*

Αποστολέας Θέμα: Α' Φάση Φιλολόγων  (Αναγνώστηκε 136610 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Φιλολόγων
« Απάντηση #490 στις: Σεπτέμβριος 28, 2015, 08:06:47 μμ »
Γνωρίζει κανείς αν οι αναπληρωτές με προυπηρεσία μεγαλύτερη από 6 έτη αν πέφτουν στις 21 ώρες ή αφορά μόνο τους μονιμους.

Ασχετο αλλα ναι.. Αν εχεις συμπληρωσει 72 μηνες καθαρης προυπηρεσιας

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Α' Φάση Φιλολόγων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:20:13 »

Αποσυνδεδεμένος sak81

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 176
  • Φύλο: Άντρας
  • i will survive!!!!!!
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Φιλολόγων
« Απάντηση #491 στις: Σεπτέμβριος 28, 2015, 09:17:05 μμ »
αυτο σχετικα με τους 72 μηνες ισχυει; δηλαδη οσοι εχουν συμπληρωσει 72 μηνες δικαιουνται 21ωρες διδασκαλιας?

Αποσυνδεδεμένος georgia4

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 836
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Φιλολόγων
« Απάντηση #492 στις: Σεπτέμβριος 28, 2015, 09:24:15 μμ »
Συγχαρητήρια στους προσληφθέντες!Εύχομαι καλή τοποθέτηση!!!

Αποσυνδεδεμένος nick1981

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 338
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Φιλολόγων
« Απάντηση #493 στις: Σεπτέμβριος 28, 2015, 09:30:51 μμ »
Καλησπερα παιδια κ συγχαρητηρια στους νεοπροσληφθεντες. Με δεδομενο οτι ειναι η πρωτη φορα που με παιρνουν στην επαρχια θα ηθελα να σας ρωτησω τι κανετε σχετικα με τη διαμονη σας. Πηρα τηλεφωνα σε σπιτια κ μου λενε οτι θελουν ετησιο συμβολαιο.τα ξενοδοχεια μου λενε κατι 500 ευρω.Εχω πληρη μεσανυχτα και ο χρονος πιεζει αφανταστα. Αν ειναι να δανειστω για να δουλεψω κ βρεθω κ χρεωμενος καλυτερα να μην παω

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Α' Φάση Φιλολόγων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:20:13 »

Αποσυνδεδεμένος phni

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 233
  • Φύλο: Άντρας
  • πε 17.02
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Φιλολόγων
« Απάντηση #494 στις: Σεπτέμβριος 28, 2015, 09:34:12 μμ »
αυτο σχετικα με τους 72 μηνες ισχυει; δηλαδη οσοι εχουν συμπληρωσει 72 μηνες δικαιουνται 21ωρες διδασκαλιας?

Ναι ισχύει 100%

Αποσυνδεδεμένος liz

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Φιλολόγων
« Απάντηση #495 στις: Σεπτέμβριος 28, 2015, 09:43:12 μμ »
Καλησπερα παιδια κ συγχαρητηρια στους νεοπροσληφθεντες. Με δεδομενο οτι ειναι η πρωτη φορα που με παιρνουν στην επαρχια θα ηθελα να σας ρωτησω τι κανετε σχετικα με τη διαμονη σας. Πηρα τηλεφωνα σε σπιτια κ μου λενε οτι θελουν ετησιο συμβολαιο.τα ξενοδοχεια μου λενε κατι 500 ευρω.Εχω πληρη μεσανυχτα και ο χρονος πιεζει αφανταστα. Αν ειναι να δανειστω για να δουλεψω κ βρεθω κ χρεωμενος καλυτερα να μην παω

Νοικιάζεις ένα σπίτι, κάνεις ετήσιο συμβόλαιο, όταν απολύεσαι φεύγεις και χάνεις την προκαταβολή.

Αποσυνδεδεμένος τασσώ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Φιλολόγων
« Απάντηση #496 στις: Σεπτέμβριος 28, 2015, 09:43:47 μμ »
Καλησπερα παιδια κ συγχαρητηρια στους νεοπροσληφθεντες. Με δεδομενο οτι ειναι η πρωτη φορα που με παιρνουν στην επαρχια θα ηθελα να σας ρωτησω τι κανετε σχετικα με τη διαμονη σας. Πηρα τηλεφωνα σε σπιτια κ μου λενε οτι θελουν ετησιο συμβολαιο.τα ξενοδοχεια μου λενε κατι 500 ευρω.Εχω πληρη μεσανυχτα και ο χρονος πιεζει αφανταστα. Αν ειναι να δανειστω για να δουλεψω κ βρεθω κ χρεωμενος καλυτερα να μην παω
Σε ποιο μερος τα λενε αυτα;Γιατι εγω λο σε επαρχια ειμαι και δεν τα εχω ξανακουσει... αυτα.ισως θα ναι καλυτερα να πας εκεικαι να ψαξεις απο κοντα...στο τηλ λενε ο,τι θελουν

Αποσυνδεδεμένος kefi73

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 206
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Φιλολόγων
« Απάντηση #497 στις: Σεπτέμβριος 28, 2015, 09:51:08 μμ »
nik1981 αρχικά συγχαρητήρια και καλή χρονιά να έχεις. Αν είσαι μακριά δυστυχώς στην αρχή θα δυσκολευτείς. Θα πρέπει να έχεις χρήματα για όλα τα πρώτα έξοδα και υπολόγισε ότι θα πληρωθείς στην καλή περίπτωση αρχές Νοέμβρη. Όσο για αυτά που σου λένε έτσι είναι και συμβόλαιο θα κάνεις και προκαταβολή θα δώσεις. Τα ξενοδοχεία είναι περίπου 450 - 500 το μήνα αλλά δεν έχεις λογαριασμούς. Αυτά!!!

Αποσυνδεδεμένος elranna

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2313
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02, ΠΕ40- Μπορώ να ξαναγίνω μαθήτρια;
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Φιλολόγων
« Απάντηση #498 στις: Σεπτέμβριος 28, 2015, 09:58:06 μμ »
Καλησπερα παιδια κ συγχαρητηρια στους νεοπροσληφθεντες. Με δεδομενο οτι ειναι η πρωτη φορα που με παιρνουν στην επαρχια θα ηθελα να σας ρωτησω τι κανετε σχετικα με τη διαμονη σας. Πηρα τηλεφωνα σε σπιτια κ μου λενε οτι θελουν ετησιο συμβολαιο.τα ξενοδοχεια μου λενε κατι 500 ευρω.Εχω πληρη μεσανυχτα και ο χρονος πιεζει αφανταστα. Αν ειναι να δανειστω για να δουλεψω κ βρεθω κ χρεωμενος καλυτερα να μην παω

Σε ποια περιοχή συνέβη αυτό;
Καλύτερα να πας επιτόπου να δεις και να επιλέξεις αφού σε τοποθετήσουν. Στην επαρχία, μπορεί να είσαι σε σχολείο 60 και 80 χιλιόμετρα μακριά από την πρωτεύουσα του νομού, οπότε καλύτερα να περιμένεις λίγο να δεις οριστική τοποθέτηση. Από τη δική μου εμπειρία, σε δύο διαφορετικούς νομούς, μια χαρά βρήκα σπίτι για 9 μήνες και αρκετά οικονομικό μάλιστα. Σε μια περίπτωση, επέλεξα να μείνω σε ξενώνα, με 350 το μήνα. Και ο συγκεκριμένος ξενώνας έκανε και πολύ καλύτερη τιμή σε κάποιους που χρησιμοποιούσαν το δωμάτιο Δευτέρα-Παρασκευή και το άδειαζαν το σαββατοκύριακο. Θέλει ψάξιμο το πράγμα και καλό είναι να ρωτήσεις και ντόπιους, αν γνωρίζεις κάποιον από την περιοχή.
Καλή τύχη να 'χεις!

Αποσυνδεδεμένος pelargos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 230
  • Ακόμα ελπίζω!!!!!!!!!!!!
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Φιλολόγων
« Απάντηση #499 στις: Σεπτέμβριος 28, 2015, 09:59:40 μμ »
Μ αεροπλάνα και βαπόρια.....καλή τοποθέτηση σε όλους και υπομονή για τη ΄β φάση που θα έρθει σύντομα!!!!έστω για ένα βράδυ μοιραζόμαστε όλοι τη χαρά των νεοπροσληφθέντων και κάνουμε τις καλύτερες ευχές για όσους περιμένουν νεότερα.συναδελφικές καληνύχτες! ::)

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Φιλολόγων
« Απάντηση #500 στις: Σεπτέμβριος 28, 2015, 10:27:07 μμ »
Καλή τοποθέτηση σε όλους! Καλή δύναμη στους υπόλοιπους!
Και μία μικρή παρατήρηση, που θέλω να μοιραστώ μαζί σας και δε με νοιάζει καθόλου αν εκνευρίσω κάποιους:
Σ' αυτή τη φάση προσλήφθηκαν 64 άτομα ειδικών κατηγοριών, 75 τρίτεκνοι και τους ιδιωτικούς δεν τους μέτρησα καν! Θέλω να σας πω ότι παρόλο που τρέφω συμπάθεια και για τους συναδέλφους ειδικών κατηγοριών και τους τρίτεκνους-πολύτεκνους, καλό θα ήταν το κράτος να μην κάνει κοινωνική πολιτική στην πλάτη τη δική μας, να έβρισκε άλλο τρόπο να βοηθήσει όλες αυτές τις ομάδες, γιατί κάποιοι έμειναν άνεργοι και θα παραμείνουν και κάποιοι άλλοι μετακομίζουν αφήνοντας πίσω τις δικές τους οικογένειες. Εγώ είδα ότι στην περιοχή μου προσλήφθηκαν άτομα με πολύ λιγότερα μόρια από τα δικά μου και έτσι, ξεσπιτώνομαι και πρέπει να θεωρούμαι και τυχερή που θα δουλεύω!!!
Εύχομαι μια γρήγορη Β Φάση και το καλύτερο για όλους!
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 28, 2015, 10:29:28 μμ από fotini18 »
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος pink butterfly

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 337
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εργοθεραπευτρια-Φιλόλογος (Msc)
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Φιλολόγων
« Απάντηση #501 στις: Σεπτέμβριος 28, 2015, 10:33:47 μμ »
Καλή αρχή και συγχαρητήρια σε όλους 😊 !!Καλή και δημιουργική χρονιά!!
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΚΛΑΔΟΙ : ΠΕ 29, ΠΕ 87.08, ΠΕ 02.50, ΠΕ 02

Αποσυνδεδεμένος kleos02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 332
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Φιλολόγων
« Απάντηση #502 στις: Σεπτέμβριος 28, 2015, 10:51:50 μμ »

Ναι ισχύει 100%

Που φτάσαμε ... Αναπληρωτές με 72 μήνες... Να έχεις 21 ώρες μαζεύοντας προυπηρεσία από αναπληρωτής...

Τόσα χρόνια...

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Φιλολόγων
« Απάντηση #503 στις: Σεπτέμβριος 28, 2015, 11:06:54 μμ »
Σαν να προσπέρασε πολλούς το σύστημα ή μου φαίνεται; Και κάποιοι νομοί με πολλά κενά, έχω την αίσθηση ότι δεν κάλυψαν ούτε τα μισά! Πάντως, πραγματική κατάντια και κοροιδία να εργάζονται ένα σωρό απολυμένοι και τρίτεκνοι, λες κι έχουν μόνο αυτοί ανάγκη από εργασία!!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159834
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 583
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 531
Σύνολο: 541

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.108 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.