*

Αποστολέας Θέμα: Πιέσεις για αναγνώριση από τον ΔΟΑΤΑΠ των μεταπτυχιακών τίτλων - Μάιος 2015  (Αναγνώστηκε 166033 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dimitris75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 442
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
στ. Φωτοαντίγραφο του μεταπτυχιακού τίτλου σπουδών στην ΕΑΕ ή στη Σχολική Ψυχολογία
συνοδευμένο από την αναλυτική βαθμολογία του υποψήφιου.

 Οι λοιποί τίτλοι αποστέλλονται στο ΙΕΠ από την οικεία Δ/νση Π.Ε. ή Δ.Ε.
(βλ. και Μέρος Α΄ - παρ.4) συνοδευόμενοι, κατά περίπτωση, από την αναλυτική βαθμολογία ή το
περιεχόμενο της διδακτορικής διατριβής του υποψηφίου.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος μαρακι μαρακι

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Συνάδελφοι καλημέρα, να σας ρωτήσω επικύρωση γίνεται σε δικηγόρο και πρέπει να επικυρώσουμε το πτυχίο, την πράξη αναγνώρισης και την αναλυτική βαθμολογία???
 Η αναλυτική βαθμολογία είναι αυτή που μας έστειλε το παν/μιο και αναγράφει DIPLOMA SUPPLEMENT ή είναι τα άλλα 2 φύλλα που πάλι αναφέρονται τα μαθήματα???????
Ποιά πρέπει να επικυρωθουν?????????

Αποσυνδεδεμένος math45

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλημέρα σας,

Επειδή βλερπω αρκετές ερωτήσεις σε σχέση με δικαιολογητικά, έχετε τελειώσει με τις αναγνωρίσεις; Προσωπικά με ανησυχεί με με 11575 αρ. Πρωτοκόλλου δεν έχω λάβει ακόμα ειδοποποιηση. Υπάρχουν άλλοι με παρόμοιους αριθμούς που δεν έχουν λάβει ειδοποίηση;

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Οι αναγνωρίσεις έχουν ξεπεράσει το 14.000 οπότε μάλλον θα είναι έτοιμη η δική σου αλλά δεν θα έχουν προλάβει να σε ειδοποιήσουν.Στείλε email ή παίρνε τηλ μέχρι να το σηκώσουν.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος vasiliki85

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
καλημερα σας. επικοινωνησε κανεις με δοαταπ;;; προσπαθω απο το πρωι. σκεφτομαι σοβαρα να κατεβω Αθηνα γιατι δεν εχω καποιον εκει. 306 ειναι το εσωτερικο;

Αποσυνδεδεμένος Marinip

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 461
    • Προφίλ
Καλημέρα. Παίρνω από το πρωί αλλά τίποτα. Ναι το 306 καλώ και γω.

Αποσυνδεδεμένος marieta 2014

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 230
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλήμέρα, και εγώ έχω απελπιστεί.Τρώω όλη τη μέρα προσπαθώντας να βγάλω γραμμή και τίποτε.

Αποσυνδεδεμένος marieta 2014

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 230
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Και αν είναι αλήθεια αυτά που διαβάζω εχουν αναγνωριστεί 800 άτομα μετα απο μένα.

Αποσυνδεδεμένος gogober

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλημέρα σε όλους. Σήμερα το πρωί γύρω στις 10 έλαβα το μέηλ ότι είναι έτοιμη η αναγνώρισή μου. Είχα αγχωθεί και είχα στείλει μέηλ στην Παφλιώτη την Παρασκευή, χωρίς όμως να μου απαντήσει αφού την πρόλαβε το μέηλ της αναγνώρισης.Ο αριθμός πρωτοκόλλου μου ήταν 11607. Παρατήρησα το εξής: την Πέμπτη ειδοποιήθηκαν άτομα με αριθμό 11900, την Παρασκευή με αριθμό 11700 και σήμερα εγώ με 11600. Να υποθέσω ότι είχαν τους φακέλους μας σε μια κούτα και οι πάνω πάνω αριθμοί ειδοποιήθηκαν πρώτοι με αντίστροφη σειρά από αυτήν που κατατέθηκαν;; Πάντως πιστεύω ότι σήμερα θα έχετε κι εσείς σχετική ειδοποίηση.

Αποσυνδεδεμένος vasiliki85

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
πραγματικα εχω πειστει οτι δε μετραει ο αριθμος πρωτοκολου. εγω εχω 130*** και εχουν αναγνωριστει πολλοι κ μετα σπο μενα και απο οτι διαπιστωνω κ πολλοι πριν απι μενα δεν εχουν παρει αναγνωριση. κατεθεσε καποιος τα χαρτια του χωρις την αναγνωριση;;;

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Εδώ έχουν πάρει αναγνώριση άτομα με αρ.πρωτ. 16700.Μέσα στην εβδομάδα θα την πάρετε όλοι.

Αποσυνδεδεμένος vasiliki85

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
συγχαρητηρια σε εσας που πηρατε την αναγνωριση.... ελπιζω να εχουμε κ εμεις ευχαριστα. μπορειτε να μου πειτε αν εχετε μεταφρασει εγγραφα κ αν ναι ποια; δωσατε ως επικυρωμενο πτυχιο το true copy που μας εστειλε το πανεπιστημιο;

Αποσυνδεδεμένος el ΠΕ60

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
    • Προφίλ
Απο πρωτοβαθμια Μαγνησιας ενημερωθηκα οτι εχει σταλει διευκρινιστικη από το υπουργείο οτι δεν επιτρεπεται να γινει η καταχωρηση χωρις πραξη αναγνωρισης και αυτπ γιατι στην ημερομηνία κτησης μεταπτυχιακου τιτλου ΜΠΑΙΝΕΙ Η ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΡΑΞΗΣ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗΣ ΑΠΟ ΔΟΑΤΑΠ. Αρα ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ. Αν σε καποιον τα κανανε ας μας πει σε ποια πρωτοβαθμια πηγε για να παμε και εμεις ( αν ακομη εξυπηρετουν). Θα αναγκαστουμε να μεταναστευσουμε τελος παντων???? Πλησιαζει η Παρασκευή....μια μέρα να μας ειδοποιησουν και 1
-2 να μας την φερεο το κουριερ, ειμαστε κάτι λιγότερο απο οριακα. Αδιανόητο κάποιοι να εχουν παρει εδω και μερες και καποιοι ΟΧΙ!!!!!! Θλιβομαι!!!!!! Απλα....

Επιπλεον, οι αριθμοι πρωτοκολλου αποτελουν μια συνεχει και αφορουν ολο τον ΔΟΑΤΑΠ. Δηλαδη,  οι 800 αριθμοι που μεσολαβουν μεταξυ δυο αιτουντων μπορει να ειναι οτιδήποτε εισερχομενο στον οργανισμο. Μεταπτυχιακα αλλων αντικεξμςνων πρωπτυχιακα διδακτορικα απλες επιστολες. Δεν ειμαστε πια τοσοι πολλοι στο συγκεκριμενο γραφειο.

Επιπελον προσπαθω απο το πρωι αλλα ακομη και το τηλεφωνικο κεντρο ειμαι κατειλημμένο.....

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Και με ποια λογική όπου ημερομηνία κτήσης μεταπτυχιακού να βάλουμε την ημερομηνία πράξης αναγνώρισης;;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159882
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 492
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 443
Σύνολο: 443

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.145 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.