*

Αποστολέας Θέμα: Ανάρτηση Πινάκων ΔΕ αναπληρωτών 2015 - 2016  (Αναγνώστηκε 46856 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος aghathi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1611
  • Φύλο: Γυναίκα
  • εκπαίδευση=παιδιά
    • Προφίλ
Απ: Ανάρτηση Πινάκων ΔΕ αναπληρωτών 2015 - 2016
« Απάντηση #154 στις: Σεπτέμβριος 16, 2015, 02:47:30 μμ »
Παιδάκια,που μπορώ να βρω πάλι τον παλιο πίνακα για μια σύγκριση;
http://e-aitisi.sch.gr/

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ανάρτηση Πινάκων ΔΕ αναπληρωτών 2015 - 2016
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:05:04 »

Αποσυνδεδεμένος possessed

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 181
    • Προφίλ
Απ: Ανάρτηση Πινάκων ΔΕ αναπληρωτών 2015 - 2016
« Απάντηση #155 στις: Σεπτέμβριος 16, 2015, 02:58:01 μμ »
ευχαριστώ καλή μου! :)Το βρηκα πριν λίγο!

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Απ: Ανάρτηση Πινάκων ΔΕ αναπληρωτών 2015 - 2016
« Απάντηση #156 στις: Σεπτέμβριος 17, 2015, 12:03:59 πμ »
Τελικά το θέμα που αποκάλυψε χθες βράδυ το “e-mesara.gr” για την ύπαρξη στους πίνακες πτυχιούχου δασκάλας με έτος αποφοίτησης το 1966, μαρτυρεί και την προχειρότητα με τον τρόπο με τον οποίο επιχειρείται το άνοιγμα των πινάκων.

Οι καταγγελίες σωρηδόν για φουσκωμένες προϋπηρεσίες κάποιων, αλλά και για ελλιπέστατες κάποιων άλλων…

Ίσως το κερασάκι στην τούρτα είναι η …απόφοιτος του 1966, η οποία έχει πάρει πτυχίο εαρινό εξάμηνο από το Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης, όταν το 1966 υπήρχαν μόνο Παιδαγωγικές Ακαδημίες.

Επί του πρακτέου:

Έχει γίνει λάθος στην καταχώρηση. Που γεννά όμως ερωτηματικά… Αυτό το λάθος έφερε τη συναδέλφου στην 6η θέση της μηδενικής, με πιθανότητες πρόσληψης… Δεν το είδε στον επανέλεγχο αυτός ή αυτή που καταχώρησε την αίτηση; Δεν το είδε αυτή που την υπέγραψε;

Και τα ερωτηματικά συνεχίζονται: Υπάρχουν και άλλα τέτοια λάθη στους πίνακες; Υπάρχουν λάθη που πιθανόν να δώσουν θέσεις σ΄ αυτούς που δεν πρέπει και θα τις στερήσουν απ΄ αυτούς που πρέπει;

Σίγουρα υπάρχουν… Και γι΄ αυτό κάτι θα πρέπει να γίνει…

(ΥΓ: Ελπίζω βέβαια στους τελικούς πίνακες να έχει διορθωθεί το λάθος)!   

Αποσυνδεδεμένος Foufoutos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 692
    • Προφίλ
Απ: Ανάρτηση Πινάκων ΔΕ αναπληρωτών 2015 - 2016
« Απάντηση #157 στις: Σεπτέμβριος 17, 2015, 12:08:00 πμ »
Τελικά το θέμα που αποκάλυψε χθες βράδυ το “e-mesara.gr” για την ύπαρξη στους πίνακες πτυχιούχου δασκάλας με έτος αποφοίτησης το 1966, μαρτυρεί και την προχειρότητα με τον τρόπο με τον οποίο επιχειρείται το άνοιγμα των πινάκων.

Οι καταγγελίες σωρηδόν για φουσκωμένες προϋπηρεσίες κάποιων, αλλά και για ελλιπέστατες κάποιων άλλων…

Ίσως το κερασάκι στην τούρτα είναι η …απόφοιτος του 1966, η οποία έχει πάρει πτυχίο εαρινό εξάμηνο από το Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης, όταν το 1966 υπήρχαν μόνο Παιδαγωγικές Ακαδημίες.

Επί του πρακτέου:

Έχει γίνει λάθος στην καταχώρηση. Που γεννά όμως ερωτηματικά… Αυτό το λάθος έφερε τη συναδέλφου στην 6η θέση της μηδενικής, με πιθανότητες πρόσληψης… Δεν το είδε στον επανέλεγχο αυτός ή αυτή που καταχώρησε την αίτηση; Δεν το είδε αυτή που την υπέγραψε;

Και τα ερωτηματικά συνεχίζονται: Υπάρχουν και άλλα τέτοια λάθη στους πίνακες; Υπάρχουν λάθη που πιθανόν να δώσουν θέσεις σ΄ αυτούς που δεν πρέπει και θα τις στερήσουν απ΄ αυτούς που πρέπει;

Σίγουρα υπάρχουν… Και γι΄ αυτό κάτι θα πρέπει να γίνει…

(ΥΓ: Ελπίζω βέβαια στους τελικούς πίνακες να έχει διορθωθεί το λάθος)!

Μήπως είχε κάνει εξομοίωση πτυχίου; Δεν ξέρω μια ιδέα είπα...
stuDYING...!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ανάρτηση Πινάκων ΔΕ αναπληρωτών 2015 - 2016
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:05:04 »

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Απ: Ανάρτηση Πινάκων ΔΕ αναπληρωτών 2015 - 2016
« Απάντηση #158 στις: Σεπτέμβριος 17, 2015, 12:22:49 πμ »
Μήπως είχε κάνει εξομοίωση πτυχίου; Δεν ξέρω μια ιδέα είπα...
Κανένας δεν ξέρει..

Αποσυνδεδεμένος PASAS123

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ανάρτηση Πινάκων ΔΕ αναπληρωτών 2015 - 2016
« Απάντηση #159 στις: Σεπτέμβριος 17, 2015, 12:25:32 πμ »
Μήπως είχε κάνει εξομοίωση πτυχίου; Δεν ξέρω μια ιδέα είπα...

εγώ σκέφτηκα κάτι ακόμα πιο διεστραμμένο , συνταξιούχος εκπαιδευτικός έκανε αίτηση αναπληρωτή !  ! ! ! ! ;D  ;D  ;D

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Απ: Ανάρτηση Πινάκων ΔΕ αναπληρωτών 2015 - 2016
« Απάντηση #160 στις: Σεπτέμβριος 17, 2015, 12:32:29 πμ »
Απλά συνάδελφοι όλοι βλέπουμε τι λάθη γίνονται..

Αποσυνδεδεμένος dpa2006

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1377
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση, ΠΕ04.01
    • Προφίλ
Απ: Ανάρτηση Πινάκων ΔΕ αναπληρωτών 2015 - 2016
« Απάντηση #161 στις: Σεπτέμβριος 17, 2015, 11:54:32 πμ »
Παιδάκια,που μπορώ να βρω πάλι τον παλιο πίνακα για μια σύγκριση;

Εννοείς τον πίνακα που είχε αναρτηθεί μετά τις πρώτες αιτήσεις;
αυτόν λογικό ως "λάθος" πίνακα δεν πρέπει να τον αποσύρουν;

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ανάρτηση Πινάκων ΔΕ αναπληρωτών 2015 - 2016
« Απάντηση #162 στις: Σεπτέμβριος 17, 2015, 12:12:42 μμ »
Όπως γράφει σήμερα η Καθημερινή, κατά πληροφορίες από το Υπουργείο 900 εκπαιδευτικοί της πρωτοβάθμιας και άλλοι 5.000 από τη δευτεροβάθμια δεν έκαναν αίτηση κατά τη δεύτερη προκήρυξη, απο αβλεψία.
Μαθαίνω ότι σε υποψήφια που εμπίπτει σε αυτή την περίπτωση, το Υπουργείο την προέτρεψε να κάνει ένσταση στους προσωρινούς πίνακες για να μπει στους τελικούς.
Σε περίπτωση που ισχύουν τα παραπάνω, κατά πόσο αυτό μπορεί να γίνει νομικά αποδεκτό;

Αποσυνδεδεμένος perastikos_kav

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2181
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ανάρτηση Πινάκων ΔΕ αναπληρωτών 2015 - 2016
« Απάντηση #163 στις: Σεπτέμβριος 17, 2015, 05:01:05 μμ »
Πάντως είναι άδικο γι' αυτούς τους ανθρώπους και είναι ντροπή στο υπουργείο να θεωρεί ότι οι αναπληρωτές είναι υποχρεωμένοι να περνούν τη ζωή τους μπροστά στις οθόνες των υπολογιστών περιμένοντας κάθε μέρα ανακοινώσεις. Από την άλλη από τη στιγμή που δεν έκαναν επικαιροποίηση είναι σαν να μην έκαναν αίτηση. Ισως εξ' αρχής έπρεπε να βρούνε κάποια άλλη λύση.

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Απ: Ανάρτηση Πινάκων ΔΕ αναπληρωτών 2015 - 2016
« Απάντηση #164 στις: Σεπτέμβριος 17, 2015, 07:32:51 μμ »
Πάντως είναι άδικο γι' αυτούς τους ανθρώπους και είναι ντροπή στο υπουργείο να θεωρεί ότι οι αναπληρωτές είναι υποχρεωμένοι να περνούν τη ζωή τους μπροστά στις οθόνες των υπολογιστών περιμένοντας κάθε μέρα ανακοινώσεις. Από την άλλη από τη στιγμή που δεν έκαναν επικαιροποίηση είναι σαν να μην έκαναν αίτηση. Ισως εξ' αρχής έπρεπε να βρούνε κάποια άλλη λύση.
Βασικά θα έπρεπε για όσους είχαν κάνει και δεν ήθελαν αλλαγές να άλλαζε η δευτεροβάθμια από μόνη της την ημερομηνία και τον αριθμό πρωτοκόλλου χωρίς να πάμε εκεί..
Έτσι δε θα είχε κάποιο πρόβλημα κάποιος που δεν ενημερώθηκε για την επανάληψη της αιτήσεως..

Αποσυνδεδεμένος smile02.50

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 294
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ανάρτηση Πινάκων ΔΕ αναπληρωτών 2015 - 2016
« Απάντηση #165 στις: Σεπτέμβριος 17, 2015, 07:55:11 μμ »
Πάντως είναι άδικο γι' αυτούς τους ανθρώπους και είναι ντροπή στο υπουργείο να θεωρεί ότι οι αναπληρωτές είναι υποχρεωμένοι να περνούν τη ζωή τους μπροστά στις οθόνες των υπολογιστών περιμένοντας κάθε μέρα ανακοινώσεις. Από την άλλη από τη στιγμή που δεν έκαναν επικαιροποίηση είναι σαν να μην έκαναν αίτηση. Ισως εξ' αρχής έπρεπε να βρούνε κάποια άλλη λύση.
Δεν έχεις δίκιο perastikos. Για την επικαιροποίηση των αιτήσεων έγινε χαμός!!! Εμένα προσωπικά μου έστειλαν 2 φορές mail σε διαφορετικές ημερομηνίες για να μου το υπενθυμίσουν. Εγώ προσωπικά τηλεφώνησα σε 10 συναδέλφους και ανακυκλώθηκε το νέο. Εμένα προσωπικά μου τηλεφώνησαν άλλοι 15 συνάδελφοι για να με ενημερώσουν. Και πες άντε... εγώ είμαι από τους παλιούς και φροντίζω να ενημερώνομαι... Οι 6.000 συνολικά που δεν ξαναπήγαν στις ΔΙΔΕ δεν έχουν facebook, δεν έχουν email, δεν έχουν άλλους φίλους συναδέλφους, δεν ακούν ειδήσεις ή ραδιόφωνο, δεν μπαίνουν σε καμία εκπαιδευτική ιστοσελίδα, δεν ζουν σε αυτόν τον πλανήτη??? Σίγουρα δε λέω ότι πρέπει να ΄΄περνάμε τη ζωή μας μπροστά στις οθόνες των υπολογιστών περιμένοντας κάθε μέρα ανακοινώσεις΄΄, αλλά περνώντας τη ζωή μας μπροστά στις οθόνες των υπολογιστών μας καλό είναι να κάνουμε διάλειμμα από το lifo και το stardome και το gossip και να ενημερωνόμαστε λίγο και για την (εν δυνάμει) δουλειά μας.

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2557
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Ανάρτηση Πινάκων ΔΕ αναπληρωτών 2015 - 2016
« Απάντηση #166 στις: Σεπτέμβριος 17, 2015, 08:13:55 μμ »
Πολυ σωστα! +
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος aghathi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1611
  • Φύλο: Γυναίκα
  • εκπαίδευση=παιδιά
    • Προφίλ
Απ: Ανάρτηση Πινάκων ΔΕ αναπληρωτών 2015 - 2016
« Απάντηση #167 στις: Σεπτέμβριος 17, 2015, 08:22:59 μμ »
Δεν έχεις δίκιο perastikos. Για την επικαιροποίηση των αιτήσεων έγινε χαμός!!! Εμένα προσωπικά μου έστειλαν 2 φορές mail σε διαφορετικές ημερομηνίες για να μου το υπενθυμίσουν. Εγώ προσωπικά τηλεφώνησα σε 10 συναδέλφους και ανακυκλώθηκε το νέο. Εμένα προσωπικά μου τηλεφώνησαν άλλοι 15 συνάδελφοι για να με ενημερώσουν. Και πες άντε... εγώ είμαι από τους παλιούς και φροντίζω να ενημερώνομαι... Οι 6.000 συνολικά που δεν ξαναπήγαν στις ΔΙΔΕ δεν έχουν facebook, δεν έχουν email, δεν έχουν άλλους φίλους συναδέλφους, δεν ακούν ειδήσεις ή ραδιόφωνο, δεν μπαίνουν σε καμία εκπαιδευτική ιστοσελίδα, δεν ζουν σε αυτόν τον πλανήτη??? Σίγουρα δε λέω ότι πρέπει να ΄΄περνάμε τη ζωή μας μπροστά στις οθόνες των υπολογιστών περιμένοντας κάθε μέρα ανακοινώσεις΄΄, αλλά περνώντας τη ζωή μας μπροστά στις οθόνες των υπολογιστών μας καλό είναι να κάνουμε διάλειμμα από το lifo και το stardome και το gossip και να ενημερωνόμαστε λίγο και για την (εν δυνάμει) δουλειά μας.
κυνικό.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162170
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 776
Σύνολο: 786

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.119 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.