*

Αποστολέας Θέμα: Πιέσεις για αναγνώριση από τον ΔΟΑΤΑΠ των μεταπτυχιακών τίτλων - Μάιος 2015  (Αναγνώστηκε 166050 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Maraki_math

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
marilou μπορείς να μου πεις σε παρακαλώ τι ακριβώς έκανες επικύρωση; Το πτυχίο και την αναλυτική βαθμολογία, έχω καταλάβει σωστά;

θελουν και την αναλυτικη; το αναφέρει κάπου στην εγκύκλιο;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος μαρακι μαρακι

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
θελουν και την αναλυτικη; το αναφέρει κάπου στην εγκύκλιο;
Tην επικύρωση την κάνει οποιοσδήποτε δικηγόρος??Και δεν μπορω να καταλάβω σχετικά με την αναλυτική αφού είναι σε κλίμακα a b c και απλώς γράφει ects αυτό θα προσκομίσουμε??
Και άλλη μία ερώτηση συνάδελφοι στην αναλυτική έχω Α και γράφει 9 ects και έχω και Β και γ΄ραφει 3 ects είναι λογικό αυτό ή έχει γίνει κάποιο λάθος????????έχω μπερδευτει......:(

Αποσυνδεδεμένος marilou1981

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Να πιστεύεις...
    • Προφίλ
marilou μπορείς να μου πεις σε παρακαλώ τι ακριβώς έκανες επικύρωση; Το πτυχίο και την αναλυτική βαθμολογία, έχω καταλάβει σωστά;
Μονο πτυχίο και αναγνώριση απο ΔΟΑΤΑΠ. Την αναλυτική βαθμολογία δεν την ζητάνε. άλλωστε δεν αναφέρεται και κάπου κάτι τέτοιο

Αποσυνδεδεμένος geonipap

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Πηρα κ εγω την αναγνώριση την Παρασκευη με αρ. Πρωτ. 11719. Ειμαι αποφοιτος Μαιου τ πανεπιστημιου Λευκωσίας. Δεν είχα κάνει αιτηση επισπευσης.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος sixtir

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1137
    • Προφίλ
Πηρα κ εγω την αναγνώριση την Παρασκευη με αρ. Πρωτ. 11719. Ειμαι αποφοιτος Μαιου τ πανεπιστημιου Λευκωσίας. Δεν είχα κάνει αιτηση επισπευσης.
συγχαρητήρια. τώρα έχουμε το πρόβλημα της συνάφειας......
http://www.esos.gr/arthra/39353/o-v-koyrmpetis-milaei-sto-esos-gia-ti-synafeia-ton-didaktorikon-kai-metaptyhiakon
δύσκολα τα βλέπω τα πράγματα με αυτόν που μπλέξαμε........

Αποσυνδεδεμένος marcha

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
    • Προφίλ
συγχαρητήρια. τώρα έχουμε το πρόβλημα της συνάφειας......
http://www.esos.gr/arthra/39353/o-v-koyrmpetis-milaei-sto-esos-gia-ti-synafeia-ton-didaktorikon-kai-metaptyhiakon
δύσκολα τα βλέπω τα πράγματα με αυτόν που μπλέξαμε........


Ουσιαστικά λοιπόν το πρόβλημα της συνάφειας παραμένει ακόμη και για τα μεταπτυχιακά που βρίσκονται στην λίστα αφού ο κ. Κουρμπέτης εμμένει στην εφαρμογή των κριτηρίων. Μήπως δεν κατάλαβα σωστά? 😊😊😳😳

Αποσυνδεδεμένος geonipap

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ

Ουσιαστικά λοιπόν το πρόβλημα της συνάφειας παραμένει ακόμη και για τα μεταπτυχιακά που βρίσκονται στην λίστα αφού ο κ. Κουρμπέτης εμμένει στην εφαρμογή των κριτηρίων. Μήπως δεν κατάλαβα σωστά? 😊😊😳😳
Αυτα που ειναι στην λιστα οπως κ της Λευκωσιας από ότι είπαν δεν εξεταζονται απο το ΙΕΠ.

Αποσυνδεδεμένος sixtir

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1137
    • Προφίλ
Αυτα που ειναι στην λιστα οπως κ της Λευκωσιας από ότι είπαν δεν εξεταζονται απο το ΙΕΠ.
αυτός επιμένει οτι η λίστα δεν ειναι δική τους και όλοι όσοι καταθέτουν πρώτη φορά θα πρέπει να ελεγχθούν. άντε βγάλε άκρη......

Αποσυνδεδεμένος geonipap

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
αυτός επιμένει οτι η λίστα δεν ειναι δική τους και όλοι όσοι καταθέτουν πρώτη φορά θα πρέπει να ελεγχθούν. άντε βγάλε άκρη......
το ιταλικο πανεπιστημιο που τελειωσες sixtir ειναι μεσα στην λιστα?? Πηρες την αναγνώριση??

Αποσυνδεδεμένος sixtir

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1137
    • Προφίλ
το ιταλικο πανεπιστημιο που τελειωσες sixtir ειναι μεσα στην λιστα?? Πηρες την αναγνώριση??
θυμησέ μου πότε ανέφερα κατι τέτοιο;;;
ιταλικό κυπριακο βουλγαρικο ή ελληνικό σε αυτή τη φάση σύμφωνα με τον πρόεδρο θα λογοδοτήσουν. θα δούμε....

Αποσυνδεδεμένος geonipap

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
θυμησέ μου πότε ανέφερα κατι τέτοιο;;;
ιταλικό κυπριακο βουλγαρικο ή ελληνικό σε αυτή τη φάση σύμφωνα με τον πρόεδρο θα λογοδοτήσουν. θα δούμε....
πιο έχεις τελειώσει??

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Εγω αν θελω να δουλεψω Αγγλια πχ πρεπει τα πτυχια μου να περασουν απο τον δοαταπ Αγγλιας;; Εφοσον ανηκουμε στην Ευρωπαικη Ενωση ειναι νομιμο να υπαρχει τετοιος οργανισμος που να αναγνωριζει πτυχια; Γιατι αν σε καμια αλλη ευρωπαικη χωρα δεν υπαρχει αντιστοιχος οργανισμος τοτε δεν καταλαβαινω τον λογο να χανουμε τοσο χρονο τωρα (αλλα και τοσα λεφτα).

Αποσυνδεδεμένος el ΠΕ60

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
    • Προφίλ
Φυσικά και υπάρχουν σε όλη την Ευρώπη γραφεία αναγνώρισης τίτλων εξωτερικού. Ψαξε: NARIC
Γνωρίζω ότι η διαδικασία είναι πολύ πιο γρήγορη εκεί...

Αποσυνδεδεμένος dimitris75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 442
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μονο πτυχίο και αναγνώριση απο ΔΟΑΤΑΠ. Την αναλυτική βαθμολογία δεν την ζητάνε. άλλωστε δεν αναφέρεται και κάπου κάτι τέτοιο

στ. Φωτοαντίγραφο του μεταπτυχιακού τίτλου σπουδών στην ΕΑΕ ή στη Σχολική Ψυχολογία
συνοδευμένο από την αναλυτική βαθμολογία του υποψήφιου.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159882
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 509
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 424
Σύνολο: 429

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.083 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.