*

Αποστολέας Θέμα: Μέσω ΑΣΕΠ και οι αναπληρωτές;  (Αναγνώστηκε 76418 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mks75

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 748
    • Προφίλ
Απ: Μέσω ΑΣΕΠ και οι αναπληρωτές;
« Απάντηση #224 στις: Φεβρουάριος 23, 2016, 03:43:35 μμ »
αυτή είναι η πραγματικότητα...τι δεν σου αρέσει;

Πες ρε τι ειδικοτητα εισαι?  :D :D :D

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μέσω ΑΣΕΠ και οι αναπληρωτές;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:19:54 »

Αποσυνδεδεμένος portokali

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2425
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μέσω ΑΣΕΠ και οι αναπληρωτές;
« Απάντηση #225 στις: Φεβρουάριος 23, 2016, 03:44:23 μμ »
ρε... στη μάνα σου

Αποσυνδεδεμένος mks75

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 748
    • Προφίλ
Απ: Μέσω ΑΣΕΠ και οι αναπληρωτές;
« Απάντηση #226 στις: Φεβρουάριος 23, 2016, 03:45:34 μμ »
ρε... στη μάνα σου

εεε.ντροπη...πες τι ειδικοτητα εισαι?  ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος mpi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 533
  • Φύλο: Άντρας
  • nothing
    • Προφίλ
Απ: Μέσω ΑΣΕΠ και οι αναπληρωτές;
« Απάντηση #227 στις: Φεβρουάριος 23, 2016, 03:52:43 μμ »
δεν είχαν δόλο αλλά το καρπώθηκαν το όφελος του διορισμού που σου στέρησαν με την αδιαφανώς αποκτηθείσα ή την μη αποκτηθείσα αξιοκρατικώς -κατά ΣτΕ πάντα- προϋπηρεσία και προσέφυγες στο ΣτΕ...τα εμά εμά... και τα εσά εμά...


Δεν είμαι απο τους προσφυγέντες.  Καλά κάνανε οι άνθρωποι που προσφύγανε στο ΣΤΕ. Έχω όμως Επιτυχία ΑΣΕΠ + ΠροΫπηρεσία. Αν το υπουργείο μετά τις τελευταίες εξελίξεις προσπαθήσει να μου "Σκουπίσει τα Μόρια ΑΣΕΠ και την ΕΠΙΤΥΧΙΑ" να είσαι σίγουρος ότι αυτήν την φορά θα βρω ομάδα για προσφυγή και γω.

Και ναι μπορεί και Εσυ να πήγες, μέσω ΠροΫπηρεσίας, με τον "Σταυρό στο Χέρι", Εγω με ΑΣΕΠ + ΠροΫπηρεσία και να μείναμε στην απέξω.

 Όμως δεν μπορεί τώρα να διώξει αυτούς για να βάλει εμάς. Γιατί σου λέω θα σου πουν ότι δεν είχαν δόλο όσοι διορίστηκαν.
Κουτάκι

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μέσω ΑΣΕΠ και οι αναπληρωτές;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:19:54 »

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Μέσω ΑΣΕΠ και οι αναπληρωτές;
« Απάντηση #228 στις: Φεβρουάριος 23, 2016, 03:53:25 μμ »
εεε.ντροπη...πες τι ειδικοτητα εισαι?  ;D ;D ;D
Είναι ντροπή για την μητέρα σου αλλά όχι για το πορτοκαλί;....το ΣτΕ έκανε και αυτή την νομολογία;


Αποσυνδεδεμένος portokali

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2425
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μέσω ΑΣΕΠ και οι αναπληρωτές;
« Απάντηση #229 στις: Φεβρουάριος 23, 2016, 03:58:56 μμ »

Δεν είμαι απο τους προσφυγέντες.  Καλά κάνανε οι άνθρωποι που προσφύγανε στο ΣΤΕ. Έχω όμως Επιτυχία ΑΣΕΠ + ΠροΫπηρεσία. Αν το υπουργείο μετά τις τελευταίες εξελίξεις προσπαθήσει να μου "Σκουπίσει τα Μόρια ΑΣΕΠ και την ΕΠΙΤΥΧΙΑ" να είσαι σίγουρος ότι αυτήν την φορά θα βρω ομάδα για προσφυγή και γω.

Και ναι μπορεί και Εσυ να πήγες, μέσω ΠροΫπηρεσίας, με τον "Σταυρό στο Χέρι", Εγω με ΑΣΕΠ + ΠροΫπηρεσία και να μείναμε στην απέξω.

 Όμως δεν μπορεί τώρα να διώξει αυτούς για να βάλει εμάς. Γιατί σου λέω θα σου πουν ότι δεν είχαν δόλο όσοι διορίστηκαν.
πως ξέρεις ότι δεν 'έχω ασεπ; μου αρέσει που μιλάς για εμένα χωρίς εμένα...
Παράθεση
Και ναι μπορεί και Εσυ να πήγες, μέσω ΠροΫπηρεσίας, με τον "Σταυρό στο Χέρι", Εγω με ΑΣΕΠ + ΠροΫπηρεσία και να μείναμε στην απέξω.
για τα άλλα έλα μαζί μας στο 36μηνο....

Αποσυνδεδεμένος mks75

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 748
    • Προφίλ
Απ: Μέσω ΑΣΕΠ και οι αναπληρωτές;
« Απάντηση #230 στις: Φεβρουάριος 23, 2016, 04:00:18 μμ »
πως ξέρεις ότι δεν 'έχω ασεπ; μου αρέσει που μιλάς για εμένα χωρίς εμένα...για τα άλλα έλα μαζί μας στο 36μηνο....

Ρε σε πηραν πρεφα ...ολοι.... ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος mpi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 533
  • Φύλο: Άντρας
  • nothing
    • Προφίλ
Απ: Μέσω ΑΣΕΠ και οι αναπληρωτές;
« Απάντηση #231 στις: Φεβρουάριος 23, 2016, 04:04:29 μμ »
πως ξέρεις ότι δεν 'έχω ασεπ; μου αρέσει που μιλάς για εμένα χωρίς εμένα...για τα άλλα έλα μαζί μας στο 36μηνο....

Γιατί γράφεις σαν να μην έχεις.

Και στο 36αμηνο δεν θα έρθω, γιατί απο την αρχή που βγήκε ο $iriz@ προσπαθείτε κάποιοι να καταργήσετε τον ΑΣΕΠ και να σκουπίσετε Μόρια και Επιτυχίες απο τους πίνακες.
Κουτάκι

Αποσυνδεδεμένος portokali

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2425
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μέσω ΑΣΕΠ και οι αναπληρωτές;
« Απάντηση #232 στις: Φεβρουάριος 23, 2016, 04:08:15 μμ »
Ρε σε πηραν πρεφα ...ολοι.... ;D ;D ;D
άλλος κανείς δεν έκανε μόνο η Μαριώ το Γιάννη είστε εσείς οι Στεαδίτες....

Αποσυνδεδεμένος portokali

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2425
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μέσω ΑΣΕΠ και οι αναπληρωτές;
« Απάντηση #233 στις: Φεβρουάριος 23, 2016, 04:09:19 μμ »
Γιατί γράφεις σαν να μην έχεις.

Και στο 36αμηνο δεν θα έρθω, γιατί απο την αρχή που βγήκε ο $iriz@ προσπαθείτε κάποιοι να καταργήσετε τον ΑΣΕΠ και να σκουπίσετε Μόρια και Επιτυχίες απο τους πίνακες.
μην απασχολείτε  το forum με προσωπικές επιθέσεις και άσχετα σχόλια.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 23, 2016, 04:12:08 μμ από portokali »

Αποσυνδεδεμένος mks75

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 748
    • Προφίλ
Απ: Μέσω ΑΣΕΠ και οι αναπληρωτές;
« Απάντηση #234 στις: Φεβρουάριος 23, 2016, 04:24:24 μμ »
άλλος κανείς δεν έκανε μόνο η Μαριώ το Γιάννη είστε εσείς οι Στεαδίτες....

I LOVE YOU TOO.... ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Μέσω ΑΣΕΠ και οι αναπληρωτές;
« Απάντηση #235 στις: Φεβρουάριος 23, 2016, 04:48:10 μμ »
Καλά, εγώ ως παλιός εδώ στο φόρουμ πιστεύω ότι το portokali, έχει επιτυχία ΑΣΕΠ. Αφού το έχει δηλώσει άλλωστε παλαιότερα. Το θέμα δεν είναι αν το portokali έχει ΑΣΕΠ αλλά ποια είναι η θέση του για τον τρόπο του διορισμού ή τις προσφυγές επιτυχόντων του ΑΣΕΠ. Επί αυτού πρέπει να γίνεται η αντιπαράθεση.

Θα πει κανείς μα πως γίνεται αυτό; Εν μέρη μπορεί να συμβεί. Δηλαδή κάποιος ή κάποιοι να υποστηρίζουμε ανιδιοτελώς ένα τρόπο διορισμού. Κάποιο από εμάς για παράδειγμα είμαστε υπέρ των διαδικασιών και του γραπτού ΑΣΕΠ από παλιά που είχαμε μόνο μία τέτοια επιτυχία. Μετά από τόσα χρόνια έχουμε όμως και μεγάλες προϋπηρεσίες. Αυτό δεν σημαίνει ότι θα αλλάξουμε άποψη. Τουλάχιστον όχι όλοι.

Μπορεί βέβαια μία διαφορετική στάση από το φαινομενικό συμφέρον να οφείλετε στην ύπαρξη ζευγαριών ή στενών συγγενικών προσώπων που έχουν διαφορετικά προσόντα. Υποστηρίζω δηλαδή ένα υπάρχον status γιατί με αυτό εργάζομαι και εγώ και π.χ. ο αδελφός μου. Εδώ δεν υπάρχει ανιδιοτέλεια αλλά όπως προείπα αυτό που προέχει είναι τα επιχειρήματα επί των απόψεων.

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Μέσω ΑΣΕΠ και οι αναπληρωτές;
« Απάντηση #236 στις: Φεβρουάριος 23, 2016, 04:54:47 μμ »
Θα διαφωνήσω επίσης με τους συναδέλφους για την υποβάθμιση της σημασίας των δηλώσεων του υπουργού και των επικείμενων αλλαγών που προαναγγέλλονται. Δεν έχει να κάνει μόνο με τους διορισμούς που φέτος δύσκολα θα γίνουν αλλά και με την αναπλήρωση στην οποία απασχολούνται χιλιάδες εκπαιδευτικοί. Οπωσδήποτε όποιες αλλαγές φέρουν ανακατατάξεις στους πίνακες αναπληρωτών επηρεάζουν λίγο ή πολύ όλους μας.

Αποσυνδεδεμένος portokali

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2425
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μέσω ΑΣΕΠ και οι αναπληρωτές;
« Απάντηση #237 στις: Φεβρουάριος 23, 2016, 06:24:39 μμ »
Καλά, εγώ ως παλιός εδώ στο φόρουμ πιστεύω ότι το portokali, έχει επιτυχία ΑΣΕΠ. Αφού το έχει δηλώσει άλλωστε παλαιότερα. Το θέμα δεν είναι αν το portokali έχει ΑΣΕΠ αλλά ποια είναι η θέση του για τον τρόπο του διορισμού ή τις προσφυγές επιτυχόντων του ΑΣΕΠ. Επί αυτού πρέπει να γίνεται η αντιπαράθεση.

Θα πει κανείς μα πως γίνεται αυτό; Εν μέρη μπορεί να συμβεί. Δηλαδή κάποιος ή κάποιοι να υποστηρίζουμε ανιδιοτελώς ένα τρόπο διορισμού. Κάποιο από εμάς για παράδειγμα είμαστε υπέρ των διαδικασιών και του γραπτού ΑΣΕΠ από παλιά που είχαμε μόνο μία τέτοια επιτυχία. Μετά από τόσα χρόνια έχουμε όμως και μεγάλες προϋπηρεσίες. Αυτό δεν σημαίνει ότι θα αλλάξουμε άποψη. Τουλάχιστον όχι όλοι.

Μπορεί βέβαια μία διαφορετική στάση από το φαινομενικό συμφέρον να οφείλετε στην ύπαρξη ζευγαριών ή στενών συγγενικών προσώπων που έχουν διαφορετικά προσόντα. Υποστηρίζω δηλαδή ένα υπάρχον status γιατί με αυτό εργάζομαι και εγώ και π.χ. ο αδελφός μου. Εδώ δεν υπάρχει ανιδιοτέλεια αλλά όπως προείπα αυτό που προέχει είναι τα επιχειρήματα επί των απόψεων.

το θέμα είναι πως μόνιμο διορισμό δεν θα δούμε για πολλά χρόνια (μας το έταξε ο Λοβ, ο Σύριζα και πόσοι άλλοι ακόμα δεν ξέρουμε...) αλλά εδώ πάνε να μας φάνε και το επισφαλές αναπληρωτηλίκι με υποβάθμιση των κόπων μας με διάφορα νομικά τερτίπια...θυμηθείτε τον Λοβ πριν 2 χρόνια ...έταζε μόρια για πάνε τζάμπα....τώρα τι θα τάξουν; 0,1 ο μήνας και μέχρι 60 μήνες;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161198
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 785
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 718
Σύνολο: 731

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.124 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.