*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές ΠΕ70 2015-16  (Αναγνώστηκε 349752 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Marilou!

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 547
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2015-16
« Απάντηση #1344 στις: Οκτώβριος 19, 2015, 05:31:38 μμ »
δηλ τα ζεπ παίζει να βγούνε την άλλη εβδομάδα ; Η την μεθεπόμενη ;;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2015-16
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:14:41 »

Αποσυνδεδεμένος anoteri

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2015-16
« Απάντηση #1345 στις: Οκτώβριος 20, 2015, 10:38:46 πμ »
Γεια σας! Ελπίζουμε  για τα ΖΕΠ την άλλη εβδομάδα. Βέβαια αν δεν ξεκινήσουν να βγαίνουν ανακοινώσεις στη διαύγεια με τον ορισμό των σχολείων δεν θα δούμε φως στο τούνελ! Εγώ είμαι περίπου 2300 σειρά και βάζω δυο νομούς Β.Ελλάδα τα τελευταία 7 χρόνια! Βέβαια αυτό μου στοίχισε γιατί κάποτε ήμουν γύρω στο 1800.
Αυτό που με απασχολεί έντονα δεν είναι μόνο το τώρα αλλά και τι θα γίνει τα επόμενα έτη. Κάθε χρόνο βιώνουμε το ίδιο...οκ θα σκέφτεστε δεν φεύγεις κι από το σπιτάκι σου λίγο! Ναι, αλλά από το 2009 που ξεκίνησα τον επόμενο χρόνο μας είπαν κλειδώνουν οι πίνακες και δεν μετρά η προϋπηρεσία οπότε μερικοί προτιμούσαμε να χάνουμε 2-3 μηνιάτικα και να περιμένουμε. Και τώρα μετά από 5 χρόνια ανοίγουν κι αναδρομικά...βασικά μισο-αναδρομικά. Ναι, αλλά τώρα έχουμε και παιδιά και πάλι περιμένουμε εμείς και τώρα χάνουμε και μόρια! Συμπάσχω όλους αυτούς που πάνε στα νησάκια και ξέρω τις δυσκολίες τους. Δεν θεωρώ σωστό κι αυτοί να μην ανταμείβονται αλλά με φοβίζει η αβεβαιότητα για το μέλλον. Σκεφτείτε ότι αν ψηφιστεί το νέο νομοσχέδιο πολλά πράγματα θα ανατραπούν και πάλι. Τίποτα σταθερό δηλαδή και πάλι! Συγγνώμη αν σας κούρασα με τις δικές μου σκέψεις τις οποίες άλλοι συνερίζεστε κι άλλοι όχι αλλά με συνεπήρε το πληκτρολόγιο!!!
Εύχομαι να έχουμε σύντομα αποτελέσματα και καλά νέα για όλους! :) 

Αποσυνδεδεμένος effiet

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 608
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2015-16
« Απάντηση #1346 στις: Οκτώβριος 20, 2015, 11:19:45 πμ »
Κορίτσια, καλημέρα! Καλά νέα! Περιμένουμε ΖΕΠ την άλλη εβδομάδα και αν δε μας πάρουν εκεί έχουμε και την Παράλληλη!!!
Να σας ρωτήσω... τι είναι καλύτερο; ΖΕΠ ή παράλληλη; Δεν ξέρω καθόλου, δεν έχω δουλέψει ποτέ έτσι. Ήμουν δασκάλα πρωινού πάντα και δεν ξέρω με συμφέρει... το θέμα είναι ότι κάνω κι ένα μεταπτυχιακό τώρα και θα ήθελα να μην τρέχω πολύ με δουλειά. .
 Πολυτέλειες ε;;; χα χα!

Αποσυνδεδεμένος Marilou!

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 547
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2015-16
« Απάντηση #1347 στις: Οκτώβριος 20, 2015, 11:29:02 πμ »
Κορίτσια, καλημέρα! Καλά νέα! Περιμένουμε ΖΕΠ την άλλη εβδομάδα και αν δε μας πάρουν εκεί έχουμε και την Παράλληλη!!!
Να σας ρωτήσω... τι είναι καλύτερο; ΖΕΠ ή παράλληλη; Δεν ξέρω καθόλου, δεν έχω δουλέψει ποτέ έτσι. Ήμουν δασκάλα πρωινού πάντα και δεν ξέρω με συμφέρει... το θέμα είναι ότι κάνω κι ένα μεταπτυχιακό τώρα και θα ήθελα να μην τρέχω πολύ με δουλειά. .
 Πολυτέλειες ε;;; χα χα!

Εγω τα έχω δοκιμάσει όλα κορίτσια.. και η καλύτερη μου χρονιά ήτανε στα ΖΕΠ!! Είναι κάτι σαν πρώτη τάξη. Είχα δουλέψει με τσιγκανόπαιδα και ητανε πολυ χαλαρο το πρόγραμμα. Η παράλληλη έχει περισσότερες ευθύνες .. συναντησεις με γονεις  και έπρεπε να στέλνουμε εβδομαδιαια προγραμματα στον σύμβουλο ειδικής . Ειχαμε και καποιοες συναντησεις σε αλλη πολη καθε μηνα. Βέβαια έμαθα πολλά και ητανε και η αιτία που εκανα υστερα μεταπτυχιακο στην ειδική γιατι ένιωθα οτι δεν ήξερα τιποτα περι ειδικής..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2015-16
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:14:41 »

Αποσυνδεδεμένος effiet

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 608
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2015-16
« Απάντηση #1348 στις: Οκτώβριος 20, 2015, 11:31:43 πμ »
Σε ευχαριστώ, συναδέλφισσα! Πολύ χρήσιμα όσα μου είπες! Άκουσα ότι όταν είσαι παράλληλης, δεν σε υποχρεώνουν να κάνεις εφημερίες. Αληθεύει; Επίσης, ΖΕΠ παίρνει αρκετούς στη Θεσσαλονίκη; Ξέρεις;

Αποσυνδεδεμένος Marilou!

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 547
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2015-16
« Απάντηση #1349 στις: Οκτώβριος 20, 2015, 11:35:01 πμ »
Γεια σας! Ελπίζουμε  για τα ΖΕΠ την άλλη εβδομάδα. Βέβαια αν δεν ξεκινήσουν να βγαίνουν ανακοινώσεις στη διαύγεια με τον ορισμό των σχολείων δεν θα δούμε φως στο τούνελ! Εγώ είμαι περίπου 2300 σειρά και βάζω δυο νομούς Β.Ελλάδα τα τελευταία 7 χρόνια! Βέβαια αυτό μου στοίχισε γιατί κάποτε ήμουν γύρω στο 1800.
Αυτό που με απασχολεί έντονα δεν είναι μόνο το τώρα αλλά και τι θα γίνει τα επόμενα έτη. Κάθε χρόνο βιώνουμε το ίδιο...οκ θα σκέφτεστε δεν φεύγεις κι από το σπιτάκι σου λίγο! Ναι, αλλά από το 2009 που ξεκίνησα τον επόμενο χρόνο μας είπαν κλειδώνουν οι πίνακες και δεν μετρά η προϋπηρεσία οπότε μερικοί προτιμούσαμε να χάνουμε 2-3 μηνιάτικα και να περιμένουμε. Και τώρα μετά από 5 χρόνια ανοίγουν κι αναδρομικά...βασικά μισο-αναδρομικά. Ναι, αλλά τώρα έχουμε και παιδιά και πάλι περιμένουμε εμείς και τώρα χάνουμε και μόρια! Συμπάσχω όλους αυτούς που πάνε στα νησάκια και ξέρω τις δυσκολίες τους. Δεν θεωρώ σωστό κι αυτοί να μην ανταμείβονται αλλά με φοβίζει η αβεβαιότητα για το μέλλον. Σκεφτείτε ότι αν ψηφιστεί το νέο νομοσχέδιο πολλά πράγματα θα ανατραπούν και πάλι. Τίποτα σταθερό δηλαδή και πάλι! Συγγνώμη αν σας κούρασα με τις δικές μου σκέψεις τις οποίες άλλοι συνερίζεστε κι άλλοι όχι αλλά με συνεπήρε το πληκτρολόγιο!!!
Εύχομαι να έχουμε σύντομα αποτελέσματα και καλά νέα για όλους! :)

Σε καταλαβαίνω τοσο πολυ!!! και εγω  ετσι ακριβως σαν εσενα σκεφτομαι.. δήλωνα πάντα απο τοτε που κλείσανε οι πινακες μονο την περιοχή μου για οικογενειακούς λόγους και φυσικά γτι δεν μετρουσε τιποτα εκεινο το διαστημα!! Ομως πλέον απο τη θέση 500 που ήμουνα ..βρέθηκα στην 1570 κατι!!! Τι κι αν έχω δουλέψει 7 χρονια???  Το θέμα ειναι απο εδω και πέρα τι κάνουμε??? με τα τωρινα δεδομενα καθε χρονο θα πεφτουμε γιατι παντα θα μας περνανε τα δυσπροσιτα και γιατι θα μας παιρνουν αργα... και θα φτασει μια στιγμη που θα ειμαστε στο τελος του πινακα... αν δεν γινουν διορισμοι δεν αξιζει πλεον να ειμαστε αναπληρωτες..εγω σκεφτηκα σοβαρα να παραιτηθω απο ολοαυτο το αγχοσ καθε χρονο... ολοι λενε εσυ τι προβημα εχεις μονο μια η 2 περιοχες βαζεισ...αλλα δεν ξερουν ποσο αγχοσ εχω και στεναχωρια για 3 μηνες καθε χρονο μεχρι να με παρουνε!!!!! και αραγε θα με παρουνε στις επομενες φασεις?.... Καλα αποτελεσματα σε ολους ευχομαι και εγω!  :)

Αποσυνδεδεμένος Marilou!

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 547
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2015-16
« Απάντηση #1350 στις: Οκτώβριος 20, 2015, 11:38:00 πμ »
Σε ευχαριστώ, συναδέλφισσα! Πολύ χρήσιμα όσα μου είπες! Άκουσα ότι όταν είσαι παράλληλης, δεν σε υποχρεώνουν να κάνεις εφημερίες. Αληθεύει; Επίσης, ΖΕΠ παίρνει αρκετούς στη Θεσσαλονίκη; Ξέρεις;

Ναι αληθεύει γιατι είσαι στο διάλειμμα υπευθυνη μονο για το παιδι που εχεισ. Η αληθεια ειναι οτι ειναι οτι ημουνα σε καθε διαλειμμα εξω με το παιδι.. :(  ( ειχε και αυτισμο οποτε χρειαζοταν οπωσδηποτε να ειμαι ) . Ναι θεσσαλονικη παιρνει αρκετα ζεπ τα παρακολουθω τα τελευταια χρονια και παιρνει κοσμο... λογικα παλι φετος τα ιδια θα ειναι μπορεις να δεις εδω τις περσινες.. http://www.alfavita.gr/arthron/%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%83%CE%BB%CE%AE%CF%88%CE%B5%CE%B9%CF%82-410-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CF%80%CE%BB%CE%B7%CF%81%CF%89%CF%84%CF%8E%CE%BD-%CE%B6%CE%B5%CF%80-%CE%BF%CE%BB%CE%B1-%CF%84%CE%B1-%CE%BF%CE%BD%CE%BF%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1

Αποσυνδεδεμένος Marilou!

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 547
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2015-16
« Απάντηση #1351 στις: Οκτώβριος 20, 2015, 11:41:14 πμ »
41 ατομα ζεπ μαζι α και β θεσσαλονικησ!!! μια χαρα  :o

Αποσυνδεδεμένος effiet

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 608
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2015-16
« Απάντηση #1352 στις: Οκτώβριος 20, 2015, 11:45:44 πμ »
Μακάρι, Marilou!!!

Αχ μακάρι κορίτσια να μας πάρουν κι εμάς σύντομα......
Πάντως εγώ πάντα σκέφτομαι ότι τα πάντα γίνονται για το καλό. Ας πούμε, θα μπούμε λίγο πιο μετά και δε θα τρέχουμε πολύ πολύ μακριά. Βρε κορίτσια, στη ΔΙΠΕ Χαλκιδικής τοποθέτησαν αυτούς τους 12;;;; Δεν έχω δει δημοσίευση...

Αποσυνδεδεμένος Marilou!

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 547
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2015-16
« Απάντηση #1353 στις: Οκτώβριος 20, 2015, 11:56:20 πμ »
Μακάρι, Marilou!!!

Αχ μακάρι κορίτσια να μας πάρουν κι εμάς σύντομα......
Πάντως εγώ πάντα σκέφτομαι ότι τα πάντα γίνονται για το καλό. Ας πούμε, θα μπούμε λίγο πιο μετά και δε θα τρέχουμε πολύ πολύ μακριά. Βρε κορίτσια, στη ΔΙΠΕ Χαλκιδικής τοποθέτησαν αυτούς τους 12;;;; Δεν έχω δει δημοσίευση...

effiet  τι σειρά εχεις περιπου στον πινακα?

Αποσυνδεδεμένος effiet

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 608
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2015-16
« Απάντηση #1354 στις: Οκτώβριος 20, 2015, 12:10:15 μμ »
Στο 50 περίπου...

Αποσυνδεδεμένος Marilou!

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 547
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2015-16
« Απάντηση #1355 στις: Οκτώβριος 20, 2015, 12:24:01 μμ »
Στο 50 περίπου...

Τωρα πλέον στο 50?η μηπως η κανονικη σου σειρά ειναι στο 50? συγνωμη που ρωταω ετσι απλα κανω τους υπολογισμουσ μου να δω αν εχω ελπιδεσ.. γτι μονο 2 περιοχες δηλωσα...  :( :( :( εγω με τισ αφαιρεσεις ειμαι στο 50 και κανονικα ειμαι 1570 κατι..

Αποσυνδεδεμένος effiet

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 608
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2015-16
« Απάντηση #1356 στις: Οκτώβριος 20, 2015, 02:14:59 μμ »
Ήμουν σε θέση μετά το 600 με τους Πίνακες. Με τις αφαιρέσεις είμαι εκεί...

Αποσυνδεδεμένος Marilou!

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 547
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2015-16
« Απάντηση #1357 στις: Οκτώβριος 20, 2015, 03:35:16 μμ »
Ήμουν σε θέση μετά το 600 με τους Πίνακες. Με τις αφαιρέσεις είμαι εκεί...

Effiet συγνώμη παλι .. Απλά μπερδεύομαι .. Να σε ρωτήσω κάτι πως γίνεται εγω που ειμαι στο 1570 κάτι να ειμαι με τις αφαιρέσεις στο 50 και εσυ που ήσουν 600 κοντά να εισαι το ίδιο ; Δε θα πρέπει να εισαι πολυ πιο πανω ;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32327
  • Τελευταία: pante96
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161714
  • Σύνολο θεμάτων: 19233
  • Σε σύνδεση σήμερα: 576
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 511
Σύνολο: 523

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.08 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.