*

Αποστολέας Θέμα: Ενδεικτικος Πινακας ΠΕ03 μαζι με 10-11,11-12  (Αναγνώστηκε 13922 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος usualsuspect

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενδεικτικος Πινακας ΠΕ03 μαζι με 10-11,11-12
« Απάντηση #14 στις: Απρίλιος 17, 2016, 06:05:43 μμ »
και εγώ θέλω να δω για φιλολόγους αν δεν είναι κόπος! μια ώρα αρχύτερα για ό,τι περιμένει ο καθένας μας  :)

φιλόλογοι ανεβαινουν
Η αδικία είναι σαν την ουλή στον κορμό ενός δέντρου ,
μεγαλώνει με τον χρόνο...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενδεικτικος Πινακας ΠΕ03 μαζι με 10-11,11-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:48:37 »

Αποσυνδεδεμένος alithia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενδεικτικος Πινακας ΠΕ03 μαζι με 10-11,11-12
« Απάντηση #15 στις: Απρίλιος 17, 2016, 06:16:29 μμ »
παρτε μια ιδεα απο θεολογους

και επιστρεφω

Καλησπέρα!Περιμένω εναγωνίως τους νέους πίνακες στους Θεολόγους.Δεν βλέπω να τον έχω αναρτήσεις.Ή μήπως κάνω λάθος  και τον έχεις αναρτήσει σε άλλο link;

Αποσυνδεδεμένος vaggis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1138
  • Φύλο: Άντρας
  • i love education
    • Προφίλ
Απ: Ενδεικτικος Πινακας ΠΕ03 μαζι με 10-11,11-12
« Απάντηση #16 στις: Απρίλιος 17, 2016, 06:23:14 μμ »
Mήπως θα ήταν εύκολο να μας βγάλεις και των αγγλικών?
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος mathstavros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1665
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενδεικτικος Πινακας ΠΕ03 μαζι με 10-11,11-12
« Απάντηση #17 στις: Απρίλιος 17, 2016, 06:38:53 μμ »
Εγώ θα έλεγα πως είναι πολύ δυσκολο να φτιαχτούν τέτοιοι πίνακες, ή τουλάχιστον δεν αξίζει πριν ψηφισθει το νομοσχέδιο οπότε θα ξέρουμε την οριστική του μορφή. Είναι πολύ αυθαίρετη η εκτίμηση των 8 μηνών για τα έτη 2010-11 και 2011-12 καθώς εκείνες τις χρονιές οι προσλήψεις της α φάσης έγιναν νωρίς το Σεπτέμβρη. Κι αυτό μπορεί να μη έχει τόσο σημασία για αυτούς που ξεπερνούν τους 60 μήνες πολύ εύκολα, έχει όμως τεράστια για τους υπολοίπους καθώς πιστεύω ότι πλέον θα έχουμε εγκλωβισμένους στο δέκατο πολλά άτομα. Θέλω να πω λοιπόν ότι η εικόνα που θα προκύψει από αυτούς τους πίνακες θα είναι πολύ, πολύ ενδεικτική. Αλήθεια αν από το άθροισμα όλων των μορίων υπάρξει ισοβαθμία, πως αυτή επιλύεται;
Θα ήθελα usualsuspect τη βοήθεια σου στο excell, μια και προσπαθώ να κάνω εκτίμηση για τους ΠΕ03. Πως μπορούμε να υποδιπλασιάσουμε για μια σειρά κελιών (οριζόντια ή κάθετα-συνεχόμενα ή μη) την τιμή τους. Ρωτώ  για να μετρήσω την πραγματική προυπηρεσία των δυσπροσίτων και φυσικά αυτοματοποιημένα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενδεικτικος Πινακας ΠΕ03 μαζι με 10-11,11-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:48:37 »

Αποσυνδεδεμένος usualsuspect

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενδεικτικος Πινακας ΠΕ03 μαζι με 10-11,11-12
« Απάντηση #18 στις: Απρίλιος 17, 2016, 06:59:05 μμ »
εχω στειλει φιλολογων και θεολογων
δεν ξερω γιατι καθυστερουν
τα υπόλοιπα θα δουμε αναλογα με τα προβληματα που δημιουργουνται
gai to excel ειναι λιγο πιο συνθετα τα πραγματα ... αμα βρεθούμε σε κανα νησί θα εχουμε ολο το χρονο να σου λυνω αποριες αλλά τωρα ειναι δυσκολο :)
Η αδικία είναι σαν την ουλή στον κορμό ενός δέντρου ,
μεγαλώνει με τον χρόνο...

Αποσυνδεδεμένος thymiaras

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 457
    • Προφίλ
Απ: Ενδεικτικος Πινακας ΠΕ03 μαζι με 10-11,11-12
« Απάντηση #19 στις: Απρίλιος 17, 2016, 07:01:40 μμ »
Έχω φτιάξει και εγώ πίνακες (για αρκετούς κλάδους) προσθέτοντας +25 μόρια για τις 3 χρονιές, με το καινούριο σύστημα εννοείται. Αν ξέρει κάποιος ένα καλό ανώνυμο file hosting για να τα ανεβάσω ή αν θέλει να μου δώσει ένα mail για να του τα στείλω θα τα έχετε άμεσα. Απλά να αναφέρω ότι δεν έχει σημασία πότε γίνανε οι διάφορες φάσεις αφού όλοι παίρνουν τον ίδιο αριθμό μορίων, δηλαδή δεν αλλάζει η σχετική θέση. Με άλλα λόγια στατιστικά οι πίνακες θα είναι σωστοί. Εννοείται πάντως ότι οι πίνακες είναι ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΟΙ απλά και μόνο για να δει κάποιος αν πέφτει ή ανεβαίνει με το καινούριο σύστημα.

Αποσυνδεδεμένος ypernouli

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 338
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Ενδεικτικος Πινακας ΠΕ03 μαζι με 10-11,11-12
« Απάντηση #20 στις: Απρίλιος 17, 2016, 07:22:06 μμ »
εχω στειλει φιλολογων και θεολογων
δεν ξερω γιατι καθυστερουν
τα υπόλοιπα θα δουμε αναλογα με τα προβληματα που δημιουργουνται
gai to excel ειναι λιγο πιο συνθετα τα πραγματα ... αμα βρεθούμε σε κανα νησί θα εχουμε ολο το χρονο να σου λυνω αποριες αλλά τωρα ειναι δυσκολο :)

είναι δουλειά του διαχειριστη, όταν μπει θα το ανεβάσει. ίσως να το ανεβάσουμε κάπου αλλού όπως πρότεινε ο thymiaras?

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3184
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενδεικτικος Πινακας ΠΕ03 μαζι με 10-11,11-12
« Απάντηση #21 στις: Απρίλιος 17, 2016, 07:33:01 μμ »
Εχω κάνει για το δικό μου κλαδο βιολόγων
Δεν ειναι δυσκολο. Για τις χρονιές 10-12 και φέτος το μονο που χρειάζεται είναι ενα excell ισως με τις τους αναπληρωτές κάθε φάσεις και τις ημερομηνίες. Για να βγει αυτόματα.
Για τα δυσπρόσιτα μερικών χρόνων μπορείς να διαιρέσεις διατου δυο όλες τις τιμές πάνω από 15 τη χρονιά και πάλι θα μείνουν όμως κάποια μέσα. Και εκει υπάρχει άλλος τρόπος αλλά πάλι θέλει τις προσλήψεις της χρονιάς εκείνης σε excell.
Για να δεις ποιοί δεν πήγαν εκείνες τις χρονιές και να μην πάρουν πλασματικά μόρια πρέπει να δεις τις τιμωρίες της επόμενης χρονιάς και να αφαιρέσεις τις προυπηρεσίες. Για Φέτος ακόμα δεν υπάρχει λίστα νομίζω.
Επίσης ως προς τις ειδικές κατηγορίες. Οι πρώτοι νομίζω στο e aitisi ειναι 67% και οι επομενοι πολύτεκνοι?
Και δεν χρειάζεται να ανέβει τίποτα. Όλα γίνονται στο google doc
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 17, 2016, 07:35:37 μμ από gvasilis »

Αποσυνδεδεμένος ypernouli

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 338
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Ενδεικτικος Πινακας ΠΕ03 μαζι με 10-11,11-12
« Απάντηση #22 στις: Απρίλιος 17, 2016, 07:36:23 μμ »
Εχω κάνει για το δικό μου κλαδο βιολόγων
Δεν ειναι δυσκολο. Για τις χρονιές 10-12 και φέτος το μονο που χρειάζεται είναι ενα excell ισως με τις τους αναπληρωτές κάθε φάσεις και τις ημερομηνίες. Για να βγει αυτόματα.
Για τα δυσπρόσιτα μερικών χρόνων μπορείς να διαιρέσεις διατου δυο όλες τις τιμές πάνω από 15 τη χρονιά και πάλι θα μείνουν όμως κάποια μέσα. Και εκει υπάρχει άλλος τρόπος αλλά πάλι θέλει τις προσλήψεις της χρονιάς εκείνης σε excell.
Για να δεις ποιοί δεν πήγαν εκείνες τις χρονιές και να μην πάρουν πλασματικά μόρια πρέπει να δεις τις τιμωρίες της επόμενης χρονιάς και να αφαιρέσεις τις προυπηρεσίες. Για Φέτος ακόμα δεν υπάρχει λίστα νομίζω.
Επίσης ως προς τις ειδικές κατηγορίες. Οι πρώτοι νομίζω στο e aitisi ειναι 67% και οι επομενοι πολύτεκνοι?

μην τα λες έτσι απότομα  :o

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3184
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος ypernouli

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 338
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Ενδεικτικος Πινακας ΠΕ03 μαζι με 10-11,11-12
« Απάντηση #24 στις: Απρίλιος 17, 2016, 07:45:30 μμ »
για παράδειγμα
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-NtIxPz2MwfHJoZ16Ox6dLkKPDsvFjaANqoQeUAL72Y/edit?usp=sharing
τσουπ!

πολύ χρήσιμο excel και αναλυτικότατο!! να φτιαχνόταν με ένα τσουπ!! εμείς μπορούμε να ανεβάσουμε εκεί αυτά που φτιάξατε? 

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3184
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενδεικτικος Πινακας ΠΕ03 μαζι με 10-11,11-12
« Απάντηση #25 στις: Απρίλιος 17, 2016, 07:52:36 μμ »
Εννοείς να φτιάξετε δικό σας στο δικό σας google account. Φυσικά
Μπορώ να δώσω οδηγίες αν θέλετε. Το λέω τσουπ μόν οεφόσον υπάρχουν άνθρωποι που έχουν κρατήσει λίστες προσλήψεων από φέτος και από 10-12. Συνήθως υπάρχουν σε κάθε ειδικότητα.
Εγώ δεν είχα για τις χρονιές 10-12. έφαγα όντως 2 ώρες για να τις κάνω από τα δελτία τύπου του υπουργείου.
Οπότε σκέφτομαι αν αναλάβουν να φτιάξουν αναλυτικές λίστες προσλήψεων κάποιοι από φέτος και εκείνες τις δύο χρονιές (που όπως βλέπετε χρειάζετι ημερομηνία πρόσληψης-πάλι στο περίπου βγαίνει1-3 μέρες- και απόλυσης) τα υπόλοιπα μπορούν να γίνουν πολύ γρήγορα
Μάλιστα μπορούν να τροποποιήσουν όσοι θέλουν και ξέρουν την ημερομηνία πρόσληψης ή απόλυσής τους για να βγι πιο ακριβής προυπηρεσία.
Και οι εξαιρέσεις θέλουν λίγη ακόμα δουλειά για μεγαλύτερη ακρίβεια. Αλλά γίνεται. Τότε όμως δεν θα ήταν ενδεικτικοί πίνακες και πληρώνουμε ηδη ανθρώπους στο υπουργείο για να κάνουν τους ακριβείς


Αποσυνδεδεμένος usualsuspect

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενδεικτικος Πινακας ΠΕ03 μαζι με 10-11,11-12
« Απάντηση #26 στις: Απρίλιος 17, 2016, 08:07:18 μμ »
Εννοείς να φτιάξετε δικό σας στο δικό σας google account. Φυσικά
Μπορώ να δώσω οδηγίες αν θέλετε. Το λέω τσουπ μόν οεφόσον υπάρχουν άνθρωποι που έχουν κρατήσει λίστες προσλήψεων από φέτος και από 10-12. Συνήθως υπάρχουν σε κάθε ειδικότητα.
Εγώ δεν είχα για τις χρονιές 10-12. έφαγα όντως 2 ώρες για να τις κάνω από τα δελτία τύπου του υπουργείου.
Οπότε σκέφτομαι αν αναλάβουν να φτιάξουν αναλυτικές λίστες προσλήψεων κάποιοι από φέτος και εκείνες τις δύο χρονιές (που όπως βλέπετε χρειάζετι ημερομηνία πρόσληψης-πάλι στο περίπου βγαίνει1-3 μέρες- και απόλυσης) τα υπόλοιπα μπορούν να γίνουν πολύ γρήγορα
Μάλιστα μπορούν να τροποποιήσουν όσοι θέλουν και ξέρουν την ημερομηνία πρόσληψης ή απόλυσής τους για να βγι πιο ακριβής προυπηρεσία.
Και οι εξαιρέσεις θέλουν λίγη ακόμα δουλειά για μεγαλύτερη ακρίβεια. Αλλά γίνεται. Τότε όμως δεν θα ήταν ενδεικτικοί πίνακες και πληρώνουμε ηδη ανθρώπους στο υπουργείο για να κάνουν τους ακριβείς

ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ!!!!
επαγγελματίας ....
Η αδικία είναι σαν την ουλή στον κορμό ενός δέντρου ,
μεγαλώνει με τον χρόνο...

Αποσυνδεδεμένος dia-pyros

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενδεικτικος Πινακας ΠΕ03 μαζι με 10-11,11-12
« Απάντηση #27 στις: Απρίλιος 17, 2016, 08:50:20 μμ »
Τι λες usualsuspect;  Το 'χεις;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158559
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 441
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 295
Σύνολο: 299

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.114 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.