*

Αποστολέας Θέμα: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016  (Αναγνώστηκε 611975 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Giannis_87

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #686 στις: Ιούλιος 28, 2015, 05:24:02 μμ »
Καλησπέρα. Συνάδελφοι από όσο διάβασα την εγκύκλιο δεν χρειάζεται να δηλώσουμε ξεχωριστά τα καλλιτεχνικά όπως κάναμε μέχρι τώρα σωστά; Επίσης, ξέρει κανένας τι μέλλει γενέσθαι με την Αθωνιάδα; Εκτός από ότι είσαι στο Άγιο Όρος και μένεις μέσα, εκτός από ότι περνάς συνέντευξη, ξέρει κάποιος αν μπορεί να βγει ο καθηγητής τα Σ-Κ; Δηλαδή να φύγει Παρασκευή και να γυρίσει Κυριακή βράδυ ή Δευτέρα πρωί;;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:21:37 »

Αποσυνδεδεμένος madonna mia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #687 στις: Ιούλιος 28, 2015, 05:30:09 μμ »
...αν θελεις ασε το "φανταζομαι έμαθες " δε τιμαει κανεναν το ειρωνικο στυλακι...
1.και το 40% kai to 24μηνο στον κλαδο μας ήταν ασεπιτισσες απο το 2002 ως τους τελευταιους διορισμους
2.η συνολικη εικονα της εκπαιδευσης αυτη τη στιγμη επιβαλλει να αρθουν οι αδικιες, που εχουν δημιουργηθει κατα περιπτωση/κλαδο στα εργασιακα μας και αυτο δε γινεται με την εφαρμογη ενος μετρου και ενος σταθμου τη συγκεκριμενη στιγμη που εχουν δημιουργηθει εννομα συμφεροντα εκατερωθεν με αποκορυφωμα τη διαμαχη στεαδιτων/προυπηρεσιακηδων που πατανε στο ευρωπαικο δικαιο
3. δεν ειναι "συλλογος μας" διοτι δεν εκφραζει τη συντριπτικη πλειοψηφια μας, ουτε εχει κανει τετοιες προσπαθειες να πλησιασει τις περιπου 2500 αναπληρωτριες νηπιαγωγους ΠΕ60,61,60.5 ΚΛΠ και να ακουσει τα αιτηματα τους
4 ξαναλεω οτι ειναι αλλο ζητημα το ανοιγμα κι αλλο ζητημα η παρεισφρυση ατομων που εχουν αποκτησει προυπηρεσια με αλλους τροπους. Επομενως, μπορουμε να φωναξουμε και να απαιτησουμε να μην περασει αυτη η προταση κι οχι να αρνουμαστε  το ανοιγμα. Ειναι επιβεβλημενο να υπαρξει διαφανεια και να υποκεινται στον ελεγχο του καθενα τα στοιχεια και η προυπηρεσια μας  που περιλαμβανονται στους πινακες.
to ''φανταζομαι οτι εμαθες''το εγραψα οπως ακριβως θα το ελεγα σε οποιονδηποτε με ρωτουσε σημερα τι θα εκανε με την αιτηση του.Απλα κ ωραια.Αν δεν με απατουν τα ματια μου λοιπον εσυ χρησιμοποιησες σε μια φραση προστακτικη,επιθετικο προσδιορισμο ο οποιος δειχνει πως ερμηνευεις εσυ την οποιαδηποτε γνωμη που δεν συμφωνει με τη δικη σου,οπως κ υποκοριστικο''στυλακι'' για να χαρακτηρισεις μια φραση μου.Γι αυτο κ πιο πριν εγραψα ''αν θες να το ακουσεις''πραγμα που δεν συμβαινει αφ ενος κ αφ ετερου ερχεται κ σε αντιθεση με τη ρηση του Βολταιρου σου .Ξεκιναμε λοιπον απο το γεγονος οτι ηταν νομος ,ΝΟΜΟΣ,ξαναλεω οι πινακες να μην ανοιξουν.Αρα οταν καποιος καταπατα το νομο η καραμπολα ειναι ανεξελεγκτη.Το ξερω οτι πολλοι απο τον κλαδο σας ηταν στο 40% κ στο 24μηνο του ασεπ το οποιο ομως  κριθηκε παρανομο.Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΑΥΤΗ,οχι οι ανθρωποι,ουτε η αξιοσυνη τους.Αρα, δεν θες να ακουσεις την αληθεια γιατι θεωρεις οτι με το ανοιγμα θα διοριστεις.Οχι μονο δικαιωμα σου κ υποχρεωση σου να το παλεψεις μεχρι τελευταιας ρανιδος. Την ιδια στιγμη ομως που εγω ακουω τη δικη σου εκδοχη εσυ δεν ακους την εκδοχη του ΣτΕ ,η οποια αυτη τη στιγμη ειναι νομιμη(για καποιους δε δικαιη αλλα κ για καποιους,οπως εσυ, αδικη) Γι αυτο κ εγραψα οτι πρεπει να εχεις συνολικη εικονα κ για τις 2 βαθμιδες γιατι προφανως δεν μπορει να βγει νομος μονο για την α βθμια η οποια ομως εξαρταται -δυστυχως-για εσα απο το μαχαλο που εχει δημιουρηθει στη β θμια κ δη στους 02.Ελπιζω το ''στυλακι''μου να μην ερμηνευθει κ παλι ως ''ειρωνικο''

Αποσυνδεδεμένος mmmm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1711
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #688 στις: Ιούλιος 28, 2015, 05:31:03 μμ »
Είναι πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για ένταξη στους πίνακες αναπληρωτών. Για ποιο λόγο να εμφανίζονται τα μόρια; Δηλώνεις απλά ότι επιθυμείς να ενταχθείς στους πίνακες. Όταν αναρτηθούν οι πίνακες θα δεις αναλυτικά τα πάντα.

Αποσυνδεδεμένος Boldini

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 790
  • Φύλο: Γυναίκα
  • όχι άλλο κάρβουνο(ΠΕ60)
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #689 στις: Ιούλιος 28, 2015, 05:38:46 μμ »
H alhueia einai οτι το μεγαλο μπαχαλο ειναι στους 02...ολοι οι αλλοι ειναι πιο καθαροι..οι δασκαλοι χωρις ασεπ ειναι ενταξει ο πινακας τους,οι νηπιαγωγοι αρκετοι με ασεπ αλλα δεν φανταζομαι να διαταραχθει η σειρα τους απο την ιδιωτικοι(ισως απο την ειδικη σε αυτους),οι μαθηματικοι εχουν κενα κ δεν εχουν β αναθεσεις...ισως κ οι 04 βεβαια να εχουν θεμα για τις αναπληρωσεις αλλα εικαζω απο τους μονιμους...απο φνωστους ακουω οτι αν γινει αυξηση απλα θα παιρνουν ανεξαρτητως ειδικοτητας ο ενας ωρες του αλλου.Πιστευω οτι αναπληρωτες θα παιξουν αρκετα στους βιολογους λογω της Γ Λυκειου...Ουφ ευτυχως ομως που θα εχουμε Διευθυντες στα σχολεια  του Συριζα κ ετσι κανενας δεν θα μπορει να επαναστατησει στον ιδεολογικα διακειμενο στην επανασταση διευθυντη!κ παλι ουφ πηγε η καρδια μου στην θεση της!

δεν υπάρχει Νηπιαγωγός που να εργάζεται στη δημόσια εκπαίδευση,μόνιμος ή αναπληρωτής,χωρίς τουλάχιστον έναν ΑΣΕΠ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:21:37 »

Αποσυνδεδεμένος aris 79

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #690 στις: Ιούλιος 28, 2015, 05:41:45 μμ »
Σημαντικά...Ας το κοιτάξουν κυρίως οι συνάδελφοι φιλόλογοι...

http://www.ipaideia.gr/meiothikan-oi-theseis-ergasias-filologon-mathimatikon-se-idiotika-sxoleia.htm

Αποσυνδεδεμένος dimitra68

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #691 στις: Ιούλιος 28, 2015, 05:42:16 μμ »

[/quote]
to ''φανταζομαι οτι εμαθες''το εγραψα οπως ακριβως θα το ελεγα σε οποιονδηποτε με ρωτουσε σημερα τι θα εκανε με την αιτηση του.Απλα κ ωραια.Αν δεν με απατουν τα ματια μου λοιπον εσυ χρησιμοποιησες σε μια φραση προστακτικη,επιθετικο προσδιορισμο ο οποιος δειχνει πως ερμηνευεις εσυ την οποιαδηποτε γνωμη που δεν συμφωνει με τη δικη σου,οπως κ υποκοριστικο''στυλακι'' για να χαρακτηρισεις μια φραση μου.Γι αυτο κ πιο πριν εγραψα ''αν θες να το ακουσεις''πραγμα που δεν συμβαινει αφ ενος κ αφ ετερου ερχεται κ σε αντιθεση με τη ρηση του Βολταιρου σου .Ξεκιναμε λοιπον απο το γεγονος οτι ηταν νομος ,ΝΟΜΟΣ,ξαναλεω οι πινακες να μην ανοιξουν.Αρα οταν καποιος καταπατα το νομο η καραμπολα ειναι ανεξελεγκτη.Το ξερω οτι πολλοι απο τον κλαδο σας ηταν στο 40% κ στο 24μηνο του ασεπ το οποιο ομως  κριθηκε παρανομο.Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΑΥΤΗ,οχι οι ανθρωποι,ουτε η αξιοσυνη τους.Αρα, δεν θες να ακουσεις την αληθεια γιατι θεωρεις οτι με το ανοιγμα θα διοριστεις.Οχι μονο δικαιωμα σου κ υποχρεωση σου να το παλεψεις μεχρι τελευταιας ρανιδος. Την ιδια στιγμη ομως που εγω ακουω τη δικη σου εκδοχη εσυ δεν ακους την εκδοχη του ΣτΕ ,η οποια αυτη τη στιγμη ειναι νομιμη(για καποιους δε δικαιη αλλα κ για καποιους,οπως εσυ, αδικη) Γι αυτο κ εγραψα οτι πρεπει να εχεις συνολικη εικονα κ για τις 2 βαθμιδες γιατι προφανως δεν μπορει να βγει νομος μονο για την α βθμια η οποια ομως εξαρταται -δυστυχως-για εσα απο το μαχαλο που εχει δημιουρηθει στη β θμια κ δη στους 02.Ελπιζω το ''στυλακι''μου να μην ερμηνευθει κ παλι ως ''ειρωνικο''

συναδελφε εγραψες 10 γραμμες και στις 4 με κατακρινεις ...δεν ειμαι εγω το προβλημα σου ...απλα η οπτικη μου στη συγκεκριμενη φαση που δεν αντιλαμβανεσαι
αν επικρατησουν οι στεαδιτες (εχω δωσει στοιχεια μου σε παλαιοτερα μνμτα και το βαθμο μου και που εχω υπηρετησει και ποση προυπηρεσια εχω, και πολλα στοιχεια μονο το επιθετο μου δεν εγραψα) και αν υποθεσουμε οτι εγω εχω μια ελπιδα διορισμου μονο με την αποφαση του στε θα διοριζομουν
ομως αυτο δεν με τυφλωνει και δεν μπορω να μην αναγνωρισω το δικαιο οσων υποστηριξα κατα καιρους...που σημαινει ειναι ατομα/κατηγοριες που θεωρω οτι πρεπει να προηγηθουν απο μενα...οπως και ατομα/κατηγοριες που πρεπει να ακολουθησουν τελος αυτο πιστευω

και επισης οπως ευστοχα παρατηρησε η boldini- και σου ειπα και πιο πανω, ειμαστε ΟΛΕΣ ασεπιτισσες!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 28, 2015, 05:45:57 μμ από dimitra68 »
"Δε συμφωνώ με αυτά που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου ελεύθερα να λες ό,τι πιστεύεις" Βολταίρος.
"Ο έρωτας είναι παιδί τσιγγάνας ποτέ μα ποτέ δε γνώρισε το νόμο" - Κάρμεν (Μπιζέ)
Η συνέλευση των ποντικών
http://www.youtube.com/watch?v=3gkqNvx-RwQ

Αποσυνδεδεμένος afriendforyou

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #692 στις: Ιούλιος 28, 2015, 05:43:12 μμ »
Πότε θα βγει ο ενδεικτικός πίνακας μοριοδότησης  που μας έταξαν;

Αποσυνδεδεμένος leontokardos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 231
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #693 στις: Ιούλιος 28, 2015, 05:47:16 μμ »
Σήμερα-αύριο...

Αποσυνδεδεμένος Dr.W

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #694 στις: Ιούλιος 28, 2015, 05:49:17 μμ »
δεν υπάρχει Νηπιαγωγός που να εργάζεται στη δημόσια εκπαίδευση,μόνιμος ή αναπληρωτής,χωρίς τουλάχιστον έναν ΑΣΕΠ.

Εννοειται οτι υπαρχουν και εχω υπηρετησει και μαζι τους...

Αποσυνδεδεμένος dimitra68

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #695 στις: Ιούλιος 28, 2015, 05:51:42 μμ »
Εννοειται οτι υπαρχουν και εχω υπηρετησει και μαζι τους...

οχι ΠΕ60 συναδελφε
"Δε συμφωνώ με αυτά που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου ελεύθερα να λες ό,τι πιστεύεις" Βολταίρος.
"Ο έρωτας είναι παιδί τσιγγάνας ποτέ μα ποτέ δε γνώρισε το νόμο" - Κάρμεν (Μπιζέ)
Η συνέλευση των ποντικών
http://www.youtube.com/watch?v=3gkqNvx-RwQ

Αποσυνδεδεμένος Dr.W

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #696 στις: Ιούλιος 28, 2015, 05:55:20 μμ »
οχι ΠΕ60 συναδελφε

Μην επιμενεις για πραγματα που δεν γνωριζεις...

Αποσυνδεδεμένος dimitra68

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #697 στις: Ιούλιος 28, 2015, 05:59:20 μμ »
αυτο δεν ειναι απαντηση...αν εσυ οντως γνωριζεις περισσοτερα εισαι υποχρεωμενη να δωσεις στοιχεια διοτι αν ισχυει κατι τετοιο καταπατειται το συμφερον περιπου 2000 αναπληρωτριων ΠΕ60 που υπαρχουν στους πινακες και που ποτε δεν εχουν κληθει παρα την επιτυχια τους στον ασεπ

διαφορετικα δε μπορω να παρω στα σοβαρα αυτα που γραφεις
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 28, 2015, 06:01:14 μμ από dimitra68 »
"Δε συμφωνώ με αυτά που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου ελεύθερα να λες ό,τι πιστεύεις" Βολταίρος.
"Ο έρωτας είναι παιδί τσιγγάνας ποτέ μα ποτέ δε γνώρισε το νόμο" - Κάρμεν (Μπιζέ)
Η συνέλευση των ποντικών
http://www.youtube.com/watch?v=3gkqNvx-RwQ

Αποσυνδεδεμένος georgia4

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 836
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #698 στις: Ιούλιος 28, 2015, 06:00:40 μμ »
άντε ας βγει ο ενδεικτικός πίνακας να σχηματίσουμε μια εικόνα αν και όχι ξεκάθαρη!

Αποσυνδεδεμένος Boldini

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 790
  • Φύλο: Γυναίκα
  • όχι άλλο κάρβουνο(ΠΕ60)
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #699 στις: Ιούλιος 28, 2015, 06:04:48 μμ »
Εννοειται οτι υπαρχουν και εχω υπηρετησει και μαζι τους...
από τότε που καθιερώθηκε ο ΑΣΕΠ και μετά ,για να σε διευκολύνω

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159788
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 621
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 537
Σύνολο: 549

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.085 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.