*

Αποστολέας Θέμα: Διοριστέοι ΑΣΕΠ Πε60 ετοιμάζουν υπόμνημα διαμαρτυρίας  (Αναγνώστηκε 1353 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος libra

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 445
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Πριν από έναν περίπου χρόνο οι επιλαχόντες διοριστέοι νηπιαγωγοί  ασεπ 2009 δώσαμε μεγάλο αγώνα να αναγνωριστούμε  με φεκ  ως διοριστέοι και τα καταφέραμε. Σήμερα αποφασίσαμε να ετοιμάσουμε πάλι ένα υπόμνημα απαιτώντας αυτή τη φορά τον άμεσο μόνιμο διορισμό μας. 
Όποιοι κλάδοι εκπαιδευτικών έχουν εναπομείναντες διοριστέους του ασεπ 2009   ας πράξουν αναλόγως. Η φωνή 470 διαφόρων ειδικοτήτων εκπαιδευτικών είναι πιο δυνατή από αυτή 25 νηπιαγωγών. Σε λίγο καιρό θα αναρτήσουμε το υπόμνημα μας, καλό θα ήταν κάθε κλάδος να πράξει το ίδιο.   
ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος pixel

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 150
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι ΑΣΕΠ Πε60 ετοιμάζουν υπόμνημα διαμαρτυρίας
« Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 08, 2015, 07:33:29 μμ »
μάλιστα.."επιλαχόντες διοριστέοι".. μήπως, λέω μήπως δικαιούνται να διοριστούν πρώτα οι "καθαρά" και όχι "επιλαχόντες" διοριστέοι του ΑΣΕΠ 2009 από κλάδους, πληροφορικής, αγγλικών κτλ που δεν έχουν διοριστεί ως τώρα και μετά να πάρουν σειρά και οι επιλαχόντες διοριστέοι;;;;;;;;
αλλά τι λέω; αυτοί είναι απλά "ειδικότητες" και όχι "επιλαχόντες διοριστέοι"..

Αποσυνδεδεμένος libra

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 445
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι ΑΣΕΠ Πε60 ετοιμάζουν υπόμνημα διαμαρτυρίας
« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 08, 2015, 07:53:24 μμ »
Διοριστεοι ειμαστε,οσοι προκηρύχτηκαν να διοριστουν απο το ασεπ,τοσοι ειμαστε,καποιοι αρνηθηκαν διορισμο απλα. Περιμενεις να παει μπροστα ο κλαδος σου αν το μονο που εχεις να πεις ειναι ειρωνιες????
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 08, 2015, 07:55:18 μμ από libra »
ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος pixel

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 150
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι ΑΣΕΠ Πε60 ετοιμάζουν υπόμνημα διαμαρτυρίας
« Απάντηση #3 στις: Οκτώβριος 08, 2015, 08:38:55 μμ »
Εμείς στον κλάδο μας τις λέμε αλήθειες και όχι ειρωνίες. Από εμάς λοιπόν που λέμε ειρωνίες έχουν διοριστεί οι μισοί, οι υπόλοιποι μισοί ακόμα περιμένουν. Ενδεχόμενα από αυτούς που ακόμα περιμένουν κάποιοι να έχουν στραφεί αλλού και να αρνηθούν διορισμό όταν αυτός έρθει. Όταν αυτό συμβεί, τότε θα έχουμε έρθει στο σημείο που είστε εσείς τώρα.
Ελπίζω να κατάλαβες που είναι η ένστασή μου, καθότι κι εσύ ως εκπαιδευτικός ενός κλάδου που πάει μπροστά πρέπει να ξεχωρίζεις ποιος έχει προτεραιότητα και δίκιο..
Και το σταματάω εδώ, χωρίς καμιά διάθεση για προσωπική κόντρα, μιας και δεν είμαι ούτε καν επιτυχούσα!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος libra

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 445
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι ΑΣΕΠ Πε60 ετοιμάζουν υπόμνημα διαμαρτυρίας
« Απάντηση #4 στις: Οκτώβριος 08, 2015, 10:40:01 μμ »
Εμείς στον κλάδο μας τις λέμε αλήθειες και όχι ειρωνίες. Από εμάς λοιπόν που λέμε ειρωνίες έχουν διοριστεί οι μισοί, οι υπόλοιποι μισοί ακόμα περιμένουν. Ενδεχόμενα από αυτούς που ακόμα περιμένουν κάποιοι να έχουν στραφεί αλλού και να αρνηθούν διορισμό όταν αυτός έρθει. Όταν αυτό συμβεί, τότε θα έχουμε έρθει στο σημείο που είστε εσείς τώρα.
Ελπίζω να κατάλαβες που είναι η ένστασή μου, καθότι κι εσύ ως εκπαιδευτικός ενός κλάδου που πάει μπροστά πρέπει να ξεχωρίζεις ποιος έχει προτεραιότητα και δίκιο..
Και το σταματάω εδώ, χωρίς καμιά διάθεση για προσωπική κόντρα, μιας και δεν είμαι ούτε καν επιτυχούσα!
Χαιρομαι που κατεβασες λιγο τους τονους και εκοψες καποια ερωτηματικα στο κειμενο σου. Οι επιλαχοντες στον κλαδο μου απ τον πρωτο χρονο  ξερουμε οτι θα διοριστουμε γιατι ηδη οι συναδελφοι ειχαν αποχωρησει απο τη λιστα,εχουμε περασει αυτη την αγωνια οπως οοοολοι οι διοριστεοι κ μαλιστα με την ατυχια να ειμαστε στο τελος για 0,02 στο βαθμο του γραπτου μας που ηταν 83%. Στον κλαδο μου συγκεκριμενα παιρνει 2000 αναπληρωτες ετησιως χωρις να καλυπτονται τα κενα.Στον δικο σου ποσους προσλαμβανουν? Πού πιστευεις υπάρχουν μεγαλυτερες αναγκες? Οι δασκαλοι τελειωσαν ηδη,επρεπε να νευριασουμε μαζι τους που υπαρχουν μεγαλυτερες ελλειψεις στο δικο τους κλαδο?     Και στο κατω κατω εμεις σας στειλαμε μν προσκληση και οχι αποκλεισμου, ανεφερα οτι ημασταν επιλαχοντες για να εμπνεύσουμε οχι για να μας υποτιμησουν σαν "επιλαχοντες".......δεν ειναι κ τοσο ευκολο να εισαι στους πρωτους απο χιλιαδες.
ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος pixel

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 150
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι ΑΣΕΠ Πε60 ετοιμάζουν υπόμνημα διαμαρτυρίας
« Απάντηση #5 στις: Οκτώβριος 08, 2015, 11:19:52 μμ »
Θα αναφέρω ένα παράδειγμα γιατί μάλλον δεν καταλαβαινόμαστε. Προκηρύσσεται ΑΣΕΠ για τους κλάδους Χ και Ψ, από 100 θέσεις για τον καθένα. Οι 100 του Χ διορίζονται και από τον Ψ διορίζονται οι 50 και οι υπόλοιποι 50 απλά περιμένουν.. Γνώμη μου είναι ότι πρώτα πρέπει να διοριστούν αυτοί οι 50 και μετά οποιοσδήποτε άλλος από τους κλάδους Χ, Ζ, Ω, Λ, κτλ...
Σωστή ή λανθασμένη αυτή είναι η άποψή μου και αυτό προσπαθώ να σου πω από το πρώτο μήνυμα. Όλα τα υπόλοιπα που αναφέρεις απλά πάνε την κουβέντα αλλού και νομίζω πως αρκετά έχουμε κουράσει τον κόσμο με τα λεγόμενά μας.
Αυτά!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159836
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 574
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 545
Σύνολο: 549

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.074 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.