*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές (ΠΕ09 Οικονομολόγοι) 2015-2016  (Αναγνώστηκε 14236 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος papaki79

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 210
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αναπληρωτές (ΠΕ09 Οικονομολόγοι) 2015-2016
« στις: Σεπτέμβριος 16, 2015, 12:26:43 μμ »
Τι ήταν αυτ.ό φέτος; από που ηρθαν ολοι αυτοι;ελεος.δηλαδη τωρα για να μην πεφτουμε θα πρεπει να πηγαινουμεστα νησια; και γιατι; για να διοριστουμε πότε; λειτουργει αυτό το μειλ των αναπληρωτων οικονομολογων;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 15, 2016, 08:25:51 μμ από Stelios »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτες 2015-2016
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:05:47 »

Αποσυνδεδεμένος gandalf

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες 2015-2016
« Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 04, 2015, 01:31:12 πμ »
Παιδιά τι γίνεται με την ειδικότητα μας, θα έχουμε κάνα νέο; Μπήκαμε στον Οκτώβρη και δεν υπάρχει ουδεμία πληροφόρηση ή ενημέρωση (επίσημη ή ανεπίσημη) για το κλάδο μας.!! Η συντονιστική των οικονομολόγων καλό είναι να δώσει μία ενημέρωση ή μία κατεύθυνση για το που βαδίζουν τα πράγματα...τι να πω καλή υπομονή και καλή μας τύχη..
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 06, 2015, 12:58:47 πμ από petros09 »

Αποσυνδεδεμένος SOTOSLAV

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 162
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες 2015-2016
« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 12, 2015, 11:31:45 πμ »
Προσπαθώ να καταλάβω τι γίνεται με τους πίνακες αναπληρωτών οικονομολόγων και εδώ και πόσο καιρό δεν έχουμε εξέλιξη.
Πότε θα οριστικοποιηθούν οι δικοί μας πίνακες?
Πότε θα ανακοινωθούν επιτυχόντες?
Πότε θα γίνουν προσλήψεις οικονομολόγων??
Αν γνωρίζει κάποιος περισσότερα ας μας ενημερώσει.
Ευχαριστώ!!!

Αποσυνδεδεμένος nickname

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες 2015-2016
« Απάντηση #3 στις: Οκτώβριος 14, 2015, 08:07:25 μμ »
Δείτε τις προσλήψεις εδώ
Άντε περιμένουμε κι άλλες :P

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτες 2015-2016
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:05:47 »

Αποσυνδεδεμένος roberto 7

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες 2015-2016
« Απάντηση #4 στις: Οκτώβριος 17, 2015, 06:58:16 μμ »
Ακόμα υπάρχουν κενά σε αρκετά σχολεία στο μάθημα αοθ

Αποσυνδεδεμένος pgenikos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες 2015-2016
« Απάντηση #5 στις: Δεκέμβριος 31, 2015, 10:59:20 πμ »
 Καλημέρα συνάδελφοιΕίμαι αναπληρωτής εκπαιδευτικός και υπηρετώ στο Νομό Κυκλάδων. Τον Οκτώβριο, όταν και παρουσιάστηκα για ανάληψη προϋπηρεσίας, κατέθεσα μαζί με όλα τα δικαιολογητικά μου και τις βεβαιώσεις προϋπηρεσίας (σχολεία υπ. παιδείας, ιδιωτικά σχολεία και  ΕΠΑΣ μαθητείας ΟΑΕΔ) που ξεπερνούν τους 85 μήνες. Πέρυσι κατά την πρόσληψή μου σε άλλη διεύθυνση, από δικό μου λάθος δεν τις είχα καταθέσει, με αποτέλεσμα ακόμη και τώρα να πληρώνομαι με τον μισθό του ΣΤ μισθολογικού κλιμακίου. Σε ερώτησή μου προς την διεύθυνση σχετικά με το συγκεκριμένο θέμα, μου είπαν πως κάποια στιγμή...στο μέλλον..θα υπολογιστούν οι προϋπηρεσίες και αν κάποιος ανήκει σε ανώτερο κλιμάκιο θα πληρωθεί την διαφορά αναδρομικά.
 Θα ήθελα λοιπόν να γνωρίζω αν, αυτό ισχύει, ή αν θα πρέπει εγώ να προχωρήσω σε κάποια άλλη ενέργεια.
Δυστυχώς, ούτε οι συνάδελφοι που γνωρίζω μπορούν με σιγουριά να με ενημερώσουν, ούτε η προσπάθειά μου να επικοινωνήσω με κάποιον υπεύθυνο του Υπουργείου είχε αίσια κατάληξη. Παρακαλώ όποιος γνωρίζει κάτι για το συγκεκριμένο θέμα, ας με ενημερώσει .
      ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Αποσυνδεδεμένος kleos02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 332
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αναπληρωτες 2015-2016
« Απάντηση #6 στις: Δεκέμβριος 31, 2015, 11:18:51 πμ »
Με 85 μήνες πρέπει να σαι Δο. Έχει μεγάλη δρηματική  διαφορά σε σχεση με το ΣΤ. Το θέμα είναι αν αναγνωρίζεται η προυπηρεσία από τους άλλους φορείς που δούλεψες. Σίγουα αναγνωρίζεται αυτή που προσέφερες στα δημόσια σχολεία. Πάντως, είσαι κατοχυρωμένος με γραπτή αίτηση σου προς τη δευτεροβάθμια που ανήκεις. Ζητάς δηλαδή να επανεξετάσουν την προυπηρεσία σου. Και σε μένα έγινε λάθος στην προυπηρεσία την οποία διόρθωσαν με προφορική συνεννόηση, όμορφα κι ωραία αναγώρισαν το λάθος και το διόρθωσαν.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος lillie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 864
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες 2015-2016
« Απάντηση #7 στις: Δεκέμβριος 31, 2015, 11:55:16 πμ »
Απ'όσο ξέρω οι αναπληρωτές κάθε χρόνο που προσλαμβάνονται πληρώνονται αρχικά με το ΣΤ0. Μετά από κανα μήνα πάνω κάτω συνεδριάζει το ΠΥΣΠΕ/ΠΥΣΔΕ και τους κατατάσσει στο κλιμάκιο που πρέπει αναγνωρίζοντας την προϋπηρεσία τους βάσει των δικαιολογητικών που καταθέτουν όταν κάνουν ανάληψη. Αν προκύπτει διαφορά σε σχέση με το ΣΤ0 την παίρνουν όντως αναδρομικά. Τουλάχιστον μ'εμένα έτσι συμβαίνει.

Τα περσινά δεν ξέρω αν μπορείς να τα πάρεις εφόσον έχει λήξει η περσινή σύμβαση. Για φέτος εφόσον κατέθεσες τις προϋπηρεσίες σου θεωρώ ότι δε θα υπάρξει πρόβλημα και θα πάρεις όντως αναδρομικά όσα σου λείπουν. Δε νομίζω ότι χρειάζεται να κάνεις κάτι αυτή τη στιγμή, αλλά αν δεις ότι ούτε τον επόμενο μήνα σου τα βάζουν επικοινώνησε πάλι με τη διεύθυνση να ρωτήσεις τι γίνεται.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 31, 2015, 12:00:30 μμ από lillie »

Αποσυνδεδεμένος pgenikos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες 2015-2016
« Απάντηση #8 στις: Δεκέμβριος 31, 2015, 02:32:08 μμ »
παιδιά ευχαριστώ για την βοήθειά σας...δεν διεκδικώ πλέον τα περσινά χρήματα αλλά τα αναδρομικά απο τις 16/10/2015, ημερομηνια πρόσληψης. Η προϋπηρεσία μου προέρεχεται απο υπουργείο παιδείας, ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ και ιδιωτικό σχολείο, οπότε γνωρίζω οτι θα υπολογιστεί κανονικά...συμφωνείτε με το να στείλω αίτηση απο το σχολείο μου με αρ.πρωτοκ.προς την ΔΔΕ, κατά την επιστροφή μου; ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

Αποσυνδεδεμένος pyramida

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 244
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες 2015-2016
« Απάντηση #9 στις: Δεκέμβριος 31, 2015, 02:53:35 μμ »
Στη δική μου ΔΔΕ δεν έχουν αναγνωρίσει μισθολογικά την προϋπηρεσία από συναδέλφους της α' φάσης. Είχαν πει μετά τις γιορτές θα συνεδριάσουν...

Αποσυνδεδεμένος kleos02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 332
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες 2015-2016
« Απάντηση #10 στις: Δεκέμβριος 31, 2015, 04:27:01 μμ »
παιδιά ευχαριστώ για την βοήθειά σας...δεν διεκδικώ πλέον τα περσινά χρήματα αλλά τα αναδρομικά απο τις 16/10/2015, ημερομηνια πρόσληψης. Η προϋπηρεσία μου προέρεχεται απο υπουργείο παιδείας, ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ και ιδιωτικό σχολείο, οπότε γνωρίζω οτι θα υπολογιστεί κανονικά...συμφωνείτε με το να στείλω αίτηση απο το σχολείο μου με αρ.πρωτοκ.προς την ΔΔΕ, κατά την επιστροφή μου; ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

Προσωπικά για αρχή θα ενημέρωνα προφορικά τη δευτεροβάθμια που ανήκω. Μετά θα ενημερωνόμουν από συναδέλφους της ίδιας φάσης αν τους αναγνώρισαν την προυπηρεσία.στη συνέχια θα περίμενα να περ'ασουν οι γιορτές και αργότερα αν έβλεπα ότι υπάρχει αδράνεια θα πη΄γαινα στη διεύθυνση και θα έκανα την αίτησή  μου. Αυτα.

Αποσυνδεδεμένος thephantom

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 183
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες 2015-2016
« Απάντηση #11 στις: Δεκέμβριος 31, 2015, 04:55:10 μμ »
δουλεύω στην πρωτοβάθμια ως αναπληρωτής και έπρεπε να κάνω αίτηση για να αναγνωριστεί η προϋπηρεσία μου από το ιδιωτικό σχολείο (αλλιώς δεν θα μου αναγνωριζόταν). εσύ έχεις κάνει ανάλογη αίτηση? σε συμβουλεύω να ρωτήσεις τη διεύθυνση Κυκλάδων.
 κατά τα άλλα, νομίζω ότι θα πρέπει να περιμένεις το ΠΥΣΠΕ. και εμείς εδώ στην εύβοια τώρα (21/12 μαζί με το μισθό δεκεμβρίου) πήραμε αναδρομικά τα λεφτά που αντιστοιχούν στο νέο μας ΜΚ. 

Αποσυνδεδεμένος pgenikos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες 2015-2016
« Απάντηση #12 στις: Δεκέμβριος 31, 2015, 07:57:40 μμ »
θεωρώ οτι έχουν καθυστερήσει αδικαιολόγητα να ασχοληθούν με το συγκεκριμένο θέμα στην διεύθυνσή μου...και αυτός είναι ο λόγος που ανησυχώ. Ίσως πράγματι να πρέπει να περιμένω ακόμη, αφού για κανέναν συνάδελφο δεν έχει υπάρξει εξέλιξη στο ζήτημα αυτό.

Αποσυνδεδεμένος fotinikinth

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτες 2015-2016
« Απάντηση #13 στις: Ιανουάριος 15, 2016, 06:28:06 μμ »
Καλησπερα και απο μενα...ειμαι νεα στο φορουμ..μπορειτε να με βοηθησετε με καποιες αποριες που εχω??ειμαι οικονομολογος και κανω χαρτια για τους αναπληρωτες αλλα λογω του οτι δεν εχω προυπηρεσια δε με εχουν παρει καμια απο τις 2 χρονιες που εκανα αιτηση.στην ειδικα αγωγη παιρνουν απο τον κλαδο μας αναπληρωτες;;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159587
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 386
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 21
Επισκέπτες: 331
Σύνολο: 352

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.072 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.