*

Αποστολέας Θέμα: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων από το καλοκαίρι του 2015 (νέα, πληροφορίες)  (Αναγνώστηκε 2033660 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ALITHINOS

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 279
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
υπάρχει βούληση να οργανωθούμε και να σχεδιάσουμε έναν αγώνα ; Μπορούμε ; ή θα ανταλλάσσουμε μηνύματα σαν άβουλα παιδάκια περιμένοντας τι θα αποφασίσουν οι άλλοι για εμάς ;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος demeb

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 948
    • Προφίλ
Αγαπητε δεν κανουν οι απεργιες την διαφορα. Να παμε να την στησουμε απεξω απο το παιδειας οπως οι καθαριστριες! Αυτο θα κανει την διαφορα πιστεψε με!
οι καθαρίστριες επαναπροσλήφθηκαν γιατί όπως λένε πήραν δικηγόρο τον Κατρούγκαλο και έτσι αμέσως τις τακτοποίησε, πριν το καταλάβουν οι δανειστές και όποιος άλλος θέλει να διοριστεί!(Ήταν θέμα προτεραιοτήτων του υπουργείου). Αν ισχύει το ποσοστό που θα πληρωθεί και με δεδομένο το μεγάλο μισθό που λέγεται ότι έπαιρναν οι καθαρίστριες σε σχέση με όλους τους υπόλοιπους ΥΕ, ΔΕ, ΠΕ, ήταν και πολλά τα χρήματα για το γραφείο του. Αν απλά την έστηναν έξω από το υπουργείο, δεν νομίζω ότι θα ίδρωνε το αυτί κανενός.

anemona

  • Επισκέπτης
Επειδή βλέπω να κλειδώνεται κάθε θέμα, ας επανέλθουμε στο θέμα μας που είναι το νέο ανύπαρκτο σύστημα διορισμών.

Kokoschka

  • Επισκέπτης
ρρ
« Απάντηση #5281 στις: Αύγουστος 06, 2015, 02:27:04 μμ »
Το Πολυνομοσχεδιο λενε ότι προχωραει.Εμαθα δυο πίνακες θα υπαρχουν,ο ενας οι Φεκιτες,ο άλλος για το νέο συστημα.Τωρα τι σκοπευουν να κανουν με τα κριτήρια,προσπαθουν να παρακαμψουν το ΣτΕ.Προσπαθουμε,ετσι μου ειπαν όταν ρωτησα για τους διορισμούς, κι εγω ετσι το ερμηνευω όπως κάθε σωφρων ανθρωπος.
Οσο για καποιο συναδερφο που ειπε πως ο Τσιριζα προηγείται,να τον  ενημερωσω ότι εχει καταποντιστεί στο 22% και αυτό πριν ακομα δουμε τα επαχθη μετρα.Εκλογες ΔΕΝ θελουν όχι γιατι θα θριαμβευσουν οι νεόκοποι αριστεριζοντες μνημονιακοι αλλα δια το φοβο της Χρυσης Αυγης.Το ομολογησε και ο ιδιος ο Μεημαρακης.
Ασεπ δε θελουν,το ΣτΕ τους χαλαει τη σουπα,αν μπορουσαν θα μας καρυδωναν τους προσφυγεντες.
Πως δεν μετακινησαν τον Κατρουγκαλο στο Παιδειας,αναρρωτιεμαι.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 06, 2015, 02:29:26 μμ από Kokoschka »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος maritina35

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 304
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μηπως γνωριζουμε κατι σχετικο με την προσληψη των αναπληρωτων? ανεφεραν τιποτα? θα ειναι μεσα στον πινακα του νεου συστηματος?  ...(γιατι κινουνται προσφυγες παλι)

Kokoschka

  • Επισκέπτης
υυ
« Απάντηση #5283 στις: Αύγουστος 06, 2015, 08:03:15 μμ »
http://www.newsit.gr/politikh/Dimosio-Oi-epanaproslipseis-mplokaroyn-tis-nees-proslipseis-To-koyarteto-dexetai-molis-3-000/422312
Θαυμαστε χάλια.Απο αριθμητικη σκιζει παντως ο αρθρογράφος.2000 μενουν όχι 3000
Eτσι και δεν ξεκουμπιστεί ολος ο θλιβερος θιασος,ειμαι ικανη να κανω 35 τροποποιήσεις στο μηνυμα από τα νευρα μου
 Nα παρουν και τον Χρισταρα μαζι,μην μας τον αφησουν αμανατι σε κανενα γραφειο να συσκεπτεται
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 06, 2015, 08:17:21 μμ από Kokoschka »

Αποσυνδεδεμένος demeb

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 948
    • Προφίλ
Απ: υυ
« Απάντηση #5284 στις: Αύγουστος 06, 2015, 08:30:08 μμ »
http://www.newsit.gr/politikh/Dimosio-Oi-epanaproslipseis-mplokaroyn-tis-nees-proslipseis-To-koyarteto-dexetai-molis-3-000/422312
Θαυμαστε χάλια.Απο αριθμητικη σκιζει παντως ο αρθρογράφος.2000 μενουν όχι 3000
Eτσι και δεν ξεκουμπιστεί ολος ο θλιβερος θιασος,ειμαι ικανη να κανω 35 τροποποιήσεις στο μηνυμα από τα νευρα μου
 Nα παρουν και τον Χρισταρα μαζι,μην μας τον αφησουν αμανατι σε κανενα γραφειο να συσκεπτεται
ποιος είναι ο Χριστάρας;

Kokoschka

  • Επισκέπτης
Απ: υυ
« Απάντηση #5285 στις: Αύγουστος 06, 2015, 08:44:40 μμ »
ποιος είναι ο Χριστάρας;

Eιναι ερωτήσεις αυτές;Το πουλεν του ποιητη

Αποσυνδεδεμένος th1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 494
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: υυ
« Απάντηση #5286 στις: Αύγουστος 06, 2015, 11:15:47 μμ »
http://www.newsit.gr/politikh/Dimosio-Oi-epanaproslipseis-mplokaroyn-tis-nees-proslipseis-To-koyarteto-dexetai-molis-3-000/422312
Θαυμαστε χάλια.Απο αριθμητικη σκιζει παντως ο αρθρογράφος.2000 μενουν όχι 3000
Eτσι και δεν ξεκουμπιστεί ολος ο θλιβερος θιασος,ειμαι ικανη να κανω 35 τροποποιήσεις στο μηνυμα από τα νευρα μου
 Nα παρουν και τον Χρισταρα μαζι,μην μας τον αφησουν αμανατι σε κανενα γραφειο να συσκεπτεται

Η ελλάδα επέλεξε αυτό που ήταν απολύτως αναμενόμενο ( με βάση τις απόψεις περί "σωστού" και "λάθους" της πλειοψηφίας των ελλήνων).
Ας το εφαρμόσει λοιπόν.

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Τα τελευταία χρόνια δεν τηρούν ούτε το 1 προς 10 στην παιδεία..

anemona

  • Επισκέπτης
Που το θυμήθηκες απορώ.... :o

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Εγώ το θυμάμαι..
Καλό θα ήταν να το θυμόταν και το υπουργείο..

anemona

  • Επισκέπτης
Άντε να δούμε  πως θα γίνουν οι προσλήψεις στο μέλλον.Όσο για το 1 προς 10 μάλλον ήταν 1 προς 30.

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Ξεκίνησε όμως 1 προς 5..

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159837
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 583
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 574
Σύνολο: 585

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.102 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.