*

Αποστολέας Θέμα: Μη αναγνώριση Μεταπτυχιακών λόγω Θερινού Εξάμηνου.Απόφαση Δοαταπ.  (Αναγνώστηκε 20522 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Lenaki98

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μη αναγνώριση Μεταπτυχιακών λόγω Θερινού Εξάμηνου.Απόφαση Δοαταπ.
« Απάντηση #28 στις: Σεπτέμβριος 12, 2015, 08:35:15 μμ »
.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 13, 2015, 08:22:40 μμ από Lenaki98 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Lenaki98

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μη αναγνώριση Μεταπτυχιακών λόγω Θερινού Εξάμηνου.Απόφαση Δοαταπ.
« Απάντηση #29 στις: Σεπτέμβριος 12, 2015, 08:38:51 μμ »
ΑndyG πως μπορω να σου στειλω προσωπικο μηνυμα για αυτα που μου ειπαν?Δεν ξερω να χειριζομαι το φορουμ καλα!

Αποσυνδεδεμένος Travel Girl

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Μη αναγνώριση Μεταπτυχιακών λόγω Θερινού Εξάμηνου.Απόφαση Δοαταπ.
« Απάντηση #30 στις: Σεπτέμβριος 12, 2015, 08:51:07 μμ »
ΑndyG πως μπορω να σου στειλω προσωπικο μηνυμα για αυτα που μου ειπαν?Δεν ξερω να χειριζομαι το φορουμ καλα!


Αθήνα δίνω. Σου στέλνω εγώ μήνυμα και απάντησέ μου εκεί
Κάτω από το όνομά μου και τη λέξη Μηνύματα:92 έχει ένα σαν συννεφάκι. Το πατάς και μου στέλνεις από εκεί
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 12, 2015, 08:53:11 μμ από AndyG »

Αποσυνδεδεμένος nikiale

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μη αναγνώριση Μεταπτυχιακών λόγω Θερινού Εξάμηνου.Απόφαση Δοαταπ.
« Απάντηση #31 στις: Σεπτέμβριος 12, 2015, 11:34:24 μμ »
χθες που έδινα εγώ ήταν πολύ ευγενικοί, αλλα δεν γνώριζαν να μου πουν πως θα ενεργήσει το Πανεπιστήμιο. Μου είπαν ότι θα γνωρίζουν απο βδομάδα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος nikiale

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μη αναγνώριση Μεταπτυχιακών λόγω Θερινού Εξάμηνου.Απόφαση Δοαταπ.
« Απάντηση #32 στις: Σεπτέμβριος 12, 2015, 11:39:50 μμ »
Lenaki αν μπορείς ενημέρωσε μας τι σου είπαν. Οτι δεν τους ενδιαφέρει; τι ακριβώς;
δίνω και πάλι μάθημα αυριο αλλά δεν νομίζω να μας πουν κάτι καινούριο διότι δεν θα ξέρουν ακόμη

Αποσυνδεδεμένος Lenaki98

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μη αναγνώριση Μεταπτυχιακών λόγω Θερινού Εξάμηνου.Απόφαση Δοαταπ.
« Απάντηση #33 στις: Σεπτέμβριος 12, 2015, 11:54:18 μμ »
Οχι μου ειπαν οτι δεν ξερουν ακομη και οτι η ανακοινωση τους μπορει να αργησει  μεχρι να δουν τι θα γινει δεν θα μπορουσαν να πουν οτι δεν τους ενδιαφερει. Αναφερομουν σε κατι που αφορουσε αλλο ζητημα.

Αποσυνδεδεμένος Travel Girl

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Μη αναγνώριση Μεταπτυχιακών λόγω Θερινού Εξάμηνου.Απόφαση Δοαταπ.
« Απάντηση #34 στις: Σεπτέμβριος 13, 2015, 05:53:56 μμ »
Σήμερα ρώτησα και εγώ τις συμβούλους για το θέμα μας... Μου είπαν πως επειδή είναι ακόμα φρέσκο δεν ξέρουν ακριβώς τί θα αποφασίσει το Πανεπιστήμιο. Πάντως είπαν πως σίγουρα θα βρεθεί μια λύση...

Αποσυνδεδεμένος Ρηνιώ

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
  • Φύλο: Γυναίκα
  • μουσικοπαρμενη..
    • Προφίλ
Απ: Μη αναγνώριση Μεταπτυχιακών λόγω Θερινού Εξάμηνου.Απόφαση Δοαταπ.
« Απάντηση #35 στις: Σεπτέμβριος 14, 2015, 10:32:20 μμ »
Σήμερα ρώτησα και εγώ τις συμβούλους για το θέμα μας... Μου είπαν πως επειδή είναι ακόμα φρέσκο δεν ξέρουν ακριβώς τί θα αποφασίσει το Πανεπιστήμιο. Πάντως είπαν πως σίγουρα θα βρεθεί μια λύση...

Αν νομιζουν οτι για εμας που ξεκινησαμε θερινο 2014 και τελειωνουμε τωρα, ειναι λυση το να μας αναγκασουν να περιμενουμε μεχρι τον Ιουνιο για να μας δωσουν τον τιτλο, ωστε να εχουμε 2 χειμερινα και 2 εαρινα εξαμηνα..τότε ειναι βαθιά νυχτωμενοι..κι αν δεν κανουν κατι αυτοι, θα πρεπει να κανουμε εμεις

στο προηγουμενο τετραμηνο, αμεσως μετα την εξεταστικη του Μαιου, υπηρξαν αποφοιτοι που ηδη στις 12/5 ειχαν παρει αριθμο πρωτοκ. απο ΔΟΑΤΑΠ, έπειτα από ενημέρωση του Πανεπιστημιου..
σε μας δεν τα βλεπω καλα τα πραγματα

Αποσυνδεδεμένος EPSILON4

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μη αναγνώριση Μεταπτυχιακών λόγω Θερινού Εξάμηνου.Απόφαση Δοαταπ.
« Απάντηση #36 στις: Σεπτέμβριος 15, 2015, 12:12:00 πμ »
Πάντως οι ακαδημαικοι συμβουλοι ήταν πολλοι καθησυχαστικοι στις εξετασεις(Αθήνα) σχετικά με το θέμα μας.Ειναι σιγουροι ότι  θα βρεθεί λύση αλλα πρεπει να περιμενουμε γυρω στην εβδομάδα.Το πιο σημαντικό στοιχειο,κατ εμε, είναι ότι εχουν αναγνωριστει μεταπτυχιακα με εναρξη θερινού εξαμήνου 2013. Ετσι μου απαντησαν  υστερα απο σχετική ερώτηση μου. Αυτο είναι πολυ σημαντικό γιατι ετσι υπαρχει προηγούμενο και δεν μπορει να αποκλεισει εμάς.
Επειδη όμως ειμαι επιφυλακτικός  θα ήταν πολυ χρήσιμο, καποιος παλιός,με εναρξη το θερινό εξαμηνο 2013 να μας ενημερωσει αν εχει παρει αναγνωριση.(Αληθεια τα θερινα ξεκινησαν το 2013;γνωρίζει κανείς;)

Αποσυνδεδεμένος katrinxab

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μη αναγνώριση Μεταπτυχιακών λόγω Θερινού Εξάμηνου.Απόφαση Δοαταπ.
« Απάντηση #37 στις: Σεπτέμβριος 16, 2015, 02:41:33 μμ »
Καλημέρα. Τελικά συνεχίζουμε  την προσφυγή με τον δικηγόρο; ή υπάρχει κάτι νεότερο;
Σε τηλεφωνική επικοινωνία με το γραφείο του Χατζηφώτη μου είπε η γραμματέας πως είναι καλό να συνεχίσουμε την προσφυγή και για όσους ξεκίνησαν θερινό εξάμηνο, θα συμπεριλάβουν και αυτό το θέμα. Οπότε τι κάνουμε; Πληρώνουμε μέχρι 22-9-2015 ή περιμένουμε ανακοίνωση; ¨εχω μπερδευτεί

Αποσυνδεδεμένος EPSILON4

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μη αναγνώριση Μεταπτυχιακών λόγω Θερινού Εξάμηνου.Απόφαση Δοαταπ.
« Απάντηση #38 στις: Σεπτέμβριος 16, 2015, 03:41:15 μμ »
Καλημέρα. Τελικά συνεχίζουμε  την προσφυγή με τον δικηγόρο; ή υπάρχει κάτι νεότερο;
Σε τηλεφωνική επικοινωνία με το γραφείο του Χατζηφώτη μου είπε η γραμματέας πως είναι καλό να συνεχίσουμε την προσφυγή και για όσους ξεκίνησαν θερινό εξάμηνο, θα συμπεριλάβουν και αυτό το θέμα. Οπότε τι κάνουμε; Πληρώνουμε μέχρι 22-9-2015 ή περιμένουμε ανακοίνωση; ¨εχω μπερδευτεί
Σε ποια προσφυγή αναφέρεσαι;Το θέμα το δικο μας σχετικά με την αναγνωριση λόγω έναρξης σε θερινό εξάμηνο,είναι διαφορετικό απο το θέμα της συνάφειας.Πως μπορουμε να το ενσωματώσουμε στην προσφυγή αυτή;Αν καποιος εχει πληροφορία ας μας ενημερώσει.
Νόμιζω παντως ότι πρεπει να περιμένουμε ανακοίνωση απο το πανεπιστήμιο .εγω  εχω ξεκινσει την δηλωση μαθηματων και αν γινει κάτι μπορω να μεχρι τις 12 Οκτωβριου να την ακυρώσω και να παρω τα χρήματα πίσω(έτσι με πληροφορησε η ακαδημαική σύμβουλος).Το θερινό το έχω ήδη πληρώσει νωρίτερα.

Αποσυνδεδεμένος sugare

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 106
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μη αναγνώριση Μεταπτυχιακών λόγω Θερινού Εξάμηνου.Απόφαση Δοαταπ.
« Απάντηση #39 στις: Σεπτέμβριος 17, 2015, 11:31:02 πμ »
Έχω στείλει 3 μειλ κ δεν μου έχουν απαντήσει σε κανένα σχετικά με την αναγνώριση. Ωστόσο μου έστειλαν ότι εγκρίθηκαν τα μαθήματα και θέλουν την προκαταβολή και τα χρωστούμενα (εχω να πληρώσω τον Αύγουστο και στον Σεπτέμβριο). Είναι με τα καλά τους; Ζητάνε να τους δώσουμε τώρα τα χρήματα ενώ δεν ξέρουμε ακόμη αν θα αναγνωρίζεται το πτυχίο;
Αυτά δε γίνονται πουθενά. Ας μας πουν πρώτα τι θα κάνουν και μετά τους τα δίνουμε

Αποσυνδεδεμένος Lenaki98

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μη αναγνώριση Μεταπτυχιακών λόγω Θερινού Εξάμηνου.Απόφαση Δοαταπ.
« Απάντηση #40 στις: Σεπτέμβριος 17, 2015, 03:34:44 μμ »
Και γω χρωσταω χρηματα, ποτε εκανες δηλωση μαθηματων και εγκριθηκαν? Γιατι εγω δηλωσα χθες το πρωι και δεν εχω λαβει εγκριση ακομη. Μηπως λογω της οφειλης μου? Για τι ποσο μιλας? Και τι σου εστειλαν ακριβως?

Αποσυνδεδεμένος sugare

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 106
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μη αναγνώριση Μεταπτυχιακών λόγω Θερινού Εξάμηνου.Απόφαση Δοαταπ.
« Απάντηση #41 στις: Σεπτέμβριος 17, 2015, 06:02:02 μμ »
Τη δήλωση την έκανα Τετάρτη βράδυ και Πέμπτη μου έστειλαν τυπικό μειλ όχι προσωπικό, το οποίο έλεγε ότι για να ολοκληρωθεί επίσημα η εγγραφή μου στο Χειμερινό εξάμηνο πρέπει να καταβάλλω τα χρωστούμενα (αν υπάρχουν) και την προκαταβολή 400 ευρώ το συντομότερο. Εγώ έχω απλήρωτο τον Αύγουστο και τον Σεπτέμβρη. Δες αν έκανες σωστή δήλωση μαθημάτων, αλλιώς θα σου στείλουν. Δεν έχει σχέση αν χρωστάμε

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159736
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 380
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 330
Σύνολο: 332

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.098 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.