*

Αποστολέας Θέμα: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008  (Αναγνώστηκε 392883 φορές)

0 μέλη και 14 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mokrina

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 679
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #350 στις: Ιούλιος 19, 2016, 04:05:31 μμ »
Θα σας διορισουν φετος ή θα παρει παραταση για κανα χρονο ακομα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:53:13 »

Αποσυνδεδεμένος papaki79

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 210
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #351 στις: Ιούλιος 19, 2016, 05:34:50 μμ »
Εγω που ειχα παρει τηλ στο υπουργειο μου ειχαν πει μαλλον αυγουστο.λετε να γινει κατι και να παει για του χρονου;

Αποσυνδεδεμένος origenis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #352 στις: Ιούλιος 19, 2016, 06:37:15 μμ »
Εγω που ειχα παρει τηλ στο υπουργειο μου ειχαν πει μαλλον αυγουστο.λετε να γινει κατι και να παει για του χρονου;
Παιδιά,ηρεμήστε.Υπάρχουν 5 δικαστικές αποφάσεις σε εκρεμμότητα,δεν υπάρχει περίπτωση να αναβληθεί ο διορισμός.Άλλωστε,να μην λέμε ψέματα,δεν μας έχουν πει ποτέ κάτι τέτοιο.Αυτό που είπα είναι πως πρώτα θα γίνουν οι μετατάξεις ειδικοτήτων της δευτεροβάθμιας στην πρωτοβάθμια και μετά θα γίνουν οι διορισμοί μας.Ο στόχος είναι προφανής,για να μην μετέχουμε ως διορισμένοι στην διαδικασία των μετατάξεων.Θέλω να είμαι σαφής και δεν θέλω να κινδυνολογώ αδικαιολόγητα.Επίσης,να ξεκαθαρίσω πως σε αυτήν την κυβέρνηση έχουμε κάνει την λιγότερη κριτική.Στην Διαμντοπούλου,Αρβανιτόπουλο,Λοβέρδο έχουμε στείλει εξώδικα.Δεν έχουμε πολιτική διάθεση.Αντιδρούμε σε κάτι που εμφανώς μας θίγει!!!

Αποσυνδεδεμένος Stutti

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #353 στις: Ιούλιος 20, 2016, 09:54:07 πμ »
Καλημέρα σε όλους!!
Είμαι καινούρια στο Forum! Δεν είμαι διοριστέα, ίσως όμως επιλαχούσα (με βάση παλαιότερη έρευνα του Συλλόγου μας, ΠΕ 07, δηλ. Γερμανικών) εφόσον προχωρήσουν στη λίστα. Εχτές ρώτησα για το συγκεκριμένο θέμα το υπουργείο και μου είπανε ότι πιθανότατα θα προχωρήσει η πρόσκληση διορισμού τον Αύγουστο!
Ρώτησα επίσης εάν θα καλυφθούν όλες οι θέσεις (στον κλάδο μας ΠΕ 07: 62), και η απάντηση ήταν: δεν γνωρίζουμε ακόμη! Είναι δυνατόν;;;; :-\
Καλό διορισμό σε όλους εύχομαι!!! :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:53:13 »

Αποσυνδεδεμένος origenis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #354 στις: Ιούλιος 20, 2016, 10:41:56 πμ »
Καλημέρα σε όλους!!
Είμαι καινούρια στο Forum! Δεν είμαι διοριστέα, ίσως όμως επιλαχούσα (με βάση παλαιότερη έρευνα του Συλλόγου μας, ΠΕ 07, δηλ. Γερμανικών) εφόσον προχωρήσουν στη λίστα. Εχτές ρώτησα για το συγκεκριμένο θέμα το υπουργείο και μου είπανε ότι πιθανότατα θα προχωρήσει η πρόσκληση διορισμού τον Αύγουστο!
Ρώτησα επίσης εάν θα καλυφθούν όλες οι θέσεις (στον κλάδο μας ΠΕ 07: 62), και η απάντηση ήταν: δεν γνωρίζουμε ακόμη! Είναι δυνατόν;;;; :-\
Καλό διορισμό σε όλους εύχομαι!!! :)
Τα είπαμε και εχθές.Το υπουργείο δεν είχε υπολογίσει τις δικαστικές αποφάσεις που δίνουν αναδρομικό διορισμό.Με αυτές αρκετοί συνάδελφοι θα είχαν πρόσβαση στις μεταταξείς και το Υπουργείο δεν το ήθελε.Θέλει λοιπόν πρώτα να γίνουν τουλάχιστον οι αιτήσεις και μετά να πάει στην πρόσκληση μας,ώστε να κόψει απο όσους είχαν πρόσβαση στις μετατάξεις κάθε τέτοιο δικαίωμα.Με λίγα λόγια ο σχεδιασμός του Παιδείας γίνεται στο πόδι κατευθυνόμενος απο τους γνωστούς συνδικαλιστές.Δηλαδή,όπως είπα,ότι γινόταν και τα προηγούμενα χρόνια.Γι αυτό δεν δεσμεύονται με ημερομηνίες,μην τυχόν και τους βρει κανα νέο ξαφνικό και ψάχνονται πάλι τι θα κάνουν!

Αποσυνδεδεμένος Stutti

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #355 στις: Ιούλιος 20, 2016, 11:01:25 πμ »
Δεν με προβλημάτισε τόσο το ΠΟΤΕ θα γίνει η πρόσκληση, διότι λίγο πολύ γι΄αυτό πήρα απάντηση, δηλ. τον Αύγουστο! Το θέμα μου δεν ήταν αυτό. Απορώ γιατί δε δίνουν ακόμη απάντηση και αν είναι δυνατόν λίγο πριν την πρόσκληση να μην γνωρίζουν αν θα καλυφθούν στην ουσία όλες οι προκυρηγμένες θέσεις (δηλ. συγκεκριμένα για τον κλάδο μας, εάν θα προχωρήσουν σε επιλαχόντες, διότι εμένα προσωπικά αυτό μ΄ενδιαφέρει!). Από την απάντησή σου δεν κατάλαβα αν είχε μ΄αυτό σχέση;;;

Αποσυνδεδεμένος origenis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #356 στις: Ιούλιος 20, 2016, 11:34:45 πμ »
Δεν με προβλημάτισε τόσο το ΠΟΤΕ θα γίνει η πρόσκληση, διότι λίγο πολύ γι΄αυτό πήρα απάντηση, δηλ. τον Αύγουστο! Το θέμα μου δεν ήταν αυτό. Απορώ γιατί δε δίνουν ακόμη απάντηση και αν είναι δυνατόν λίγο πριν την πρόσκληση να μην γνωρίζουν αν θα καλυφθούν στην ουσία όλες οι προκυρηγμένες θέσεις (δηλ. συγκεκριμένα για τον κλάδο μας, εάν θα προχωρήσουν σε επιλαχόντες, διότι εμένα προσωπικά αυτό μ΄ενδιαφέρει!). Από την απάντησή σου δεν κατάλαβα αν είχε μ΄αυτό σχέση;;;
Σου απάντησα και δεν το κατάλαβες.Όταν γίνεται ο σχεδιασμός στο πόδι,δεν ξέρουν να σου απαντήσουν γιατί είναι απροετοίμαστοι.Στην συγκεκριμένη περίπτωση την απάντηση θα δώσουν οι προσκλήσεις.Έχω ξαναπεί πως οι συνάδελφοι που διορίστηκαν σε άλλους φορείς του δημοσίου,έχουν δικαίωμα επιστροφής στην εκπαίδευση.λόγω δικαστικών αποφάσεων.Αν ως επιλαχούσα ήθελες και εσύ να κατωχηρώσεις τα δικαιώματα σου,θα έπρεπε να είχες κάνει και εσύ δίκη.Τώρα θα περιμένεις τις αιτήσεις όλων των διοριστέων και μετά βάση των κενών που θα προκύψουν,θα κληθούν επιλαχόντες.Όλα αυτά βέβαια θα ήταν γνωστά,αν η πρόσκληση είχε γίνει τον Μάη μετά την κατανομή των πιστώσεων.Το Παιδείας όμως είπαμε είναι κάτι σαν υπουργείο,δεν είναι κανονικό υπουργείο!!!

Αποσυνδεδεμένος Stutti

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #357 στις: Ιούλιος 20, 2016, 01:27:17 μμ »
Να προχωρήσω σε δίκη με βάση τι;

Αποσυνδεδεμένος origenis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #358 στις: Ιούλιος 20, 2016, 01:45:35 μμ »
Να προχωρήσω σε δίκη με βάση τι;
Mε βάση το γεγονός πως αν όλοι οι διορισμοί γίνονταν απο ΑΣΕΠ,θα ήσουν διοριστέα και όχι επιλαχούσα.Πριν λίγες μέρες εκδόθηκε η απόφαση 682/2016,όπου γυμναστές κέρδισαν τις δύο θέσεις του ενιαίου πίνακα γιατί ήταν επιτυχόντες στον τελευταίο διαγωνισμό του ΑΣΕΠ.Φαντάσου εσύ που για λίγες θέσεις δεν διορίστηκες!Μην ακούσω για συναδελφική αλληλεγγύη,γιατί επι 6 χρόνια εμείς άλλα είδαμε και πιστεύουμε πως αυτό το φρούτο δεν υπάρχει!!!

Αποσυνδεδεμένος CHRISTOSCHRI

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 192
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #359 στις: Ιούλιος 20, 2016, 02:05:19 μμ »
τελικά μόνο δικαστικά θα γίνουν διορισμοί.........

Αποσυνδεδεμένος origenis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #360 στις: Ιούλιος 20, 2016, 04:57:10 μμ »
τελικά μόνο δικαστικά θα γίνουν διορισμοί.........
Ακριβώς!

Αποσυνδεδεμένος libra

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 445
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #361 στις: Ιούλιος 20, 2016, 05:25:34 μμ »
Τι προγραμματισμο εχουν οι μεταταξεις?
ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος origenis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #362 στις: Ιούλιος 20, 2016, 05:58:50 μμ »
Τι προγραμματισμο εχουν οι μεταταξεις?
Μα αυτό είναι το πρόβλημα,πως δεν ξέρουν.Πρόθεση εξέφρασαν οι άνθρωποι.Είπαν απλά να κάνουν μετατάξεις.Σχέδιο ακριβές δεν υπάρχει!Το θέμα είναι πως οι μετατάξεις θα διορθώσουν υπεραριθμίες.Οι υπεραριθμίες όμως υπάρχουν στις πόλεις και όχι στα νησιά.Οι επιθυμούντες μεταταξη όμως θέλουν το αντίστροφο,να φύγουν απο τα νησιά για τις πόλεις.Τώρα πως θα καταφέρουν να συμβιβάσουν τα ασυμβίβαστα,κανείς δεν ξέρει!!!

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #363 στις: Ιούλιος 20, 2016, 06:32:43 μμ »
Μα αυτό είναι το πρόβλημα,πως δεν ξέρουν.Πρόθεση εξέφρασαν οι άνθρωποι.Είπαν απλά να κάνουν μετατάξεις.Σχέδιο ακριβές δεν υπάρχει!Το θέμα είναι πως οι μετατάξεις θα διορθώσουν υπεραριθμίες.Οι υπεραριθμίες όμως υπάρχουν στις πόλεις και όχι στα νησιά.Οι επιθυμούντες μεταταξη όμως θέλουν το αντίστροφο,να φύγουν απο τα νησιά για τις πόλεις.Τώρα πως θα καταφέρουν να συμβιβάσουν τα ασυμβίβαστα,κανείς δεν ξέρει!!!

Δεν θα συμβιβασουν τιποτα...απλα θα κανουν αυτο που γινεται εδω και τοσα χρονια και μας φερανε στην κατασταση συναδελφοι να ειναι επι χρονια σε διαθεση πυσδε χωρις να ςχουν οργανικη στα μεγαλα αστικα κεντρα και σε νησια να μην υπαρχει εκπαιδευτικος.  Κανενας βεβαια δεν ελεγχει το πως τοσα χρονια γινοντουσαν μεταθεσεις σε θεσεις που δεν υφισταντο

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159796
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 396
Σύνολο: 403

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.094 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.