*

Αποστολέας Θέμα: Δεν έκανα ποτέ τα χαρτιά για τους αναπληρωτές- Απορίες  (Αναγνώστηκε 1639 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Liana438

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αγαπητά μέλη του φόρουμ γεια σας,

αποφοίτησα το 2011 με βαθμό πτυχίου γύρω στο 8. Επί 4 συνεχόμενες χρονιές -συμπεριλαμβανομένης και της φετινής- δεν έκανα ποτέ τα χαρτιά για τον πίνακα αναπληρωτών (για διάφορους λόγους). Προφανώς  δεν έχω δώσει ΑΣΕΠ αφού δεν έγινε κάποιος διαγωνισμός, δεν έχω μεταπτυχιακό ή μόρια ως πολύτεκνος γονέας κλπ., απλώς το βασικό πτυχίο και γνώση αγγλικών Β2 (δε θυμάμαι αν παίζει κάποιο ρόλο στην πρόσληψη ως αναπληρώτρια).
Πιστεύετε 'ότι λόγω χρονολογίας κτήσης του πτυχίου θα είχα κάποια ελπίδα να με φωνάξουν από φέτος, έστω και προς το τέλος της χρονιάς εάν είχα κάνει τα χαρτιά μου; Μήπως υπάρχει κάποιος τρόπος να βρω τα μόρια που θα συγκέντρωνα και επομένως την κατάταξη μου στον πίνακα εάν είχα κάνει την αίτηση; Και τέλος, ισχύει ότι όλα αυτά τα χρόνια που δεν έκανα αίτηση χάνω τα μόρια που κανονικά θα είχα λόγω χρονολογίας κτήσης του πτυχίου ή όχι;

Ευχαριστώ!
ΠΕ 60 Νηπιαγωγός

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος rnikola

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 279
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δεν έκανα ποτέ τα χαρτιά για τους αναπληρωτές- Απορίες
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 12, 2015, 05:45:25 μμ »
Καλως ηρθες στο φορουμ.
Αρχικα να σου πω πως δεν χανεις κανενα μοριο, επειδη δεν εκανες τα χαρτια σου τα τελευταια χρονια! την θεση που θα ειχες στον πινακα αναπληρωτων μπορεις να την υπολογισεις κοιταζοντας στον πινακα μηδενικης προυπηρεσιας, που η καταταξη εξαρταται απο τη χρονολογια κτησης πτυχιου και απο το βαθμο Χωρις προυπηρεσια και ασεπ ειναι πολυ δυσκολο να σε καλεσουν, εξαρταται ομως απο την ειδικοτητα που ανηκεις. Τι ειδικοτητα εισαι;

Αποσυνδεδεμένος Liana438

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δεν έκανα ποτέ τα χαρτιά για τους αναπληρωτές- Απορίες
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 12, 2015, 05:51:53 μμ »
Καλώς σας βρήκα!

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου Rnikola! Χαίρομαι που τουλάχιστον δεν ισχύει ότι χάνουμε μόρια,κάτι το οποίο πρόσφατα μου είπε μια νεαρή αδιόριστη εκπαιδευτικός (καλή ώρα) και ίσως και αυτή δε τα γνωρίζει καλά. Είμαι ΠΕ 60, Νηπιαγωγός. Μηδενική προϋπηρεσία, δυστυχώς :-\
Θα κοιτάξω τον πίνακα μηδενικής αλλά υποθέτω ότι ο φετινός δεν έχει βγει ακόμη. Μπορεί να κοιτάξω τον περσινό να πάρω μια ιδέα. Και προσπαθώ να βρω πληροφορίες μέχρι ποια θέση έφτασαν πέρυσι οι προσλήψεις.
ΠΕ 60 Νηπιαγωγός

Αποσυνδεδεμένος trikie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 793
    • Προφίλ
Απ: Δεν έκανα ποτέ τα χαρτιά για τους αναπληρωτές- Απορίες
« Απάντηση #3 στις: Αύγουστος 12, 2015, 07:23:03 μμ »
Όχι δεν θα είχες ελπίδες να σε καλέσουν φέτος. Οπότε δεν χάνεις κάτι που δε έκανες χαρτιά. Πέρσι κάλεσαν μέχρι το 1860 περίπου από τον πίνακα της προϋπηρεσίας. Κοιτά στις προσλήψεις κάθε φάσης για να δεις τα νούμερα που καλούν. Παίρνουν κάποιους και από τον πίνακα της μηδενικής  προϋπηρεσίας αλλά είναι τρίτεκνοι οι ίδιοι, και αυτοί ως ένα ποσοστό 20%. Οι πίνακες οι φετινοί δεν έχουν βγει ακόμη.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32327
  • Τελευταία: pante96
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161714
  • Σύνολο θεμάτων: 19233
  • Σε σύνδεση σήμερα: 576
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 534
Σύνολο: 554

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.106 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.