*

Αποστολέας Θέμα: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008  (Αναγνώστηκε 392312 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος authairetos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #532 στις: Νοέμβριος 04, 2016, 11:58:39 πμ »
Αυτό τι λέει ρε συ phoebe;
Ότι όοοοοοοταν έρθει η ώρα διορισμών θααααααα ισχύσει ότι προβλέπεται από τον τάδε νόμο.
ΟΚ.
Αν είσαι διοριστέα ΑΣΕΠ 2008, με αυτό το ΦΕΚ που διάβασες δηλαδή, ετοιμάζεσαι να πας να κάνεις δήλωση προτίμησης;;;;;
Μη φας........

Παίδες ο διορισμός των διοριστέων 2008 αργεί ακόμα.
Για την ακρίβεια μπορεί να γίνει από Δευτέρα, μπορεί να γίνει και κάποια Δευτέρα του 2020, με τις ίδιες ακριβώς πιθανότητες. Απλά δεν αφορά αυτή την κατηγορία το ΦΕΚ αυτό, καθώς δεν αναφέρονται πουθενα.
Δεν άλλαξε και τίποτα ουσιώδες με αυτό το ΦΕΚ, για τους διοριστέους τουλάχιστον. Προφανώς για μεταταχθέντες και όσους τέλος πάντων αναφέρονται ρητά στο ΦΕΚ, κάτι γίνεται.

Ναι είμαι διοριστέα ΑΣΕΠ 2008 και έχω ήδη ετοιμαστεί ναι!!! Αν τυγχάνει να είσαι και εσύ ετοιμάσου και μπορεί να βρεθούμε στο αεροδρόμιο  ;)

Ακόμα πάντως δεν έχει αλλάξει κάτι.
Ναι, μεταφέρθηκαν πιστώσεις, ναι, φαίνεται να κινείται το θέμα αλλά παραμένει το γεγονός ότι μπορεί οι διορισμοί να γίνουν από Δευτέρα ή και μετά από χρόνια, χωρίς να ξεκαθαρίζεται κάτι.
Ναι, phoebe, είμαι κι εγώ διοριστέος και μπαίνω καθημερινά σε πολλές σκέψεις για το αν θα πρέπει να αποδεχθώ τον διορισμό με τα οικονομικά δεδομένα που αυτός έχει, μιας και η παρούσα εργασία μου μου εξασφαλίζει 4 φορές περισσότερα. Από την άλλη είμαι 100% συνειδητοποιημένος ότι αύριο μπορεί να μη την έχω.
Πολλά τα πλεονεκτήματα της εκπαίδευσης, θέλω να κατεβάσω ρυθμούς, αλλά τα χρήματα είναι λίγα.
Καταλαβαίνω ότι πολλοί περιμένετε πως και πως και εύχομαι να πάρετε αυτό που θέλετε και σας αξίζει, απλώς μην βάλεις όλη σου τη χρονιά, προϋπολογισμό, σχέδια κτλ πάνω σε έναν διορισμό που μπορεί ακόμα να καθυστερήσει.
Έρχεται και ανασχηματισμός βλέπεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 04, 2016, 12:01:10 μμ από authairetos »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:39:18 »

Αποσυνδεδεμένος hlektrologos pe1703

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 254
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #533 στις: Νοέμβριος 04, 2016, 12:17:44 μμ »
με το ίδιο υπουργο θα μείνουμε λένε

Αποσυνδεδεμένος phoebe1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 366
  • Φύλο: Γυναίκα
  • c'est la vie!
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #534 στις: Νοέμβριος 04, 2016, 01:40:13 μμ »
Έρχεται και ανασχηματισμός βλέπεις.

Προς ολοταχώς! Ο Φίλης μένει. Το πλοίο μπαρκάρει λίαν συντόμως...άλλος με τη βάρκα μας;;  8)


Ακόμα πάντως δεν έχει αλλάξει κάτι.
Ναι, μεταφέρθηκαν πιστώσεις, ναι, φαίνεται να κινείται το θέμα αλλά παραμένει το γεγονός ότι μπορεί οι διορισμοί να γίνουν από Δευτέρα ή και μετά από χρόνια, χωρίς να ξεκαθαρίζεται κάτι.

Τα χρόνια πέρασαν...γεράσαμε. Ήγγικεν η ώρα για μας, άντε να πάρουν σειρά και οι επόμενοι.

« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 04, 2016, 01:55:17 μμ από phoebe1 »
''Σα βγεις στον πηγαι΅ό για την Ιθάκη, να εύχεσαι να 'ναι ΅ακρύς ο δρό΅ος...''  ΙΘΑΚΗ

Κ. Καβάφης

Αποσυνδεδεμένος authairetos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #535 στις: Νοέμβριος 05, 2016, 01:42:52 πμ »
Προς ολοταχώς! Ο Φίλης μένει. Το πλοίο μπαρκάρει λίαν συντόμως...άλλος με τη βάρκα μας;;  8)

Και μία διόρθωση μιας και είναι χώρος εκπαιδευτικών.... Πρόσω ολοταχώς, όχι προς.......
Παρεμπιπτόντως ο Φίλης την έκανε παιδιά, δεν θέλω να γίνω ο μίζερος μάντης καθυστερήσεων ή άλλων κακών αλλά προσπαθήστε να είσαστε ψύχραιμοι. Μην αφήσετε δουλειές ακόμα. Αφήστε κανένα ρούχο εκτός βαλίτσας για τα καθημερινά σας  :) .
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 05, 2016, 10:56:20 μμ από authairetos »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:39:18 »

Αποσυνδεδεμένος portokali

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2425
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #536 στις: Νοέμβριος 05, 2016, 10:14:33 μμ »
Καθυστέρηση διαδικασιών για προσλήψεις, διορισμούς
Η αλλαγή του Νίκου Φίλη από τη θέση του Υπουργού Παιδείας θα καθυστερήσει μερικές μέρες τις διαδικασίες διορισμών και προσλήψεων. Ο λόγος δεν είναι άλλος από την αναμονή της έκδοσης των νέων ΦΕΚ με τις αρμοδιότητες της νέας πολιτικής ηγεσίας. Πέρσι μεσολάβησαν από την ανάληψη του ΥΠΠΕΘ από το Νίκο Φίλη μέχρη την πρώτη απόφαση στη ΔΙΑΥΓΕΙΑ περίπου 6 μέρες. 22/9 έγινε η ανακοίνωση των ονομάτων και 28/9 είχαμε την πρώτη υπογραφή απόφασης, που τότε ήταν για προσλήψεις αναπληρωτών. Την πρώτη υπογραφή σε ΦΕΚ είχαμε στις 25/9. Ευτυχώς που την εβδομάδα που φεύγει έγιναν οι προσλήψεις Παράλληλης, Α/θμιας και Β/θμιας και την επόμενη που μας έρχεται δεν αναμένουμε προσλήψεις.

Διαβάστε περισσότερα: https://xenesglosses.eu/2016/11/kathisterisi-diadikasion-gia-proslipsis-diorismous/

Αποσυνδεδεμένος origenis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #537 στις: Νοέμβριος 06, 2016, 01:07:11 πμ »
Καθυστέρηση διαδικασιών για προσλήψεις, διορισμούς
Η αλλαγή του Νίκου Φίλη από τη θέση του Υπουργού Παιδείας θα καθυστερήσει μερικές μέρες τις διαδικασίες διορισμών και προσλήψεων. Ο λόγος δεν είναι άλλος από την αναμονή της έκδοσης των νέων ΦΕΚ με τις αρμοδιότητες της νέας πολιτικής ηγεσίας. Πέρσι μεσολάβησαν από την ανάληψη του ΥΠΠΕΘ από το Νίκο Φίλη μέχρη την πρώτη απόφαση στη ΔΙΑΥΓΕΙΑ περίπου 6 μέρες. 22/9 έγινε η ανακοίνωση των ονομάτων και 28/9 είχαμε την πρώτη υπογραφή απόφασης, που τότε ήταν για προσλήψεις αναπληρωτών. Την πρώτη υπογραφή σε ΦΕΚ είχαμε στις 25/9. Ευτυχώς που την εβδομάδα που φεύγει έγιναν οι προσλήψεις Παράλληλης, Α/θμιας και Β/θμιας και την επόμενη που μας έρχεται δεν αναμένουμε προσλήψεις.

Διαβάστε περισσότερα: https://xenesglosses.eu/2016/11/kathisterisi-diadikasion-gia-proslipsis-diorismous/
Κι εσένα τι σε ενδιαφέρει;

Αποσυνδεδεμένος nat84

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #538 στις: Νοέμβριος 06, 2016, 08:45:37 πμ »
Και μία διόρθωση μιας και είναι χώρος εκπαιδευτικών.... Πρόσω ολοταχώς, όχι προς.......
Παρεμπιπτόντως ο Φίλης την έκανε παιδιά, δεν θέλω να γίνω ο μίζερος μάντης καθυστερήσεων ή άλλων κακών αλλά προσπαθήστε να είσαστε ψύχραιμοι. Μην αφήσετε δουλειές ακόμα. Αφήστε κανένα ρούχο εκτός βαλίτσας για τα καθημερινά σας  :) .
Έτσι μπράβο...Ανέδειξες τώρα την υπεροχή σου ως εκπαιδευτικός με αυτή σου την επισήμανση... Είδες βρε παιδί μου, αυτοί οι ασεπίτες; ’σχετοι εντελώς...Πώς πέρασαν σε αυτόν τον Ασεπ και θα διοριστούν τώρα...Ανεπίτρεπτο! Σε ευχαριστούμε πολύ για την αμέριστη συναδελφικότητα και χαρά σου με το διορισμό μας. ’μα τη ανακοινώσει του, θα σε ενημερώσουμε πάραυτα. Μέχρι τότε μπορείς να ασχοληθείς με τη δική σου δουλειά, μιας και προφανέστατα το τοπικ δεν σε αφορά...Την καλημέρα μου!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 06, 2016, 09:09:20 πμ από nat84 »

Αποσυνδεδεμένος origenis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #539 στις: Νοέμβριος 06, 2016, 10:26:02 πμ »
Έτσι μπράβο...Ανέδειξες τώρα την υπεροχή σου ως εκπαιδευτικός με αυτή σου την επισήμανση... Είδες βρε παιδί μου, αυτοί οι ασεπίτες; ’σχετοι εντελώς...Πώς πέρασαν σε αυτόν τον Ασεπ και θα διοριστούν τώρα...Ανεπίτρεπτο! Σε ευχαριστούμε πολύ για την αμέριστη συναδελφικότητα και χαρά σου με το διορισμό μας. ’μα τη ανακοινώσει του, θα σε ενημερώσουμε πάραυτα. Μέχρι τότε μπορείς να ασχοληθείς με τη δική σου δουλειά, μιας και προφανέστατα το τοπικ δεν σε αφορά...Την καλημέρα μου!
Συναδελφε καλημέρα. Έχω γίνει πολλές φορές αντιπαθής λέγοντας πως μας έχουν αφήσει αδιοριστους οι συνάδελφοι μας που βολευονται από την μεταβατική. Αυτό που δεν μπορούν να καταλάβουν είναι πώς εμείς έχουμε δικαστικές αποφάσεις και αυτοί δεν έχουν.  Έχουν συνειδητοποιήσει πώς αν αναγκαστουμε να φέρουμε εισαγγελέα στο Παιδείας, δεν θα ξαναδουν σχολική τάξη; Γι αυτό στην περίπτωση τους ισχύει το λαγός την πτερη εσειε, κακό της κεφαλής του!!!

Αποσυνδεδεμένος theodora7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 778
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02, ΠΕ60 ,ΠΕ23, ΒΑΛΚΑΝΙΚΩΝ, ΣΛΑΒΙΚΩΝ,ΠΕ71
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #540 στις: Νοέμβριος 06, 2016, 10:34:23 πμ »
Καλήμερα. Εντάξει δεν έγινε κάτι πια για την καθυστέρηση. Δεν τίθεται θέμα.Εδώ πέρασαν χρόνια που περιμένουν οι άνθρωποι και λίγες μέρες είναι το θέμα;;;Το θέμα είναι πως το μήνα αυτό με το καλό διορίζονται και κλείνει η μεταβατική. Επιτέλους. Καιρός ήταν.
Ο καιρός για παραμύθια έληξε!!!
https://www.youtube.com/watch?v=UmZulvbllPU
τὸ γὰρ φιλότιμον ἀγήρων μόνον, καὶ οὐκ ἐν τῷ ἀχρείῳ τῆς ἡλικίας τὸ κερδαίνειν, ὥσπερ τινές φασι, μᾶλλον τέρπει, ἀλλὰ τὸ τιμᾶσθαι.

Αποσυνδεδεμένος nat84

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #541 στις: Νοέμβριος 06, 2016, 11:02:57 πμ »
Συναδελφε καλημέρα. Έχω γίνει πολλές φορές αντιπαθής λέγοντας πως μας έχουν αφήσει αδιοριστους οι συνάδελφοι μας που βολευονται από την μεταβατική. Αυτό που δεν μπορούν να καταλάβουν είναι πώς εμείς έχουμε δικαστικές αποφάσεις και αυτοί δεν έχουν.  Έχουν συνειδητοποιήσει πώς αν αναγκαστουμε να φέρουμε εισαγγελέα στο Παιδείας, δεν θα ξαναδουν σχολική τάξη; Γι αυτό στην περίπτωση τους ισχύει το λαγός την πτερη εσειε, κακό της κεφαλής του!!!
Συνάδελφε, καλημέρα και σε σενα. Θα συμφωνήσω σε αυτό που λες, απλά ήθελα να τροποποιήσω κάτι που έγραψα στο προηγούμενο μήνυμά μου. Μόλις είδα ότι ο authairetos στον οποίο απάντησα παραπάνω είναι και αυτός συνάδελφος διοριστέος, οπότε το τόπικ προφανώς τον αφορά. Παρόλα αυτά, στα μηνύματά του που διαβάζω τις τελευταίες μέρες μιλούσε σα να απεύχεται να γίνουν αυτοί οι διορισμοί, αποκρινόμενος ειρωνικά σε συναδέλφους που ενημέρωναν για την εξέλιξη των διορισμών. Από ό,τι είδα σε άλλο μήνυμά του, σκέφτεται αν θα αποδεχτεί το διορισμό γιατί είναι σε άλλη δουλειά στον ιδιωτικό τομέα με τα 4πλάσια χρήματα. Σεβαστό το τι θα κάνει ο καθένας και δικαίωμά του. Μην προκαλούμε όμως και μην δημιουργούμε κλίμα απογοήτευσης σε άλλους συναδέλφους που περιμένουν το διορισμό γιατί μπορεί είτε να εργάζονται με χειρότερο καθεστώς συμβασιούχου ή να μην εργάζονται καθόλου, επειδή εμάς πχ. θα μας βόλευε στην παρούσα φάση μια ακόμα αναβολή των διορισμών. Ο καθένας προσωπικά εύχεται και επιδιώκει το καλύτερο για εκείνον. Σε ένα τόπικ, όμως, που αφορά το διορισμό ανθρώπων που 7 χρόνια είναι σε καθεστώς ομηρίας, ας είμαστε προσεκτικοί τι λέμε.

Αποσυνδεδεμένος dimisfl

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #542 στις: Νοέμβριος 06, 2016, 11:03:30 πμ »
Ειναι απλα τόσο εκνευριστικό συνάδελφοι που ούτε τους εχει νοιάξει όλα αυτά τα χρονια και ούτε ένα μήνυμα δεν έχουν στείλει στο νήμα αυτο έστω για συγχαρητήρια, καλο διορισμό κτλ να σπεύδουν να μας ενημερώσουν οτι θα έχουμε καθυστέρηση. Σε εσπεριδοειδή αναφέρομαι!! Καλημέρα και ελπίζω να τελειώσουμε άμεσα με το θέμα μας!! Καλο διορισμό σε όσους το περιμένουμε :)

Αποσυνδεδεμένος nat84

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #543 στις: Νοέμβριος 06, 2016, 11:12:48 πμ »
Ειναι απλα τόσο εκνευριστικό συνάδελφοι που ούτε τους εχει νοιάξει όλα αυτά τα χρονια και ούτε ένα μήνυμα δεν έχουν στείλει στο νήμα αυτο έστω για συγχαρητήρια, καλο διορισμό κτλ να σπεύδουν να μας ενημερώσουν οτι θα έχουμε καθυστέρηση. Σε εσπεριδοειδή αναφέρομαι!! Καλημέρα και ελπίζω να τελειώσουμε άμεσα με το θέμα μας!! Καλο διορισμό σε όσους το περιμένουμε :)
Έτσι συνάδελφε. Συμφωνώ απολύτως.

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #544 στις: Νοέμβριος 06, 2016, 11:29:11 πμ »
Ειναι απλα τόσο εκνευριστικό συνάδελφοι που ούτε τους εχει νοιάξει όλα αυτά τα χρονια και ούτε ένα μήνυμα δεν έχουν στείλει στο νήμα αυτο έστω για συγχαρητήρια, καλο διορισμό κτλ να σπεύδουν να μας ενημερώσουν οτι θα έχουμε καθυστέρηση. Σε εσπεριδοειδή αναφέρομαι!! Καλημέρα και ελπίζω να τελειώσουμε άμεσα με το θέμα μας!! Καλο διορισμό σε όσους το περιμένουμε :)

Δεν νομιζω οτι χρειαζεστε την ευχη καλο διορισμο...αυτην την ακουσατε μολις ειδατε τα ονοματα σας σε φεκ. Εγω προσωπικα ευχομαι να τελειωσει αυτο το μαρτυριο των διοριστεων.... ευχομαι επισης καποια στιγμη να ξεκαθαρισει αυτο το θεμα με διορισμους και αναπληρωσεις και να ξαναγινουν καποια στιγμη διορισμοι. Το πως ανηκει σε αλλο νημα. Καλη τοποθετηση σε ολους.

Αποσυνδεδεμένος sissi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 410
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #545 στις: Νοέμβριος 06, 2016, 11:30:27 πμ »
Συναδελφε καλημέρα. Έχω γίνει πολλές φορές αντιπαθής λέγοντας πως μας έχουν αφήσει αδιοριστους οι συνάδελφοι μας που βολευονται από την μεταβατική. Αυτό που δεν μπορούν να καταλάβουν είναι πώς εμείς έχουμε δικαστικές αποφάσεις και αυτοί δεν έχουν.  Έχουν συνειδητοποιήσει πώς αν αναγκαστουμε να φέρουμε εισαγγελέα στο Παιδείας, δεν θα ξαναδουν σχολική τάξη; Γι αυτό στην περίπτωση τους ισχύει το λαγός την πτερη εσειε, κακό της κεφαλής του!!!
++++++++++++++++++++++++++++++++++

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159550
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 320
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 280
Σύνολο: 292

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.133 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.