*

Αποστολέας Θέμα: Πιέσεις για αναγνώριση από τον ΔΟΑΤΑΠ των μεταπτυχιακών τίτλων - Μάιος 2015  (Αναγνώστηκε 165880 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Marinip

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 461
    • Προφίλ
Καλημέρα. Ευχαριστούμε πολύ για την ενημέρωση. Μακάρι να προλάβουμε τις αιτήσεις. Τουλάχιστον δείχνουν προθυμοι να επισπευσουν τις διαδικασίες στο μετρό που μπορούν .

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Maraki_math

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Σ ευχαριστουμε για την ενημερωση. Επομενως θα ηταν ωφελιμο να κανουμε αιτηση επισπευσης για να εχουν κατα νου την αναγκη για ταχυτερη αναγνωριση;

Αποσυνδεδεμένος rem

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Simple σε ευχαριστούμε πάρα πολύ για την εκτενή ενημέρωση αναφορικά με τα τρέχοντα ζητήματα και για την πρωτοβουλία που πήρες για την συνάντηση...
Και εγώ την ίδια εντύπωση έχω για τον Παπαβλασόπουλο. Να αναφέρω οτι με δέχτηκε ημέρα εκτός Τετάρτης και απάντησε σε όσες ερωτήσεις του είχα θέσει. Επιπρόσθετα, οι υπάλληλοι του ΔΟΑΤΑΠ δεν μας φταίνε σε τίποτα. Ειναι δυο και πραγματικά κάνουν μεγάλο αγώνα να υλοποιήσουν θέματα. Η ελλιπής στελέχωση της υπηρεσίας ευθύνεται. Εγώ προσωπικά τους ευχαριστώ για τον όγκο της δουλειάς που διεκπεραιώνουν καθημερινά...
Συγνώμη, αλλά δεν είμαι τόσο σίγουρος αν οι υπάλληλοι δεν έχουν ευθύνες. Μία υπηρεσία λειτουργεί και διεκπεραιώνει τις υποθέσεις της βάσει του αριθμού πρωτοκόλλου. Για μένα είναι απαράδεκτο να εξετάζονται υποθέσεις με μεταγενέστερο αριθμό πρωτοκόλλου, ενώ εκκρεμούν παλαιότερες.

Αποσυνδεδεμένος geonipap

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα.
Ετοιμάσαμε ένα έγγραφο που στηρίζετε στο έγγραφο του Simple για αποστολή προς τον Δοατάπ.
Όποιος τελείωσε το Μάιο του 2015 και επιθυμεί μπορεί να προσθέσει το όνομα του στο link
https://docs.google.com/document/d/1jIzz8orJlj4axXewDWTzmCT2O-7LgrFP99WAcIlMINk/edit


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Simple

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
  • Do not feed the trolls...
    • Προφίλ
Καλησπέρα.
Ετοιμάσαμε ένα έγγραφο που στηρίζετε στο έγγραφο του Simple για αποστολή προς τον Δοατάπ.
Όποιος τελείωσε το Μάιο του 2015 και επιθυμεί μπορεί να προσθέσει το όνομα του στο link
https://docs.google.com/document/d/1jIzz8orJlj4axXewDWTzmCT2O-7LgrFP99WAcIlMINk/edit

Μπράβο geonipap..
Ουσιαστική πρωτοβουλία η οποία ασκεί άμεση πίεση με αποδέκτη τον ΔΟΑΤΑΠ. Υπογράφω τώρα. Ελπίζω να λειτουργήσει επικουρικά στην προσπάθεια που υλοποιούν οι υπάλληλοι στον αρμόδιο φορέα.
Επιπλέον, έχετε σκεφτεί το χρονικό πλαίσιο σύμφωνα με το οποίο θα ολοκληρωθεί η συλλογή των υπογραφών και θα ακολουθήσει, μετέπειτα, η αποστολή στον ΔΟΑΤΑΠ; Σκέψη μου είναι να παραδοθεί ανά χείρας στην υπεύθυνη κ. Αλαχούζου στον 7ο όροφο.

Αποσυνδεδεμένος geonipap

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μπράβο geonipap..
Ουσιαστική πρωτοβουλία η οποία ασκεί άμεση πίεση με αποδέκτη τον ΔΟΑΤΑΠ. Υπογράφω τώρα. Ελπίζω να λειτουργήσει επικουρικά στην προσπάθεια που υλοποιούν οι υπάλληλοι στον αρμόδιο φορέα.
Επιπλέον, έχετε σκεφτεί το χρονικό πλαίσιο σύμφωνα με το οποίο θα ολοκληρωθεί η συλλογή των υπογραφών και θα ακολουθήσει, μετέπειτα, η αποστολή στον ΔΟΑΤΑΠ; Σκέψη μου είναι να παραδοθεί ανά χείρας στην υπεύθυνη κ. Αλαχούζου στον 7ο όροφο.
Αν μπορεις να το παραδωσεις εσυ simple ακόμα καλυτερα. Μέχρι την Τετάρτη λ
καλά δεν είναι για συλλογή υπογραφών?

Αποσυνδεδεμένος Maraki_math

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αν μπορεις να το παραδωσεις εσυ simple ακόμα καλυτερα. Μέχρι την Τετάρτη λ
καλά δεν είναι για συλλογή υπογραφών?

Φανταζομαι εμεις των αλλων κατευθυνσεων δεν μπορουμε να το υπογραψουμε;
 :( :(

Αποσυνδεδεμένος rem

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα.
Ετοιμάσαμε ένα έγγραφο που στηρίζετε στο έγγραφο του Simple για αποστολή προς τον Δοατάπ.
Όποιος τελείωσε το Μάιο του 2015 και επιθυμεί μπορεί να προσθέσει το όνομα του στο link
https://docs.google.com/document/d/1jIzz8orJlj4axXewDWTzmCT2O-7LgrFP99WAcIlMINk/edit
Μόνο που το έγγραφο αφορά μόνο της ειδικής εκπαίδευσης. Μήπως να άλλαζε και να αφορούσε όλους τους αποφοίτους της Λευκωσίας; Εγώ για παράδειγμα δεν μπορώ να υπογράψω.

Αποσυνδεδεμένος ekat2210

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Συνάδελφοι καλημέρα,
Απλά σας ενημερώνω ότι μόλις ειδοποιήθηκα με mail ότι είναι έτοιμη η πράξη αναγνώρισής μου (απόφοιτος Ιανουαρίου). Εύχομαι σύντομα και στα δικά σας. nenia τι γίνεται με το πιστοποιητικό παιδαγωγικής επάρκειας του άντρα σου; του το έστειλαν;

Αποσυνδεδεμένος optasia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Καλημέρα απλά ήθελα να σε ρωτήσω πότε έκανες της αίτηση αναγνώρισης και αν στην online πορεία της αίτησης φαίνεται ότι υπογράφηκε από τον Πρόεδρο.
Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος ekat2210

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Έκανα την αίτηση 16/2/2015. Ο φάκελός μου ήταν πλήρης από 22/4/2015. Μπήκα τώρα στο σύστημα και είδα ότι φαίνεται Υπογραφή προέδρου από 10/7/2015 και Αποσύνδεση 13/7/2015.

Αποσυνδεδεμένος optasia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες....καλή συνέχεια

Αποσυνδεδεμένος geoko

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 85
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Εμενα η αιτηση μου εγινε στις 19/01/2015 και ο φακελος μου φανηκε πληρης στις 3/06/2015..κ ακομα η διαδικασια ειναι κολλημενη εκει..δεν ειναι πολυ παραξενο αυτο;;
Να εχω πιο νωρις καταθεσει τα χαρτια μου κ να αργουν πιο πολυ απο αυτους τα κατεθεσαν αργοτερα;;
Θα τηλεφωνησω αυριο στον Δοαταπνα δω τι γινεται!!

Αποσυνδεδεμένος Simple

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
  • Do not feed the trolls...
    • Προφίλ
Αν μπορεις να το παραδωσεις εσυ simple ακόμα καλυτερα. Μέχρι την Τετάρτη λ
καλά δεν είναι για συλλογή υπογραφών?

Η προθεσμία μέχρι την Τετάρτη είναι ικανοποιητική αλλά έφυγα από Αθήνα το Σάββατο.
Προτείνω να παραταθεί η διαδικασία συλλογής υπογραφών για 1-2 εβδομάδες ακόμα. Σε εκείνο ακριβώς το σημείο όπου θα αρχίσει να φαίνεται η διαδικασία "φάκελος πλήρης", τότε είναι ανάγκη να παραδοθεί η επιστολή στον κ. Παπαβλασόπουλο (όπως, άλλωστε, είχε επισημάνει ο ίδιος στη συνάντηση). Επιπλέον, θα έχει συγκεντρωθεί μεγαλύτερος αριθμός υπογραφών από συνάδελφους εκπαιδευτικούς.
Υπάρχει κάποιος εθελοντής να την παραδώσει στα τέλη Ιουλίου; Annabt μένεις Αθήνα;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159834
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 558
Σύνολο: 568

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.097 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.