*

Αποστολέας Θέμα: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008  (Αναγνώστηκε 392753 φορές)

0 μέλη και 11 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος spiritus asper

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 881
  • Εκλεκτός διορισΘΕΙΣ-Έτος αποφιαλωσης 2016
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #994 στις: Δεκέμβριος 19, 2016, 06:22:22 μμ »
Αναμενουμε,πριν το τελος του ετους.
''One man here has made 17 attempted escapes!
 Group Captain,this is close to insanity!''

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:02:40 »

Αποσυνδεδεμένος anoteri

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #995 στις: Δεκέμβριος 19, 2016, 06:26:03 μμ »
Γνωρίζετε τίποτα και για τους νηπιαγωγούς; Αν έγιναν αιτήσεις ώστε να καλυφτούν οι θέσεις ή κι εκεί να περιμένουμε επιλαχόντες;Συγχαρητήρια σε όλους που ξεκινούν!

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #996 στις: Δεκέμβριος 19, 2016, 07:20:18 μμ »
Ολοι παιρνουμε στερια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!οι ΠΕ05. Βγαινουν χαχαχαχαχαχα

Καλοφαγωτοι τωρα !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!χαχαχαχα.Θα πεσουν ολοι να μας φανε!χαχαχαχα

Επειδη παρατηρώ παράξενους πανηγυρισμούς.....όσοι δεν υπηρετούν στη στεριά που όπως πανηγυρικά αναγγέλετε ότι θα διοριστείτε εσείς, δεν υπηρετούν στην Ελληνική επικράτεια;Υπηρετούν σε κάποιο τόπο εξορίας; Οι κάτοικοι των περιοχών αυτών δεν έχουν ανάγκη τα αγαθά της εκπαίδευσης...όποια και αν είναι αυτά...όσα και αν είναι αυτά;
Σκεφθήκατε τι γνώμη θα σχηματίζουν για τους εκπαιδευτικούς όσοι διαβαζουν τα συνεχώς  επαναλαμβανόμενα σχόλια αυτού του τύπου και ταυτόχρονα είναι κάτοικοι των περιοχών αυτών;


Όσο για το δεύτερο σχόλιο....το λιγότερο που εχω να παρατηρήσω είναι εντελώς αψυχολόγητο. Αντί να χαρείτε την δικαστική σας δικαίωση......."δημιουργείτε" κατά φαντασίαν εχθρους.!

ΥΓ. Μόνο συγχαρητήρια διάβασα εδώ....
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 19, 2016, 07:28:55 μμ από ΝΟΜΙΜΟΣ »
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος authairetos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #997 στις: Δεκέμβριος 19, 2016, 08:32:45 μμ »
Επειδη παρατηρώ παράξενους πανηγυρισμούς.....όσοι δεν υπηρετούν στη στεριά που όπως πανηγυρικά αναγγέλετε ότι θα διοριστείτε εσείς, δεν υπηρετούν στην Ελληνική επικράτεια;Υπηρετούν σε κάποιο τόπο εξορίας; Οι κάτοικοι των περιοχών αυτών δεν έχουν ανάγκη τα αγαθά της εκπαίδευσης...όποια και αν είναι αυτά...όσα και αν είναι αυτά;
Σκεφθήκατε τι γνώμη θα σχηματίζουν για τους εκπαιδευτικούς όσοι διαβαζουν τα συνεχώς  επαναλαμβανόμενα σχόλια αυτού του τύπου και ταυτόχρονα είναι κάτοικοι των περιοχών αυτών;

Είπε ο ταλαιπωρημένος από την υπηρεσία στην Αθήνα πλησίον της κατοικίας του συνάδελφος, γεμάτος συναδελφικό πνεύμα.
Α, που 'σαι, ζήτα μεταθεσούλα ή αμοιβαία μετάθεση για κάποιο νησί να μεταλαμπαδεύσεις το μεγαλείο σου, αν σου αρέσει τόσο πολύ η νησιωτική χώρα.
Όλο και κάποιος θα βρεθεί να θέλει να έρθει στην παραμεθόριο που υπηρετείς "χωρίς ανταλλάγματα".....
Τί;
Όχι;
Ας παει κανένας άλλος; Εσύ ξεχρέωσες μάλλον ε; Ε ναι τώρα για τέτοια είμαστε; Άραξε και κούνα το δάχτυλο. Δίδαξε μας όλους παιχταρά μου. Εκπαιδευτικέ της καρδιάς μας.

Αλήθεια σε αυτό το νήμα τί ακριβώς κάνεις; Άμεσο ενδιαφέρον δεν έχεις οπότε υποθέτω ότι έχεις πολύ ελεύθερο χρόνο;
Get a life. Ξεκίνα κανένα χόμπυ και τέτοια, ξέρεις. Αν δεν ξέρεις ρώτα να σου πουν.
Φιλικά πάντα.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 19, 2016, 08:43:27 μμ από authairetos »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:02:40 »

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4005
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #998 στις: Δεκέμβριος 19, 2016, 09:39:34 μμ »
Επειδη παρατηρώ παράξενους πανηγυρισμούς.....όσοι δεν υπηρετούν στη στεριά που όπως πανηγυρικά αναγγέλετε ότι θα διοριστείτε εσείς, δεν υπηρετούν στην Ελληνική επικράτεια;Υπηρετούν σε κάποιο τόπο εξορίας; Οι κάτοικοι των περιοχών αυτών δεν έχουν ανάγκη τα αγαθά της εκπαίδευσης...όποια και αν είναι αυτά...όσα και αν είναι αυτά;
Σκεφθήκατε τι γνώμη θα σχηματίζουν για τους εκπαιδευτικούς όσοι διαβαζουν τα συνεχώς  επαναλαμβανόμενα σχόλια αυτού του τύπου και ταυτόχρονα είναι κάτοικοι των περιοχών αυτών;


Όσο για το δεύτερο σχόλιο....το λιγότερο που εχω να παρατηρήσω είναι εντελώς αψυχολόγητο. Αντί να χαρείτε την δικαστική σας δικαίωση......."δημιουργείτε" κατά φαντασίαν εχθρους.!

ΥΓ. Μόνο συγχαρητήρια διάβασα εδώ....

Εγώ έμμεση επίθεση βλέπω πάντως και το χαρακτηρισμό "αψυχολόγητοι". Άσε που είδαμε και κάτι επιθέσεις και παλαιότερα. Τώρα συγνώμη, δε θεωρούμε φυσιολογικό, ανάμεσα στη στεριά και τα νησιά, κάποιος να προτιμά τη στεριά; Αυτό σημαίνει αυτόματα ότι αν διοριζόταν στα νησιά θα απέδιδε λιγότερο από αυτό που μπορεί; Ή ότι σνομπάρει αυτά τα μέρη; Αλλά ξέρετε η ζωή του καθενός δεν είναι μόνο δουλειά. Αλήθεια, όπως λέει και ο authairetos, αν είναι όπως τα λες, αίτηση για μετάθεση γιατί έκανες; Υποθέτω ότι κι εσύ αρχικά σε παραμεθόριο διορίστηκες. Μη δουλευόμαστε και μεταξύ μας...

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #999 στις: Δεκέμβριος 19, 2016, 10:21:53 μμ »
 @trust no one
@ authairetos



Με ικανοποιεί που αντιληθφήκατε αμέσως ότι..είμαι ταλαιπωρημένος από την υπηρεσία στην Αθήνα πλησίον της κατοικίας του συνάδελφος, γεμάτος συναδελφικό πνεύμα.
Θέλετε να σας δώσω τους κωδικούς μου να δείτε που ακριβώς βρίσκομαι.....για να μην επιδίδεστε άσκοπα σε πικρόχολα και ειρωνικά σχόλια;
Δεν καταλάβατε ότι υποτιμάτε την νοημοσύνη όλων με αυτά που γράφετε; Ναι φυσικά ο καθένας θέλει να βρίσκεται κοντά στην περιοχή του...είναι απόλυτα θεμιτό...αλλά πρέπει να κρατάμε και τα προσχήματα έναντι των άλλων...που για πολλούς και διαφόρους λόγους υπηρετούν στις εσχατιές όπως πολύ απαξιωτικά αποκαλούν διάφορα μέρη της χώρας μας....στα ξερονήσια (!!) κλπ. Λίγη αυτοσυγκράτηση δεν κάνει κακό.

@ authairetos Θα γράφω ελεύθερα όπου εχω την δυνατότητα σεβόμενος την φιλοξενία της ιστοσελίδας και τους συναδέλφους μου....η λογοκρισία έχει αποθάνει προ αμνημονεύτων χρόνων. Όσο για το λεξιλόγιο σου είναι απαράδεκτο για εκπαιδευτικό......και της φιλικές ή μη συμβουλές σε αυτό το μάγκικο ύφος δεν τίς δέχομαι από κανέναν.
Στα προηγούμενα σχόλια ούτε έβρισα ούτε ειρωνεύτηκα κανέναν.

Και μια ερώτηση κρίσεως: Λέγεται ότι  το υπουργείο θα καλέσει επιλαχόντες του διαγωνισμού για να καλύψει τα κενά. Διακρίνω μια διάχυτη αγωνία στα σχόλια των υποψηφίων για διορισμό  σε αυτή την κατηγορία. Αν διοριστούν σε απομακρυσμένες και δύσκολες περιοχές πως θα τους χαρακτηρίσετε; Εμένα χωρίς καν να ξέρετε την υπηρεσιακή μου κατάσταση με στολίσατε. Για αυτούς τι θα λέγατε; Εμπρός σχολιάστε ελεύθερα...με δικά σας λόγια...!!
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 19, 2016, 10:31:20 μμ από ΝΟΜΙΜΟΣ »
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος pap.pous

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 54
  • Ακόμη κι αν κάτι είναι να μην πάει στραβά, θα πάει
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #1000 στις: Δεκέμβριος 19, 2016, 10:37:51 μμ »
Συγχαρητήρια. Καλή τοποθέτηση.

Αποσυνδεδεμένος Touristakos

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1231
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #1001 στις: Δεκέμβριος 19, 2016, 10:50:29 μμ »
Να ξερετε παιδια πως ειμαστε παρα πολλοι εδω μεσα που χαιρομαστε μαζι σας (χωρις να ανηκουμε στην ομαδα των αδιοριστων διοριστεων) και ζουμε μαζι σας το καθε βημα τοσα χρονια και πραγματικα χαιρομαστε καθε φορα που γινεται ενα βημα προς την ολοκληρωση αυτου του τρελου μπλεξιματος στο οποιο εχετε βρεθει... Εγω λοιπον πραγματικα θελω να δειτε τις καλυτερες δυνατες τοποθετησεις που επιθυμειτε. Και για οσους βγαζουν ζηλια η οτιδηποτε αλλο αρνητικο αγνοηστε τους και διασκεδαστε την επιτυχια σας που σας στερησαν τοσα χρονια! Με το καλο να δειτε και επισημα τα ονοματα σας, γιατι οχι και αυριο!

Αποσυνδεδεμένος spiritus asper

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 881
  • Εκλεκτός διορισΘΕΙΣ-Έτος αποφιαλωσης 2016
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #1002 στις: Δεκέμβριος 19, 2016, 11:05:39 μμ »
Πρεπει να γινει αντιληπτο προς πασα κατευθυνση πως η επι 7ετιας απαραδεκτη συμπεριφορα συναδελφων μας θα εβρισκε απαντηση.Θυμαμαι το 2012 που ο ιδιος μας ο συλλογος πανηγυριζε την ενδεχομενη ακυρωση των ΦΕΚ μας.Ενδεχομενη λεω,γιατι εκεινοι εσπευσαν να το ανακοινωσου ως σιγουρο.Μετα ακολουθησαν και συναδελφοι με αισχρες επιθεσεις απεναντι μας,αναγκαστηκα να ποσταρω μηνυματα ''συναδελφου''ΠΕ05 απο το π.μ μου προκειμενου να γινει αντιληπτο ολο το ευρος της αισχροτητας και κακοηθειας.Οποιος θελει να φαει τα λυσσακα του με την δικαιωση μας που συνισταται σε τοποθετησεις κοντα στα σπιτια μας,be my guest!
''One man here has made 17 attempted escapes!
 Group Captain,this is close to insanity!''

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #1003 στις: Δεκέμβριος 19, 2016, 11:33:00 μμ »
Πρεπει να γινει αντιληπτο προς πασα κατευθυνση πως η επι 7ετιας απαραδεκτη συμπεριφορα συναδελφων μας θα εβρισκε απαντηση.Θυμαμαι το 2012 που ο ιδιος μας ο συλλογος πανηγυριζε την ενδεχομενη ακυρωση των ΦΕΚ μας.Ενδεχομενη λεω,γιατι εκεινοι εσπευσαν να το ανακοινωσου ως σιγουρο.Μετα ακολουθησαν και συναδελφοι με αισχρες επιθεσεις απεναντι μας,αναγκαστηκα να ποσταρω μηνυματα ''συναδελφου''ΠΕ05 απο το π.μ μου προκειμενου να γινει αντιληπτο ολο το ευρος της αισχροτητας και κακοηθειας.Οποιος θελει να φαει τα λυσσακα του με την δικαιωση μας που συνισταται σε τοποθετησεις κοντα στα σπιτια μας,be my guest!

Θα σου πω κάτι χωρίς φόβο και πάθος...το  γεγονός ότι διαφώνησες "άγρια" με κάποιον συνάδελφο δεν σημαίνει ότι όλοι σκέπτονται το ίδιο...ούτε σας μίσησε κανείς επειδη δικαιωθήκατε. Το αντίθετο μάλιστα . Αλλά παραδέξου ότι και η ειρωνεία έχει τα όρια της. Αισχροί δεν είμαστε αγαπητή μου....αλλά αυτό με την στεριά και τα νησιά ηχεί από ειρωνικά έως άσχημα.
Τις ευχές μου σας τις έδωσα....χαρείτε την επιτυχία σας με μέτρο.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 19, 2016, 11:37:39 μμ από ΝΟΜΙΜΟΣ »
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος spiritus asper

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 881
  • Εκλεκτός διορισΘΕΙΣ-Έτος αποφιαλωσης 2016
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #1004 στις: Δεκέμβριος 19, 2016, 11:42:23 μμ »
Να σταματησουν τα π.μ γιατι θα γινει της πουτ@ν@ς.Αυτο εχω να πω.
''One man here has made 17 attempted escapes!
 Group Captain,this is close to insanity!''

Αποσυνδεδεμένος die

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 729
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #1005 στις: Δεκέμβριος 19, 2016, 11:42:54 μμ »
Καποιοι εδω γραφουν οτι να ναι. Τι οφελος μπορει να ειχε ενας μονιμος απο το μη διορισμο σας αυτα τα χρονια ή απο το διορισμό σας τωρα στο σπιτι σας; αντιλαμβανεστε τι γραφετε;

Αποσυνδεδεμένος spiritus asper

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 881
  • Εκλεκτός διορισΘΕΙΣ-Έτος αποφιαλωσης 2016
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #1006 στις: Δεκέμβριος 19, 2016, 11:47:49 μμ »
Συναδελφε,ο κλαδος μας ειναι μπλοκαρισμενος,οσο λιγοτεροι τοσο το καλυτερο.Δεν θα κατσω να εξηγησω τωρα εδω μεσα κακεντρεχειες.
''One man here has made 17 attempted escapes!
 Group Captain,this is close to insanity!''

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #1007 στις: Δεκέμβριος 19, 2016, 11:56:05 μμ »
Συναδελφε,ο κλαδος μας ειναι μπλοκαρισμενος,οσο λιγοτεροι τοσο το καλυτερο. Δεν θα κατσω να εξηγησω τωρα εδω μεσα κακεντρεχειες.

Συναδέλφισα μπορείς να μας εξηγήσεις  με ποια στοιχεία ισχυρίζεσαι αυτά; Αν είναι δυνατόν χωρίς "δύσκολες" εκφράσεις...αλλά με ηρεμία.
Προσωπικά εχω εκφράσει δημόσια εδώ την άποψη μου τι έπρεπε να χει γίνει με τους διορισμούς ΠΕ05 μετά το φιάσκο του 2005 με την μείωση του ωρών διδασκαλίας στο γυμνάσιο.
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159794
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 442
Σύνολο: 451

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.098 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.