*

Αποστολέας Θέμα: Προσφυγή επιτυχόντων Ασεπ ΠΕ02  (Αναγνώστηκε 106777 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή επιτυχόντων Ασεπ ΠΕ02
« Απάντηση #70 στις: Φεβρουάριος 25, 2015, 01:48:06 πμ »
Το 2000 ο Ρουπακιώτης και ο Θεοδωράτος κερδίζουν το δικαστήριο για τα δυσπρόσιτα, τότε που ήταν 75-25 και η απόφαση εφαρμόζεται
το 2002 και 2005 Φιλόλογοι προσφεύγουν με άλλους δικηγόρους  για την καταστρατήηγηση του 60-40 και δεν δικαιώνονται
το 2000 προσφεύγουν με Θεοδωράτο κάποιοι για την αρνητική βαθμολογία εναντίων ασεπ, κερδίζουν, ο ασεπ δεν εφαρμόζει και αφού τους δικαιώνει το στε διορίζονται επι Μπαμπινιώτη 2012 (3 άτομα)
το 2007 ο Θεοδωράτος και ο Κατρούγκαλος δικαιώνουν φιλολόγους, φυσικούς χημικούς μαθηματικούς γυμναστές και δικαιώνονται όλοι, το υπουρείο δεν εφαρμόζει την απόφαση (Διαμαντοπούλου), το στε τους θα δικαστεί τώρα και επηράζεται σε πολύ μεγάλο βαθμό από την τωρινή απόφαση του στε.
Μπορέι να προσφύγει και αυτός που βρίσκεται παρακάτω από τα νούμερα που υπολογίζετε με το νομικό σκεπτικό οτι δεν έχουν προσφύγει η ενδιάμεσοι. Έχουν προσφύγει έτσι άτομα σε προγούμενα δικαστήρια κι έχουν δικαιωθεί. το σίγουρο είναι ότι όποιος δεν προσφεύγει δε διορίζεται ακόμη κι αν δικαιωθούν οι προσφυγέντες.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προσφυγή επιτυχόντων Ασεπ ΠΕ02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:27:20 »

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή επιτυχόντων Ασεπ ΠΕ02
« Απάντηση #71 στις: Φεβρουάριος 25, 2015, 02:20:25 πμ »
το 2007 ο Θεοδωράτος και ο Κατρούγκαλος δικαιώνουν φιλολόγους, φυσικούς χημικούς μαθηματικούς γυμναστές και δικαιώνονται όλοι, το υπουρείο δεν εφαρμόζει την απόφαση (Διαμαντοπούλου), το στε τους θα δικαστεί τώρα και επηράζεται σε πολύ μεγάλο βαθμό από την τωρινή απόφαση του στε.
για την καταστρατήγηση του 60-40. Εδώ οχι μονο δεν τήρησαν το 100% ΑΣΕΠ αλλά καταστρατήγησαν το 60-40 έφτασε δηλαδή το πράγμα να διορίζονται 50% απο ΑΣΕΠ και 50% απο πίνακες που στους φιλολόγους ελάχιστοι απο 40% ήταν διοριστέοι του ΑΣΕΠ, είχαν πιάσει απο νωρίς το νόημα με την πδς.

Αποσυνδεδεμένος bird1996

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή επιτυχόντων Ασεπ ΠΕ02
« Απάντηση #72 στις: Φεβρουάριος 25, 2015, 09:32:51 πμ »
Πίκρα και μόνο πίκρα. Είναι πολύ απογοητευτικό να παλεύουμε ως επιτυχόντες του Α.Σ.Ε.Π. για μια θέση, που βάσει νόμου μας ανήκει. Πληροφοριακά λέω για όσους εκφράζουν επιθετικότητα εναντίον μας, επειδή δώσαμε εξετάσεις, ότι κανείς δε μας ρώτησε και εμάς, αν θέλαμε να πάμε οπουδήποτε για προυπηρεσία. Όσοι τρέχτε, χωρίς εξετάσεις, σας δόθηκε η ευκαιρία και τώρα φωνάζετε για το δίκιο σας. Όσοι δεν είχαμε μέσο, αν και με επιτυχίες, δεν πήγαμε ούτε ωρομίσθιοι. Γιατί η προυπηρεσία κατατασσεται πάνω από όλα, ενώ ο νόμος Αρσένη μιλούσε μόνο για γραπτές εξετάσεις. Από την άλλη η προσφυγή στο ΣΤΕ φαντάζει πολύ περίργη, από τη στιγμή που τελικά διεκδικώ το νομοθετημένο δικαίωμα μου και βέβαια όλοι οι συνδικαλιστές είναι υπέρ των προυπηρεσιών και μόνο, χωρίς προαπαιτούμενο τον Α.Σ.Ε.Π. Πόσο να περιμένω? Τέλος να σας πω , για τους έχοντες αμφιβολία, ότι και εγώ όπως και πολλοί άλλοι που δώσαμε εξετάσεις, παράλληλα δουλεύαμε και είχαμε όλες τις υποχρεώσεις που έχει ο μέσος άνθρωπος.

Αποσυνδεδεμένος paparouna88

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 324
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή επιτυχόντων Ασεπ ΠΕ02
« Απάντηση #73 στις: Φεβρουάριος 25, 2015, 10:27:33 πμ »
ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΗΣ ΟΛΟΜΕΛΕΙΑΣ ΤΟΥ ΣΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΣΟΣΤΩΣΗ 60-40%
Αντισυνταγματικός ο τρόπος διορισμού εκπαιδευτικών
«Στον αέρα» βρίσκεται το σύστημα πρόσληψης εκπαιδευτικών που εφαρμόστηκε την τελευταία 5ετία (από το 2010 μέχρι και την τρέχουσα σχολική χρονιά), καθώς η Ολομέλεια του Συμβουλίου της Επικρατείας έκρινε αντισυνταγματικές τις σχετικές μεταβατικές διατάξεις του νόμου 3848/10.
Αντισυνταγματικός ο τρόπος διορισμού εκπαιδευτικών 
Με ομόφωνη απόφασή της (527/15) η Ολομέλεια ΣτΕ σε "πιλοτική" δίκη έκρινε ότι οι επίμαχες ρυθμίσεις παραβιάζουν τις συνταγματικές αρχές της ισότητας και της αξιοκρατίας, αφού στην πράξη περιόρισαν την περίοδο 2010-15 τους διορισμούς μέσω πινάκων του διαγωνισμού του ΑΣΕΠ!
Ετσι ανοίγει ο δρόμος για μεγάλες ανακατατάξεις και αποζημιώσεις
http://www.ethnos.gr/article.asp?catid=22768&subid=2&pubid=64145876

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προσφυγή επιτυχόντων Ασεπ ΠΕ02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:27:20 »

Αποσυνδεδεμένος marsis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή επιτυχόντων Ασεπ ΠΕ02
« Απάντηση #74 στις: Φεβρουάριος 25, 2015, 10:39:22 πμ »
Καλημέρα,  κι εγώ, όπως πολλοί άλλοι, έχουμε αναστατωθεί και μπερδευτεί μ' όλα αυτά που διαβάζουμε αυτές τις μέρες... βοτσαλάκι, katiafil βρίσκομαι σε ανάλογη κατάσταση. Η απόφαση του ΣΤΕ δηλαδή δίνει το δικαίωμα σε όσους είχαν μια σχετικά καλή θέση στον πίνακα κατάταξης των επιτυχόντων του ΑΣΕΠ π.χ. του 2004 - που αφορά εμένα, μιας και ήταν ο καλύτερος βαθμός μου στους ΑΣΕΠ που συμμετείχα, να κάνουμε προσφυγή; Και, όταν λέμε δικαίωση, αυτό μεταφράζεται με δυνατότητα διεκδίκησης διορισμού; Ποιος μπορεί να ξεμπερδέψει αυτό το κουβάρι και να βγάλει άκρη, ύστερα από τόσα χρόνια;

Αποσυνδεδεμένος paparouna88

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 324
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή επιτυχόντων Ασεπ ΠΕ02
« Απάντηση #75 στις: Φεβρουάριος 25, 2015, 11:10:31 πμ »
Υπάρχουν άτομα που ενημερώνονται τώρα από δικηγόρους και λογικά θα ειδοποιήσουν για να συμμετάσχουμε όσοι θέλουμε σε προσφυγές. Όσοι είναι από παλιότερους διαγωνισμούς (από το 2001 και μετά) λογικά έχουν δικαίωμα διεκδίκησης ως τον αριθμό περίπου που θα έφτανε ο πίνακας του εκάστοτε ασεπ αν τηρούνταν το 100% Ασεπ. Όσοι είναι από τον διαγωνισμό του 2008 ίσως είναι πιο απλά τα πράγματα, διότι αυτός είναι ο ισχύων πίνακας επιτυχόντων, και μπορεί να ανλήσεις (θεωρητικά πάντα) όσους θέλει εφόσον δεν γίνει νέος ΑΣΕΠ.
Φαντάζομαι  το υπουργείο να μεριμνήσει και για την πρώτη περίπτωση (των παλιών επιτυχόντων), εφόσον αφορά και άτομα με μεγάλες προϋπηρεσίες και συνάδει με τις προεκλογικές εξαγγελίες του Σύριζα.

Όσον αφορά το επιχείρημα ότι διορισμοί δεν θα γίνουν, η απάντηση είναι απλή: κάποια στιγμή θα γίνουν.

Αποσυνδεδεμένος s93060

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 866
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή επιτυχόντων Ασεπ ΠΕ02
« Απάντηση #76 στις: Φεβρουάριος 25, 2015, 11:20:50 πμ »
Υπάρχουν άτομα που ενημερώνονται τώρα από δικηγόρους και λογικά θα ειδοποιήσουν για να συμμετάσχουμε όσοι θέλουμε σε προσφυγές. Όσοι είναι από παλιότερους διαγωνισμούς (από το 2001 και μετά) λογικά έχουν δικαίωμα διεκδίκησης ως τον αριθμό περίπου που θα έφτανε ο πίνακας του εκάστοτε ασεπ αν τηρούνταν το 100% Ασεπ. Όσοι είναι από τον διαγωνισμό του 2008 ίσως είναι πιο απλά τα πράγματα, διότι αυτός είναι ο ισχύων πίνακας επιτυχόντων, και μπορεί να ανλήσεις (θεωρητικά πάντα) όσους θέλει εφόσον δεν γίνει νέος ΑΣΕΠ.
Φαντάζομαι  το υπουργείο να μεριμνήσει και για την πρώτη περίπτωση (των παλιών επιτυχόντων), εφόσον αφορά και άτομα με μεγάλες προϋπηρεσίες και συνάδει με τις προεκλογικές εξαγγελίες του Σύριζα.

Όσον αφορά το επιχείρημα ότι διορισμοί δεν θα γίνουν, η απάντηση είναι απλή: κάποια στιγμή θα γίνουν.
δηλαδη υπαρχει περιπτωση να μεριμνησει το υπουργειο και να μασ πει ποιοι δικαιουνται να κανουν προσφυγη?

Αποσυνδεδεμένος paparouna88

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 324
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή επιτυχόντων Ασεπ ΠΕ02
« Απάντηση #77 στις: Φεβρουάριος 25, 2015, 11:30:43 πμ »
Υπάρχει περίπτωση να σε καλύψει για να μην κάνεις προσφυγή... Εσύ όμως κυνηγάς και τα δύο: και την προσφυγή και το Υπουργείο.
Και κάτι για την 'πιλοτική' δίκη:
Ι.Α. Η «Πιλοτική Δίκη» για θέματα γενικότερου ενδιαφέροντος (άρθρο 1) .
Με το πρώτο άρθρο του ν. 3900/10 εισάγεται για πρώτη φορά , για θέματα γενικότερου ενδιαφέροντος που έχουν συνέπειες σε ευρύτερο κύκλο προσώπων, ο θεσμός της «Πιλοτικής» δίκης ενώπιον του ΣτΕ , ως ένας ακόμη ενισχυτικός μηχανισμός της ενότητας της νομολογίας, στηριζόμενος στην ευθεία συνεργασία είτε του διαδίκου είτε του διοικητικού Δικαστηρίου με το ανώτατο Δικαστήριο, στα πλαίσια εκκρεμούς δίκης .
Η ratio της ρύθμισης είναι η επίτευξη μίας ενιαίας νομολογιακής γραμμής σε θέματα μαζικού ενδιαφέροντος που έχουν κυρίως δημοσιονομικές επιπτώσεις ,όπως ιδίως τα φορολογικά ( έκτακτες εισφορές κλπ) και κατά κανόνα γεννούν αντιδράσεις και αμφισβητήσεις κατεξοχήν ως προς την συνταγματικότητα τους. Κρίνεται δηλαδή σκόπιμο, ιδίως μετά την δυσχερή οικονομική κατάσταση που βρέθηκε το ελληνικό δημόσιο, τέτοια θέματα να εισάγονται ευθύς εξαρχής στο ΣτΕ ώστε αυτό να διατυπώνει τη νομολογιακή του θέση με την έκδοση τελειωτικής επί του κρισίμου θέματος απόφασης, επηρεάζοντας έτσι την μελλοντική αντιμετώπιση παρομοίων δικών από τα διοικητικά δικαστήρια. Είναι πρόδηλο ότι το θέμα γενικότερου ενδιαφέροντος δεν μπορεί να αναφέρεται σε πραγματικά περιστατικά αλλά πρέπει να είναι νομικό θέμα, κρίσιμο και σημαντικό τόσο για την εκκρεμούσα δίκη όσο και για ένα ευρύτερο κύκλο παρομοίων υποθέσεων που εκκρεμούν ή που πρόκειται να δημιουργηθούν σε τάχιστο διάστημα.
http://www.nomikospoudastirio.gr/content/%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%BF%CF%83-%CE%B3-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%85%CF%83%CE%B1%CE%BD%CE%B9%CE%B4%CE%B7%CF%83-%CE%BF-%CE%BD%CF%8C%CE%BC%CE%BF%CF%82-39002010-%CE%BF%CE%B9-%CE%B8%CE%B5%CF%83%CE%BC%CE%B9%CE%BA%CE%AD%CF%82-%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%B3%CE%AD%CF%82-%CF%83%CF%84%CE%B7-%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BD%CE%BF%CE%BC%CE%AF%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CF%83%CF%85%CE%BC%CE%B2%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%AF%CE%BF%CF%85-%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%B5%CF%80

Αποσυνδεδεμένος paparouna88

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 324
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή επιτυχόντων Ασεπ ΠΕ02
« Απάντηση #78 στις: Φεβρουάριος 25, 2015, 06:19:22 μμ »
Συνάδερφοι θέλω να ξέρετε πως πρέπει όλοι να αναλάβουν την ευθύνη τους για το πως θα αντιμετωπίσουν το θέμα. Εμένα μου μετέφεραν πως ομαδικά είναι δύσκολο να κινηθεί το θέμα, αν και για μένα αυτό θα ήταν το ευκταίο.
Επειδή έχω λάβει κάποια μηνύματα, έχω να πω τα εξής:
Κανείς δεν είναι δικηγόρος εδώ μέσα, έτσι ώστε να δώσει κατευθυντήριες γραμμές. Αναφέρθηκαν κάποια ονόματα δικηγόρων εδώ για όποιον έχει χαθεί. Επίσης είμαστε διαφορετικές περιπτώσεις. Εγώ προσωπικά είμαι δυστυχώς οριακά έξω από το νούμερο που βρήκα για το 2008, και ίσως να μη μπορώ να συμπεριληφθώ στους αναδρομικούς διορισμούς.  :(
Κάποιος που είναι πιο κοντά φαντάζομαι θα το κυνηγήσει περισσότερο.
Απλά να μεταφέρω τη σκέψη μου ότι πέρα από τους αναδρομικούς διορισμούς , υπάρχει και το θέμα των άμεσων διορισμών που έχουν εξαγγελθεί. Ελπίζω να συμπεριλάβουν αρκετούς επιτυχόντες πε02 του 2008  και μεσόπρόθεσμα να διοριστούν και αρκετοί παλιοί επιτυχόντες.
 

Αποσυνδεδεμένος klio

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 183
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Νηπιαγωγός
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή επιτυχόντων Ασεπ ΠΕ02
« Απάντηση #79 στις: Φεβρουάριος 25, 2015, 07:31:18 μμ »
συγνώμη. εγώ ανήκω σε άλλη ειδικότητα από εσάς. αλλά ήθελα κάποιες πληροφορίες για δικηγόρο με ποιον να επικοινωνήσω για να μαζευτούμε στη δική μου ειδικότητα ΠΕ 60? σας ευχαριστώ πολύ, δεν έχω ιδέα από που να ξεκινήσω. ευχαριστώ και πάλι!

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή επιτυχόντων Ασεπ ΠΕ02
« Απάντηση #80 στις: Φεβρουάριος 25, 2015, 07:52:48 μμ »
Συνάδερφοι θέλω να ξέρετε πως πρέπει όλοι να αναλάβουν την ευθύνη τους για το πως θα αντιμετωπίσουν το θέμα. Εμένα μου μετέφεραν πως ομαδικά είναι δύσκολο να κινηθεί το θέμα, αν και για μένα αυτό θα ήταν το ευκταίο.

Παπαρούνα μου εξηγείς σε παρακαλώ γιατί είναι δύκολο να κινηθεί το θέμα ομαδικά; Τι εννοείς;

Αποσυνδεδεμένος katiafil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 372
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή επιτυχόντων Ασεπ ΠΕ02
« Απάντηση #81 στις: Φεβρουάριος 25, 2015, 09:12:51 μμ »
Συνάδερφοι θέλω να ξέρετε πως πρέπει όλοι να αναλάβουν την ευθύνη τους για το πως θα αντιμετωπίσουν το θέμα. Εμένα μου μετέφεραν πως ομαδικά είναι δύσκολο να κινηθεί το θέμα, αν και για μένα αυτό θα ήταν το ευκταίο.
Επειδή έχω λάβει κάποια μηνύματα, έχω να πω τα εξής:
Κανείς δεν είναι δικηγόρος εδώ μέσα, έτσι ώστε να δώσει κατευθυντήριες γραμμές. Αναφέρθηκαν κάποια ονόματα δικηγόρων εδώ για όποιον έχει χαθεί. Επίσης είμαστε διαφορετικές περιπτώσεις. Εγώ προσωπικά είμαι δυστυχώς οριακά έξω από το νούμερο που βρήκα για το 2008, και ίσως να μη μπορώ να συμπεριληφθώ στους αναδρομικούς διορισμούς.  :(
Κάποιος που είναι πιο κοντά φαντάζομαι θα το κυνηγήσει περισσότερο.
Απλά να μεταφέρω τη σκέψη μου ότι πέρα από τους αναδρομικούς διορισμούς , υπάρχει και το θέμα των άμεσων διορισμών που έχουν εξαγγελθεί. Ελπίζω να συμπεριλάβουν αρκετούς επιτυχόντες πε02 του 2008  και μεσόπρόθεσμα να διοριστούν και αρκετοί παλιοί επιτυχόντες.
 

Ποσα άτομα βρήκες πως διορίστηκαν από το 2008 ως σήμερα;

Αποσυνδεδεμένος madonna mia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή επιτυχόντων Ασεπ ΠΕ02
« Απάντηση #82 στις: Φεβρουάριος 25, 2015, 09:18:07 μμ »
Συνάδερφοι θέλω να ξέρετε πως πρέπει όλοι να αναλάβουν την ευθύνη τους για το πως θα αντιμετωπίσουν το θέμα. Εμένα μου μετέφεραν πως ομαδικά είναι δύσκολο να κινηθεί το θέμα, αν και για μένα αυτό θα ήταν το ευκταίο.

Παπαρούνα μου εξηγείς σε παρακαλώ γιατί είναι δύκολο να κινηθεί το θέμα ομαδικά; Τι εννοείς;
Προφανως αυτο που ειχε γραφει εδω μεσα κ ηταν κ συμβουλη δικηγορου να γινει προσφυγη ανα ετος ασεπ κ ειδικοτητα,σωστα?

Αποσυνδεδεμένος kleos02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 332
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή επιτυχόντων Ασεπ ΠΕ02
« Απάντηση #83 στις: Φεβρουάριος 25, 2015, 09:22:59 μμ »
Ποσα άτομα βρήκες πως διορίστηκαν από το 2008 ως σήμερα;

Απο προηγούμενη σελίδα της paparouna88  το παραθετω :
Αυγ 2009: 6 30μην, 205 24μην,160 εν πίν. Σύνολο 371
Αυγ 2010: 85 24μην, 136 εν πιν. Σύνολο 221
Αυγ 2011: 7ιδιωτ, 64 24μην, 24 εν πίν. Σύνολο 95
Αυγ 2012: 70 24μην, 1 ιδιωτ. Σύνολο 71
Φεβρ 2014: 30 24μηνο. Σύνολο 30

Γενικό σύνολο 788 εκτός ΑΣΕΠ μετά τον διαγωνισμό του 2008.
Δεν έχω βάλει τις ειδικές α. πολυτέκνων β. γονέων αναπήρων γ. αναπήρων. Έχω βάλει μόνο τη δ. κατηγορία των απολυμένων ιδιωτικών.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158552
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 505
Σύνολο: 524

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.058 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.