*

Αποστολέας Θέμα: Για τις Μετατάξεις των Εκπαιδευτικών σε θέσεις Ε.ΔΙ.Π  (Αναγνώστηκε 182453 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος edip_2020

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Για τις Μετατάξεις των Εκπαιδευτικών σε θέσεις Ε.ΔΙ.Π
« Απάντηση #56 στις: Ιούνιος 05, 2020, 06:51:17 μμ »
Είναι απαραίτητο να βρεθούμε όσοι είμαστε σε αυτή την κατηγορία ώστε να μπορέσουμε να στείλουμε ενυπόγραφα ένα υπόμνημα στην ΟΛΜΕ για να δούμε τι μέλλει γενέσθαι.


Σαφώς να οργανωθούμε για να λάβουμε μια απάντηση. Όσοι-ες ανήκουν στην κατηγορία αυτή, ας στείλουν πμ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος edipmet

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 622
    • Προφίλ
Απ: Για τις Μετατάξεις των Εκπαιδευτικών σε θέσεις Ε.ΔΙ.Π
« Απάντηση #57 στις: Ιούνιος 09, 2020, 01:59:42 μμ »
Όπως τα γράφετε ακριβώς την ίδια ενημέρωση έχω και γω. [Για αιτήσεις αρχές του 19] - Εχουν ολοκληρωθεί οι διαδικασίες, στο γραφείο της υπουργού (από φεβ) προς υπογραφή , μετα φεκ θα ειδοποιηθούμε. Ας γράψει κάποιος αν γνωρίζει κάτι για το πότε επιτέλους θα γίνει αυτό...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 09, 2020, 02:01:43 μμ από edipmet »

Αποσυνδεδεμένος edip_2020

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Για τις Μετατάξεις των Εκπαιδευτικών σε θέσεις Ε.ΔΙ.Π
« Απάντηση #58 στις: Ιούνιος 09, 2020, 07:02:52 μμ »
Το σχολικό έτος τελείωσε και έχουμε εκπληρώσει στο ακέραιο τις υποχρεώσεις μας (θα κάνουμε και τις επιτηρήσεις που μας αναλογούν στις Πανελλήνιες), δεν υπάρχει καμμιά διδακτική ώρα χαμένη εξαιτίας μας. Συμμετείχαμε νόμιμα σε μια διαδικασία, η οποία πρέπει να ολοκληρωθεί. Αυτή η άγνοια χρονοδιαγράμματος και η στασιμότητα μας προκαλεί χίλια προβλήματα (αλλά ποιος να καταλάβει;).
Ποιος τρόπος πίεσης υπάρχει; Η ΟΛΜΕ δεν πολυνοιάζεται, αφού μας έχει αποδεσμεύσει ήδη από το καλοκαίρι 2019.

Αποσυνδεδεμένος edip_semfe

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Για τις Μετατάξεις των Εκπαιδευτικών σε θέσεις Ε.ΔΙ.Π
« Απάντηση #59 στις: Ιούνιος 10, 2020, 06:48:16 μμ »
Στην ίδια κατάσταση βρίσκομαι και εγώ. Έκανα την αίτηση των πέρυσι τον Μάρτιο και ακόμα βρίσκοναι στην αναμονή. Από το αρμόδιο τμήμα του υπουργείου μου είπανε ότι η απόφαση έχει προωθηθεί για υπογραφή υπουργού (μεσολαβεί η υπογραφή όλης της ενδιάμεσης ιεραρχίας) από τις 17 Φεβρουαρίου. Έκτοτε δεν έχει υπάρξει κάποια πρόοδος. Από το γραφείο του γενικού γραμματέα, πριν το lockdown δεν μου δίνανε απάντηση για το που βρίσκεται με τη δικαιολογία ότι απαγορεύεται να μου πούνε το παραμικρό και ότι θα βρούνε τον μπελά τους. Παρόλο που τους τόνισα ότι ρωτάω για εμένα μόνο και υπόθεση που με αφορά, δεν ενδιαφέρομαι να μάθω ποια άλλα ονόματα συμπεριλαμβάνονται στην απόφαση. Αργότερα έστειλα μήνυμα και στους αιρετούς Δευτεροβάθμιας και Πρωτοβάθμιας χωρίς να πάρω κάποια απάντηση. Είχα στείλει και email στην γραμματεία υπουργού, πάλι χωρίς κάποια απάντηση.

Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ ως επόμενο βήμα είναι μια ομαδική επιστολή προς την υπουργό, αν πράγματι η απόφαση βρίσκεται στο γραφείο της και δεν την υπογράφει.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος edipmet

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 622
    • Προφίλ
Απ: Για τις Μετατάξεις των Εκπαιδευτικών σε θέσεις Ε.ΔΙ.Π
« Απάντηση #60 στις: Ιούνιος 10, 2020, 07:14:15 μμ »
ευχαριστούμε edip_semfe που μας ενημερώνεις, μέσα στη σιωπή τόσο καιρό και στα αναπάντητα ερωτήματα ας ενημερώνουμε τουλάχιστον ο ενας τον άλλον.

Αποσυνδεδεμένος thenikou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Για τις Μετατάξεις των Εκπαιδευτικών σε θέσεις Ε.ΔΙ.Π
« Απάντηση #61 στις: Ιούνιος 10, 2020, 10:02:22 μμ »
Αν συγκεντρώσουμε κάποιες υπογραφές μπορεί να γίνει επερώτηση στη βουλή για το θέμα μας. Στείλτε μήνυμα όσοι ανήκετε στην κατηγορία μας, έχουμε ήδη ετοιμάσει ένα υπόμνημα.

Αποσυνδεδεμένος edip_2020

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Για τις Μετατάξεις των Εκπαιδευτικών σε θέσεις Ε.ΔΙ.Π
« Απάντηση #62 στις: Ιούνιος 10, 2020, 11:28:11 μμ »
Στην ίδια κατάσταση βρίσκομαι και εγώ. Έκανα την αίτηση των πέρυσι τον Μάρτιο και ακόμα βρίσκοναι στην αναμονή. Από το αρμόδιο τμήμα του υπουργείου μου είπανε ότι η απόφαση έχει προωθηθεί για υπογραφή υπουργού (μεσολαβεί η υπογραφή όλης της ενδιάμεσης ιεραρχίας) από τις 17 Φεβρουαρίου. Έκτοτε δεν έχει υπάρξει κάποια πρόοδος. Από το γραφείο του γενικού γραμματέα, πριν το lockdown δεν μου δίνανε απάντηση για το που βρίσκεται με τη δικαιολογία ότι απαγορεύεται να μου πούνε το παραμικρό και ότι θα βρούνε τον μπελά τους. Παρόλο που τους τόνισα ότι ρωτάω για εμένα μόνο και υπόθεση που με αφορά, δεν ενδιαφέρομαι να μάθω ποια άλλα ονόματα συμπεριλαμβάνονται στην απόφαση. Αργότερα έστειλα μήνυμα και στους αιρετούς Δευτεροβάθμιας και Πρωτοβάθμιας χωρίς να πάρω κάποια απάντηση. Είχα στείλει και email στην γραμματεία υπουργού, πάλι χωρίς κάποια απάντηση.

Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ ως επόμενο βήμα είναι μια ομαδική επιστολή προς την υπουργό, αν πράγματι η απόφαση βρίσκεται στο γραφείο της και δεν την υπογράφει.

Μια από τα ίδια κι εγώ. Προσπαθώ επανειλημμένα να επικοινωνήσω και η απάντηση είναι η ίδια "είναι για υπογραφή στην πολιτική ηγεσία, άγνωστο πότε θα υπογραφούν, δεν υπάρχει χρονοδιάγραμμα". Έχει υπογράψει 5 ΕΔΙΠ για Ανώτατη Εκκλησιαστική σχολή (τέλος Φεβρουαρίου, αν θυμάμαι καλά), έχει κινηθεί η διαδικασία άλλων μετατάξεων, έχουν γίνει επίσης από βαθμίδα σε βαθμίδα. Πρέπει να τελειώσει -επιτέλους-και η δική μας υπόθεση. Μας είχαν πει στα μέσα του εαρινού.  Συμφωνώ και με την ομαδική επιστολή και με την επερώτηση που προτείνει ο συνάδελφος.

Αποσυνδεδεμένος yotasam

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Για τις Μετατάξεις των Εκπαιδευτικών σε θέσεις Ε.ΔΙ.Π
« Απάντηση #63 στις: Ιούνιος 20, 2020, 01:31:35 μμ »
Γεια σας, Διάβασα αυτά που έχετε γράψει και με άλλους δύο συναδέλφους είμαστε στην ίδια θέση με εσάς. Ετοιμαζόμαστε να στείλουμε επιστολή σε όλους στο υπουργείο. Το μέιλ μου είναι yotasam0@gmail.com. Αν θέλετε να προστευκαι το δικό σας όνομα στην επιστολή στείλτε μου μήνυμα. Καλή συνέχεια σε όλους.

Αποσυνδεδεμένος thenikou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Για τις Μετατάξεις των Εκπαιδευτικών σε θέσεις Ε.ΔΙ.Π
« Απάντηση #64 στις: Ιούνιος 20, 2020, 09:58:48 μμ »
προσωπικά συμφωνώ αλλά μήπως να περιμένουμε το τέλος των πανελληνίων; Σ αυτή την απόφαση καταλήξαμε μετά απο επικοινωνία με άλλα άτομα που βρίσκονται στην ίδια θέση με μας.

Αποσυνδεδεμένος yotasam

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Για τις Μετατάξεις των Εκπαιδευτικών σε θέσεις Ε.ΔΙ.Π
« Απάντηση #65 στις: Ιούνιος 20, 2020, 11:17:06 μμ »
Κανένα πρόβλημα. Πώς μπορώ να έρθω σε επαφή με εσάς που το οργανώνετε;

Αποσυνδεδεμένος edip_2020

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Για τις Μετατάξεις των Εκπαιδευτικών σε θέσεις Ε.ΔΙ.Π
« Απάντηση #66 στις: Ιούνιος 21, 2020, 06:59:55 πμ »
Καλημέρα κι από εμένα! Συμφωνώ κι εγώ με την αποστολή ομαδικής επιστολής για να αναδειχθεί το θέμα και ας περιμένουμε να τελειώσουν και οι πανελλήνιες (σας στέλνω άμεσα μήνυμα στο μεηλ).

Αποσυνδεδεμένος edip_semfe

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Για τις Μετατάξεις των Εκπαιδευτικών σε θέσεις Ε.ΔΙ.Π
« Απάντηση #67 στις: Ιούνιος 24, 2020, 04:52:15 μμ »
Συμφωνώ να περιμένουμε το τέλος των πανελλαδικών. Επομένως να το ξαναδούμε από Δευτέρα; Πέραν της βαθμολόγησης και των ειδικών μαθημάτων μεθαύριο Παρασκευή ολοκληρώνονται οι πανελλαδικές. Εξάλλου μέχρι να προχωρήσει η υπογραφή και η δημοσίευση σε ΦΕΚ θα έχει ολοκληρωθεί και η βαθμολόγηση, και η εξέταση των ειδικών μαθημάτων.

Ίσως εν τω μεταξύ να ήταν βολικό να αναρτηθεί εδώ ένα προσχέδιο της επιστολής.

Φιλικά, Κωνσταντίνος.

Αποσυνδεδεμένος thenikou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Για τις Μετατάξεις των Εκπαιδευτικών σε θέσεις Ε.ΔΙ.Π
« Απάντηση #68 στις: Ιούνιος 25, 2020, 12:50:25 μμ »
καλημέρα, οι συνάδελφοι που έχουν ετοιμάσει την επιστολή για την Υπουργό ας μας τη στείλουν να τη δούμε για να σταλεί κάποια στιγμή.

Αποσυνδεδεμένος edipmet

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 622
    • Προφίλ
Απ: Για τις Μετατάξεις των Εκπαιδευτικών σε θέσεις Ε.ΔΙ.Π
« Απάντηση #69 στις: Ιούνιος 25, 2020, 01:53:26 μμ »
Καλησπέρα κι από μένα. Συμφωνώ, οι εξετάσεις τελειώνουν και εμείς πρέπει να ενεργοποιηθούμε. Πιο πρακτικά:
 
α) έχει σημασία σε αυτή τη φάση να υπογράψουν τα άτομα που είναι σε τελικό στάδιο (υπογραφή υπουργού) και όχι άτομα που βρίσκονται σε προηγούμενα στάδια αφού το βασικό επιχείρημα της επιστολής είναι ότι έχει ολοκληρωθει η διαδικασία και ωστόσο δεν έχουμε καμμία ενημέρωση. Αρα υπογράφουν μόνο όσοι σίγουρα ξέρουν ότι είναι στην πρώτη λιστα. Δεν έχει νόημα να μας απαντήσουν ότι κάποιες υποθέσεις βρίσκονται στο τάδε υπουργείο για παράδειγμα.
β) Οσοι ανήκουν σε αυτή την κατηγορία να δώσουν το ημεηλ τους σε προσωπικό μήνυμα και να προχωρήσουμε από εκεί πλέον. Με το συνολικό mailing list θα μπορούμε να προσθέσουμε και άλλα άτομα που δεν είναι εδω μέσα, π.χ. ο καθένας ξέρει κάποιον από το δικό του πανεπιστήμιο. Ποιος θα αναλάβει να μαζεψει τα ημέηλ; Εχει ήδη γίνει μια άρχή από κάποιο μέλος;

Πρώτα λοιπόν να μαζευτούμε σε ημέηλ και μετά να περάσουμε την/τις προτεινόμενες επιστολές για να τις δουν όλοι και να τη βελτιώσουν ομαδικά. Αλλιώς ο καιρός περνά και εμείς μόνο θα μιλάμε.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158558
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 441
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 381
Σύνολο: 381

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.088 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.