*

Αποστολέας Θέμα: Α' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06 2015-2016 (πότε;)  (Αναγνώστηκε 112795 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vasiltze

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06 2015-2016 (πότε;)
« Απάντηση #364 στις: Οκτώβριος 20, 2015, 05:06:27 μμ »
Δυστυχώς απογοήτευση... :-\ :-\ :-\ :-\

Είμαστε από τις μακροβιότερες ειδικότητες στην εκπαίδευση και κάποιοι ανίδεοι θα μας εξαφανίσουν. Νομίζω ότι επειδή τόσα χρόνια υπήρχε καλή (αναλογικά ) κάλυψη πτυχιούχων αγγλικής στην εκπαίδευση είχαμε αποκοιμηθεί. Τώρα ξυπνάμε που ήρθε η φωτιά στο σπίτι μας. Άραγε θα καταφέρουμε τίποτα;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Α' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06 2015-2016 (πότε;)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:15:13 »

Αποσυνδεδεμένος klits

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06 2015-2016 (πότε;)
« Απάντηση #365 στις: Οκτώβριος 20, 2015, 05:34:07 μμ »
Ποτε δεν ειμασταν χαιδεμενοι...αφηστε τα τωρα αυτα και δειτε τι εγραψε η ilektra miran στο αναπληρωτες μεσω εσπα και γιατι οσοι ειστε εκει πρεπει να πατε.το ξαναλεω ειναι ολα ρευστα μην απογοητευεστε.ακομα

Αποσυνδεδεμένος Marinio

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06 2015-2016 (πότε;)
« Απάντηση #366 στις: Οκτώβριος 20, 2015, 06:10:09 μμ »
Παιδιά έστειλα την επιστολή στους σχολικούς συμβουλους. Από κάτω έβαλα ως υπογράφοντες όσους μου είχαν στείλει τα ονόματα τους. Εννοείται βέβαια ότι την επιστολή την έστειλα υποτίθεται εκ μέρους όλων των αναπληρωτων. Έχω και μερικά τηλέφωνα σχολικών συμβουλων. Αν θέλει κάποιος το τηλέφωνο του σχολικού συμβούλου της περιοχής του και το έχω του το στέλνω σε μηνυμα. Το βραδάκι ομως. Αγωνιστικά φιλια :-*

Αποσυνδεδεμένος aghathi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1611
  • Φύλο: Γυναίκα
  • εκπαίδευση=παιδιά
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06 2015-2016 (πότε;)
« Απάντηση #367 στις: Οκτώβριος 20, 2015, 07:04:20 μμ »
Συγγνώμη που δεν ασχολήθηκα αυτές τις μέρες με το θέμα. Απορροφηθηκα από τα δικά μου. Προσωπικά δεν είμαι στην Αθήνα. Δεν κατάλαβα ιδιαίτερα τι έχει μεσολαβήσει από την προηγούμενη εβδομάδα. Δεν ισχύει ότι θα πάρουν άτομα για τα ΕΑΕΠ αυτή την εβδομάδα;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Α' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06 2015-2016 (πότε;)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:15:13 »

Αποσυνδεδεμένος Marinio

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06 2015-2016 (πότε;)
« Απάντηση #368 στις: Οκτώβριος 20, 2015, 11:20:15 μμ »
Ήθελα να σας ενημερώσω ότι κάποιοι σύμβουλοι μου απάντησαν στην επιστολη. Μου είπαν ότι θα συνεννοηθουν μεταξύ τους  για να στειλουν κι αυτοί μια επιστολή  στο υπουργειο. Δεν μου φάνηκαν όμως και πολύ αισιοδοξοι

Αποσυνδεδεμένος Arieta

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06 2015-2016 (πότε;)
« Απάντηση #369 στις: Οκτώβριος 21, 2015, 02:39:02 μμ »
Καλησπέρα παιδιά. Έχουμε καμιά ενημέρωση για τις προσλήψεις  της Παρασκευής; ;αριθμό για μας;;

Αποσυνδεδεμένος klits

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06 2015-2016 (πότε;)
« Απάντηση #370 στις: Οκτώβριος 21, 2015, 03:12:20 μμ »
Παιδια τι νεα εχουμε απο υπουργειο???

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2553
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06 2015-2016 (πότε;)
« Απάντηση #371 στις: Οκτώβριος 21, 2015, 04:36:39 μμ »
Παιδια τι νεα εχουμε απο υπουργειο???

Σας μεταφερω τι λεγεται στο fb:  Δεν ξέρω τι ειπώθηκε μέσα στο υπ. γιατί έφυγα πριν βγουν οι εκπρόσωποι μας. Θέλω όμως να μοιραστώ μαζί σας όσα μας είπε ο Παλιγιάννης έκει έξω σε μια σύντομη συνομιλία που είχαμε μαζί του: 1) Δεν έχουν ακόμη βγάλει τις 675 προσλήψεις γιατί ανακάλυψαν υπεράριθμους (γυμναστές και άλλους ) στη Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση και θέλουν να τους κατεβάσουν στα δημοτικά και μετα να πάρουν αναπληρωτές! Αυτή η "ανακάλυψη" έγινε σήμερα! Ουδέν σχόλιο άν και μπορώ εδώ να γράψω ένα κατεβατό. Άρα 2) Δεν περιμένουν τις πιστώσεις του ΠΔΕ αλλά τα "μπαλώματά" τους για να κάνουν την μοιρασιά στις ειδικότητες, να μοιράσουν την "πίτα" των 675 προσλήψεων που δεν το έχουν κάνει ακόμη 3) Επιβεβαίωσε ότι η Αττική βγαίνει φέτος από το ΕΣΠΑ και πρόσθεσε οτι του χρόνου δεν θα μπορούν να κάνουν καθόλου χρήση του ΠΔΕ για προσλήψεις 4) Οταν τον ρωτήσαμε τι γίνεται με το ΕΣΠΑ που δεν άνοιξαν 2014-2022 , μας είπε ότι δεν΄ξερουν αν θα πάρει μερίδιο από εκεί η παιδεία. Αυτά! Περιμένουμε τα νέα από τους 2Ο αναπληρωτές που ήταν μέσα! Και κλείνοντας να σας πω ότι ψάχναμε 2 από κάθε ειδικότητα για να μπουν μέσα και δεν βρίσκαμε!!! Είχαμε έναν γυμναστή και ψάχναμε και άλλον έναν και δεν βρίσκαμε ούτε εκπαιδευτικο πληροφορικής. Μετα βίας βρέθηκαν 2 Αγγλικών!
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος Marinio

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06 2015-2016 (πότε;)
« Απάντηση #372 στις: Οκτώβριος 22, 2015, 12:44:56 πμ »
xenesglosses.eu/2015/10/aurio-synantisi-ton-anapliroton-ekpa/

Αποσυνδεδεμένος chrisvre

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06 2015-2016 (πότε;)
« Απάντηση #373 στις: Οκτώβριος 22, 2015, 07:32:10 μμ »
Σας μεταφερω τι λεγεται στο fb:  Δεν ξέρω τι ειπώθηκε μέσα στο υπ. γιατί έφυγα πριν βγουν οι εκπρόσωποι μας. Θέλω όμως να μοιραστώ μαζί σας όσα μας είπε ο Παλιγιάννης έκει έξω σε μια σύντομη συνομιλία που είχαμε μαζί του: 1) Δεν έχουν ακόμη βγάλει τις 675 προσλήψεις γιατί ανακάλυψαν υπεράριθμους (γυμναστές και άλλους ) στη Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση και θέλουν να τους κατεβάσουν στα δημοτικά και μετα να πάρουν αναπληρωτές! Αυτή η "ανακάλυψη" έγινε σήμερα! Ουδέν σχόλιο άν και μπορώ εδώ να γράψω ένα κατεβατό. Άρα 2) Δεν περιμένουν τις πιστώσεις του ΠΔΕ αλλά τα "μπαλώματά" τους για να κάνουν την μοιρασιά στις ειδικότητες, να μοιράσουν την "πίτα" των 675 προσλήψεων που δεν το έχουν κάνει ακόμη 3) Επιβεβαίωσε ότι η Αττική βγαίνει φέτος από το ΕΣΠΑ και πρόσθεσε οτι του χρόνου δεν θα μπορούν να κάνουν καθόλου χρήση του ΠΔΕ για προσλήψεις 4) Οταν τον ρωτήσαμε τι γίνεται με το ΕΣΠΑ που δεν άνοιξαν 2014-2022 , μας είπε ότι δεν΄ξερουν αν θα πάρει μερίδιο από εκεί η παιδεία. Αυτά! Περιμένουμε τα νέα από τους 2Ο αναπληρωτές που ήταν μέσα! Και κλείνοντας να σας πω ότι ψάχναμε 2 από κάθε ειδικότητα για να μπουν μέσα και δεν βρίσκαμε!!! Είχαμε έναν γυμναστή και ψάχναμε και άλλον έναν και δεν βρίσκαμε ούτε εκπαιδευτικο πληροφορικής. Μετα βίας βρέθηκαν 2 Αγγλικών!


Να πω εδώ 'οπως είπα και στο fb πως μέσα στην 20μελή επιτροπή ήμαστε 3 αγγλικών και δε δυσκολευτηκαν δα και τοσο να μας βρουν. Εχουμε φτιαξει συλλογο αναπληρωτων Αγγλικης και το θέμα είναι πρώτα απ'όλα να αλληλοϋποστηριζόμαστε. Απόψε θα έχουμε και πάλι εκπροσώπηση στη δεκαμελή επιτροπή. Μαχόμαστε για το αυτονόητο, ελπίζουμε στο καλυτερο.

Αποσυνδεδεμένος nat84

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06 2015-2016 (πότε;)
« Απάντηση #374 στις: Οκτώβριος 22, 2015, 07:51:51 μμ »
Νομίζω ότι είναι η πρώτη φορά που γίνεται και από το δικό μας κλάδο αλλά και όλες τις ειδικότητες που δουλεύουμε και στην αβάθμια μια τόσο οργανωμένη κίνηση. Λυπάμαι που δεν μπορώ να συμμετάσχω και προσωπικά γιατί έχω προσληφθεί σε νησί αλλά παρακολουθώ κι εγώ με αγωνία τα όσα γίνονται. Τουλάχιστον θεωρώ ότι έχουμε αρχίσει να καταλαβαίνουμε πως κρίνεται το μέλλον όλων μας στη δημόσια εκπαίδευση μετά από τόσα χρόνια αναπλήρωσης και προσωπικών θυσίων ο καθένας. Εύχομαι να γίνει ακόμα πιο μαζική η αντίδραση μήπως αποφευχθούν τα χειρότερα.

Αποσυνδεδεμένος dimitraj

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 621
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06 2015-2016 (πότε;)
« Απάντηση #375 στις: Οκτώβριος 22, 2015, 08:00:36 μμ »

Να πω εδώ 'οπως είπα και στο fb πως μέσα στην 20μελή επιτροπή ήμαστε 3 αγγλικών και δε δυσκολευτηκαν δα και τοσο να μας βρουν. Εχουμε φτιαξει συλλογο αναπληρωτων Αγγλικης και το θέμα είναι πρώτα απ'όλα να αλληλοϋποστηριζόμαστε. Απόψε θα έχουμε και πάλι εκπροσώπηση στη δεκαμελή επιτροπή. Μαχόμαστε για το αυτονόητο, ελπίζουμε στο καλυτερο.

Και γιατι τετοια παραπληροφορηση, αν ειναι δυνατον....
θα ηθελα να σε ρωτησω, αν βρισκονται και ατομα με ειδικοτητα πληροφορικης μαζι σας στην επιτροπη, οποτε μπορεις απαντησε μου....
Καλο αγωνα παιδια, δυστυχως μερικοι βρισκομαστε πολυ μακρια.....

Αποσυνδεδεμένος chrisvre

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06 2015-2016 (πότε;)
« Απάντηση #376 στις: Οκτώβριος 22, 2015, 08:07:01 μμ »
Νομίζω ότι είναι η πρώτη φορά που γίνεται και από το δικό μας κλάδο αλλά και όλες τις ειδικότητες που δουλεύουμε και στην αβάθμια μια τόσο οργανωμένη κίνηση. Λυπάμαι που δεν μπορώ να συμμετάσχω και προσωπικά γιατί έχω προσληφθεί σε νησί αλλά παρακολουθώ κι εγώ με αγωνία τα όσα γίνονται. Τουλάχιστον θεωρώ ότι έχουμε αρχίσει να καταλαβαίνουμε πως κρίνεται το μέλλον όλων μας στη δημόσια εκπαίδευση μετά από τόσα χρόνια αναπλήρωσης και προσωπικών θυσίων ο καθένας. Εύχομαι να γίνει ακόμα πιο μαζική η αντίδραση μήπως αποφευχθούν τα χειρότερα.

Οσοι μπορουμε και οπως μπορουμε. Σημασια εχει η συνεννοηση και η αλληλεγγυη. Να δουμε τι θα καταφερουμε, η κατασταση εχει ξεφυγει πλεον!

Αποσυνδεδεμένος chrisvre

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06 2015-2016 (πότε;)
« Απάντηση #377 στις: Οκτώβριος 22, 2015, 08:11:04 μμ »
Και γιατι τετοια παραπληροφορηση, αν ειναι δυνατον....
θα ηθελα να σε ρωτησω, αν βρισκονται και ατομα με ειδικοτητα πληροφορικης μαζι σας στην επιτροπη, οποτε μπορεις απαντησε μου....
Καλο αγωνα παιδια, δυστυχως μερικοι βρισκομαστε πολυ μακρια.....

Γιατι οσοι τα εγραψαν αυτα βρισκονταν απ εξω και προφανως πανω στην αναστατωση δεν καταλαβαν ποιοι μπηκαμε μεσα και ποιοι οχι. Τελος παντων, μικρη σημασια εχει κι αυτο. Υπηρχαν και ΠΕ 19-20 μεσα. ΚΑι σημερα θα υπαρχουν σιγουρα.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160961
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 27
Επισκέπτες: 481
Σύνολο: 508

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.077 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.