*

Αποστολέας Θέμα: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008  (Αναγνώστηκε 392715 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #812 στις: Νοέμβριος 25, 2016, 03:08:48 μμ »
Αν έχεις επιφυλάξεις γιατί δεν έχεις πάει ήδη δικαστικά;Η πρόσκληση βγήκε 15/11. Οι συνάδελφοι να μην φοβούνται τίποτα,γιατί η όλη διαδικασία είναι νομιμότατη.Για πες μας όμως εσύ συνάδελφε,αφού διορίστηκες το 1985, γιατί ενδιαφέρεσαι τόσο πολύ για τις μεταταξείς των διοριστέων στην πρωτοβάθμια το 2016;Λογικά εσύ με 31 χρόνια προυπηρεσία είσαι σπίτι σου. Φιλολογικό είναι το ενδιαφέρον σου;

Αγαπητέ μου δεν εχω λόγους να προσφύγω στην δικαιοσύνη....μια παρατήρηση έκανα και ελπίζω να διαψευστεί.
Ήδη υπάρχει σχετική ανακοίνωση από τον σύλλογο των ΠΕ07.
Επειδη είσαι αθεράπευτα εριστικός θα σε παρακαλούσα να διαβαζεις καλύτερα τα σχόλια πριν απαντήσεις για να αποφεύγεις τις παρερμηνείες.
Δεν αμφισβήτησα την νομιμότητα της διαδικασίας με ποιο δικαίωμα άλλωστε....(από που το κατάλαβες δεν γνωρίζω...) αλλά εξέφρασα μια επιφύλαξη κατά πόσο έχει γίνει ορθή αποτύπωση στην γεωγραφική κατανομή των θέσεων.
Το που είμαι εγώ δεν σε αφορά....ούτε με εμποδίζει να εκφράσω τη άποψή μου με κόσμιο τρόπο και όχι με ύβρεις και ειρωνείες. Και εν τέλει αν δεν έχει γίνει σωστή κατανομή  δεν θα είμαι εγώ υπεράριθμος...

ΥΓ1. Από πότε απαγορεύεται η ελεύθερη ανταλλαγή απόψεων;
ΥΓ2. Δεν πάσχω από σύνδρομο καταδιώξεως και δικομανία
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 25, 2016, 05:37:58 μμ από ΝΟΜΙΜΟΣ »
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:26:50 »

Αποσυνδεδεμένος si@

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 565
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #813 στις: Νοέμβριος 29, 2016, 03:40:33 μμ »
Μετά από ερώτηση στο υπουργείο αν θα κληθούν επιλαχόντες και πότε, μου είπαν ότι σε πολλές ειδικότητες δεν κατέθεσαν όλοι οι διοριστέοι, αλλά για πόσους επιλαχόντες δεν ξέρουν, επειδή εκκρεμούν λέει δικαστικές αποφάσεις. Τι εννοούν; Μήπως κάποιοι θα μπουν και πάλι από το παράθυρο;;;

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4005
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #814 στις: Νοέμβριος 29, 2016, 04:08:33 μμ »
Μετά από ερώτηση στο υπουργείο αν θα κληθούν επιλαχόντες και πότε, μου είπαν ότι σε πολλές ειδικότητες δεν κατέθεσαν όλοι οι διοριστέοι, αλλά για πόσους επιλαχόντες δεν ξέρουν, επειδή εκκρεμούν λέει δικαστικές αποφάσεις. Τι εννοούν; Μήπως κάποιοι θα μπουν και πάλι από το παράθυρο;;;

Όχι. Οι δικαστικές αποφάσεις είναι των διοριστέων. Αυτές που προκάλεσαν και την 527. Με την 527 όχι απλώς έκλεισαν τα παράθυρα, μπήκαν και κάγκελα και συναγερμός...

Αποσυνδεδεμένος si@

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 565
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #815 στις: Νοέμβριος 29, 2016, 04:30:42 μμ »
Σορυ, αλλά τι ειναι 527; Και κάτι άλλο, το 24μηνο θα διοριστεί και πότε σταμάτησε να διοχετεύεται;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:26:50 »

Αποσυνδεδεμένος mrna82

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
  • ΠΕ 05
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #816 στις: Νοέμβριος 29, 2016, 04:59:44 μμ »
Αγαπητέ μου δεν εχω λόγους να προσφύγω στην δικαιοσύνη....μια παρατήρηση έκανα και ελπίζω να διαψευστεί.
Ήδη υπάρχει σχετική ανακοίνωση από τον σύλλογο των ΠΕ07.
Επειδη είσαι αθεράπευτα εριστικός θα σε παρακαλούσα να διαβαζεις καλύτερα τα σχόλια πριν απαντήσεις για να αποφεύγεις τις παρερμηνείες.
Δεν αμφισβήτησα την νομιμότητα της διαδικασίας με ποιο δικαίωμα άλλωστε....(από που το κατάλαβες δεν γνωρίζω...) αλλά εξέφρασα μια επιφύλαξη κατά πόσο έχει γίνει ορθή αποτύπωση στην γεωγραφική κατανομή των θέσεων.
Το που είμαι εγώ δεν σε αφορά....ούτε με εμποδίζει να εκφράσω τη άποψή μου με κόσμιο τρόπο και όχι με ύβρεις και ειρωνείες. Και εν τέλει αν δεν έχει γίνει σωστή κατανομή  δεν θα είμαι εγώ υπεράριθμος...

ΥΓ1. Από πότε απαγορεύεται η ελεύθερη ανταλλαγή απόψεων;
ΥΓ2. Δεν πάσχω από σύνδρομο καταδιώξεως και δικομανία

Νόμιμε είναι φανερό ότι ο άνθρωπος έχει πρόβλημα. Δεν αξίζει να ασχολούμαστε μαζί του. Όσο για την ελεύθερη ανταλλαγή απόψεων, αυτή απαγορεύεται σε όποιο φόρουμ, ομάδα και λοιπά είναι αυτός ο "ήρωας" (στον οποίο οφείλουμε όλοι οι νεοδιόριστοι το διορισμό μας) μπλεγμένος.

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #817 στις: Νοέμβριος 29, 2016, 05:13:58 μμ »
Σορυ, αλλά τι ειναι 527; Και κάτι άλλο, το 24μηνο θα διοριστεί και πότε σταμάτησε να διοχετεύεται;

527/2015 ειναι η αποφαση που εβγαλε η ολομελεια του ΣτΕ και εκρινε ολες τις κατηγοριες 24μηνο-40% - 30μηνο παρανομες.

Οποτε οχι . Δεν διοριζεται κανενας εκτος απο αυτους που ειχαν φεκ διορισμου.

Αποσυνδεδεμένος origenis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #818 στις: Νοέμβριος 29, 2016, 08:19:39 μμ »
Νόμιμε είναι φανερό ότι ο άνθρωπος έχει πρόβλημα. Δεν αξίζει να ασχολούμαστε μαζί του. Όσο για την ελεύθερη ανταλλαγή απόψεων, αυτή απαγορεύεται σε όποιο φόρουμ, ομάδα και λοιπά είναι αυτός ο "ήρωας" (στον οποίο οφείλουμε όλοι οι νεοδιόριστοι το διορισμό μας) μπλεγμένος.
Κοπελιά,ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια.Να δώσεις χαιρετίσματα στην Αλέκα.Που χάθηκε αυτή η γυναίκα;Ελπίζω, όταν κάνετε επανάσταση, να με πάρεις να μου το πεις. Μην στήσω καμιά δίκη και σας κόψω την φόρα εκεί στον Περισσό!!!Viva Fidel,viva la revolution,άντε και τους φάγαμε!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος mrna82

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
  • ΠΕ 05
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #819 στις: Νοέμβριος 29, 2016, 10:18:21 μμ »
Κοπελιά,ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια.Να δώσεις χαιρετίσματα στην Αλέκα.Που χάθηκε αυτή η γυναίκα;Ελπίζω, όταν κάνετε επανάσταση, να με πάρεις να μου το πεις. Μην στήσω καμιά δίκη και σας κόψω την φόρα εκεί στον Περισσό!!!Viva Fidel,viva la revolution,άντε και τους φάγαμε!!!!!!!!!!

Χαχαχαχαχα!!! Χαιρετισμούς απ'το παγωμένο Τορόντο φωτεινέ παντογνώστη!!! Τι Τορόντο τι Περισσός ε?? Έχεις ανοίξει πολλά μέτωπα κύριε φαίνεται.. Στήσε όσες δίκες θέλεις, γράψε όσα υπομνήματα και δικόγραφα σου κάνει κέφι αλλά άσε τους ανθρώπους να εκφράζουν ελεύθερα τη γνώμη τους! Επιτέλους δηλαδή!!!! 

Αποσυνδεδεμένος Tzina27

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #820 στις: Νοέμβριος 29, 2016, 10:37:47 μμ »
527/2015 ειναι η αποφαση που εβγαλε η ολομελεια του ΣτΕ και εκρινε ολες τις κατηγοριες 24μηνο-40% - 30μηνο παρανομες.

Οποτε οχι . Δεν διοριζεται κανενας εκτος απο αυτους που ειχαν φεκ διορισμου.

Με το 40%  τι γίνεται; Ναι μεν κρίθηκε παράνομος ο διορισμός του 40% από τον πίνακα προϋπηρεσίας. Δεν πρέπει να διοριστεί όμως το 100% άρα το υπόλοιπο 40% από τον πίνακα επιτυχόντων του ΑΣΕΠ; Τουλάχιστον σε όσες ειδικότητες έχουν μείνει κενές θέσειςαπό το 40%;

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #821 στις: Νοέμβριος 29, 2016, 10:45:34 μμ »
Με το 40%  τι γίνεται; Ναι μεν κρίθηκε παράνομος ο διορισμός του 40% από τον πίνακα προϋπηρεσίας. Δεν πρέπει να διοριστεί όμως το 100% άρα το υπόλοιπο 40% από τον πίνακα επιτυχόντων του ΑΣΕΠ; Τουλάχιστον σε όσες ειδικότητες έχουν μείνει κενές θέσειςαπό το 40%;

Αυτο θα το αποφασισουν τα δικαστηρια για οσους εχουν προσφυγει φυσικα. Αυτοματα να πανε σε επιτυχοντες δεν γινεται. Δεν ειναι θεσεις που προκυρηχθησαν για ασεπ. Βεβαια γιαβαυτο καποιοι εχουν προσφυγει και βλεπουμε.

Αποσυνδεδεμένος Tzina27

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #822 στις: Νοέμβριος 29, 2016, 10:58:34 μμ »
Αυτο θα το αποφασισουν τα δικαστηρια για οσους εχουν προσφυγει φυσικα. Αυτοματα να πανε σε επιτυχοντες δεν γινεται. Δεν ειναι θεσεις που προκυρηχθησαν για ασεπ. Βεβαια γιαβαυτο καποιοι εχουν προσφυγει και βλεπουμε.

Ναι μεν δεν προκηρύχθησαν για ασεπ. Όταν όμως κρίνεται παράνομο το 40% από τον πίνακα προϋπηρεσίας δεν είναι αυτονόητο ότι πρέπει να διατεθούν οι θέσεις σε επιτυχόντες του ΑΣΕΠ για τον οποίο κανονικά έπρεπε να είχαν προκηρυχθεί; Κατανοώ ότι ίσως υπάρχει κάποια χρονοβόρος διαδικασία γι' αυτό, αλλά είναι παρήγορο ότι κάποιοι έχουν προσφύγει. Ελπίζω να υπάρξει θετικό για τους εκπαιδευτικούς αποτέλεσμα και να ''φαγωθούν'' έτσι θέσεις που θα μπορούσαν να καλυφθούν από συναδέλφους.

Αποσυνδεδεμένος origenis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #823 στις: Νοέμβριος 29, 2016, 11:41:31 μμ »
Χαχαχαχαχα!!! Χαιρετισμούς απ'το παγωμένο Τορόντο φωτεινέ παντογνώστη!!! Τι Τορόντο τι Περισσός ε?? Έχεις ανοίξει πολλά μέτωπα κύριε φαίνεται.. Στήσε όσες δίκες θέλεις, γράψε όσα υπομνήματα και δικόγραφα σου κάνει κέφι αλλά άσε τους ανθρώπους να εκφράζουν ελεύθερα τη γνώμη τους! Επιτέλους δηλαδή!!!!
Ελεύθερα την γνώμη σου την λες, όταν παίρνεις την ευθύνη της και όχι όταν κρυβεσαι πίσω από ένα ψευδώνυμο. Θεωρίες το pde δημοκρατικό που σβήνει μηνύματα και εμένα που δεν σβηνω, λες πως είμαι ο κακός. Γιατί αυτό που λες εναντίον μου, δεν το έλεγες στο φόρουμ. Ποιος σε εμποδιζε; Απλά δεν έχεις τα κοτσια, γιατί εκεί ο καθένας μιλάει με το όνομα του. Αυτό που κάνεις είναι φασιστικό, γιατί δεν με αφήνεις να προστατευσω τον εαυτό μου με ένδικα μέσα, τα οποία μου τα αναγνωρίζει το σύνταγμα. Μαθήματα ελευθερίας στον εαυτό σου λοιπόν!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 29, 2016, 11:47:14 μμ από origenis »

Αποσυνδεδεμένος mrna82

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
  • ΠΕ 05
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #824 στις: Νοέμβριος 30, 2016, 05:05:09 μμ »
Ελεύθερα την γνώμη σου την λες, όταν παίρνεις την ευθύνη της και όχι όταν κρυβεσαι πίσω από ένα ψευδώνυμο. Θεωρίες το pde δημοκρατικό που σβήνει μηνύματα και εμένα που δεν σβηνω, λες πως είμαι ο κακός. Γιατί αυτό που λες εναντίον μου, δεν το έλεγες στο φόρουμ. Ποιος σε εμποδιζε; Απλά δεν έχεις τα κοτσια, γιατί εκεί ο καθένας μιλάει με το όνομα του. Αυτό που κάνεις είναι φασιστικό, γιατί δεν με αφήνεις να προστατευσω τον εαυτό μου με ένδικα μέσα, τα οποία μου τα αναγνωρίζει το σύνταγμα. Μαθήματα ελευθερίας στον εαυτό σου λοιπόν!

Δεν κρύβομαι. mrna=Μαριάννα, και αφού με έχεις και στο άλλο γκρουπ δε θέλει και πολύ μυαλό να το καταλάβεις. Εσύ που είχες πέσει να με φας επειδή ρωτούσα για την παράταση ορκωμοσίας και τις άδειες άνευ αποδοχών, πώς ορίζεις ακριβώς την ελευθερία λόγου? Πρόσεχε τους χαρακτηρισμούς σου κύριε Σταύρο γιατί ξέρω κι εγώ τι πάει να πει μήνυση. Το ξαναλέω, κρίμα στα παιδάκια που θα σε έχουν δάσκαλο. Α και που'σαι.. μπορεί να με έσβησες αλλά θυμάμαι πολύ καλά όλα αυτά που έλεγες.. Άντε γεια!

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #825 στις: Νοέμβριος 30, 2016, 05:09:51 μμ »
Ναι μεν δεν προκηρύχθησαν για ασεπ. Όταν όμως κρίνεται παράνομο το 40% από τον πίνακα προϋπηρεσίας δεν είναι αυτονόητο ότι πρέπει να διατεθούν οι θέσεις σε επιτυχόντες του ΑΣΕΠ για τον οποίο κανονικά έπρεπε να είχαν προκηρυχθεί; Κατανοώ ότι ίσως υπάρχει κάποια χρονοβόρος διαδικασία γι' αυτό, αλλά είναι παρήγορο ότι κάποιοι έχουν προσφύγει. Ελπίζω να υπάρξει θετικό για τους εκπαιδευτικούς αποτέλεσμα και να ''φαγωθούν'' έτσι θέσεις που θα μπορούσαν να καλυφθούν από συναδέλφους.

οι δικαστικες αποφασεις θα εχουν αποτελεσμα μονο για οσους προσεφυγαν.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159794
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 490
Σύνολο: 495

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.114 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.