*

Αποστολέας Θέμα: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016  (Αναγνώστηκε 612306 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ALITHINOS

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 279
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #588 στις: Ιούλιος 27, 2015, 06:25:36 μμ »
Διαβάστε την εγκύκλιο και μην γράφεται ότι θέλετε :
 Στις διατάξεις των παρ.1 και 2 του άρθρου 5Α του ίδιου νόμου, όπως προστέθηκαν
με το άρθρο 5 του ν.4283/2014 (ΦΕΚ 189/10.09.2014 τ.Α΄), ορίζεται ότι, από το σχολικό έτος
2014-2015 ο χρόνος υπηρεσίας αναπληρωτών και ωρομίσθιων εκπαιδευτικών που διανύεται σε
σχολικές μονάδες, οι οποίες ανήκουν στις κατηγορίες μοριοδότησης Θ΄ και Ι΄ για την
πρωτοβάθμια εκπαίδευση, ΙΑ΄ και ΙΒ΄ για τη δευτεροβάθμια εκπαίδευση, στην Αθωνιάδα
Εκκλησιαστική Ακαδημία και στην Πατμιάδα Εκκλησιαστική Σχολή, υπολογίζεται στο διπλάσιο
για τους τελικούς πίνακες κατάταξης εκπαιδευτικών του διαγωνισμού του Α.Σ.Ε.Π. του άρθρου 3
(του ν.3848/2010) και για τον προσδιορισμό των μονάδων συνθηκών διαβίωσης (που
υπολογίζονται για τις μεταθέσεις/αποσπάσεις των μόνιμων εκπ/κών). Αν διαπιστωθεί αδυναμία
κάλυψης των λειτουργικών κενών των σχολικών μονάδων των ανωτέρω κατηγοριών κατά τις
γενικές διατάξεις (της παρούσας εγκυκλίου), γίνονται δεκτές αιτήσεις εκπαιδευτικών για
πρόσληψη στις εν λόγω σχολικές μονάδες, κατά τη σειρά κατάταξής τους στους ισχύοντες
πίνακες (ήτοι, στην ανωτέρω περίπτωση θα εκδοθεί σχετική συμπληρωματική εγκύκλιος).

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:23:35 »

Αποσυνδεδεμένος phi_lol

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #589 στις: Ιούλιος 27, 2015, 07:29:45 μμ »
Καλησπέρα και από εμένα και καλή επιτυχία σε όλους.
Διαβάζοντας την εγκύκλιο, συμπέρανα ότι αναπληρωτής εκπαιδευτικός που είχε παραιτηθεί το έτος 2014-2015, ακόμη και αν κάνει αίτηση, δεν θα συμπεριληφθεί εκ των πραγμάτων στους πίνακες του 2015-2016, σωστά; Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει η πρόθεση από το Υπουργείο να καταργήσει τη διάταξη που αφορά την ποινή της διαγραφής για το επόμενο σχολικό έτος στο προσεχές μέλλον;
Και ένα ακόμη ερώτημα: γνωρίζει κανείς εάν αυτός ο αναπληρωτής εκπαιδευτικός που παραιτήθηκε το 2014-2015 έχει δικαίωμα να κάνει την αίτηση για ωρομίσθιος; Ευχαριστώ.
Everybody lies

Αποσυνδεδεμένος MANNI

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 609
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #590 στις: Ιούλιος 27, 2015, 07:39:58 μμ »
Καλησπέρα! Μόλις τώρα θέλοντας να αποσαφηνίσω το που πρέπει να κάνω την αίτηση διάβασα το μήνυμα σου και είδα και την ανακοίνωση στο σάϊτ της Δευτεροβάθμιας Δ'Αθήνας.

Το θέμα αφορά όλους τους κατοίκους της Δ'Αθήνας νομίζω. Μέχρι το 2013 η δική μου ειδικότητα ΠΕ 05 (Γαλλικών) καθώς και άλλες ανήκαν σε συγκεκριμένο τότε, νυν πρώην, γραφείο δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης. Δηλαδή δεν μπορούσα να πάω σε οποιοδήποτε άλλο είτε της Δ'Αθήνας, είτε της Αττικής γενικά. Πέρσι μας έστειλαν όλους, ανεξαρτήτου ειδικότητας, αν γνωρίζω σωστά, στην Νέα Σμύρνη όπου και συγχωνέυτηκαν, επίσης αν έχω καταλάβει καλά, όλα τα πρώην γραφεία σε ένα.

Τώρα που εκεί μετακομίζουν εμείς που πάμε; Παρακαλώ όποιον συνάδελφο γνωρίζει κάτι πιό συγκεκριμένο να ενημερώσει. Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων.
Εγώ όπως καταλαβαίνω πάμε σε άλλη διεύθυνση π.χ Α Αθήνας ή Πειραιά , αφού δεν εξυπηρετούν κοινό . Απαράδεκτο πάντως σε περιόδους αιτήσεων . Θα γίνει συνωστισμός στις άλλες δευτεροβάθμιες

Αποσυνδεδεμένος bloodymary195

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 317
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #591 στις: Ιούλιος 27, 2015, 07:56:10 μμ »
Εγώ όπως καταλαβαίνω πάμε σε άλλη διεύθυνση π.χ Α Αθήνας ή Πειραιά , αφού δεν εξυπηρετούν κοινό . Απαράδεκτο πάντως σε περιόδους αιτήσεων . Θα γίνει συνωστισμός στις άλλες δευτεροβάθμιες

Μόνο απαράδεκτοι; Και ευγενικά το λες! Πάμε εκεί στεκόμαστε με τις ώρες σαν... άντε να μην πω και συνήθως μας αντιμετωπίζουν και τόσο απαξιωτικά λες και δεν είμαστε στην πραγματικότητα συνάδελφοί τους. Και επιπλέον μιά φορά τον χρόνο έχουν τόση δουλειά ας δείξουν λίγη καλή θέληση, δεν βλάπτει!!! Τέλος πάντων, στο προκείμενο, πραφανώς έχουν συγχωνεύσει τα γραφεία οπότε ο συνωστισμός είναι δεδομένος, ωστόσο αναρωτιέμαι όσα υπάρχουν τώρα να είναι αυτά που έχει εδώ η λίστα;

http://www.alfavita.gr/arthron/%CF%8C%CE%BB%CE%B5%CF%82-%CE%BF%CE%B9-%CE%B4%CE%B9%CE%B5%CF%85%CE%B8%CF%8D%CE%BD%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%B4%CE%B5%CF%85%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%BF%CE%B2%CE%AC%CE%B8%CE%BC%CE%B9%CE%B1%CF%82-%CE%B5%CE%BA%CF%80%CE%B1%CE%AF%CE%B4%CE%B5%CF%85%CF%83%CE%B7%CF%82

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:23:35 »

Αποσυνδεδεμένος exEkpaideutikos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 87
  • Λατρεύω τις εκπαιδευτικούς
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #592 στις: Ιούλιος 27, 2015, 07:59:13 μμ »
Με 7 χρόνια σε δυσπρόσιτο, διορίζεσαι; Εξασφαλίζεις εργασία κάθε μετέπειτα χρονιά;
Λογοκρισία είναι μια ασθένεια που εμφανίζεται όταν κάποιος δε θέλει να, δει, ακούσει, μυρίσει, αγγίξει, κάποια ακίνδυνα πράγματα, που όμως ο ίδιος τα θεωρεί επικίνδυνα και μισητά.

Αποσυνδεδεμένος valeriaM

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 670
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #593 στις: Ιούλιος 27, 2015, 08:50:17 μμ »
Αυτό με την αναδρομική διπλή μοριοδότηση στα δυσπρόσιτα το διαβάζω, το ξαναδιαβάζω και δεν μπορώ να το χωνέψω.Πραγματικά, είναι δυνατόν να συμβαίνει;Και μη μου πει κανείς ότι το ήθελε και πήγε (εκτος από τη φετινή χρονιά)..Απλώς διάλεγε τελευταίος και έπαιρνε ό, τι έμενε..Ας μας το έλεγαν από τότε, να δεις τι σφαγή θα γινόταν για τα συγκεκριμένα σχολεία..Το είδαμε να συμβαίνει φέτος άλλωστε (ήμουν Δωδεκάνησα..Καστελόριζο, Τήλος, Λειψοί και λοιπά νησάκια ανάρπαστα έγιναν!).Εννοείται ότι οι συνάδελφοι που υπηρέτησαν εκεί πέρασαν δύσκολα, αλλά αυτό που γίνεται τώρα είναι άδικο.Γιατί απλά δεν παίζαμε με ανοιχτά χαρτιά. Άντε κι εγώ δεν βρέθηκα ποτέ σε δυσπρόσιτο μέχρι τώρα,και δεν δικαιούμαι να μιλάω..ο αλλος που πήγε σε ένα τέτοιο 1-2 χρόνια πριν το '12, τι να πει...και πόσο κορόιδο μπορεί να νιώθει..που απλά αποφάσισαν 2 χρονιές να τις εξαφανίσουν στο "δήθεν άνοιγμα"..Κάθε χρόνο και χειρότερα.Έχουμε καταπιεί τα πάντα και συνεχίζουμε.. :-X

Αποσυνδεδεμένος evistroumf

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 159
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #594 στις: Ιούλιος 27, 2015, 09:04:15 μμ »
Δεν κατάλαβα βρε παιδιά..Φαίνονται τα μόρια από προυπηρεσία ή όχι;Γιατί κάποιοι έγραψαν οτι δεν φαίνονται και κάποιοι οτι φαίνονται...Σύμφωνα με την εγκύκλιο δεν πρέπει να φαίνονται..

Αποσυνδεδεμένος s93060

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 866
    • Προφίλ
Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #595 στις: Ιούλιος 27, 2015, 09:24:06 μμ »
Δεν φαίνονται τα μόρια απλά αν έχει όρεξη η υπάλληλος μπορεί να μπει με το αφμ σου και να δει όλες τις προϋπηρεσίες σου όχι μόρια
Γράφει μήνες και μέρες ένα χρόνια και στο τέλος κάνει και την πρόσθεση
Πχ 30 μήνες και 6 ημέρες καθαρή προϋπηρεσία όχι διπλασιασμενα τα δυσπρόσιτα


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος dimitra68

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #596 στις: Ιούλιος 27, 2015, 09:43:09 μμ »
Αυτό με την αναδρομική διπλή μοριοδότηση στα δυσπρόσιτα το διαβάζω, το ξαναδιαβάζω και δεν μπορώ να το χωνέψω.Πραγματικά, είναι δυνατόν να συμβαίνει;Και μη μου πει κανείς ότι το ήθελε και πήγε (εκτος από τη φετινή χρονιά)..Απλώς διάλεγε τελευταίος και έπαιρνε ό, τι έμενε..Ας μας το έλεγαν από τότε, να δεις τι σφαγή θα γινόταν για τα συγκεκριμένα σχολεία..Το είδαμε να συμβαίνει φέτος άλλωστε (ήμουν Δωδεκάνησα..Καστελόριζο, Τήλος, Λειψοί και λοιπά νησάκια ανάρπαστα έγιναν!).Εννοείται ότι οι συνάδελφοι που υπηρέτησαν εκεί πέρασαν δύσκολα, αλλά αυτό που γίνεται τώρα είναι άδικο.Γιατί απλά δεν παίζαμε με ανοιχτά χαρτιά. Άντε κι εγώ δεν βρέθηκα ποτέ σε δυσπρόσιτο μέχρι τώρα,και δεν δικαιούμαι να μιλάω..ο αλλος που πήγε σε ένα τέτοιο 1-2 χρόνια πριν το '12, τι να πει...και πόσο κορόιδο μπορεί να νιώθει..που απλά αποφάσισαν 2 χρονιές να τις εξαφανίσουν στο "δήθεν άνοιγμα"..Κάθε χρόνο και χειρότερα.Έχουμε καταπιεί τα πάντα και συνεχίζουμε.. :-X

ΔΕΝ ειναι ετσι συναδελφε...τη χρονια 2013-14 κληθηκα να υπηρετησω στο χειροτερο δυσπροσιτο εκεινης της χρονιας.
Παντα υπηρετουσα στο νομο μου. εκεινη τη χρονια, που εγω γνωριζω σιγουρα πηραν στα δυσπροσιτα όσους ειμασταν στην αρχη του πινακα γιατι προτεραιοτητα τους ηταν να ανοιξουν τα κλειστα σχολεια. Υστερα απο 1 μηνα, μεσα Οκτωβρη στην β φαση πηραν 25 ατομα  στο νομο μου!!! κι εγω παρακαλουσα τον περιφερειακο και ετρεχα μπας και μπορεσω να κανω αμοιβαια μετακινηση!
Τρελλαθηκα...γιατι δε μπορουσα να αρνηθω ...δεν αντεχα οικονομικα τα δυο ετη διαγραφη αφου μεγαλωνω το παιδι μονη μου και δεν εχω αλλους πορους!!!! ολη τη χρονια δε μπορεσα με τιποτα να προσαρμοστω ουτε να επικοινωνησω αποτελεσματικα με κανεναν παρα μονο με το παιδι μου και τους μαθητες μου. Ηταν η χρονια που βγηκα ενας αλλος ανθρωπος πλεον ...
Να συνεχισω; Μιλαω για β κεφαλονιας.ΠΟΥ σημαινει αν θες να πας βορεια στον τοπο καταγωγης σου εκανες διημερο ταξιδι, ΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΕΖΗΣΑ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ 3 ΕΒΔΟΜΑΔΕς ΣΕΙΣΜΩΝ και απιστευτης,ταλαιπωριας. που σημαινει γυναικολογος καθε 15 μερες και 4ωρο ταξιδι μεχρι να βγεις απεναντι στον Αστακο και μια ωρα για νοσοκομειο Αγρινιου...που σημαινει σουπερ μαρκετ 30% πανω...τι να λεμε

κι ακουω να λετε να ΜΗΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΕΙ ΤΟ ΣΤΑΥΡΩΜΑ ΜΑς ΣΤΑ ΔΥΣΠΡΟΣΙΤΑ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
Και το αλλο το επιχειρημα γι αυτους που υπηρετησαν λες το 2010-12. αυτη τη διετια σε ολους την εφαγαν...κακως και πρεπει ολοι να παλεψουμε να την ανοιξουν...αλλα με τα δυσπροσιτα μεσα...για να σε δω τι θα πεις τοτε;
Το δυσπροσιτο ειναι σταυρωμα ρε παιδι μου τελειωσε...ειναι ντροπη να τα βαζετε με αυτους που ξεσπιτωθηκαν και αναγκαστηκαν να ζησουν εκει...ειναι απανθρωπο...τελος!
ειτε το επιλεγει ειτε οχι καποιος πρεπει να μοριοδοτειται ειναι δυσμενεις οι συνθηκες, ειναι η απομονωση και οι ελλειψεις στα στοιχειωδη!
"Δε συμφωνώ με αυτά που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου ελεύθερα να λες ό,τι πιστεύεις" Βολταίρος.
"Ο έρωτας είναι παιδί τσιγγάνας ποτέ μα ποτέ δε γνώρισε το νόμο" - Κάρμεν (Μπιζέ)
Η συνέλευση των ποντικών
http://www.youtube.com/watch?v=3gkqNvx-RwQ

Αποσυνδεδεμένος el ΠΕ 02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 242
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #597 στις: Ιούλιος 27, 2015, 10:05:23 μμ »
Τις χρονιές 2012-2015 έχω κάνει σε χειρότερα δυσπρόσιτα (ένα 11άρι κι ένα 12άρι-χειρότερα γιατί το β Κεφαλληνίας μιας και είναι 10άρι-καράβι να μην μπορεί να δέσει για δυο βδομάδες και να υπάρχει πρόβλημα τροφοδοσίας) από επιλογή. Θεωρώ άδικο όμως τον αναδρομικό διπλασιασμό για τα έτη 2012-2014, μιας και επιλέγαμε που θα τοποθετηθούμε γνωρίζοντας ότι τα δυσπρόσιτα δεν προσμετρούνται διπλά. Ο αναδρομικός διπλασιασμός θα φέρει άδικες ανακατατάξεις στους πίνακες, γιατί κάποιοι που βρέθηκαν τυχαία με το κουτάκι θα εκτοξευτούν στους πίνακες. Μόνο τα απομακρυσμένα σχολεία θα έπρεπε να μετρήσουν διπλά και μόνο για φέτος, μιας και ήταν εν γνώσει μας ο διπλασιασμός. Κι ούτε είναι δίκαιο να εξισώνονται κάποια πολύ καλά 9άρια δυσπρόσιτα της στεριάς (π.χ. Πάργα) με τα 12άρια της άγονης γραμμής
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 27, 2015, 10:20:00 μμ από el ΠΕ 02 »

Αποσυνδεδεμένος evistroumf

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 159
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #598 στις: Ιούλιος 27, 2015, 10:17:36 μμ »
Δεν φαίνονται τα μόρια απλά αν έχει όρεξη η υπάλληλος μπορεί να μπει με το αφμ σου και να δει όλες τις προϋπηρεσίες σου όχι μόρια
Γράφει μήνες και μέρες ένα χρόνια και στο τέλος κάνει και την πρόσθεση
Πχ 30 μήνες και 6 ημέρες καθαρή προϋπηρεσία όχι διπλασιασμενα τα δυσπρόσιτα


Sent from my iPhone using Tapatalk

Είχα μπερδευτεί,κατάλαβα.Σ'ευχαριστώ..

Αποσυνδεδεμένος valeriaM

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 670
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #599 στις: Ιούλιος 27, 2015, 10:36:12 μμ »
συνάδελφε κατανοώ την περίπτωσή σου όπως και όλων όσων βρέθηκαν σε τέτοια μέρη και ειδικά με παιδιά..αλλά δεν εννοούσα τη φάση κατά την οποία προσληφθήκατε (η α' λογικά), αλλά την τοποθέτησή σας μετά την πρόσληψη..πάντα οι τελευταίοι της φάσης παίρνουν ό,τι περισσεύει και στη συγκεκριμένη περίπτωση δε νομίζω κανείς να διεκδικούσε το μέρος στο οποίο βρέθηκες τελικά..εξάλλου για να βρεθεί κάποιος εκεί σημαίνει ότι το δήλωσε στην αίτηση, έτσι δεν είναι..Ξέρουμε όμως δυστυχώς ότι ανοίγουν όποια κενά θέλουν αρχικά και μετα εμφανίζουν τα υπόλοιπα.Βασικός λόγος που όλοι βρισκόμαστε όπου να 'ναι και μετά από 1-2 μήνες καπαρώνουν τις πρώτες μας επιλογές!
Οπως και να χει, έπρεπε να ξέρουμε όλοι από τότε για το διπλασιασμό,  κι όχι έτσι μετά απο 3 χρόνια ξαφνικά να μετράνε..δεν πάει έτσι συνάδελφε..ενδεχομένως πολλοί-εγώ σίγουρα- να έπρατταν διαφορετικά και να τα κυνηγούσαν αυτά τα σχολεία, και να μην περνούσες κι εσύ όλα αυτά που πέρασες..αφού δε μετρούσε τίποτα, κοιτούσαμε να βγάλουμε τη χρονιά όσο καλύτερα μπορούσαμε..
μόνο η φετινή χρονιά θα έπρεπε να μετρήσει που όλοι γνωρίζαμε για την πριμοδότηση

Αποσυνδεδεμένος stella19

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 186
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #600 στις: Ιούλιος 27, 2015, 10:36:30 μμ »
Συναδελφοι καλησπερα!

Να σας ρωτησω: οσοι εχουμε ξανακανει αιτηση, χρειαζεται να υποβαλλουμε καινουρια δικαιολογητικα; Η βεβαιωσεις προυπηρεσιας; Νομιζω πως οχι, απλα και μονο την αιτηση μας.

Αποσυνδεδεμένος dimitra68

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #601 στις: Ιούλιος 27, 2015, 10:41:36 μμ »
Τις χρονιές 2012-2015 έχω κάνει σε χειρότερα δυσπρόσιτα (ένα 11άρι κι ένα 12άρι-χειρότερα γιατί το β Κεφαλληνίας μιας και είναι 10άρι-καράβι να μην μπορεί να δέσει για δυο βδομάδες και να υπάρχει πρόβλημα τροφοδοσίας) από επιλογή. Θεωρώ άδικο όμως τον αναδρομικό διπλασιασμό για τα έτη 2012-2014, μιας και επιλέγαμε που θα τοποθετηθούμε γνωρίζοντας ότι τα δυσπρόσιτα δεν προσμετρούνται διπλά. Ο αναδρομικός διπλασιασμός θα φέρει άδικες ανακατατάξεις στους πίνακες, γιατί κάποιοι που βρέθηκαν τυχαία με το κουτάκι θα εκτοξευτούν στους πίνακες. Μόνο τα απομακρυσμένα σχολεία θα έπρεπε να μετρήσουν διπλά και μόνο για φέτος, μιας και ήταν εν γνώσει μας ο διπλασιασμός. Κι ούτε είναι δίκαιο να εξισώνονται κάποια πολύ καλά 9άρια δυσπρόσιτα της στεριάς (π.χ. Πάργα) με τα 12άρια της άγονης γραμμής

el ΠΕ02 ειπα το χειροτερο εκεινης της χρονιας λογω υποκειμενικων συνθηκων αφου προσωπικα ημουν απροετοιμαστη να υπηρετησω εκτος νομου με το παιδι μου αφου ο νομος μου παραδοσιακα τραβαει πολυ κοσμο, και λογω αντικειμενικων συνθηκων: σεισμοι,- παιδια δεν παλευοταν τρεις βδομαδες κουναγε ασταματητα 24 ωρες το 24ωρο...ειμαστε σε κατασταση σοκ παρα πολυ καιρο, δε θελω να πω αλλα για αυτο...δεν ξεπερνιεται ευκολα...πρωτα απο ολα ξαπλωναμε με τα ρουχα και με την τσαντα διπλα -για να τρεξουμε να βγουμε εξω δεν κοιμομουνα τρεις βδομαδες μηπως δεν προλαβω να ετοιμασω το παιδι να βγουμε εξω ...κι ηταν φλεβαρης...
  κακες συγκοινωνιες λες- αυτο με το να μην πλησιαζει το καραβι επισης το εχω ζησει...συναδελφε...αρρωστησε  το παιδι μου και πηγα στο Αγρινιο που το νοσοκομειο ηταν σε συνεχη εφημερια- γιατι ειχε προβλημα το νοσ στο Αργοστολι- παιρνοντας 3 μερες αδεια και ξοδευοντας 300 ευρω...μη το συζηταμε ειναι ακυρο να επιτιθεσθε στον κακομοιρη που εκεινες της χρονιες τουλαχε δυσπροσιτο που εκ των πραγματων ποτε δε θα επελεγε κι επομενως δεν ηταν προετοιμασμενος ψυχολογικα να ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΞΕΣΠΙΤΩΜΑ...αυτο κρατειστε...ειναι λαθος αυτο που λετε γιατι "δεν κανεις τη βουτια εις γνωση σου" οτι θα αντεξεις...οπως αυτος που συνειδητα επιλεγει δυσπροσιτο...σε σπρωχνουν στα βαθια και αναγκαζεσαι μεταξυ πνιγμου και σχιζοφρενειας...να τσαλαβουτας για να μην πνιγεις...
"Δε συμφωνώ με αυτά που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου ελεύθερα να λες ό,τι πιστεύεις" Βολταίρος.
"Ο έρωτας είναι παιδί τσιγγάνας ποτέ μα ποτέ δε γνώρισε το νόμο" - Κάρμεν (Μπιζέ)
Η συνέλευση των ποντικών
http://www.youtube.com/watch?v=3gkqNvx-RwQ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159859
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 533
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 462
Σύνολο: 465

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.114 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.