*

Αποστολέας Θέμα: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008  (Αναγνώστηκε 392840 φορές)

0 μέλη και 11 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος si@

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 565
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #840 στις: Δεκέμβριος 01, 2016, 06:13:14 μμ »
Όλες οι βασικές ειδικότητες μαζί με γυμναστές και πληροφορικαριους που είχαν πολλούς διορισμούς από ενιαίο,24μηνα και 30μηνα. Υπάρχει σχετικό θέμα, μπορείς να το αναζητήσεις και να μάθεις περισσότερες λεπτομέρειες. Πάντως οι διορισμοί θα γίνουν μόνο σε εκείνους που προσεφυγαν δικαστικά. Άλλωστε είναι οι μόνοι διορισμοί που προβλέπονται σε πάγωμα διορισμών.


Οκ σε ευχαριστώ! Άρα όσοι ήταν σε αυτές τις κατηγορίες μέχρι το 2010 και ήθελαν, προσέφυγαν. Άρα για να προχωρήσουν αν είναι σε επιλαχόντες, θα πρέπει πρώτα να βγουν αυτές οι αποφάσεις για αυτούς. Έψαξα για σχετικό θέμα στην αναζήτηση, αλλά δεν το βρήκα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:18:11 »

Αποσυνδεδεμένος mrna82

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
  • ΠΕ 05
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #841 στις: Δεκέμβριος 01, 2016, 06:43:30 μμ »
Δεν τα λες καλά.Όταν όλοι χτυπιόμασταν να γίνουν γρήγορα οι διορισμοί,εσύ ψαχνόσουν για καθυστέρηση διορισμού. Ξέρεις στην δημοκρατία υπάρχει η αρχή της πλειοψηφίας. Αλλά το πρόβλημα δεν ήταν εκεί. Δεν σε κατηγορούσα γιατί κοιτούσες το συμφέρον σου,έστω και αν αυτό βρισκόταν σε αντίθεση με όλους τους υπόλοιπους. Σε κατηγορούσα και συνεχίζω να το κάνω για κάτι που ακόμα δεν κατάλαβες. Οι συνάδελφοι, όπως και εσύ,δεν έχουν τις απαιτούμενες γνώσεις για να καταλάβουν πως η παράταση ορκωμοσίας βάζει σε κίνδυνο τον διορισμό. Το είπα πολλές φορές πως τα φεκ μας λήγουν τέλος του 2016 και δεν ξέρει κανείς τι θα γίνει, αν έχει μείνει αδιόριστος. Γι αυτό ακριβώς γινόταν μια προσπάθεια να τελειώνουμε με την εκκρεμότητα. Ε, σε αυτήν την προσπάθεια ήσουν αντίθετη! Δικαιώμα σου,αλλά τους άλλους γιατί τους μπερδεύεις; Κάνεις την παράταση του διορισμού να φαίνεται κάτι απλό. Ίσως για σένα στο Τορόντο που έχεις δουλειά, να είναι. Για τους άλλους όμως που είναι στην Ελλάδα άνεργοι, είναι πολύ επικύνδυνο. Αν κάποιος συνάδελφος που αγνοεί τις συνέπειες μια τέτοιας ενέργειας, χάσει τον διορισμό του, θα αναλάβεις την ευθύνη; Όχι βέβαια!  Κάνε λοιπόν αυτό που θέλεις και μην το δημοσιοποιείς σε συναδέλφους που έχουν πρόβλημα επιβίωσης και θέλουν να διοριστούν. Δικαιώμα όλων των άλλων είναι να τραβήξουν προς την κοινή πορεία που αποφάσισαν. Τράβα και εσύ τον δικό σου!

Λες ψέματα και έχουμε ξεφύγει και από το θέμα. Δεν ζητούσα καθυστέρηση διορισμού και σταμάτα να προσπαθείς να δημιουργήσεις εντυπώσεις. Ρωτούσα ποιες είναι οι επιλογές μας για όσους δεν είναι έτοιμοι να αναλάβουν διορισμό. Κι εσύ με φίμωσες! Γιατί υποτιμάς όλους τους συναδέλφους? Δηλαδή αν κάποιος συνάδελφος δεν είναι και νομικός ταυτόχρονα τι σημαίνει? Είναι τελειωμένη υπόθεση? Δεν έχει μυαλό και κρίση για να πάρει αποφάσεις για τη ζωή του? Μα είναι δυνατόν να λες τέτοια πράγματα? Λες κάποιος που είναι άνεργος να ζητάει παράταση και άδεια άνευ αποδοχών? Δεν ήμουν αντίθετη σε καμία προσπάθεια να επισπευθούν οι διορισμοί. Ίσα ίσα που ήθελα να τελειώνω με αυτή την υπόθεση και να ξέρω τι μου γίνεται. Πώς βγάζεις τέτοια συμπεράσματα για τις προθέσεις όλων μας? Είσαι και ψυχολόγος εκτός από όλα τα άλλα? Για ποια πλειοψηφία μιλάς και ποιο συμφέρον των  υπολοίπων???? Ο διορισμός είναι προσωπική υπόθεση του καθενός! Όταν δίναμε εξετάσεις ήταν ο καθένας μόνος του! Δε χρωστάμε το διορισμό μας σε κανέναν. Και το τι θα κάνουμε με αυτόν δεν αφορά κανέναν. Πώς αλλιώς να το εξηγήσω αυτό δεν ξέρω. Το δρόμο μου τραβάω και δεν εμποδίζω το δρόμο κανενός. Κάνε κι εσύ το ίδιο.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 01, 2016, 06:45:33 μμ από mrna82 »

Αποσυνδεδεμένος authairetos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #842 στις: Δεκέμβριος 01, 2016, 06:59:42 μμ »
Λες ψέματα και έχουμε ξεφύγει και από το θέμα. Δεν ζητούσα καθυστέρηση διορισμού και σταμάτα να προσπαθείς να δημιουργήσεις εντυπώσεις. Ρωτούσα ποιες είναι οι επιλογές μας για όσους δεν είναι έτοιμοι να αναλάβουν διορισμό. Κι εσύ με φίμωσες! Γιατί υποτιμάς όλους τους συναδέλφους? Δηλαδή αν κάποιος συνάδελφος δεν είναι και νομικός ταυτόχρονα τι σημαίνει? Είναι τελειωμένη υπόθεση? Δεν έχει μυαλό και κρίση για να πάρει αποφάσεις για τη ζωή του? Μα είναι δυνατόν να λες τέτοια πράγματα? Λες κάποιος που είναι άνεργος να ζητάει παράταση και άδεια άνευ αποδοχών? Δεν ήμουν αντίθετη σε καμία προσπάθεια να επισπευθούν οι διορισμοί. Ίσα ίσα που ήθελα να τελειώνω με αυτή την υπόθεση και να ξέρω τι μου γίνεται. Πώς βγάζεις τέτοια συμπεράσματα για τις προθέσεις όλων μας? Είσαι και ψυχολόγος εκτός από όλα τα άλλα? Για ποια πλειοψηφία μιλάς και ποιο συμφέρον των  υπολοίπων???? Ο διορισμός είναι προσωπική υπόθεση του καθενός! Όταν δίναμε εξετάσεις ήταν ο καθένας μόνος του! Δε χρωστάμε το διορισμό μας σε κανέναν. Και το τι θα κάνουμε με αυτόν δεν αφορά κανέναν. Πώς αλλιώς να το εξηγήσω αυτό δεν ξέρω. Το δρόμο μου τραβάω και δεν εμποδίζω το δρόμο κανενός. Κάνε κι εσύ το ίδιο.

mrna82 μήπως είσαι κι εσύ ο Σπύρος; Αυτός που περιέγραψε ο Σταύρος ο Παπαδάκης παραπάνω.
Ή μήπως εγώ είμαι εσύ, ή εσύ εγώ;
Μα πόσοι ζητάνε αναβολή πια;
Τον μπερδεύεις τον άνθρωπο, είναι που είναι.....
Ζε σουι Σπύρος, όλοι μας τελικά....
Μην ασχολείσαι Μαρίνα, ο άνθρωπος έχει ψυχολογική πάθηση.

Αν σε ενδιαφέρει μπορείς να κάνεις την διαδικασία που σου περιέγραψα παραπάνω.

Δεν επηρεάζει κανέναν το τι θα κάνεις εσύ, το τι θα ζητήσεις ακόμα και το πως θα το ζητήσεις.
Η πρόσκληση βγήκε, όσοι θέλουν να πάνε day one θα πάνε με το καλό.
Όσοι δεν μπορούμε θα ζητήσουμε αναβολή.

Όσο για τις ευθύνες που αναφέρει ο Σταύρος Παπαδάκης, εσύ Σταύρο, θα αναλάβεις ευθύνη για μία έγκυο, που θα πάει να αναλάβει day one γιατί ακούει τις λάθος συμβουλές σου, και θα χάσει (ενδεχομένως και σε ακραία μεν αλλά υπαρκτή πιθανότητα) το παιδί, ή όχι;
Γιατί διαφορετική επιλογή έχει αλλά την οδηγείς στην λάθος κατεύθυνση με τρομοκρατία και φασιστικές μεθόδους.
Μπορεί να λάβει αναβολή αλλά την πιέζεις και την αγχώνεις να παρουσιαστεί. Γιατί; Γιατί έτσι νομίζεις ότι εξυπηρετείς το δικό σου προσωπικό συμφέρον Σταύρε Παπαδάκη.
Δεν το εξυπηρετείς φυσικά καθόσον δεν σε επηρεάζει καθόλου το τι θα κάνει ο οποιοσδήποτε, αλλά έτσι νομίζεις.

Την ευθύνη του να παρουσιαστεί κάποιος ΑΜΕΣΑ επειδή σπέρνεις ψευδή στοιχεία Σταυρο Παπαδάκη, και να του συμβεί κάτι ΑΣΧΗΜΟ εξαιτίας αυτού, θα την αναλάβεις;

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #843 στις: Δεκέμβριος 01, 2016, 07:18:59 μμ »
Ή ελληνική δικαιοσύνη σας άνοιξε σε χαλεπους καιρούς διάπλατα την οδό της σταδιοδρομίας και της επιβίωσης και εσείς μεμψιμοιρειτε. Κανένας δεν θα υποστεί οτιδήποτε αν παρουσιαστεί και υπηρετήσει όπου τοποθετηθεί. Δεν πηγαίνετε στην έρημο ή στη ζούγκλα.
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:18:11 »

Αποσυνδεδεμένος authairetos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #844 στις: Δεκέμβριος 01, 2016, 07:38:57 μμ »
Ή ελληνική δικαιοσύνη σας άνοιξε σε χαλεπους καιρούς διάπλατα την οδό της σταδιοδρομίας και της επιβίωσης και εσείς μεμψιμοιρειτε. Κανένας δεν θα υποστεί οτιδήποτε αν παρουσιαστεί και υπηρετήσει όπου τοποθετηθεί. Δεν πηγαίνετε στην έρημο ή στη ζούγκλα.

Συμφωνώ απόλυτα ότι για κάποιους ισχύει αυτό.
Το τί θα κάνω εγώ ή ο οποιοσδήποτε άλλος, όμως, στο συγκεκριμένο κομμάτι δεν αφορά και δεν επηρεάζει κανένα.
To τί θα υποστεί ο καθένας, τί θα αφήσει πίσω και τί ζόρι θα τραβήξει είναι προσωπικό θέμα του καθενός και δεν αφορά κανένα. Εκεί το χάνεις.
Μπορούμε λοιπόν σε παρακαλώ και εσένα και όποιον άλλο παρεμβαίνει, κρίνει και δημιουργεί θόρυβο να ανταλλάξουμε πληροφορίες;
Κουμάντο στον εαυτό μας μπορούμε να κάνουμε μόνοι μας;
Και ας γκρινιάζουμε.
Και ας μην πηγαίνουμε στην έρημο.
Και ας
Και ας
Και ας.....
ΑΦΗΣΤΕ ΜΑΣ.
Ασχοληθείτε με ό,τι άλλο θέλετε, αγαπάτε και μπορείτε.
Μην καταπιέζετε και μην κρίνετε ό,τι δεν καταλαβαίνετε.
Ευχαριστώ.

« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 01, 2016, 09:07:33 μμ από authairetos »

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #845 στις: Δεκέμβριος 01, 2016, 09:17:17 μμ »
@ authairetos
Δική σας είναι η ζωή...και αποφασίζετε κατά πως κρίνει ο καθένας....εκεί δεν παρεμβαίνω...και δεν εχω το δικαίωμα.
Απλά σχολιάζω τις υπερβολές και τις αντιδικίες.
Μερικές φορές μου θυμίζετε την παροιμία " σε κάποιον χάριζαν ένα γάιδαρο και εκείνος τον κοίταζε στα δοντια" 
Μπορείτε κάλλιστα να απευθυνθείτε στις αρμόδιες υπηρεσίες να συλλέξετε πληροφορίες και να κάνετε και ανταλλαγή αυτών.
Αλλά αυτό το πολεμικό κλίμα μόνο σε μελλοντικούς εκπαιδευτικούς δεν ταιριάζει. Μήπως εν τέλει νομίζετε ότι είστε οι μόνοι που θα πάνε στην επαρχία; Η οι μόνοι από όσους υπηρετούν ή θα υπηρετήσουν που έχετε διάφορα προβλήματα. Εκτός και αν στο βάθος του μυαλού μερικών υποβόσκει η ελπίδα να τοποθετειθείτε, να μην υπηρετήσετε την θέση και κατόπιν να ζητήσετε και μετάθεση.

ΥΓ. Δεν δημιουργώ κανένα θόρυβο ..αντίθετα έχετε σηκώσει τόσο υψηλά τους τόνους που είναι απορίας άξιον αν έχετε συνηδειτοποιήσει την κατάσταση της εκπαίδευσης.
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος gard

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 188
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #846 στις: Δεκέμβριος 01, 2016, 09:44:56 μμ »

Αλλά αυτό το πολεμικό κλίμα μόνο σε μελλοντικούς εκπαιδευτικούς δεν ταιριάζει.

Εδώ θα διαφωνήσω , αν επιτρέπεται .Το πολεμικό κλίμα ταιριάζει σε μελλοντικούς καθηγητές , ειναι ένα είδος προθέρμανσης για όλες εκείνες τις στιγμές ξεκατινιάσματος με συναδέλφους που κατα καιρούς θα παρουσιαστούν στην καριέρα τους ως μόνιμοι εκπαιδευτικοί . Από τα πιο ασήμαντα ζητήματα μέχρι τα πιο σημαντικά και κυρίως για τα κατα φαντασία προβλήματα που θα αντιμετωπίσουν στο μέλλον και για τα οποία θα συγκρουστούν είτε στον συλλογο είτε με την υπηρεσία είτε με τον οποιονδήποτε στο σχολείο αυτό το πολεμικό κλίμα που επικρατεί εδώ είναι κάτι που τους προετοιμάζει .  8)

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #847 στις: Δεκέμβριος 01, 2016, 09:55:25 μμ »
Εδώ θα διαφωνήσω , αν επιτρέπεται .Το πολεμικό κλίμα ταιριάζει σε μελλοντικούς καθηγητές , ειναι ένα είδος προθέρμανσης για όλες εκείνες τις στιγμές ξεκατινιάσματος με συναδέλφους που κατα καιρούς θα παρουσιαστούν στην καριέρα τους ως μόνιμοι εκπαιδευτικοί . Από τα πιο ασήμαντα ζητήματα μέχρι τα πιο σημαντικά και κυρίως για τα κατα φαντασία προβλήματα που θα αντιμετωπίσουν στο μέλλον και για τα οποία θα συγκρουστούν είτε στον συλλογο είτε με την υπηρεσία είτε με τον οποιονδήποτε στο σχολείο αυτό το πολεμικό κλίμα που επικρατεί εδώ είναι κάτι που τους προετοιμάζει .  8)

Για αυτό το σπείραμε αλάτι!!!
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος authairetos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #848 στις: Δεκέμβριος 01, 2016, 10:25:18 μμ »
@ authairetos
Δική σας είναι η ζωή...και αποφασίζετε κατά πως κρίνει ο καθένας....εκεί δεν παρεμβαίνω...και δεν εχω το δικαίωμα.
Απλά σχολιάζω τις υπερβολές και τις αντιδικίες.
Μερικές φορές μου θυμίζετε την παροιμία " σε κάποιον χάριζαν ένα γάιδαρο και εκείνος τον κοίταζε στα δοντια" 
Μπορείτε κάλλιστα να απευθυνθείτε στις αρμόδιες υπηρεσίες να συλλέξετε πληροφορίες και να κάνετε και ανταλλαγή αυτών.
Αλλά αυτό το πολεμικό κλίμα μόνο σε μελλοντικούς εκπαιδευτικούς δεν ταιριάζει. Μήπως εν τέλει νομίζετε ότι είστε οι μόνοι που θα πάνε στην επαρχία; Η οι μόνοι από όσους υπηρετούν ή θα υπηρετήσουν που έχετε διάφορα προβλήματα. Εκτός και αν στο βάθος του μυαλού μερικών υποβόσκει η ελπίδα να τοποθετειθείτε, να μην υπηρετήσετε την θέση και κατόπιν να ζητήσετε και μετάθεση.

ΥΓ. Δεν δημιουργώ κανένα θόρυβο ..αντίθετα έχετε σηκώσει τόσο υψηλά τους τόνους που είναι απορίας άξιον αν έχετε συνηδειτοποιήσει την κατάσταση της εκπαίδευσης.

Κανένα πολεμικό κλίμα δεν καλλιεργείται από εμένα ή όποιον άλλο ζητά πληροφορίες αναβολής.
Δεν με ενοχλεί η επαρχία, ήδη έχω μετακινηθεί και εργάζομαι χρόνια στον ιδιωτικό τομέα εκεί.
Ούτε σκοπεύω να αναζητήσω παράθυρο για να μην υπηρετήσω, ή για να γυρίσω κάπου που θέλω.
Αν πάω, θα πάω εκεί που θα με στείλουν, ξέροντας ότι θα μείνω για πολύυυυ μεγάλο διάστημα, ενδεχομένως και για πάντα.
Είμαι πλήρως συνηδειτοποιημένος και προσπαθώ να πάρω μία απόφαση.
Για τον σκοπό αυτό ζητάω πληροφορίες και παρέχω ό,τι ανακαλύπτω σε συναδέλφους που πιθανώς σκέφτονται τα ίδια με εμένα.
Απο την στιγμή λοιπόν που :
1. Δεν σε αφορά το θέμα
2. Δεν καταλαβαίνεις τι ακριβώς ζητάω
Γιατί γράφεις εμμέσως πλην όμως σαφέστατα ότι ψάχνουμε τρόπους να αποφύγουμε κάτι ή να το φέρουμε στα μέτρα μας σε βάρος άλλων;
Δεν περνάει από το μυαλό σου ότι εμένα δεν μου χαρίζουν γάιδαρο. Αν μου χαρίζαν ΔΕΝ θα τον κοιτούσα στα δόντια.
Πρέπει να κάνω πολλούς συμβιβασμούς για τους οποίους δεν είμαι σίγουρος ακόμα, και φυσικά η παρούσα κατάσταση της οικογένειάς μου δεν επιτρέπει.

Το πολέμικό κλίμα λοιπόν καλλιεργείται από εσένα και όποιον άλλο μας αρπάζει από τα μούτρα επειδή τολμήσαμε να αγγίξουμε θέμα προφανώς ταμπού για κάποιους.

Επειδή για εμάς δεν είναι πανάκεια ο διορισμός αλλά ακόμα μία επιλογή με θετικά και αρνητικά τα οποία πρέπει να ληφθούν υπόψιν,
επειδή η ζωή μας τα έφερε έτσι ώστε να είμαστε στην ΕΥΤΥΧΗ θέση να σκεφτόμαστε ακόμα και να ΑΡΝΗΘΟΥΜΕ διορισμό (ελπίζω να καταλαβαίνεις πως το λέω),
επειδή η καχυποψία κάποιων και η τεμπελιά και σε βαρος άλλων κίνηση κάποιων άλλων έχει δημιουργήσει ένα κλίμα μέσα στο οποίο δεν μπορούμε να εμπιστευτούμε κανένα και τέλος,
επειδή η μιζέρια δεν επιτρέπει να χαρούμε με την επιτυχία των άλλων,
πρέπει να το βουλώσουμε και να μη μιλάμε.

Όχι φίλε μου.
Να είσαι καλά εκεί που είσαι και να χαίρεσαι τη ζωή σου, την οικογένειά σου και ό,τι άλλο έχεις, αλλά σε παρακαλώ σταμάτα να ασχολείσαι με πράγματα που δεν σε αφορούν, να δημιουργείς εντυπώσεις εκεί που δεν υπάρχουν και να τροφοδοτείς και να αναπαράγεις κακοπροαίρετα σχόλια.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 01, 2016, 10:27:41 μμ από authairetos »

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #849 στις: Δεκέμβριος 01, 2016, 10:42:08 μμ »
Μάλλον δεν διάβασες όλα τα σχόλια...από το μυαλό μου δεν έβγαλα τίποτα...

Εκπαιδευτικός είμαι και ως εκπαιδευτικός εχω το αναφαίρετο δικαίωμα να ασχολούμαι με τα θέματα της εκπαίδευσης.
Μάλλον τα συγχαρητήρια τα εκλάβατε ως μιζέρια.
Όσο για τα υπόλοιπα που αναφέρεις ...θου Κύριε φυλακήν το στόματι μου.


Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος authairetos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #850 στις: Δεκέμβριος 01, 2016, 10:49:43 μμ »
Μάλλον δεν διάβασες όλα τα σχόλια...από το μυαλό μου δεν έβγαλα τίποτα...

Εκπαιδευτικός είμαι και ως εκπαιδευτικός εχω το αναφαίρετο δικαίωμα να ασχολούμαι με τα θέματα της εκπαίδευσης.
Μάλλον τα συγχαρητήρια τα εκλάβατε ως μιζέρια.
Όσο για τα υπόλοιπα που αναφέρεις ...θου Κύριε φυλακήν το στόματι μου.

ΝΟΜΙΜΕ
η μιζέρια δεν πήγαινε κατ' ανάγκη σε εσένα.
Όλα αυτά τα έχουμε συναντήσει εδώ μέσα.
Γενική απάντηση έδωσα με αφορμή το σχόλιό σου.
Κάποια αφορούν εσένα και αυτά που είπες, κάποια άλλα αφορούν αυτά που είπαν κάποιοι άλλοι.
Να είσαι καλά.

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #851 στις: Δεκέμβριος 01, 2016, 11:06:05 μμ »
Καλή τοποθέτηση...καληνύχτα...
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος LiK

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 736
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #852 στις: Δεκέμβριος 02, 2016, 12:58:58 πμ »
θα αναλάβεις ευθύνη για μία έγκυο, που θα πάει να αναλάβει day one γιατί ακούει τις λάθος συμβουλές σου, και θα χάσει (ενδεχομένως και σε ακραία μεν αλλά υπαρκτή πιθανότητα) το παιδί, ή όχι;[/b][/u]
Γιατί διαφορετική επιλογή έχει αλλά την οδηγείς στην λάθος κατεύθυνση με τρομοκρατία και φασιστικές μεθόδους.
Μπορεί να λάβει αναβολή ...
Η έγκυος έχει δικαιώματα...
Αν πάρει αναβολή, κάποιες άδειες (είτε με αποδοχές είτε χωρίς) καθώς και διευκολύνσεις (όπως π.χ. τη δυνατότητα να παρουσιαστεί και να ορκιστεί στη Διεύθυνση της περιοχής όπου κατοικεί) ίσως να μη τις δικαιούται αργότερα.
Και ο πατέρας επίσης...
Χρειάζεται προσοχή για να μην επηρεαστούν και οδηγηθούν σε λάθος αποφάσεις...
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 02, 2016, 08:54:44 πμ από LiK »

Αποσυνδεδεμένος spiritus asper

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 881
  • Εκλεκτός διορισΘΕΙΣ-Έτος αποφιαλωσης 2016
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #853 στις: Δεκέμβριος 02, 2016, 02:54:02 πμ »
Ρε παιδια,αφηστε τον κοσμο να αποφασισει για τον εαυτο του.Ελεος!Ουτε ο πατερας μου οταν ημουν 15 χρονων-που ημουν και κορη του-δεν εκανε ετσι.Μη το ενα,μη το αλλο,γιατι το ενα γιατι το αλλο χαχαχα.Κι εκεινος ηταν πατερας μου και στρατηγος,ειχε δυο δικαιολογιες χαχα.
Οσοι δε, ειστε στην πολη σας και υπηρετειτε δειξτε λιγο κατανοηση σε οσους εχεουν διλημματα λογω σοβαρων θεματων και δυσκολευονται να μετακινηθουν.Ας μην μιλαμε εκ του ασφαλους μονο.
''One man here has made 17 attempted escapes!
 Group Captain,this is close to insanity!''

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159795
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 430
Σύνολο: 435

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.092 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.