*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις σε πολιτικά γραφεία  (Αναγνώστηκε 28746 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος daniel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 923
  • Φύλο: Άντρας
  • ..θέλω ανοιχτά παράθυρα να με χτυπάει αέρας...
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε πολιτικά γραφεία
« Απάντηση #28 στις: Οκτώβριος 09, 2009, 09:05:32 μμ »

Για τα ...έξοδα μετακίνησης!!!...   ;D ;D ;D ;D ;D

Α ρε Ελλαδάρα με τους νόμους σου....
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 09, 2009, 09:08:53 μμ από daniel »
Γιατί να λένε βίαια τα νερά του ποταμού και όχι τις όχθες που τα περιορίζουν;...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις σε πολιτικά γραφεία
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:22:47 »

Αποσυνδεδεμένος xenos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 686
  • Φύλο: Άντρας
  • Λίγες λέξεις,πολλές σκέψεις
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε πολιτικά γραφεία
« Απάντηση #29 στις: Οκτώβριος 10, 2009, 12:12:33 πμ »
Καλημέρα..ξέρει κάποιος τί ισχύει με την απόσπαση σε βουλευτικό γραφείο? Μπορεί κάποιος νεοδιόριστος να αποσπαστεί άμεσα σε βουλευτή ή πρέπει πρώτα να υπηρετήσει την πρώτη χρονιά? Και με τα μόρια τί γίνεται? Παίρνει της περιοχής απόσπασης ή της οργανικής?

γιατί δε ρωτάς το βουλευτή;
Θα σε μαλώσω!!!!! το σωστό ειναι
Γιατί δε ρωτάς το Μπαμπά; αχαχο  χαχαχοα

Αποσυνδεδεμένος daimonman

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 248
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε πολιτικά γραφεία
« Απάντηση #30 στις: Οκτώβριος 10, 2009, 12:38:47 πμ »

Ευτυχώς δεν είναι μόνο αυτή.. Η Ελλάδα των λαμογίων και των κηφήνων που τρώνε δημόσιο χρήμα χωρίς αντικείμενο...

Απλά αυτή η Ελλάδα είναι αυτή που φαίνεται περισσότερο από την Ελλάδα της εντιμότητας, της δουλειάς, του αυτοσεβασμού και της ηθικής. Το κακό είναι ότι αυτή η "κακή" Ελλάδα αποτελεί άλλοθι για ανθρωπους με ελαστική ηθική για να κάνουν τα ίδια ("αφού είναι όλοι έτσι, εγώ θα σώσω την παιδεία; Θα κάνω τα ίδια..Κορόιδο είμαι;").. Αυτά προβάλλονται όμως, και αυτά τραβάνε τα μάτια μας και τ' αυτιά μας... Τα σκάνδαλα, οι μίζες, και τα πισωμαχαιρώματα...

Εδω που τα λέμε είναι δύσκολο να να μην κάνεις (ενώ μπορείς) κάτι για το οποίο άλλοι θα σκοτώνανε..Και ποιος να σε πιστέψει..  ;D
Γιατί η αξία δεν είναι να τα στηλιτεύεις αυτά.. Αλλά όταν έχεις εσύ την ευκαιρία και τα μέσα να μην τα χρησιμοποιήσεις..

Τζάμπα μάγκας είναι εύκολο να είσαι.. Οριτζινάλε όμως;;  :-\

αν όμως είσαι μάγκας, δε σε "κρατάει" κανένας, δε χρωστας σε κανένα κι έχεις και το μοναδικό ηθικό προνόμιο και ευχαρίστηση να τουσ (βασίλησσες και κηφήνες) κάνεις ρεζίλι όπου τους πετυχαίνεις!

Αποσυνδεδεμένος daniel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 923
  • Φύλο: Άντρας
  • ..θέλω ανοιχτά παράθυρα να με χτυπάει αέρας...
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε πολιτικά γραφεία
« Απάντηση #31 στις: Οκτώβριος 10, 2009, 12:47:19 πμ »

αν όμως είσαι μάγκας, δε σε "κρατάει" κανένας, δε χρωστας σε κανένα κι έχεις και το μοναδικό ηθικό προνόμιο και ευχαρίστηση να τουσ (βασίλησσες και κηφήνες) κάνεις ρεζίλι όπου τους πετυχαίνεις!

 Α γεια σου..σωστός!... Ακριβώς όπως το λες..  ;) Αυτό ήταν το σχέδιο!!..  ;D ;D ;D ;D ;D
...αν εξαιρέσεις πως κάποιοι -όχι λίγοι- εδω μέσα μάλλον με θεωρούν γραφικό και ψώνιο από τις επιλογές μου και όχι μάγκα...
Δεν έχω αυταπάτες.. Στην Ελλάδα ζούμε...  :-\

Αποκλείεται όμως τέτοια άτομα να δώσουν στον εαυτό τους την ευκαιρία να ζήσουν την εμπειρία του δυσπρόσιτου, του ακριτικού σχολείου, το οικογενειακό δέσιμο με παιδιά και συναδελφους, τη μοναδική επαφή με τη φύση, το χρόνο για τον εαυτό τους, την απλότητα και την  ευκολία της ζωής, τη γαλήνη, την αρμονία.. Κι αυτό γιατί φοβούνται να ζήσουν..

Γιατι ζωή σημαίνει εμπειρίες και ο πλούτος μας αυτός είναι... Κι όχι τα 1300 και η ζωή μες στο προδιαγεγραμμένο κουτακι μας..

Δε βαριέσαι.. Τουλάχιστον θα τα λέω να μη σκάσω!.. ;D ;D ;D ;D Είναι λυτρωτικό!.. ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 10, 2009, 01:05:10 πμ από daniel »
Γιατί να λένε βίαια τα νερά του ποταμού και όχι τις όχθες που τα περιορίζουν;...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις σε πολιτικά γραφεία
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:22:47 »

Αποσυνδεδεμένος daimonman

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 248
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε πολιτικά γραφεία
« Απάντηση #32 στις: Οκτώβριος 10, 2009, 12:48:30 πμ »
Μπαμπά με πειράζουν κάτι καθηγητάκια. Ρε τι νόμους έχει η Ελλαδάρα μας... Να μας χαιρόμαστε!

Αποσυνδεδεμένος erietta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3370
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε πολιτικά γραφεία
« Απάντηση #33 στις: Οκτώβριος 10, 2009, 03:26:32 μμ »
Daniel, μπορώ τουλάχιστον να "σου βγάλω το καπέλο" αναγνωρίζοντας τις επιλογές σου, που είναι επιλογές ζωής. Όσο για αυτούς που επιδιώκουν τέτοιες αποσπάσεις, μπορώ να πω τα εξής: απλώς με την παρουσία σας επιβεβαιώνετε πως το ρουσφέτι καλά κρατεί, και πως στην Ελλάδα επιπλέουν οι φελλοί !!!

Αποσυνδεδεμένος emmaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3646
  • The best is yet to come......
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε πολιτικά γραφεία
« Απάντηση #34 στις: Οκτώβριος 10, 2009, 03:51:35 μμ »

Η Λύση είναι μία: Μηχανικοί στα βολευτικά γραφεία!...  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;


Εσενα μάγκα αν βγει ο πατέρας σου βουλευτής μην πας να τον βοήθησεις...εκτός κι αν νομίζεις ότι αυτοί που γλύφουν βουλευτές για να πάρουν απόσπαση σε φορέα και να παίρνουν και τα μόρια της οργανικής είναι μάγκες..αααα ρε καθηγηταρέοι κρίνοντες χωρίς να ξέρετε..

Αυτό δηλαδή τώρα εσένα σε τιμάει;;;; Εννοώ να διρίζεσαι και μετά να πηγαίνεις σε μια οικογενειακή επιχείρηση/δουλειά, όπου αφεντικό είναι ο πατέρας σου, όπου απλά θα σηκώνεις τηέφωνα και θα διεκπαιρεώνεις υποθέσεις (κοινώς θα κάνεις ρουσφέτια), όπου όλοι θα σε βρίζουν πίσω από την πλάτη σου, όπου θα αποκτήσεις τις άπειρες κακές σχέσεις, όπου τελικά το μόνο καλό που θα σου συμβεί θα είναι τα επιπλέον χρήματα.... Αν θεωρείς ότι αυτά είναι καλά....πάω πάσο! Όπως όμως βλέπεις και απο εδώ μέσα δεν υπάρχει κάποιος που να σου λέει μπράβο....
Όσο γι' αυτούς που γλίφουν για να πάρουν απόσπαση σε φορέα...εγώ τους βάζω στην ίδια κατηγορία με τους αποσπασμένους στα γραφεία βουλευτών (και ακόμα πιο πολύ στα γραφεία των μπαμπάδων τους)...
Όταν λοιπόν μιλάς για "καθηγηταρέους" και βάζεις όλους τους συναδέλφους στην ίδια μοιρα, προσβάλεις την πλειοψηφία όσων είναι εδώ μέσα.
Αλλά όπως είπα, αν εσένα αυτή η κατάσταση σε ευχαριστεί....τότε από μας εδώ μέσα κανένας δεν θα σταθεί εμπόδιο........... Καλή θητεία στον πατέρα σου και μακάρι να κάνει κάτι για να σταματήσουν οι ρουσφετολογικές αποσπάσεις και να γεμίσουν τα σχολέια με εκπαιδευτικούς, και ας μην έχουμε υτι να τους κάνουμε!!!!!!!!!!
Ειδικη Αγωγη: 18 χρονια!!!!!!

Πλεον αλλη πορεια για τα επομενα 20

Αποσυνδεδεμένος xenos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 686
  • Φύλο: Άντρας
  • Λίγες λέξεις,πολλές σκέψεις
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε πολιτικά γραφεία
« Απάντηση #35 στις: Οκτώβριος 10, 2009, 04:32:10 μμ »
Παιδιά sorry που θα βγω εκτός θέματος. :-[ :-[


Θέλω να κάνω μια μουσική αφιέρωση. ;D ;D ;D ;D

http://www.youtube.com/watch?v=pxKmy2P1YX8

Αποσυνδεδεμένος erietta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3370
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε πολιτικά γραφεία
« Απάντηση #36 στις: Οκτώβριος 10, 2009, 04:41:17 μμ »
Paraxene, είσαι υπέροχος! Γέλασα με την καρδιά μου. Σας παρακαλώ, μην σβήσετε το μήνυμα του paraxenos ως άσχετο, αποτελεί το καλύτερο ειρωνικό σχόλιο επί του θέματος!!!! Παράλληλα, απεικονίζει την φαιδρή ελληνική πραγματικότητα.

Αποσυνδεδεμένος daniel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 923
  • Φύλο: Άντρας
  • ..θέλω ανοιχτά παράθυρα να με χτυπάει αέρας...
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε πολιτικά γραφεία
« Απάντηση #37 στις: Οκτώβριος 10, 2009, 09:16:16 μμ »
 
Χαχαχαχαχαχααα!!!! Ου χαχαχαχαα!! Μ' έπιασαν τρελλά γελια..  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Ακουγα το τραγούδι και σκεφτόμουν τον έρμο τον AlterEgo τον ..πρασινοφρουρο και τον πατέρα του να του το τραγουδάει!!  ;D ;D ;D
Χαχαχαχαχαα...  ;D ;D ;D ;D  Απαιχτος ο paraxenos!!  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Διαβάστε:

Γιε μου, είν’ ο πόνος μου αβάσταχτος καλέ μου
που σε βλέπω σαν ξερόφυλλο του ανέμου
στη ζωή κυνηγημένος να γυρνάς...

Γιε μου, δεν τον άκουσες τον δόλιο σου πατέρα
παρασύρθηκες και μέρα με τη μέρα
είσαι είκοσι χρονών κι όμως γερνάς...

Γιε μου, τι περιμένεις, πε μου
σ’ έναν δρόμο λασπωμένο
θα ’σαι πάντα σα δεντρί ξεριζωμένο
δίχως μοίρα, δίχως ήλιο κι ουρανό...

Γιε μου, τον καημό μου συλλογίσου
γύρνα σπίτι να γλυκάνω την πληγή σου
γιε μου, γιε μου, πώς πονώ...

Γιε μου, είν’ οι άνθρωποι απάνθρωποι καλέ μου
οι αρχόντοι είν’ εμπόροι του πολέμου
και γελούν όταν το δάκρυ μας κυλά....

Γιε μου, μην πιστεύεις σε κανέναν ακριβέ μου
ως κι οι φίλοι σου χαρήκανε, Θεέ μου
που ’χεις πέσει τώρα τόσο χαμηλά...


Χαχαχαχαχχαααα... σαν ξερόφυλλο του ανέμου... σα δεντρι ξεριζωμένο δίχως μοίρα, δίχως ήλιο κι ουρανό!!!! ...γύρνα σπίτι να γλυκάνω την πληγή σου..Χαχαχα! Τον φωτογραφίζει ακριβώς!!!...

 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 10, 2009, 09:24:24 μμ από daniel »
Γιατί να λένε βίαια τα νερά του ποταμού και όχι τις όχθες που τα περιορίζουν;...

Αποσυνδεδεμένος daimonman

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 248
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε πολιτικά γραφεία
« Απάντηση #38 στις: Οκτώβριος 10, 2009, 09:31:06 μμ »
Μη με κρατήσεις μονάχα από συμπόνια
το κρύο το συνήθισα θ'αντεξω και τα χιόνια
Εγώ γυμνός ξεκίνησα
εγώ πηγαίνω μόνος
Σπίτι μου είναι ο δρόμος
και τραγούδι μου ο πόνος
Διώξε με και μη λυπάσαι
τι θα γίνω μη φοβάσαι
κι αν χιονίζει και αν βρέχει
τ'αγριολούλουδο αντέχει

Αποσυνδεδεμένος AlterEgo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε πολιτικά γραφεία
« Απάντηση #39 στις: Οκτώβριος 11, 2009, 10:30:43 πμ »
Κάθησα και διάβασα με ψυχραιμία τα μηνύματα που στείλατε...η αίσθηση που αποκόμισα είναι η εξής: φθόνος και καθόλου ενσυναίσθηση...όλοι νομίζουν για τον εαυτό τους ότι είναι πιο τίμιος πιο ηθικός και πιο ξανθόπουλος από τους άλλους...επίσης να πω και κάτι ψιλοάσχετο: Δεν είναι ρε μάγκες επίπεδο αντιμετώπισης αυτό ρε γμτ...και δίκιο να χετε το χάνετε...τεσπα δε σας κατηγορώ γιατί πολλοί από σας μπορεί να τα βγάζετε πέρα δύσκολα οπότε το "ταξικό" μίσος και η αδικία που νιώθετε να είναι δίκαια. Αλλά αυτό δε σημαίνει ότι εγώ δεν έχω δικαίωμα να κάνω χρήση του νόμου και να πάω για 4 χρόνια με ένα μόριο εκεί που θέλω...Καλή τοποθέτηση και διορισμό σε όλους... ;D
Το Ανώτατο Στάδιο του e-Φασισμού είναι η επιλεκτική υπενθύμιση και επιβολή των όρων χρήσης. Λευτεριά στο pde από τα όργανα του συστήματος...

Αποσυνδεδεμένος AlterEgo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε πολιτικά γραφεία
« Απάντηση #40 στις: Οκτώβριος 11, 2009, 10:32:41 πμ »
Παράθεση
οκ ρε φίλε ,να πας να βοηθήσεις τον πατέρα σου....
αλλά γιατί να πρέπει να παίρνεις και 800 ευρώ παραπάνω "χαρτζιλίκι" ;;;;;

Αυτό δεν το ξέρω, αλλά μακάρι να είναι έτσι  ;D ;D ;D
Το Ανώτατο Στάδιο του e-Φασισμού είναι η επιλεκτική υπενθύμιση και επιβολή των όρων χρήσης. Λευτεριά στο pde από τα όργανα του συστήματος...

Αποσυνδεδεμένος daffyduck

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 540
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε πολιτικά γραφεία
« Απάντηση #41 στις: Οκτώβριος 11, 2009, 10:39:36 πμ »
Κάθησα και διάβασα με ψυχραιμία τα μηνύματα που στείλατε...η αίσθηση που αποκόμισα είναι η εξής: φθόνος και καθόλου ενσυναίσθηση...όλοι νομίζουν για τον εαυτό τους ότι είναι πιο τίμιος πιο ηθικός και πιο ξανθόπουλος από τους άλλους...επίσης να πω και κάτι ψιλοάσχετο: Δεν είναι ρε μάγκες επίπεδο αντιμετώπισης αυτό ρε γμτ...και δίκιο να χετε το χάνετε...τεσπα δε σας κατηγορώ γιατί πολλοί από σας μπορεί να τα βγάζετε πέρα δύσκολα οπότε το "ταξικό" μίσος και η αδικία που νιώθετε να είναι δίκαια. Αλλά αυτό δε σημαίνει ότι εγώ δεν έχω δικαίωμα να κάνω χρήση του νόμου και να πάω για 4 χρόνια με ένα μόριο εκεί που θέλω...Καλή τοποθέτηση και διορισμό σε όλους... ;D

Δεν βαριέσαι βρε Alter Ego μου....τι τα θες, άλλοι εδώ μέσα είναι ξανθόπουλοι και φτωχαδάκια γεμάτα ταξικό μίσος, αφού τα βγάζουν δύσκολα πέρα....

και άλλοι είναι....οι διάδοχοι της Τασσώς Καββαδία!

Καλή τοποθέτηση και σε σένα και καλή διασκέδαση στο νέα σου καθήκοντα. Μην παραλείψεις, από τη νέα σου θέση, να χρησιμοποιήσεις την επιρροή που ίσως διαθέτεις προς το βουλευτή μπαμπά, ώστε να προωθήσει και κανένα μέτρο υπέρ των φτωχών ξανθόπουλων αυτής της χώρας -  ετσι για να παραδώσεις καλύτερη ψυχή βρε αδερφέ, όχι επειδή είναι ανάγκη!
Μην περιμένεις να δεις, για να πιστέψεις...Πίστεψε, και θα δεις!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159621
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 467
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 431
Σύνολο: 442

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.112 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.