*

Αποστολέας Θέμα: Ανάληψη υπηρεσίας αποσπασμένων ειδικοτήτων στην Α/θμια μετά τις 21/06  (Αναγνώστηκε 2866 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nanu

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
  • ...
    • Προφίλ
Γνωρίζει κανείς τι μέλλει γενέσθαι με τις αποσπασμένες ειδικότητες στην Α/θμια που προέρχονται από τη Β/θμια μετά τη λήξη του σχολικού έτους για τα δημοτικά στις 22/06; Δεν θα έπρεπε να είχε βγει ως τώρα μια εγκύκλιος προκειμένου να παρουσιάζονται σε σχολεία της Β/θμιας ως τις 30/06, όπως γίνεται; Πάλι τελευταία στιγμή ακόμη και για αυτό;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος chrysalis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Κι εγώ ρώτησα το ίδιο, νομίζω σε κάποια άλλη συζήτηση. Είμαι κι εγώ στην ίδια κατάσταση και δεν ξέρω αν πρέπει να μείνω σε άλλο νομό σε λίγες μέρες  ???
"In Greece wise men speak and fools decide."-George Santayana

Αποσυνδεδεμένος chrysalis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Έχει κανείς ενημέρωση;  :o
"In Greece wise men speak and fools decide."-George Santayana

Αποσυνδεδεμένος dNikos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 137
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αυτό που ξέρω είναι ότι η ΔΟΕ ζήτησε σήμερα από το Υπουργείο να βγάλει εγκύκλιο παρόμοια με αυτών των μετατιθεμένων.

Επίσης υπάρχει το ζήτημα εκλογής υποδιευθυντών.

Στην διεύθυνση που ανήκω υπάρχει προφορική εντολή να παρουσιαστούμε στις διευθύνσεις που ανήκουμε. Αρνούνται πάντως να το δώσουν γραπτός. :o

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος chrysalis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Η αποσπαση μας λήγει αύριο. Εφόσον δεν έχει βγει κάτι,οφείλουμε να βρισκόμαστε στη δευτεροβαθμια τη Δευτέρα, στις οργανικές μας (εγώ στην προσωρινή τοποθέτηση μου μιας και είμαι στην διάθεση). Εκτός αν βγει κάτι μέχρι Κυριακή βράδυ.σκεφτόμουν μήπως πάρω άδεια. Εσείς;
"In Greece wise men speak and fools decide."-George Santayana

Αποσυνδεδεμένος nanu

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
  • ...
    • Προφίλ
Κάτι τέτοιο δεν θα πρέπει να ισχύσει και για εμάς;

http://fresheducation.gr/?p=7542

Αποσυνδεδεμένος chrysalis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Κάτι τέτοιο δεν θα πρέπει να ισχύσει και για εμάς;

http://fresheducation.gr/?p=7542
Αυτό βγήκε σήμερα; Δηλαδή αν στείλουμε με φαξ την πράξη ανάληψης στις 30, λογικό δεν είναι να μην πάμε εκεί για μία εβδομάδα;  ???
"In Greece wise men speak and fools decide."-George Santayana

Αποσυνδεδεμένος pap_eri

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 237
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Η αποσπαση μας λήγει αύριο. Εφόσον δεν έχει βγει κάτι,οφείλουμε να βρισκόμαστε στη δευτεροβαθμια τη Δευτέρα, στις οργανικές μας (εγώ στην προσωρινή τοποθέτηση μου μιας και είμαι στην διάθεση). Εκτός αν βγει κάτι μέχρι Κυριακή βράδυ.σκεφτόμουν μήπως πάρω άδεια. Εσείς;
Η αποσπαση μας δε ληγει αυριο. Η αποφαση αποσπασεων ελεγε πως επρεπε να παρουσιαστουμε στο ΠΥΣΔΕ αποσπασης και μετα να διατεθουμε μεσω Περιφερειακου στο ΠΥΣΠΕ. Στη δικη μου περιπτωση εγινε αυτο... αρα απο Δευτερα ως κ τις 29 Ιουνιου ανηκουμε στο ΠΥΣΔΕ αποσπασης.

Αποσυνδεδεμένος chrysalis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Έχεις δείγμα της απόφασης αποσπάσεως; Έγραψες ότι πρέπει να παρουσιαστούμε στο ΠΥΣΔΕ απόσπασης, αλλά ανέφερες και το ΠΥΣΠΕ. Η απόσπαση σου ήταν απ'ευθείας στην Α/θμια όπως η δική μου;
"In Greece wise men speak and fools decide."-George Santayana

Αποσυνδεδεμένος pap_eri

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 237
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Έχεις δείγμα της απόφασης αποσπάσεως; Έγραψες ότι πρέπει να παρουσιαστούμε στο ΠΥΣΔΕ απόσπασης, αλλά ανέφερες και το ΠΥΣΠΕ. Η απόσπαση σου ήταν απ'ευθείας στην Α/θμια όπως η δική μου;

"Οι εκπαιδευτικοί που σημειώνονται με την ένδειξη «Α/θμια» στον παραπάνω πίνακα, οφείλουν να παρουσιαστούν στις Διευθύνσεις Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης της απόσπασης και στη συνέχεια πρέπει να διατεθούν στην αντίστοιχη Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης, καθώς αποσπώνται για τις ανάγκες των δημοτικών σχολείων."
Στη δική μου περίπτωση περιμέναμε 20 μέρες στη Δευτεροβαθμια βολοδέρνοντας μέχρι να βγει απόφαση του Περιφερειακού για ολική διάθεση στην Α/θμια...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158564
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 524
Σύνολο: 541

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.094 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.