*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές ΠΕ70 2015-16  (Αναγνώστηκε 346576 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος valeriaM

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 670
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2015-16
« Απάντηση #210 στις: Σεπτέμβριος 18, 2015, 11:27:40 πμ »
είναι θέμα διευθυντή πόσα παιδιά θα επιτρέψει να γραφτούν στο ολοήμερο..είναι κάποιοι που ξέρουν ότι έχουν έναν μόνιμο στη διάθεσή τους για αυτή τη θέση και σου λέει πως να γράψω κι αλλους;;δεν είναι καν ενημερωμένοι ότι υπάρχει και η δυνατότητα πρόσληψης αναπληρωτή..οπότε και γράφεις όσα παιδιά θέλεις και ανοίγει και θέση για αναπληρωτή..3 διευθυντές μου μέχρι τώρα μου έλεγαν ανοιχτά πως κάνουν ό, τι περνάει από το χέρι τους ειδικά στην περίπτωση του ολοήμερου, ώστε να ανοίξει θέση για νέο συνάδελφο στο σχολείο..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2015-16
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:40:17 »

Αποσυνδεδεμένος τσολιαδάκι

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 741
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2015-16
« Απάντηση #211 στις: Σεπτέμβριος 18, 2015, 01:56:25 μμ »
Κανένα νέο, τίποτα ε;; Νέκρα θα ακολουθήσει και το σαβ/κο!!!  :( :( :(

Αποσυνδεδεμένος MP

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 861
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2015-16
« Απάντηση #212 στις: Σεπτέμβριος 18, 2015, 02:15:06 μμ »
Εγώ πιστεύω ότι μέχρι να ορκιστεί η νέα κυβερνηση δεν θα δουμε προσλήψεις. Για Παρασκευή το βλέπω. Εξάλλου μέχρι Τρίτη πρέπει οι Πρωτοβαθμιες να στειλουν τα κενά. ..τουλάχιστον ας είναι μεγάλος ο αριθμός ώστε να μην απογοητευτούμε

Αποσυνδεδεμένος τσολιαδάκι

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 741
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2015-16
« Απάντηση #213 στις: Σεπτέμβριος 18, 2015, 02:19:14 μμ »
Εγώ πιστεύω ότι μέχρι να ορκιστεί η νέα κυβερνηση δεν θα δουμε προσλήψεις. Για Παρασκευή το βλέπω. Εξάλλου μέχρι Τρίτη πρέπει οι Πρωτοβαθμιες να στειλουν τα κενά. ..τουλάχιστον ας είναι μεγάλος ο αριθμός ώστε να μην απογοητευτούμε
Μέχρι Τρίτη;;; Αφού ο Μπράτης είπε ότι έπρεπε να τα στείλουν μέχρι χθες 17/09. Άλλαξε κι αυτό; Επίσης η υπηρεσιακή κυβέρνηση μπορεί να υπογράψει τις προσλήψεις! Κι άλλη καθυστέρηση; Θα τρελαθούμε στο τέλος!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2015-16
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:40:17 »

Αποσυνδεδεμένος MP

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 861
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2015-16
« Απάντηση #214 στις: Σεπτέμβριος 18, 2015, 04:15:45 μμ »
Εγώ το διάβασα εδώ http://www.newsbeast.gr/greece/ekpaideusi/arthro/1953430/katagrafi-stichion-gia-tin-proslipsi-anapliroton 
Και ρώτησα και τον Μπράτη και μου το επιβεβαίωσε για την Τρίτη. Εξάλλου οι πίνακες θα βγουν Τετάρτη. Σιγά να μην φώναζαν κόσμο πιο νωρίς. Γι αυτό λέω ότι θα πέσουμε πάνω στην αλλαγή κυβέρνησης.

Αποσυνδεδεμένος MP

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 861
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2015-16
« Απάντηση #215 στις: Σεπτέμβριος 18, 2015, 04:18:14 μμ »
Α επίσης λέει μέχρι Τρίτη να δηλώσουν τα ίδια τα σχολεία τα κενά. Μετά πρέπει να τα ελέγξει κι ο Διευθυντής Εκπαίδευσης(βάζουμε Τετάρτη) και να τα στείλει!!!!Πάει ο μήνας!

Αποσυνδεδεμένος Ηρώ24

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2015-16
« Απάντηση #216 στις: Σεπτέμβριος 18, 2015, 05:26:11 μμ »
Kαλησπέρα σε όλους και καλη επιτυχία στον διορισμό σας!!! Πήρα φέρος το πτυχίο μου (Ιουνιος 2015) και είμαι στον πίνακα αναπληρωτών μηδενικής προυπηρεσίας. Από αυτά που διάβασα αλλα και απο τον αριθμό μου στον πίνακα δεν ελπίζω σε κάποιο διορισμό φετος. Θα ήθελα ομως να ρωτήσω εκτός των μορίων κτλ για τον διορισμό σου μετράει και η σειρά προτίμησης μιας περιοχής? Εγώ για παραδειγμα που σαν πρωτη επιλογή εχω βάλει Ν.Χαλκιδικής προηγούμαι απο κάποιον αλλο που την εχει βάλει ως δευτερη επιλογή και εχει ομως μεγαλύτερο βαθμό πτυχίου απο μενα? Δεν αναφέρομαι στα μόρια προυπηρεσίας γιατι σε αυτη την περιπτωση σαφώς και προηγείται...
Ελπίζω να μη σας μπερδεψα αλλα πραγματικά με όλα αυτα που διάβασα στο φόρουμ εχω "χαθεί".
Ευχαριστώ εκ των προτέρων  :D

Αποσυνδεδεμένος perastikos_kav

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2181
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2015-16
« Απάντηση #217 στις: Σεπτέμβριος 18, 2015, 05:30:45 μμ »
Kαλησπέρα σε όλους και καλη επιτυχία στον διορισμό σας!!! Πήρα φέρος το πτυχίο μου (Ιουνιος 2015) και είμαι στον πίνακα αναπληρωτών μηδενικής προυπηρεσίας. Από αυτά που διάβασα αλλα και απο τον αριθμό μου στον πίνακα δεν ελπίζω σε κάποιο διορισμό φετος. Θα ήθελα ομως να ρωτήσω εκτός των μορίων κτλ για τον διορισμό σου μετράει και η σειρά προτίμησης μιας περιοχής? Εγώ για παραδειγμα που σαν πρωτη επιλογή εχω βάλει Ν.Χαλκιδικής προηγούμαι απο κάποιον αλλο που την εχει βάλει ως δευτερη επιλογή και εχει ομως μεγαλύτερο βαθμό πτυχίου απο μενα? Δεν αναφέρομαι στα μόρια προυπηρεσίας γιατι σε αυτη την περιπτωση σαφώς και προηγείται...
Ελπίζω να μη σας μπερδεψα αλλα πραγματικά με όλα αυτα που διάβασα στο φόρουμ εχω "χαθεί".
Ευχαριστώ εκ των προτέρων  :D

Όχι προηγείται αυτός που έχει καλύτερη σειρά στον πίνακα ακόμα και αν έχει βάλει τελευταία επιλογή τη Χαλκιδική. Όταν ο πίνακας φτάνει σε έναν συνάδελφο. πχ αυτόν που έχει θέση 300 στον πίνακα, ελέγχονται με τη σειρά οι επιλογές του. Αν δεν υπάρχει κενό στην 1η του επιλογή, ελέγχεται η 2η επιλογή κλπ μέχρι που φτάνουν στην 30η ή τέλος πάντων στην τελευταία του επιλογή. Αν δεν υπάρχει κενό στις επιλογές του, τότε πάνε στον επόμενο ή βέβαια αν υπάρχει κενό τον προσλαμβάνουν. Αν κάποιος βάλει μάλιστα το "κουτάκι", τότε δεν υπάρχει περίπτωση να τον "προσπεράσει" ο πίνακας, χωρίς να προσληφθεί.

Αποσυνδεδεμένος Ηρώ24

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2015-16
« Απάντηση #218 στις: Σεπτέμβριος 18, 2015, 06:44:14 μμ »
Κατάλαβα .... Το "κουτάκι" τι είναι?

Αποσυνδεδεμένος achilleas23

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 184
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2015-16
« Απάντηση #219 στις: Σεπτέμβριος 18, 2015, 06:48:26 μμ »
Κατάλαβα .... Το "κουτάκι" τι είναι?

Στην αίτηση κάτω από τις περιοχές που δηλώνεις ειναι και η επιλογη αν θέλεις να εργαστείς και στην υπόλοιπη Ελλαδα. Το κουτάκι που σημειώνεις διπλα στην επιλογη είναι το διάσημο "κουτάκι" που βλέπεις εδω παντού.

Αποσυνδεδεμένος perastikos_kav

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2181
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2015-16
« Απάντηση #220 στις: Σεπτέμβριος 18, 2015, 06:50:42 μμ »
Κατάλαβα .... Το "κουτάκι" τι είναι?

Το κουτάκι είναι η επιλογή ότι δέχεσαι να σε προσλάβουν σε οποιαδήποτε διεύθυνση υπάρχει κενό, εφ' όσον δεν υπάρχει κενό σε κάποια από τις επιλογές σου. Βασικά είναι επιλογή για όσους θέλουν οπωσδήποτε να δουλέψουν αν έρθει η σειρά τους στον πίνακα. Φυσικά πρώτα ελέγχονται όλες οι επιλογές σου με τη σειρά και μετά αν δεν υπάρχει κενό στις επιλογές σου σε παίρνουν σε μία από τις υπόλοιπες (αν υπάρχει κενό). Γνώμη μου είναι πως όταν είσαι στον πίνακα μηδενικής για να έχεις κάποιες ελπίδες να εργαστείς καλό είναι να δηλώνεις το κουτάκι με την έννοια ότι συνήθως στον πίνακα μηδενικής είστε και νεότερα σε ηλικία άτομα με λιγότερες υποχρεώσεις. Πας λοιπόν μακριά όσο μπορείς να το κάνεις για να έχεις μετά καλή σειρά και να μη χρειάζεται να πηγαίνεις μακριά, όταν θα προκύψουν και άλλες υποχρεώσεις (πχ γάμος, παιδιά κλπ)

Αποσυνδεδεμένος d@pe70

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 198
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2015-16
« Απάντηση #221 στις: Σεπτέμβριος 18, 2015, 07:03:57 μμ »
Παιδιά και δική μου προσωπική εκτίμηση όπως βλέπω τα πράγματα είναι ότι η υπηρεσιακή κυβέρνηση θα προσπαθήσει να αποφύγει να υπογράψει τις προσλήψεις και θα πάμε προς τις 28 -29 του μήνα. Αλλιώς δεν καταλαβαίνω προς τι η τόση καθυστέρηση.

Αποσυνδεδεμένος dinateacher

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2190
  • Φύλο: Γυναίκα
  • τα όνειρα θα βγουν αληθινά...
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2015-16
« Απάντηση #222 στις: Σεπτέμβριος 18, 2015, 07:11:05 μμ »
Θα πάμε στα σχολεία κατευθείαν για παρέλαση;; :P >:(
Το μυαλό είναι σαν το αλεξίπτωτο: εκπληρώνει τον σκοπό του όταν είναι ανοικτό.
Νοημοσύνη είναι αυτό που χρησιμοποιείς όταν δεν ξέρεις τι να κάνεις.

Αποσυνδεδεμένος d@pe70

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 198
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2015-16
« Απάντηση #223 στις: Σεπτέμβριος 18, 2015, 07:14:26 μμ »
ναι ναι καλού κακού ετοιμάστε και 5-6 θεατρικά να χουμε έτοιμα γιατί ποτέ δε ξέρεις....  :P :P :P

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159560
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 355
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 322
Σύνολο: 333

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.101 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.