*

Αποστολέας Θέμα: Προσφυγή αναπληρωτών για τους νέους πίνακες .  (Αναγνώστηκε 114836 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dimitra68

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή αναπληρωτών για τους νέους πίνακες .
« Απάντηση #28 στις: Ιούλιος 30, 2015, 11:49:23 πμ »
Εγώ πάντως έστειλα το παρακάτω μηνυματάκι στον Πρωθυπουργό:

"Αξιότιμε κύριε Πρωθυπουργέ,
Σας παρακαλώ θερμά να άρετε έναν παραλογισμό και να φροντίσετε νομοθετικά ώστε για την κατάρτιση των πινάκων αναπληρωτών και ωρομισθίων εκπαιδευτικών της τρέχουσας χρονιάς 2015 -16 να προσμετρηθεί η προϋπηρεσία και για τα έτη 2010-2011 και 2011-2012.( Να σημειώσω ότι προσμετράται κανονικά ως προϋπηρεσία η προσφερθείσα εργασία σε ίδια θέση- πιθανόν και στο ίδιο σχολείο προ του 2010 και μετά το 2012).
Οι χιλιάδες των εγγεγραμένων στους πίνακες αναπληρωτών εκπαιδευτικοί είμαστε εγκλωβισμένοι για 5 χρόνια σε μια τεράστια αδικία.Δεν ζητάμε ούτε ένα ευρώ , ζητάμε να προσμετρηθεί η εργασία που έχουμε ήδη προσφέρει  μακριά από το σπίτι μας , πολλοί από μας σε δυσπρόσιτες περιοχές, αφήνοντας πίσω την οικογένεια μας, με δυσβάστακτο οικογενειακό και οικονομικό κόστος.
Ελπίζω να μην αφήσετε να συνεχιστεί αυτή η αδικία και για  6ο χρόνο."

Και το έκανα για εντελώς προσωπικούς λόγους , γιατί έπεσα 12 θέσεις καθώς δεν προσμετράται η προυπηρεσία μου τα έτη 2010-2011 και 2011-2012 ( τη μία σε δυσπρόσιτο).Για να δούμε.....

Υ.Γ. Με ενδιαφέρει η προσφυγή στη Δικαιοσύνη.Μπορεί  κάποιος να μου στείλει προσωπικό μήνυμα με λεπτομέρειες;

Μαριαν
επειδη το θεμα αυτο ειναι το ακριβως αντιθετο απο τα δικα σου στμφεροντα καλυτερα ανοιξε αλλο νεο, με τιτλο σχετικο με αναγνωριση προυπηρεσιας στα δυπροσιτα
"Δε συμφωνώ με αυτά που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου ελεύθερα να λες ό,τι πιστεύεις" Βολταίρος.
"Ο έρωτας είναι παιδί τσιγγάνας ποτέ μα ποτέ δε γνώρισε το νόμο" - Κάρμεν (Μπιζέ)
Η συνέλευση των ποντικών
http://www.youtube.com/watch?v=3gkqNvx-RwQ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προσφυγή αναπληρωτών για τους νέους πίνακες .
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:09:58 »

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή αναπληρωτών για τους νέους πίνακες .
« Απάντηση #29 στις: Ιούλιος 30, 2015, 11:55:29 πμ »
ο Λοβερδος με τη συναινεση του συριζα και κατοπιν πιεσεων των μπρατηδων και καψαλακηδων που ιδεα τελικα δεν εχουν απο πινακες.....ΕΡΧΕΤΑΙ ΟΜΩΣ Η ΑΥΞΗΣΗ ΩΡΑΡΙΟΥ...ΚΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ....!!!!!!!!!!!!!!!ΝΑ ΔΩ ΤΟΤΕ ΠΟΙΕΣ ΠΙΕΣΕΙς ΘΑ ΑΣΚΗΣΟΥΝ ΚΙ ΑΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ
Δηλαδή εσυ χαίρεσαι να τους έρθει μία αύξηση στην πρωτοβάθμια για να "μάθουν". Φάνηκε το ποιόν σου πλέον ξεκάθαρα. Συνεχίζεις να γράφεις με κεφαλαία κα να φωνάζεις ενώ δεν έχεις δίκιο, να προσβάλλεις και να επιτίθεσαι ευχόμενος το χειρότερο για έναν ολόκληρο κλάδο. Ντροπή! προσβάλλεις τη νοημοσύνη μας!
Και σταμάτα να κατηγορείς ως μη ασεπίτες πολλούς εδώ μέσα επειδή έστι σε συμφέρει! Έλα γράψε 70 στους φιλολόγους και μετά μίλα. Επίσης όταν εγώ προσέφευγα στη δικαιοσύνη το 2007 για το διορισμό που μου στέρησαν οι μη ασεπίτες εσυ ακόμη δεν ήξερες τι θα πει δικαστική προσφυγή.

Αποσυνδεδεμένος dimitra68

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή αναπληρωτών για τους νέους πίνακες .
« Απάντηση #30 στις: Ιούλιος 30, 2015, 11:58:46 πμ »

Δεν εννοω για φετος.θελω να μαθω τον εμπνευστη της ιδεας αυτης.Ποτε πρωτοξεκινησαν να διπλασιαζονται τα δυσπροσιτα κι απο ποιον.Οσο για την πρωτοβαθμια να ξερεις οτι κανουν απο 21 εως 30 ωρες(οσοι παν σε ολιγοθεσια)

η λογικη του διπλασιασμου της προυπηρεσιας στα δυσπροσιτα για τον πινακα των αναπληρωτων- κι οχι διορισμων,οπως ισχυε τοτε- βασιζοταν στο οτι στα δυσπροσιτα δεν πλησιαζε κανεις κι εμεναν τα παιδια χωρις δασκαλους ...πολυ απλα...δοθηκε λοιπον σαν κινητρο για να μην αδειασουν εντελώς τα σχολεια εκει γεγονος που ηδη ειχε αρχισει να συμβαινει και να οδηγει στην ερημωση της υπαιθρου...!
για τον εμπνευστη που λες κανε αναζητηση στο google
"Δε συμφωνώ με αυτά που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου ελεύθερα να λες ό,τι πιστεύεις" Βολταίρος.
"Ο έρωτας είναι παιδί τσιγγάνας ποτέ μα ποτέ δε γνώρισε το νόμο" - Κάρμεν (Μπιζέ)
Η συνέλευση των ποντικών
http://www.youtube.com/watch?v=3gkqNvx-RwQ

Αποσυνδεδεμένος dimitra68

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή αναπληρωτών για τους νέους πίνακες .
« Απάντηση #31 στις: Ιούλιος 30, 2015, 12:06:14 μμ »
Μπραβο!!!!!!!!πεστα συναδελφε!!!!!!εχει χαθει το μετρο και η αισθηση δικαιου!!ασε το αλλο...οσοι με κατηγορουσαν γιατι ασχολουμαι με το ασεπ και χτυπιοντουσαν για τα δυσπροσιτα ειναι ολοι τους χωρις ασεπ η με ελαχιστα μορια απο αυτον.Για τους δασκαλους παλι τι να σχολιασω ???ξεκαθαρο...καλομαθαν με τις προυπηρεσιες και φοβουνται οτι το ασεπ τους χαλαει τα σχεδια...αυτοι που μου εκαναν επιθεση για τους πινακες ειναι ΔΑΣΚΑΛΟΙ και διαμαρτυρονται σε αλλο τοπικ γιατι δεν τους προσμετρηθηκε προυπηρεσια στα Δωδεκανησα.ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΙΑ
απο τοτε που βγηκαν τα αποτελεσματα εχεις δουλεψει αυτα τα χρονια...η περιμενες να διοριστεις;
γιατι αν δουλευες θα ειχαν αλλαξει τα συμφεροντα σου...και δε θα κατηγορουσες συλληβδην...ολο τον κοσμο με προυπηρεσια...
τωρα τι επιχειρημα ειναι αυτο...οτι εχουμε μικρο βαθμο στον ασεπ...σου πα κι αλλη φορα οτι τουλαχιστον οι Πε60 ειμαστε με βαθμολογια γυρω στο 75 μεσο ορο ,που σημαινει οι αναπληρωτριες ειμαστε ακομα και με βαθμο γυρω στο 82 οπως εγω και τοχω ξαναπει... :-\
"Δε συμφωνώ με αυτά που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου ελεύθερα να λες ό,τι πιστεύεις" Βολταίρος.
"Ο έρωτας είναι παιδί τσιγγάνας ποτέ μα ποτέ δε γνώρισε το νόμο" - Κάρμεν (Μπιζέ)
Η συνέλευση των ποντικών
http://www.youtube.com/watch?v=3gkqNvx-RwQ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προσφυγή αναπληρωτών για τους νέους πίνακες .
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:09:58 »

Αποσυνδεδεμένος Sphinx2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 451
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή αναπληρωτών για τους νέους πίνακες .
« Απάντηση #32 στις: Ιούλιος 30, 2015, 12:20:45 μμ »
Μαριαν
επειδη το θεμα αυτο ειναι το ακριβως αντιθετο απο τα δικα σου στμφεροντα καλυτερα ανοιξε αλλο νεο, με τιτλο σχετικο με αναγνωριση προυπηρεσιας στα δυπροσιτα

Ας ανοίξουμε ο καθένας μας ένα θέμα λοιπόν. :P

Δυστυχώς είναι λίγοι αυτοί που μπορούν να δουν σφαιρικά το θέμα. Αλλά το καταλαβαίνω.
Κάνεις ένα πρόγραμμα σύμφωνα με τους νόμους που ισχύουν. Και έρχεται την άλλη μέρα μια άλλη κυβέρνηση με άλλους νόμους. Και ξανά μανά απο την αρχή...χωρίς τέλος.

Όσο δεν αλλάζουν τα πάντα , ριζικά,  με μοναδικό σκοπό την βελτίωση της εκπαίδευσης,  θα καθόμαστε και θα κλαίμε όλοι μας την μοίρα μας.

Και ξέρετε, ποιο είναι αυτό το οποίο  ώρες ώρες, μου φαίνεται αστείο ;
Ενώ δεν ξέρουμε αν θα υπάρχουν αύριο μεθαύριο χρήματα για μισθούς,  φωνάζουμε και τσακωνόμαστε μεταξύ μας....

Υποτίθεται ότι έχουμε μυαλό. Γιατί δεν σκεφτόμαστε όλοι μαζί  να προτείνουμε ένα δίκαιο σύστημα; Που να δώσει ίσες ευκαιρίες σε όλους ;

Αποσυνδεδεμένος dimitra68

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή αναπληρωτών για τους νέους πίνακες .
« Απάντηση #33 στις: Ιούλιος 30, 2015, 12:35:15 μμ »
Ας ανοίξουμε ο καθένας μας ένα θέμα λοιπόν. :P

Δυστυχώς είναι λίγοι αυτοί που μπορούν να δουν σφαιρικά το θέμα. Αλλά το καταλαβαίνω.
Κάνεις ένα πρόγραμμα σύμφωνα με τους νόμους που ισχύουν. Και έρχεται την άλλη μέρα μια άλλη κυβέρνηση με άλλους νόμους. Και ξανά μανά απο την αρχή...χωρίς τέλος.

Όσο δεν αλλάζουν τα πάντα , ριζικά,  με μοναδικό σκοπό την βελτίωση της εκπαίδευσης,  θα καθόμαστε και θα κλαίμε όλοι μας την μοίρα μας.

Και ξέρετε, ποιο είναι αυτό το οποίο  ώρες ώρες, μου φαίνεται αστείο ;
Ενώ δεν ξέρουμε αν θα υπάρχουν αύριο μεθαύριο χρήματα για μισθούς,  φωνάζουμε και τσακωνόμαστε μεταξύ μας....

Υποτίθεται ότι έχουμε μυαλό. Γιατί δεν σκεφτόμαστε όλοι μαζί  να προτείνουμε ένα δίκαιο σύστημα; Που να δώσει ίσες ευκαιρίες σε όλους ;
πρωτα απο ολα παυλινα ειμαστε χωρισμενοι σε κατηγοριες...καθημερινα διαβαζω πραγματα ειδικα απο συναδελφους της δευτεροβαθμιας τα απειρα παραθυρακια που εχουν κλπ που τουλαχιστον στο δικο μαυ κλαδο δεν ισχυουν...ειναι δυσκολο θεωρω να προταθουν λυσεις που θα γινουν κοινα αποδεκτες...εδω βλεπεις μια καταρρευση των παντων και βεβαιως και του εκπ συστηματος...κι ενα τεραστιο πλιατσικο να ακολουθει...
αντε να σωσεις οτιδηποτε αν σωζεται, που λεει και το τραγουδι

θεωρω απο δικη μου πειρα οτι πλεον καθε κλαδος επειδη εχει ειδικο καθεστως απο άλλους σε μικροτερο η μεγαλυτερο βαθμο
να προτεινει τη δικαιοτερη λυση για τα ζητηματα που τον αφορουν.
βεβαιως υπαρχουν και τα κοινα προβληματα που θα πρεπει απο κοινου να αντιμετωπιστουν.

Ερωτηση : τη γλώσσα γιατι την εβγαλες παραθετοντας το μνμ μου;
"Δε συμφωνώ με αυτά που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου ελεύθερα να λες ό,τι πιστεύεις" Βολταίρος.
"Ο έρωτας είναι παιδί τσιγγάνας ποτέ μα ποτέ δε γνώρισε το νόμο" - Κάρμεν (Μπιζέ)
Η συνέλευση των ποντικών
http://www.youtube.com/watch?v=3gkqNvx-RwQ

Αποσυνδεδεμένος Sphinx2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 451
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή αναπληρωτών για τους νέους πίνακες .
« Απάντηση #34 στις: Ιούλιος 30, 2015, 12:50:50 μμ »

Ερωτηση : τη γλώσσα γιατι την εβγαλες παραθετοντας το μνμ μου;

για να μην "ακούγεται"  επιθετική η φράση που συνοδεύει η φατσούλα.
Συγγνώμη αν "φάνηκε"  αλλιώς. Δεν έχω καμία  πρόθεση ούτε να ειρωνεύομαι ούτε να είμαι επιθετική.
Και στην επικοινωνία σε γραπτό λόγο, οι παρεξηγήσεις προκύπτουν πολύ εύκολα. 

Αποσυνδεδεμένος lillie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 864
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή αναπληρωτών για τους νέους πίνακες .
« Απάντηση #35 στις: Ιούλιος 30, 2015, 12:57:04 μμ »
Δημητρα κι επειδη δεν εχει παραθυρακια στον κλαδο σου ας ανοιξει κι εκει ενα με τα αναδρομικα δυσπροσιτα ας πουμε.

Ερωτηση: Αφου δεν ειχες διαθεση να πας οπουδηποτε, το κουτακι γιατι ακριβως το εβαλες? Δεν ηξερες οτι μπορει να βρεθεις και Αγαθονησι ή δεν ηξερες για την ποινη σε περιπτωση αρνησης.

Αποσυνδεδεμένος exEkpaideutikos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 87
  • Λατρεύω τις εκπαιδευτικούς
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή αναπληρωτών για τους νέους πίνακες .
« Απάντηση #36 στις: Ιούλιος 30, 2015, 01:03:47 μμ »
για να μην "ακούγεται"  επιθετική η φράση που συνοδεύει η φατσούλα.
Συγγνώμη αν "φάνηκε"  αλλιώς. Δεν έχω καμία  πρόθεση ούτε να ειρωνεύομαι ούτε να είμαι επιθετική.
Και στην επικοινωνία σε γραπτό λόγο, οι παρεξηγήσεις προκύπτουν πολύ εύκολα.

Ψέματα γράφει. Αν ενώ απαντάς στον άλλον του βγάζεις την γλώσσα είναι προσβλητικό και επιθετικό.

Δημητρα κι επειδη δεν εχει παραθυρακια στον κλαδο σου ας ανοιξει κι εκει ενα με τα αναδρομικα δυσπροσιτα ας πουμε.

Ερωτηση: Αφου δεν ειχες διαθεση να πας οπουδηποτε, το κουτακι γιατι ακριβως το εβαλες? Δεν ηξερες οτι μπορει να βρεθεις και Αγαθονησι ή δεν ηξερες για την ποινη σε περιπτωση αρνησης.

Επειδή κάνει την επανάστασή της.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 30, 2015, 01:08:25 μμ από exEkpaideutikos »
Λογοκρισία είναι μια ασθένεια που εμφανίζεται όταν κάποιος δε θέλει να, δει, ακούσει, μυρίσει, αγγίξει, κάποια ακίνδυνα πράγματα, που όμως ο ίδιος τα θεωρεί επικίνδυνα και μισητά.

Αποσυνδεδεμένος dimitra68

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή αναπληρωτών για τους νέους πίνακες .
« Απάντηση #37 στις: Ιούλιος 30, 2015, 01:21:20 μμ »
Δημητρα κι επειδη δεν εχει παραθυρακια στον κλαδο σου ας ανοιξει κι εκει ενα με τα αναδρομικα δυσπροσιτα ας πουμε.

Ερωτηση: Αφου δεν ειχες διαθεση να πας οπουδηποτε, το κουτακι γιατι ακριβως το εβαλες? Δεν ηξερες οτι μπορει να βρεθεις και Αγαθονησι ή δεν ηξερες για την ποινη σε περιπτωση αρνησης.

Λιλη εξ οσων γνωριζω τα παραθυρακια που διαβαζω οτι ισχυουν στην ββαθμια δεν υπαρχουν σε μας- εδω ειμαστε και ο καθενας με αντιθετη γνωση την καταθετει για να μαθαινουμε ολοι.
θεωρω οτι ανοιγει παραθυρακι μη προσμετρωντας αναδρομικα μονο τα δυσπροσιτα...γιατι ειναι εξοφθαλμο να ανοιγουν οι πινακες για ολους και να εφαρμοζεται το προτερο καθεστως εκτος απο τη διπλη προσμετρηση, φιλοσοφια της οποιας ειναι να ενισχυθουν οι υπηρετουντες σε δυσμενεις συνθηκες.
εβαλα το κουτακι σε περιπτωση -που οπως ουρλιαζουν εδω και χρονια δεν επαιρναν τον ιδιο αριθμο με τις προηγουμενες χρονιες αναπληρωτων πανελλαδικα και έμενα εντελως απεξω- πραγμα που δεν αντεχα ουτε οικονομικα ουτε ψυχολογικα, διοτι εχω μια τεραστια ιερη υποχρεωση το παιδι μου, το οποιο μεγαλωνω χωρις βοηθεια. Το σεναριο να καλύψουν το 1/15 των κενων του νομου μου στην α φαση δεν το ειχα σκεφτει ποτε ...!!!!!
αυτο που βγηκε σε μενα τουλαχιστον απο αυτη την εμπειρια , ειναι το δραμα που περνανε οι συναδελφοι μεγαλης ηλικιας που ξενιτευονται με τα παιδια τους μαζι και διαλυονται οι οικογενειες...ειναι απανθρωπο...οσοι υπηρετουμε στον τοπο μας,δεν ξερουμε τιποτα για αυτα τα δραματα...ειδικα στα δυσπροσιτα
ΜΕχρι προτεινος υποστηριζα με νυχια και δοντια το διορισμο μεσω ασεπ...ηταν ομως τοσο δυνατη η εμπειρια μου που πλεον τωρα εβαλα νερο στο κρασι μου και υποστηριζω και την προυπηρεσια και τα δυσπροσιτα κι ας μη με συμφερει τοσο...
στον πινακα του ασεπ εχω 150 ατομα μπροστα μου ενω σε αυτον της πραγματικης προυπηρεσιας 1000...καποια στιγμη ομως πρεπει να βλεπουμε και το δικαιο και ας μη μας συμφερει
"Δε συμφωνώ με αυτά που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου ελεύθερα να λες ό,τι πιστεύεις" Βολταίρος.
"Ο έρωτας είναι παιδί τσιγγάνας ποτέ μα ποτέ δε γνώρισε το νόμο" - Κάρμεν (Μπιζέ)
Η συνέλευση των ποντικών
http://www.youtube.com/watch?v=3gkqNvx-RwQ

Αποσυνδεδεμένος Sphinx2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 451
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή αναπληρωτών για τους νέους πίνακες .
« Απάντηση #38 στις: Ιούλιος 30, 2015, 01:22:25 μμ »
Ψέματα γράφει. Αν ενώ απαντάς στον άλλον του βγάζεις την γλώσσα είναι προσβλητικό και επιθετικό.

Επειδή κάνει την επανάστασή της.

Η απάντηση σας ( σε κάτι που δεν σας αφορά),  είναι προσβλητική και επιθετική.
Εγώ όταν βγάζω γλώσσα , αστειεύομαι. Εσείς,  ίσως προσβάλλετε. Μην κρίνετε από τον εαυτό σας τους άλλους.
 

Αποσυνδεδεμένος dimitra68

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή αναπληρωτών για τους νέους πίνακες .
« Απάντηση #39 στις: Ιούλιος 30, 2015, 01:26:04 μμ »
Ψέματα γράφει. Αν ενώ απαντάς στον άλλον του βγάζεις την γλώσσα είναι προσβλητικό και επιθετικό.

Επειδή κάνει την επανάστασή της.

πες τα....!γαιτι εβαλες το σπαλιαρα...καλυτερη ηταν η μπανανα!
"Δε συμφωνώ με αυτά που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου ελεύθερα να λες ό,τι πιστεύεις" Βολταίρος.
"Ο έρωτας είναι παιδί τσιγγάνας ποτέ μα ποτέ δε γνώρισε το νόμο" - Κάρμεν (Μπιζέ)
Η συνέλευση των ποντικών
http://www.youtube.com/watch?v=3gkqNvx-RwQ

Αποσυνδεδεμένος Daskalos!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 237
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή αναπληρωτών για τους νέους πίνακες .
« Απάντηση #40 στις: Ιούλιος 30, 2015, 01:38:36 μμ »
Εγώ έχω την εξής απορία: "Πως είναι δυνατόν κάποιος που έχει πάρει πτυχίο το 2013 και δεν υπάγεται σε ειδική κατηγορία να ειναι στον πίνακα με προϋπηρεσία;; Να υποθέσω ότι προέρχεται από ιδιωτικό σχολείο; Και ποτε πρόλαβε και την κατέθεσε;"
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 30, 2015, 01:47:32 μμ από Daskalos! »

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγή αναπληρωτών για τους νέους πίνακες .
« Απάντηση #41 στις: Ιούλιος 30, 2015, 01:48:04 μμ »
Άστο dimitra68, μαλλον δεν έχουν παει σε δυσπρόσιτο και δεν ξέρουν τι θα πει να διαλύονται οικογένειες, τα παιδια να γίνονται θύματα κι άλλα πολλα. Αυτός που πήγαινε σε δυσπρόσιτο είχε τις εξής μονο δυο επιλογές: ανεργία ή δυσπρόσιτο. Αυτός που πήγαινε κοντά το έκανε γιατι είχε τρεις επιλογές: δυσπρόσιτο, κοντά ή ανεργία και φυσικά διάλεγε το κοντά. Δεν πείθουν ότι διάλεξαν κοντά γιατι δεν είχαν τα λεφτα για δυσπρόσιτο, έκαναν την επιλογή να πηγαίνουν κοντά για δικούς τους ευνόητους και αποδεκτούς λόγους, αλλά αυτο το εξαςφαλιζαν λόγω των κλειςτων πινάκων. Δεν μπορούν όμως να συνεχίζουν να έχουν αυτο το προνόμιο όταν άλλοι χωρίς άλλη επιλογή καλύπτουν απομακρυσμένα τόσα χρονια. Φταίει και όλο το σύστημα που για να βρίσκεσαι συνεχώς ψηλά στους πίνακες πρέπει να πηγαίνεις σε δυσπρόσιτα, αλλιώς θα πέφτεις στον πίνακα. Δε γίνονται και διορισμοί, οποτε οι πίνακες θα έχουν συνεχώς ανακατατάξεις.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159797
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 458
Σύνολο: 469

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.085 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.