόρο. Σας λέω ό,τι μου είπαν. Μπορεί να μην ισχύει. Δεν είπα ποτέ ότι μου το είπε δικηγόρος. Γι αυτό είπα ότι ο καθένας αναλαμβάνει την προσωπική του ευθύνη. Αναφέρθηκαν ονόματα πχ του Χατζηφώτη. Όποιος θέλει ας ρωτήσει. Εγώ επειδή είμαι έξω από το νούμερο των ατόμων που θα μπορούσαν να διεκδικήσουν αναδρομικό διορισμό δεν το ψάχνω πολύ το θέμα του αναδρομικού.  :-[

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή επιτυχόντων Ασεπ ΠΕ02
« Απάντηση #95 στις: Φεβρουάριος 26, 2015, 09:05:34 πμ »
Paparouna88 είπαμε μπορεις να συμμετέχεις, δεν ειναι αυστηρά τα νούμερα δηλαδή το όριο αυτών που έχουν έννομο συμφέρον. Η δίκη παίρνει πολυ χρόνο. 3-4 χρόνια για εφετείο και άλλα 4 περίπου για στε. Μην βλέπετε αυτο το στε που βγήκε, ήταν πιλοτική δίκη και έγινε σε 4 χρόνια αφού στην ουσία πέρασε κατευθείαν απο εφετείο σε στε. Απλά με δικαίωση ο διορισμός ειναι αναδρομικός.

βοτσαλάκι

  • Επισκέπτης
Απ: Προσφυγή επιτυχόντων Ασεπ ΠΕ02
« Απάντηση #96 στις: Φεβρουάριος 26, 2015, 09:13:20 πμ »
Paparouna88 είπαμε μπορεις να συμμετέχεις, δεν ειναι αυστηρά τα νούμερα δηλαδή το όριο αυτών που έχουν έννομο συμφέρον. Η δίκη παίρνει πολυ χρόνο. 3-4 χρόνια για εφετείο και άλλα 4 περίπου για στε. Μην βλέπετε αυτο το στε που βγήκε, ήταν πιλοτική δίκη και έγινε σε 4 χρόνια αφού στην ουσία πέρασε κατευθείαν απο εφετείο σε στε. Απλά με δικαίωση ο διορισμός ειναι αναδρομικός.

Καλημέρα! Μία ερώτηση Syllas.Αν δηλαδή υποθέσουμε πως διοριζόμαστε σε 2 χρόνια λόγω ασέπ και αναπληρώσεων και εντωμεταξύ κάναμε προσφυγή και δικαιωθούμε: αυτόματα θα αλλάξουμε και μόρια και τοποθέτηση;Είσαι σίγουρη ότι κρατά τόσα χρόνια;

Υπάρχει κανείς επιτυχών του διαγωνισμού του 2002 φιλόλογος;Υπάρχει καμία κίνηση για εκείνον τον ΑΣΕΠ;

Αποσυνδεδεμένος paparouna88

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 324
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή επιτυχόντων Ασεπ ΠΕ02
« Απάντηση #97 στις: Φεβρουάριος 26, 2015, 09:26:27 πμ »
Paparouna88 είπαμε μπορεις να συμμετέχεις, δεν ειναι αυστηρά τα νούμερα δηλαδή το όριο αυτών που έχουν έννομο συμφέρον. Η δίκη παίρνει πολυ χρόνο. 3-4 χρόνια για εφετείο και άλλα 4 περίπου για στε. Μην βλέπετε αυτο το στε που βγήκε, ήταν πιλοτική δίκη και έγινε σε 4 χρόνια αφού στην ουσία πέρασε κατευθείαν απο εφετείο σε στε. Απλά με δικαίωση ο διορισμός ειναι αναδρομικός.
Είναι τόσος πολύς ο χρόνος, αφού έχει ήδη γίνει η "πιλοτική" δική;
Πείτε και σεις κανένα δικηγόρο γιατί ρωτούν συνάδερφοι.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159851
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 650
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 498
Σύνολο: 507

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.094 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.