*

Αποστολέας Θέμα: Αιτήσεις- ενστάσεις στον ΑΣΕΠ  (Αναγνώστηκε 59111 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Animus

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 135
  • Φύλο: Γυναίκα
  • είμαστε ακόμα ζωντανοί!!!
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις- ενστάσεις στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #14 στις: Σεπτέμβριος 20, 2007, 01:04:46 μμ »
Γεια σας και από εμένα! Είμαι εξοργισμένη για όλα αυτά που γίνοντα. Εμείς αγωνιούμε και αγχωνώμαστε
αλλά προχωρούμε με το σταυρό στο χέρι. Προς θεού δεν εννοώ να κάνουμε κάτι παράτυπο, αλλά πρέπει να εμποδίσουμε όλες αυτές τις ατασθαλείες. Εγώ είμαι διατεθημένη να συμμετέχω σε όποια διαδικασία χρειαστεί να προβούμε. Είναι αδιανόητα όλα αυτά!!!!! Syllas και όλοι οι ενδιαφερόμενοι προχωράμε.....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις- ενστάσεις στον ΑΣΕΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:54:59 »

Αποσυνδεδεμένος habanero

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις- ενστάσεις στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #15 στις: Σεπτέμβριος 20, 2007, 01:31:16 μμ »
Παντού ρε γ....ο τα ίδια και τα ίδια ... Μα να μην μπορούμε να ξεφύγουμε ούτε για λίγο από τη διαφθορά?Απελπισυική η κατάσταση...Και εκνευρίζομαι περισσότερο γιατί έχω ακόμη φρέσκα  στο μυαλό μου τα ψεύτικα χαμόγελα ΟΛΩΝ τους κατά την προεκλογική περίοδο!Μπορούμε να κάνουμε κάτι έμεις?Πιστεύετε ότι μπορούμε να τους σταματήσουμε ?Δεν ξέρω γιατί με έπιασε αυτή η μεμψιμοιρία...

Αποσυνδεδεμένος swtia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 905
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • ΦΙΛΟΛΟΓΙΚΑ
Απ: Αιτήσεις- ενστάσεις στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #16 στις: Σεπτέμβριος 20, 2007, 02:14:17 μμ »
Παιδιά, πρεπει να οργανωθουμε και να συντάξουμε επιστολη προς το νεο υπουργο παιδειας,στελνοντας παραλληλα αντιγραφο της στον ΑΣΕΠ και στο Π.Ι. ) οπου εκει να
ζητάμε τη βελτίωση του εξεταστικου.
 1.υλη- να ανακοινώνεται εγκαίρως τουλαχιστον αμέσως μετα την ανακοινωση των αποτελεσματων,γιατι βλεπετε οτι πολλοί απο μας θελουν να ξεκινήσουν διαβασμα και να το οργανώσουν οσο πιο καλα μπορουν.Παραλληλα, να σταματήσει κι αυτη η φημολογια περι λατινικών κλπ.αν θα ισχύσει κατι τετοιο θα επρεπε ηδη να το ξέρουμε.
2.  σταθερος χρονος διεξαγωγής εξετάσεων- οχι οποτε θελουν, μπορουν και εχουν την όρεξη-δεν γινεται δηλαδη να περιμένουμε καθε φορα ΠΟΤΕ θα βγει η προκηρυξη, ΠΟΤΕ θα γινει ο διαγωνισμος( ξεκινά για Οκτωβριο, μετα γινεται Νοεμβριο ή Δεκεμβριο και καταλήγει να γίνει Ιανουαριο ή Απριλιο!!!! πρεπει να μπει ενα τέλος) και ΠΟΤΕ θα βγουν τα αποτελεσματα-αυτο που ζήσαμε φετος εμεις του ΠΕ02 ηταν το λιγοτερο θριλερ.
 3. τα σχετικα με τη μοριοδότηση, κλπ αλλα θεματα.
Ηδη ο νεος υπουργος ξεκινησε τη δουλεια του, ωρα να παρουμε αποφασεις ωστε να πετυχουμε τις οποιες αλλαγες στον επομενο διαγωνισμο.αλλιώς παλι μας βλεπω να τα συζητάμε μεταξύ μας.



νομιζω ηδη η χρυσουλα εχει συνταξει μια τετοια επιστολη σε σχεση με την δημιουργια συλλογου αδιοριστων και την εχει στειλει στον ασεπ ειχαμε ζητησει απαντηση μεσα σε 40 ημερες αλλα ακομη τιποτα και ουτε βλεπω να ερχεται. γι αυτο παιδια πρεπει ολοι να λαβουμε μερος σ αυτην την προσπαθεια ιδρυσης συλλογου. μαζικα θα μπορεσουμε να καταφερουμε περισσοτερα. μην ξεχναμε την συναντηση στις 30/9.
εχουμε μαζεψει αρκετα στοιχεια σ αυτο το φορουμ πρεπει καπως να τα εκμεταλευτουμε

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις- ενστάσεις στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #17 στις: Σεπτέμβριος 20, 2007, 04:35:11 μμ »
Τα λάθη που βρήκε η κοπέλα αφορούσαν:
- αναγνώριση σεμιναρίων ως μεταπτυχιακά
- αναγνώριση μεταπτυχιακού κύκλου ανοιχτού πανεπιστημίου με βεβαίωση για ολοκληρωμένους 2 θεμ. κύκλους, ενώ απαιτείται πτυχίο για 4 κύκλους
- εκπρόθεσμα μεταπτυχιακά
- αντί για τίτλο μεταπτυχιακού, βεβαίωση χωρίς ολοκληρωμένη μεταπτυχιακή εργασία
- μεταπτυχιακό ειδικότητας που δεν έχει σχέση με διδακτική και παιδαγωγικά καταχωρήθηκε ως μεταπτυχιακό στη διδακτική μόνο και μόνο επειδή έγινε στο φπψ
- Μεταπτυχιακό στις Ευρωπαϊκές σπουδές στο εξωτερικό αναγνωρίστηκε επειδή διδασκόταν το μάθημα "Ευρωπαϊκός πολιτισμός και οι ρίζες του'- σε αυτό μάλλον είχε δίκιο το ασεπ και δεν το δέχτηκε

Προφανώς η κοπέλα ήταν υποψιασμένη για τα μεταπτυχιακά κυρίως, πού να φανταζόταν ότι γίνονται λάθη και στους βαθμούς πτυχίων και ποιος ξέρει τι άλλο...
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 20, 2007, 05:54:49 μμ από Syllas »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις- ενστάσεις στον ΑΣΕΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:54:59 »

Αποσυνδεδεμένος mary02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 338
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις- ενστάσεις στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #18 στις: Σεπτέμβριος 21, 2007, 10:26:15 πμ »
Θα πρέπει να συγκεντρώσουμε όλα αυτά τα στοιχεία και να τα χρησιμοποιήσουμε. Ως πότε θα γινόμαστε αντικείμενο εμπαιγμού; Βαρέθηκα... Και μέσα σ' αυτό το κλίμα πρέπει και να διαβάσουμε!!!
Καλύτερα να κατανοείς λίγα παρά να παρανοείς πολλά...

Αποσυνδεδεμένος Giotopoulaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις- ενστάσεις στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #19 στις: Σεπτέμβριος 21, 2007, 10:37:21 πμ »
Τελικά σε αυτή τη χώρα πρέπει να έχεις συνεχώς τα μάτια σου "14"!!!!   >:(
Δε χρειάζεται να είμαστε οι καλύτεροι, αρκεί να έχουμε δώσει τον καλύτερό μας εαυτό!!!

Αποσυνδεδεμένος mary02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 338
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις- ενστάσεις στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #20 στις: Οκτώβριος 02, 2007, 10:07:41 πμ »
Καλημέρα σε όλους! Επικοινώνησα σήμερα με το ΑΣΕΠ για να ρωτήσω σχετικά με το πότε θα αρχίσουν να μας καλούν για να δούμε τα γραπτά μας. Με ενημέρωσαν ότι ήδη από χθες τα συνεργεία (;;;) τους άρχισαν να καλούν υποψηφίους. Μήπως έχουν καλέσει κανέναν από εσάς;
Καλύτερα να κατανοείς λίγα παρά να παρανοείς πολλά...

Αποσυνδεδεμένος kate1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις- ενστάσεις στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #21 στις: Οκτώβριος 02, 2007, 10:42:48 πμ »
Εμένα με έχουν καλέσει. Είμαι οικονομολόγος και έχω ραντεβού την πέμπτη στις 11 του μηνός για να δω τα γραπτά μου.

Αποσυνδεδεμένος mary02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 338
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις- ενστάσεις στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #22 στις: Οκτώβριος 02, 2007, 10:59:25 πμ »
Και με ποιον τρόπο γίνεται η διαδικασία; Σε πήραν τηλέφωνο και συμφωνήσατε από κοινού σχετικά με την ημερομηνία ή σου είπαν απλώς μια ημερομηνία κατά την οποία είσαι υποχρεωμένη να παραστείς; Και κάτι ακόμα: πότε περίπου είχες στείλει την αίτηση; Για να ξέρω αν τηρείται κάποια σειρά. (συγγνώμη για τον καταιγισμό ερωτήσεων... η αγονία, γαρ!).
Καλύτερα να κατανοείς λίγα παρά να παρανοείς πολλά...

Αποσυνδεδεμένος kate1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις- ενστάσεις στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #23 στις: Οκτώβριος 02, 2007, 11:07:42 πμ »
Μου τηλεφώνησαν στο κινητό και με ρώτησαν πότε μπορώ.Την αίτηση την έκανα όταν βγήκαν τα αποτελέσματα των οικονομολόγων , αν δεν κάνω λάθος ήταν τον ιούνιο.Μου είχαν πεί τέλος αυγούστου αλλά με τις εκλογές είχαν παγώσει το θέμα.Καλούν τις ειδικότητες με τη σειρά που βγήκαν τα αποτελέσματα .

Αποσυνδεδεμένος kellykou

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις- ενστάσεις στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #24 στις: Οκτώβριος 02, 2007, 11:09:34 πμ »
Καλα καταλαβα. Τους φιλολογους θα τους καλεσουν τα Χριστουγεννα :( :( :( :( :( :( :( :(

Αποσυνδεδεμένος kate1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις- ενστάσεις στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #25 στις: Οκτώβριος 02, 2007, 11:21:54 πμ »
Κάθε δημόσιος φορέας είναι υποχρεωμένος να απαντά στις αιτήσεις των πολιτών μέσα σε δύο μήνες . Τώρα υπήρξαν και οι εκλογές και πήγαν πίσω τα πράγματα.Στους δύο μήνες από την ημερομηνία των αιτήσεων θα σας καλέσουν.

Αποσυνδεδεμένος kellykou

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις- ενστάσεις στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #26 στις: Οκτώβριος 02, 2007, 11:24:06 πμ »
Καλη μου εχουν περασει δυο μηνες απο τοτε που βγηκαν οι βαθμολογιες και καναμε τις ενστασεις και τιποτα ακομη :'(

Αποσυνδεδεμένος kate1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις- ενστάσεις στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #27 στις: Οκτώβριος 02, 2007, 11:35:23 πμ »
ναι .. γιατί τίποτα σ αυτή τη χώρα δεν λειτουργεί σωστά ...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162181
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 671
Σύνολο: 684

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.053 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.