*

Αποστολέας Θέμα: ωρομισθιοι γυμναστες 2007 -08  (Αναγνώστηκε 4993 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΤ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 99
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
ωρομισθιοι γυμναστες 2007 -08
« στις: Σεπτέμβριος 13, 2007, 05:30:14 μμ »
αν καλεσουν καποιο συναδελφο απο ολοημερο σχολειο ως ωρομισθιο ας
ενημερωσει....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ωρομισθιοι γυμναστες 2007 -08
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:45:25 »

Αποσυνδεδεμένος margi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • δύσκολοι καιροί για αγάπες!!
    • Προφίλ
Απ: ωρομισθιοι γυμναστες 2007 -08
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 18, 2007, 01:19:17 μμ »
μόλις ενημερώθηκα από τη δ/θμια ηρακλείου ότι ήρθαν οι πιστώσεις για ειδικά σχολεία κ τώρα θα καλέσω Α/θμια γιατί ξεκίνησαν να τηλεφωνούν τους ωρομίσθιους  ;)

Αποσυνδεδεμένος sara

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ωρομισθιοι γυμναστες 2007 -08
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 18, 2007, 03:30:08 μμ »
Πόσους όμως ωρομίσθιους θα πάρει φέτος; Ειδικά στην Αττική που είμαστε τόσοι πολύ; Άστε που και η ωρομισθία δεν είναι λύση.

Αποσυνδεδεμένος gmponeli

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ωρομισθιοι γυμναστες 2007 -08
« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 18, 2007, 03:48:32 μμ »
oso pio psila eisai ston pinaka oromisthion olohmeron ths periferia sou px. 84 se perifereia dut. elladas toso pio polles ores k toso pio kontino sxoleio sthn protimisi sou h oti na nai. poios apofasizei kai me poia kritiria.epishs perifereia dyt elladas = axaia hlia aitoloakarnania, omos an eisai axaia poy ksereis thn seira pou exeis apokleistika ston nomo sou kai oxi genika se olh thn perifereia. emena me endiaferei h seira mou ston pinaka me ekpaideutikous mono pou endiaferontai gia olohmera axaias bgainei tetoios pinakas h mono seira apo olh thn perifereia.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ωρομισθιοι γυμναστες 2007 -08
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:45:25 »

Αποσυνδεδεμένος Lenazagor

  • Συλλέκτης Παραστάσεων
  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 858
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Lenazagor
Απ: ωρομισθιοι γυμναστες 2007 -08
« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 18, 2007, 03:51:03 μμ »
gmponeli θα σε παρακαλούσα να γράφεις με Ελληνικούς και όχι με greeklish χαρακτήρες.

Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος eva-di

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ωρομισθιοι γυμναστες 2007 -08
« Απάντηση #5 στις: Σεπτέμβριος 20, 2007, 09:26:35 μμ »
μόλις ενημερώθηκα από τη δ/θμια ηρακλείου ότι ήρθαν οι πιστώσεις για ειδικά σχολεία κ τώρα θα καλέσω Α/θμια γιατί ξεκίνησαν να τηλεφωνούν τους ωρομίσθιους  ;)


Kαλησπέρα!
Μιας και αναφερθηκες στα ειδικά σχολεία ,γνωρίζεις το καινουργιο ΦΕΚ που βγηκε μες το καλοκαιρι το οποίο διαχωρίζει τους γυμναστές με ειδικότητα ειδικής φυσικής αγωγής?
ευχαριστώ! :)

Αποσυνδεδεμένος kofia

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 232
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ωρομισθιοι γυμναστες 2007 -08
« Απάντηση #6 στις: Σεπτέμβριος 21, 2007, 10:50:22 μμ »
καλησπερα και απο μενα! θα ηθελα να ρωτησω τους αγαπητούς συναδέλφους που εχουν δουλεψει περασμενα ετη σε ολοημερα σχολεια, εαν υπαρχει καποια συγκεκριμενη διδακτεα υλη για αυτες τις ωρες στο αντικειμενο μας η απλα ειναι η ωρα της παιδικης χαρας!!αν ειναι δηλαδη να βγαλω τα βιβλια μου η να βγαλω τις παιδικες μου κασσετες???(αν και οταν με το καλο με καλεσουν... ::) )

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΤ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 99
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ωρομισθιοι γυμναστες 2007 -08
« Απάντηση #7 στις: Σεπτέμβριος 23, 2007, 11:24:42 μμ »
Δανείζομαι το nick του ΜΑΤ (ας με συγχωρέσει) αλλά μπορώ ως εκπαιδευτικός άλλης ειδικότητας να σου απαντήσω.
Πρώτον μην απαξιώνεις την ειδικότητά σου.
δεύτερον αν δεν υπήρχαν οι γυμναστές οι πληροφορικάριοι οι μουσικοί και οι λοιπές ειδικότητες τα παιδιά θα "ετρωγαν" τους δασκάλους καθώς δεν θα είχαν διεξόδους εκτόνωσης της ενεργητικότητάς τους.
Τρίτον εχεις περάσει 4 χρόνια στο πανεπιστηπιο έχεις δηλαδή επιστημονική και παιδαγωγική κατάρτηση... δηλαδή μπορείς να κρίνεις αν πρέπει να κάνεις αθλήματα- χορούς ή παιχνίδια ή και τα δύο (προτιμότερο κατά τη γνώμη μου). οσον αφορά τη πρωτοβάθμια το παιχνίδι είναι η τροφή του παιδιού.
τέταρτον στα βιβλιοπωλεία υπάρχουν τα βιβλία φυσικής αγωγής για το δάσκαλο και το μαθητή. καλο είναι να τα προμηθευτείς.

η συμβουλή μου εν κατακλειδι είναι οτι ,αν δεν κάνεις ό,τι κάνεις με όρεξη και προγραμματισμό, μην το κάνεις καθόλου!!!!
Δ.Α.

Αποσυνδεδεμένος kofia

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 232
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ωρομισθιοι γυμναστες 2007 -08
« Απάντηση #8 στις: Σεπτέμβριος 24, 2007, 11:01:52 πμ »
αγαπητε φιλε/φιλη Δ.Α. Σε ευχαριστω για τις συμβουλες σου...αν και δεν μπορω να θεωρησω συμβουλη αυτο το υφος γραφης...
Καταρχήν, πως βγαζεις το συμπερασμα οτι απαξιωνω την ειδικοτητα μου.... ???
Η ερωτηση μου ειναι απολυτα σαφης...αν υπαρχει συγκεκριμενη διδακτεα υλη....διοτι αν δεν υπαρχει νομιζω πως μπορω και μονη μου να αποφασισω τι πρεπει να διδαξω στα μικρα μας τερατακια!!!Επομενως νομιζω οτι εισαι ολιγον τι προκατειλημενος οσον αφορα στην απαντηση σου.... :(
Αν απλα απαντουσες , εφοσον γνωριζεις,στην ερωτηση μου θα ησουν σιγουρα πιο χρησιμος/η... ;)
Αυτα ειχα να πω και αμαρτια ουκ εχω (εχω δηλαδη αλλα οχι σε οτι αφορα το σχολικο περιβαλλον!!)
Τελος, τα περι βιβλιοπωλειων και βιβλιων που θα πρεπει να προμηθευτω νομιζω οτι εσυ απαξιωνεις τους συναδελφους σου, με τετοιες συμβουλες σε ενα ατομο που δεν γνωριζεις καν..δεν ζητησα πληροφοριες για γνωση πανω στο αντικειμενο μου.....ελεος!(ακομη κι αν ζητουσα που ειναι το σφαλμα???)
Φιλικα
Σοφια

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΤ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 99
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ωρομισθιοι γυμναστες 2007 -08
« Απάντηση #9 στις: Σεπτέμβριος 24, 2007, 05:44:20 μμ »
καλησπερα και απο μενα! θα ηθελα να ρωτησω τους αγαπητούς συναδέλφους που εχουν δουλεψει περασμενα ετη σε ολοημερα σχολεια, εαν υπαρχει καποια συγκεκριμενη διδακτεα υλη για αυτες τις ωρες στο αντικειμενο μας η απλα ειναι η ωρα της παιδικης χαρας!!αν ειναι δηλαδη να βγαλω τα βιβλια μου η να βγαλω τις παιδικες μου κασσετες???(αν και οταν με το καλο με καλεσουν... ::) )
[/quote

στην απάντηση απλά σου εφιστούσα την προσοχή σε πράγματα που θεωρώ σημαντικά όπως το να σκεφτόμαστε και να  λειτουργούμε ως επαγγελματίες

εφόσον η ερώτηση σου ήταν σαφής τότε σου απαντώ ότι υπάρχει το ΦΕΚ 304 από τη σελίδα 4281 (το οποίο φαντάζομαι ότι γνωρίζεις).  Δεν υπάρχει συγκεκριμένο πρόγραμμα για το ολοήμερο.όσο για τα βιβλία που σου αναφέρω ήμουν  σαφής τα βιβλία φυσικής αγωγής του δασκάλου και του μαθητή εκδόσεις οεδβ (περσι δόθηκαν στα παιδιά) Θα σε βοηθήσουν να καταλάβεις που θα κινηθείς και να συνεργαστείς με τον γυμναστή της πρωινής ζώνης. Είναι στην κρίση σου αν θα προμηθευτείς επιπλέον βιβλία. και επίσης αν ποτέ πάς σε δημοτικό ολοήμερο θα σου ζητούν κάθε μήνα ένα ημερολόγιο των δραστηριοτήτων σου. Αυτό βέβαια άλλοι διευθυντές στο ζητούν και άλλοι οχι.
αν τίποτα απο αυτο δεν σε καλύπτει τότε μπορείς να βγάλεις ότι κασέτες παιδικές έχεις συμπεριλαμβανομένων και των winx ζουζούνια ζεταιμ κλπ!!!(να πως απαξιώνεις τον κλάδο!!) η αυτοεκπληρούμενη προφητεία σου λέει κάτι? αυτό  όσον αφορά τα μικρά τερατάκια όπως αποκαλείς τα παιδιά!!!!
ΔΑ

Αποσυνδεδεμένος kofia

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 232
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ωρομισθιοι γυμναστες 2007 -08
« Απάντηση #10 στις: Σεπτέμβριος 24, 2007, 06:08:48 μμ »
αγαπητε  Δ.Α.,
θα ηθελα να σου πω τα εξης:
Η δευτερη σου απαντηση ειναι σαφως πιο κατατοπιστική ως προς την απορια μου  :D
Φυσικα και δεν γνωριζω το ΦΕΚ αυτο καθοτι ειμαι νεα στον χωρο και δεν ειναι δυνατον να ξερω για το φεκ που αφορα στα  ολοημερα μαζι με πολλα αλλα πραγματα που πρεπει να ψαχνω καθημερινα...(μην πυροβολειτε  8))
Τωρα λοιπον που μου το γνωστοποιησες θα το βρω και μαζι με αυτο και τις απαντησεις που ψαχνω! Σε ευχαριστω λοιπον!όσον αφορα στα βιβλια τα εχω φιλε Δ.Α., διοτι διαβασα και απο αυτα για τον Ασεπ...
Τελος, για δικη σου πληροφορηση....οι παιδικες κασσετες ειναι εκπληκτικες...εαν ξερεις να τις χρησιμοποιεις... ;)
Τη μεθοδο διδασκαλιας φυσικα την επιλεγει ο καθηγητης φ.α αναλογα με πολλους υφιστάμενους παραγοντες...εσυ που τα ξερεις ολα θα τους ξερεις και αυτους! Εγω απλα δεν ξερω πολλα διοτι ειμαι φρεσκια χωρις εμπειρια στον κλαδο, ωστοσο μια στοιχειωδη ευγενεια προς τους συναδελφους μου την εχω!...
Και φυσικα εχω και χιουμορ....(τερατακια??)..εσυ κανε λοιπον την ψυχαναλυση μου δωρεαν!!
φιλικα
σοφια

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΤ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 99
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ωρομισθιοι γυμναστες 2007 -08
« Απάντηση #11 στις: Σεπτέμβριος 25, 2007, 04:28:06 μμ »
δεν υπάρχει πρόγραμμα για το ολοήμερο. στο φεκ 304 αναφέρεται το δεππσ της φυσικής αγωγής. το οτι είσαι νέα και άπειρη αυτό φαίνεται από μακριά. όταν δεις όμως πόσο άπειρη είσαι.... τότε θα αναζητήσεις τη λύση στον επαγγελματισμό. όσο για τις κασέτες δεν αρνούμαι το πόσο  εκπληκτικές είναι  απλά εσύ ήσουν αυτή που είπες "εαν υπαρχει καποια συγκεκριμενη διδακτεα υλη για αυτες τις ωρες στο αντικειμενο μας η απλα ειναι η ωρα της παιδικης χαρας!!αν ειναι δηλαδη να βγαλω τα βιβλια μου η να βγαλω τις παιδικες μου κασσετες??" δηλαδή στα σοβαρά προγράμματα βγάζουμε τα βιβλία και στην ωρα της παιδικής χαράς βγάζουμε τις κασέτες? και δεν νομίζω ότι δεν σου μιλάω ευγενικά.... τώρα αν εσύ βλεπεις παντού εχθρούς.... τότε σου εύχομαι καλή τύχη στο σχολείο.... εκεί να δεις πόσους θα βρεις...... καλή τύχη.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32323
  • Τελευταία: dondon
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161475
  • Σύνολο θεμάτων: 19232
  • Σε σύνδεση σήμερα: 505
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 24
Επισκέπτες: 489
Σύνολο: 513

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.102 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.