*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη Πρόσληψης Ωρομισθίου Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΤΕΕ ΟΑΕΔ 2006-2007  (Αναγνώστηκε 19061 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Dr_Michael

  • Ιδρυτής του PDE
  • Administrator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1828
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
    • Galop
Μπορεί να κάνει αίτηση και κάποιος με μηδενική διδακτική εμπειρία-προΰπηρεσία???

Σαφώς και μπορεί!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος sophia_d

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 436
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
από το site της ΠΕΑ φαίνεται ότι δεν μετράει, τουλάχιστον για φέτος

Αποσυνδεδεμένος Autaras

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 213
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
από το site της ΠΕΑ φαίνεται ότι δεν μετράει, τουλάχιστον για φέτος

Ποιο δεν μετράει?  ???

Τελικά υπάρχουν κυρώσεις αν σηκωθείς και φύγεις και τους αφήσεις χωρίς καθηγητή
στην μέση της χρονιάς?
Just be patient.... ;)

Αποσυνδεδεμένος sophia_d

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 436
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
δεν μετράει η προϋπηρεσία από τα ΤΕΕ ΟΑΕΔ στους ενιαίους πίνακες

για τα ΤΕΕ δεν ξέρω τι κυρώσεις έχεις, πάντως για τα ΙΕΚ του ΟΑΕΔ έχεις 2 χρόνια αποκλεισμό, αν θυμάμαι καλά

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

eleftheria

  • Επισκέπτης
Μπορεί να κάνει αίτηση και κάποιος με μηδενική διδακτική εμπειρία-προΰπηρεσία???
Οι πιθανότητες όμως να σε πάρουν είναι ελάχιστες. Εγώ πέρισυ είχα κάνει κι ακόμα περιμένω να με φωνάξουν  ;D. Υποτίθεται ότι προηγούνται οι έχοντες προϋπηρεσία στα ΤΕΕ του ΟΑΕΔ μπας και τους μονιμοποιησουν ποτέ (αλλά κι αυτό είναι μια άλλη πονεμένη ιστορία (http://www.diorismos.gr/Dpages/vima/articles/2006/citizen020606.php)

Αποσυνδεδεμένος Dr_Michael

  • Ιδρυτής του PDE
  • Administrator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1828
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
    • Galop
Οι πιθανότητες όμως να σε πάρουν είναι ελάχιστες. Εγώ πέρισυ είχα κάνει κι ακόμα περιμένω να με φωνάξουν  ;D. Υποτίθεται ότι προηγούνται οι έχοντες προϋπηρεσία στα ΤΕΕ του ΟΑΕΔ μπας και τους μονιμοποιησουν ποτέ (αλλά κι αυτό είναι μια άλλη πονεμένη ιστορία (http://www.diorismos.gr/Dpages/vima/articles/2006/citizen020606.php)

Και όμως εμένα πέρισυ με καλέσανε (στα μέσα της χρονιάς) παρόλο που δεν είχα προϋπηρεσία.

Αποσυνδεδεμένος XRISA

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 73
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ02
    • Προφίλ
καλημέρα σε όλους....έχω μια μικρή απορία.Σε ενα σημείο στην προκήρυξη αναφέρεται:
Υποψήφιοι ΠΕ – Πτυχιούχοι τριτοβάθμιας εκπαίδευσης όλων των ειδικοτήτων είναι οι κατέχοντες βεβαίωση σαράντα (40) τουλάχιστον ωρών επιμόρφωσης στα πλαίσια του ΕΠΕΑΕΚ για το έργο «Καινοτόμοι Μέθοδοι Διδασκαλίας».
δηλαδή για να μπορέσει κάποιος να κάνει αίτηση πρέπει να έχει παρακολουθήσει το συγκεκριμένο πρόγραμμα?
πήρα τηλέφωνο και ρώτησα και ένας πολύ εξυπηρετικός κύριος μου απάντησε κοφτά ότι για να το λέει η προκήρυξη ισχύει.
τελικά τι ισχύει και τι όχι???? ???

Αποσυνδεδεμένος Dr_Michael

  • Ιδρυτής του PDE
  • Administrator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1828
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
    • Galop
καλημέρα σε όλους....έχω μια μικρή απορία.Σε ενα σημείο στην προκήρυξη αναφέρεται:
Υποψήφιοι ΠΕ – Πτυχιούχοι τριτοβάθμιας εκπαίδευσης όλων των ειδικοτήτων είναι οι κατέχοντες βεβαίωση σαράντα (40) τουλάχιστον ωρών επιμόρφωσης στα πλαίσια του ΕΠΕΑΕΚ για το έργο «Καινοτόμοι Μέθοδοι Διδασκαλίας».
δηλαδή για να μπορέσει κάποιος να κάνει αίτηση πρέπει να έχει παρακολουθήσει το συγκεκριμένο πρόγραμμα?
πήρα τηλέφωνο και ρώτησα και ένας πολύ εξυπηρετικός κύριος μου απάντησε κοφτά ότι για να το λέει η προκήρυξη ισχύει.
τελικά τι ισχύει και τι όχι???? ???

Κάνε την αίτησή σου κανονικά.  ;) 

Αποσυνδεδεμένος dkerami

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 179
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
   Οι υποψήφιοι των κλάδων ΠΕ19 και ΠΕ20 Πληροφορικής πρέπει να έχουν Βασικό Τίτλο Σπουδών στην ειδικότητα Πληροφορικής.

Αυτό μπορεί να μου πει κάποιος τι σημαίνει please....

Αποσυνδεδεμένος Dr_Michael

  • Ιδρυτής του PDE
  • Administrator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1828
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
    • Galop
   Οι υποψήφιοι των κλάδων ΠΕ19 και ΠΕ20 Πληροφορικής πρέπει να έχουν Βασικό Τίτλο Σπουδών στην ειδικότητα Πληροφορικής.

Αυτό μπορεί να μου πει κάποιος τι σημαίνει please....

Εννοεί μάλλον ότι δεν δέχονται πχ Μαθηματικούς με μεταπτυχιακό σε κλάδο της Πληροφορικής.

Αποσυνδεδεμένος dkerami

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 179
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Αυτό εννοεί ή ότι εγώ που είμαι Αυτοματισμού (ΠΕ20) δεν έχω βασικό τίτλο σπουδών Πληροφορικής δηλαδή πάλι τα ίδια  >:( >:( >:( >:( >:( >:(

Αποσυνδεδεμένος Dr_Michael

  • Ιδρυτής του PDE
  • Administrator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1828
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
    • Galop
Αυτό εννοεί ή ότι εγώ που είμαι Αυτοματισμού (ΠΕ20) δεν έχω βασικό τίτλο σπουδών Πληροφορικής δηλαδή πάλι τα ίδια  >:( >:( >:( >:( >:( >:(

Και εγώ Αυτοματισμού είμαι και πριν λίγο κατέθεσα την αίτησή μου. Και πέρισυ με είχαν καλέσει επίσης.  ;)

Αποσυνδεδεμένος dkerami

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 179
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
ΟΚ thanks και sorry για την καχυποψία αλλά μ'αυτά που έχω δει & ακούσει μέχρι σήμερα ...... you know :-\ :-\

eleftheria

  • Επισκέπτης
Το ωράριο των σχολείων κατά πόσο είναι ελαστικό; Κι εμένα με προβληματίζει ο συνδυασμός των ωρών. Αν π.χ σε καλέσουν πρώτα σε ΟΑΕΔ και μετά στο ΥΠΕΠΘ τί γίνεται; Ή και το αντίστροφο. Όσον αφορά τις κυρώσεις σε περίπτωση που σταματήσεις από τον ΟΑΕΔ, αυτές υποτίθεται ότι ισχύουν για τον για τον ΟΑΕΔ, όχι και για το ΥΠΕΠΘ, έτσι δεν είναι;
Εγώ ακόμη το σκέφτομαι, αν θα κάνω αίτηση κι έχω προβληματιστεί γι' αυτούς τους λόγους. Αν μετρούσε τουλάχιστον σαν προϋπηρεσία, θα ήταν ένα δέλαρ αλλά τώρα παίζουν καθαρά και μόνο οικονομικοί λόγοι... ???

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159814
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 568
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 395
Σύνολο: 404

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.075 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.