*

Αποστολέας Θέμα: Πιέσεις για αναγνώριση από τον ΔΟΑΤΑΠ των μεταπτυχιακών τίτλων - Μάιος 2015  (Αναγνώστηκε 166081 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Marinip

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 461
    • Προφίλ
Καλημερα. Έχει μηπως καποιος κατι νεότερο;
Τίποτα απολύτως.Παρόλο που τους έστειλα και σήμερα παρακαλώντας τους να μου απαντήσουν γιατί περιμένω να γεννήσω κιόλας ούτως ώστε να ξέρω τί ενέργειες πρέπει να κάνω,δε μου έχουν απαντήσει σε κανένα mail.Παίρνω συνεχώς τηλέφωνο και πάλι τίποτα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος marieta 2014

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 230
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Mε ειδοποίησαν πριν λίγο τηλεφωνικά απο ΔΟΑΤΑΠ να  παραλαβω ακριβες αντιγραφο και ότι είμαι καλυμμένος με αυτό για αιτηση. Ή πράξη με υπογραφή θα είναι έτοιμη τις επόμενες μέρες μου είπαν. Συνέβει κάτι παρόμοιο σε άλλο μέλος;
Υπήρξε καμια εξέλιξη σε αυτό;

Αποσυνδεδεμένος dimitris75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 442
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλημερα. Έχει μηπως καποιος κατι νεότερο;
Μαρούσι,  17 Αυγούστου 2015

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Εγκύκλιος με θέμα «Πρόσκληση υποψήφιων αναπληρωτών και ωρομίσθιων εκπαιδευτικών Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης για ένταξη στους πίνακες κατάταξης εκπαιδευτικών ΕΑΕ σχ. έτους 2015-6».

Το Υπουργείο Πολιτισμού, Παιδείας και Θρησκευμάτων ενημερώνει τις/τους ενδιαφερόμενες/ους ότι εντός των επόμενων δύο ημερών θα ανακοινοποιηθεί στο ορθό η εγκύκλιος με θέμα «Πρόσκληση υποψήφιων αναπληρωτών και ωρομίσθιων εκπαιδευτικών Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης για ένταξη στους πίνακες κατάταξης εκπαιδευτικών ΕΑΕ σχ. έτους 2015-6».

Σύμφωνα με τη νέα εγκύκλιο όσοι/ες αναπληρωτές έχουν ενταχθεί στους εν λόγω πίνακες έως και το 2014-5 δεν χρειάζεται να αποστείλουν προς εξέταση τα δικαιολογητικά που αφορούν τις σπουδές τους στο ΙΕΠ, εφόσον τα πτυχία τους έχουν κριθεί συναφή με την ΕΑΕ από την αρμόδια υπηρεσία του υπουργείου. Μόνο όσες/οι δεν έχουν ενταχθεί μέχρι τώρα στους πίνακες εκπαιδευτικών ΕΑΕ οφείλουν να αποστείλουν τα δικαιολογητικά τους στο ΙΕΠ.

Σε επόμενη φάση το ΙΕΠ θα  απευθύνει πρόσκληση στις/στους ενδιαφερόμενες/ους, ώστε να καταθέσουν τα απαραίτητα δικαιολογητικά στην ειδική επιστημονική επιτροπή που συστάθηκε από επιστήμονες και επαΐοντες στον χώρο της ειδικής αγωγής, έργο της οποίας είναι να εξετάσει αναλυτικά τη συνάφεια των διαφόρων μεταπτυχιακών και διδακτορικών τίτλων με την ειδική αγωγή. Η διαδικασία αυτή θα πραγματοποιηθεί κατά τη διάρκεια του σχ. έτους 2015-6. Διευκρινίζεται ότι τα πορίσματα αυτής της επιτροπής δεν συνδέονται με την αναγνώριση της προϋπηρεσίας σε δομές ΕΑΕ, η οποία δε θα θιγεί σε καμιά περίπτωση.

 

Αποσυνδεδεμένος math45

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
 :-*
Υπήρξε καμια εξέλιξη σε αυτό;
Θα παραλαβω αύριο το πρωι ακριβές αντίγραφο και μετά θα πάω για Αίτηση στην δευτεροβάθμια. Οπότε ως αύριο το μεσημέρι θα ενημέρωση.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Σήμερα δόθηκαν και οι τελευταίες αναγνωρίσεις του Μαίου.Οπότε θα έχουν ξεκινήσει αυτών με αρ.πρωτ. Ιούνη.Ποιοι έχουν αριθμό πρωτοκόλλου Ιούνη για να μπορώ να υπολογίσω;Οι απόφοιτοι της Κύπρου σίγουρα όχι αφού τελείωσαν Μάη.Φαντάζομαι της Ιταλίας και της Βουλγαρίας περιμένουν τώρα.Καμιά 1000-1500 άτομα υπολογίζω.

Αποσυνδεδεμένος μαρακι μαρακι

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
:-*Θα παραλαβω αύριο το πρωι ακριβές αντίγραφο και μετά θα πάω για Αίτηση στην δευτεροβάθμια. Οπότε ως αύριο το μεσημέρι θα ενημέρωση.
Τελικά με ενημέρωσαν και εμενα ολα καλά μεχρι στιγμησ :) αν και από οτι φαίνεται θα περασουμε και εμεις απο το ΙΕΠ και δεν μπορώ να καταλάβω τι θα κανουμε το χρονο αφου δεν καλυπτουμε τα κριτηρια που εχει θεσει το ΙΕΠ....... :( :( :(

Αποσυνδεδεμένος Maraki_math

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Σήμερα δόθηκαν και οι τελευταίες αναγνωρίσεις του Μαίου.Οπότε θα έχουν ξεκινήσει αυτών με αρ.πρωτ. Ιούνη.Ποιοι έχουν αριθμό πρωτοκόλλου Ιούνη για να μπορώ να υπολογίσω;Οι απόφοιτοι της Κύπρου σίγουρα όχι αφού τελείωσαν Μάη.Φαντάζομαι της Ιταλίας και της Βουλγαρίας περιμένουν τώρα.Καμιά 1000-1500 άτομα υπολογίζω.

ειμαι της λευκωσιας και κατεθεσα ιουνη γιατί περιμενα βαθμολογίες. είμαι σειρα 13***

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Με σειρά 13000 δεν την έχεις πάρει ακόμη;Πώς γίνεται αυτό;Άτομα που κατέθεσαν Μάη είχαν αριθμό 14000.Μήπως κάνεις λάθος;

Αποσυνδεδεμένος Marinip

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 461
    • Προφίλ
Με αριθμό 14136 και κατάθεση 08/06 δεν έχω λάβει καμία ειδοποίηση.

Αποσυνδεδεμένος Maraki_math

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Με σειρά 13000 δεν την έχεις πάρει ακόμη;Πώς γίνεται αυτό;Άτομα που κατέθεσαν Μάη είχαν αριθμό 14000.Μήπως κάνεις λάθος;

Κανένα λάθος. 3/6 κατέθεσα με αριθμο 13***

Αποσυνδεδεμένος vasiliki85

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
κι εγω Ιουνη κατεθεσα κ εχω αριμο πρωτοκολου 13**** κι ακομα τιποτα...

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Ιούνη και 13000;;Εμείς είμαστε Ιούνη κι έχουμε 17000...Αν οι αιτήσεις είναι κοντά στις 4000 δύσκολα τα πράγματα.

Αποσυνδεδεμένος Maraki_math

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ιούνη και 13000;;Εμείς είμαστε Ιούνη κι έχουμε 17000...Αν οι αιτήσεις είναι κοντά στις 4000 δύσκολα τα πράγματα.

αρκετοι της λευκωσιας κατεθεσαν ιουνη λόγω αναμονής βαθμών. επομενως από ιούνη ειναι αριθμος 13+

Αποσυνδεδεμένος kittoulini

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 652
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
εγω κατεθεσα μαη και εχω αριθμο 13......και δεν εχω λαβει καμια ειδοποιηση ακομα..

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159885
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 518
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 483
Σύνολο: 495

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.106 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.