*

Αποστολέας Θέμα: Πιέσεις για αναγνώριση από τον ΔΟΑΤΑΠ των μεταπτυχιακών τίτλων - Μάιος 2015  (Αναγνώστηκε 166073 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος marieta 2014

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 230
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Παιδιά είμαστε οριακά για να μην πω το χασαμε το παιχνίδι.Θελω να μάθω είναι κανείς απο κανένα 'αλλο πανεπιστήμιο εκτός Λευκωσίας που έχει πάρει την αναγνώριση;
Αρχίζω να πιστεύω, και μην ακουστεί σαν κακία αλλά σαν παράπονο μεγάλο , ότι όσοι έχουν αναγνωριστεί αν όχι όλοι πάντως η πλειονότητα είναι της Λευκωσίας.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
 Υποψήφιοι αναπληρωτές ΕΑΕ οι οποίοι δεν συμπεριλήφθησαν στους προσωρινούς πίνακες, δύνανται να συμπεριληφθούν στους οριστικούς πίνακες αναπληρωτών ΕΑΕ, εφόσον προσκομίσουν μεταπτυχιακό τίτλο με συνάφεια στην ειδική αγωγή έως την κύρωση
των οριστικών πινάκων.
Η παρούσα περίπτωση ισχύει από το σχολικό έτος 2013-2014

Αποσυνδεδεμένος Simple

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
  • Do not feed the trolls...
    • Προφίλ
Ενημέρωση: Οι απόφοιτοι του πανεπιστημίου Λευκωσίας οι οποίοι καταθέτουν, για πρώτη φορά, αίτηση στην Πρωτοβάθμια εκπαίδευση για ένταξη στους πίνακες ειδικής αγωγής χρειάζονται ΑΠΛΑ ΦΩΤΟΑΝΤΙΓΡΑΦΑ του μεταπτυχιακού τίτλου, της βεβαίωσης ισοτιμίας καθώς και της αναλυτικής βαθμολογίας.
Τα παραπάνω πρέπει να συνοδεύονται από τα πρωτότυπα. Εν τέλει, θεωρείται αυτονόητη η κατοχή της ταυτότητας μαζί με τη συμπληρωμένη αίτηση.
Η παραπάνω πληροφορία είναι επιβεβαιωμένη, ύστερα από τηλεφωνική επικοινωνία, από 4 πρωτοβάθμιες: Γ' Αθηνών, Πρέβεζας, Ιωαννίνων και Θεσπρωτίας.

Αποσυνδεδεμένος el ΠΕ60

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
    • Προφίλ
Δηιανειρα πηγες να κανεις τα χαρτια και στα δεχτηκαν? Αν ναι πες και σε μας που για να παμε. Παντως σε αρκετα ατομα αρνηθηκαν σε διαφορες διευθυνσεις

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος jul

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
 τα τηλέφωνα του ΔΟΑΤΑΠ εχουν το σήμα του κατειλημμένου από τη στιγμή που δημοσιεύτηκε η εγκύκλιος. Εχω προσπαθήσει όλες τις ώρες της ημέρας και λέει πάντα το ίδιο! Ας ελπίσουμε ότι είναι ο τρόπος τους να δουλέψουν ποιο γρήγορα!

Αποσυνδεδεμένος miki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 218
  • Φύλο: Γυναίκα
  • :)
    • Προφίλ
Δε νομίζω στις μισές διευθύνσεις να δέχονται και στις άλλες μισές όχι.. για όλους πρέπει να ισχύει ένα πράγμα.. πάντως εγώ σήμερα που πήγα να κάνω τα χαρτιά μου, άτομα που ήταν χωρίς αναγνώριση από το Δοατάπ Δεν τους δέχονταν... κ εγώ πριν 3 χρόνια που τελείωσα το προπτυχιακό μου και ήθελα να κάνω τα χαρτιά μου για αναπληρωτές δεν είχα την αναγνώριση και έχασα τη χρονιά δε μ άφησαν να κάνω αίτηση.. Μόνο με αναγνώριση!!σκέτο πτυχίο εξωτερικού δε δέχονται

Αποσυνδεδεμένος μαρακι μαρακι

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλημέρα σας,

Επειδή βλερπω αρκετές ερωτήσεις σε σχέση με δικαιολογητικά, έχετε τελειώσει με τις αναγνωρίσεις; Προσωπικά με ανησυχεί με με 11575 αρ. Πρωτοκόλλου δεν έχω λάβει ακόμα ειδοποποιηση. Υπάρχουν άλλοι με παρόμοιους αριθμούς που δεν έχουν λάβει ειδοποίηση;

Αν έχω κάποιο νεο θα σε ενημερώσω, πάντως δεν έκανα αιτηση επισπευσησ (ίσως και κακως..δε ξερω......) Αλλά θελω να σκεφτομαι θετικα οτι θα πανε ολα καλα, εφόσον ειμαστε στο 11**** και αυτοι εχουν αναγνωρισει πολλα παραπάνω πτυχία απο εμας..... :) :)

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Δεν πήγα ακόμη να κάνω αίτηση, αλλά αυτή η παράγραφος στην εγκύκλιο ΓΙΑ ΠΟΙΟΝ ΛΟΓΟ ΥΠΑΡΧΕΙ;;

Αποσυνδεδεμένος math45

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αν έχω κάποιο νεο θα σε ενημερώσω, πάντως δεν έκανα αιτηση επισπευσησ (ίσως και κακως..δε ξερω......) Αλλά θελω να σκεφτομαι θετικα οτι θα πανε ολα καλα, εφόσον ειμαστε στο 11**** και αυτοι εχουν αναγνωρισει πολλα παραπάνω πτυχία απο εμας..... :) :)

Mε ειδοποίησαν πριν λίγο τηλεφωνικά απο ΔΟΑΤΑΠ να  παραλαβω ακριβες αντιγραφο και ότι είμαι καλυμμένος με αυτό για αιτηση. Ή πράξη με υπογραφή θα είναι έτοιμη τις επόμενες μέρες μου είπαν. Συνέβει κάτι παρόμοιο σε άλλο μέλος;

Αποσυνδεδεμένος sixtir

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1137
    • Προφίλ
Δεν είναι στο χέρι της διεύθυνσης να δεχτεί ή οχι μεταπτυχιακά χωρίς ΔΟΑΤΑΠ. Υπάρχει υποχρεωτικό πεδίο στην αίτηση που κάνει ο υπαλληλος που αν βάλεις μεταπτυχιακο εξωτερικου ενεργοποιείται το υποχρεωτικό πεδίο που γράφει ΙΣΟΤΙΜΙΑ: και έχει επιλογες ΔΟΑΤΑΠ, ΣΑΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΚΟΜΗ. δεν μπορείς να το αφήσεις κενό αυτό το πεδίο. άρα δεν γίνεται πολύ απλά χωρίς.

Αποσυνδεδεμένος dimitris75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 442
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Mε ειδοποίησαν πριν λίγο τηλεφωνικά απο ΔΟΑΤΑΠ να  παραλαβω ακριβες αντιγραφο και ότι είμαι καλυμμένος με αυτό για αιτηση. Ή πράξη με υπογραφή θα είναι έτοιμη τις επόμενες μέρες μου είπαν. Συνέβει κάτι παρόμοιο σε άλλο μέλος;

Σήμερα πήγα ΔΟΑΤΑΠ για αναζήτηση του φακέλου μου ... παρέλαβα ακριβές αντίγραφο και θα με ειδοποιήσουν εν καιρό για τον ''πάπυρο''+επιστροφή εργασίας .Αριθμ πρωτ : 1333*/28-05-2015 . Καμία ενημέρωση ,λόγω άγχους για την αίτηση και διαμονής Αθήνα (ευκολία προσέλευσης) . Online πορεία παραμένει out of date .

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
τι παραπάνω έχει η επίσημη αναγνώριση από το χαρτί που πήρατε;

Αποσυνδεδεμένος sixtir

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1137
    • Προφίλ
προσωρινος ΔΟΑΤΑΠ προσωρινή συνάφεια..... τα πάντα στην ζωή είναι προσωρινά.
Ενα ευγενικό καλοκαιρινό μήνυμα από το Υπουργείο Παιδείας.

Αποσυνδεδεμένος klio

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 183
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Νηπιαγωγός
    • Προφίλ
Συγνώμη το ακριβες αντίγραφο τι είναι? Τι γράφει επάνω? καταλαβαίνετε..εννοώ θα μπορούσαμε να το παρουμε κι άλλοι ή μόνο όσοι έχει ήδη τελειώσει η αναγνώριση?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159884
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 509
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 457
Σύνολο: 469

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.088 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.