*

Αποστολέας Θέμα: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008  (Αναγνώστηκε 392959 φορές)

0 μέλη και 9 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος phoebe1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 366
  • Φύλο: Γυναίκα
  • c'est la vie!
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #1008 στις: Δεκέμβριος 20, 2016, 12:09:28 πμ »
Να ξερετε παιδια πως ειμαστε παρα πολλοι εδω μεσα που χαιρομαστε μαζι σας (χωρις να ανηκουμε στην ομαδα των αδιοριστων διοριστεων) και ζουμε μαζι σας το καθε βημα τοσα χρονια και πραγματικα χαιρομαστε καθε φορα που γινεται ενα βημα προς την ολοκληρωση αυτου του τρελου μπλεξιματος στο οποιο εχετε βρεθει... Εγω λοιπον πραγματικα θελω να δειτε τις καλυτερες δυνατες τοποθετησεις που επιθυμειτε. Και για οσους βγαζουν ζηλια η οτιδηποτε αλλο αρνητικο αγνοηστε τους και διασκεδαστε την επιτυχια σας που σας στερησαν τοσα χρονια! Με το καλο να δειτε και επισημα τα ονοματα σας, γιατι οχι και αυριο!

Ευχαριστούμε πολύ! Να στε καλά που συμπορεύεστε μαζί μας όλα αυτά τα χρόνια. Εύχομαι και εσείς να πάρετε σειρά αν δεν ασχολείστε ήδη με αυτό που επιθυμείτε! Προς το παρόν είμαστε κατά πλειοψηφία στις πρώτες επιλογές μας. Αυτά υπάρχουν σε κάθε επάγγελμα μη νομίζεις...με τη χαρά πολλοί "σφίγγονται" αν μπορώ να το πω έτσι. Κάποιοι όμως ξεχωρίζουν. Γιατί όχι και αύριο;! Ευχαριστούμε και καλές γιορτές σε όλους μέρες που είναι με υγεία πάνω απο όλα.
''Σα βγεις στον πηγαι΅ό για την Ιθάκη, να εύχεσαι να 'ναι ΅ακρύς ο δρό΅ος...''  ΙΘΑΚΗ

Κ. Καβάφης

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:02:14 »

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4005
  • Φύλο: ’ντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #1009 στις: Δεκέμβριος 20, 2016, 12:12:39 πμ »
@trust no one
@ authairetos



Με ικανοποιεί που αντιληθφήκατε αμέσως ότι..είμαι ταλαιπωρημένος από την υπηρεσία στην Αθήνα πλησίον της κατοικίας του συνάδελφος, γεμάτος συναδελφικό πνεύμα.
Θέλετε να σας δώσω τους κωδικούς μου να δείτε που ακριβώς βρίσκομαι.....για να μην επιδίδεστε άσκοπα σε πικρόχολα και ειρωνικά σχόλια;
Δεν καταλάβατε ότι υποτιμάτε την νοημοσύνη όλων με αυτά που γράφετε; Ναι φυσικά ο καθένας θέλει να βρίσκεται κοντά στην περιοχή του...είναι απόλυτα θεμιτό...αλλά πρέπει να κρατάμε και τα προσχήματα έναντι των άλλων...που για πολλούς και διαφόρους λόγους υπηρετούν στις εσχατιές όπως πολύ απαξιωτικά αποκαλούν διάφορα μέρη της χώρας μας....στα ξερονήσια (!!) κλπ. Λίγη αυτοσυγκράτηση δεν κάνει κακό.

@ authairetos Θα γράφω ελεύθερα όπου εχω την δυνατότητα σεβόμενος την φιλοξενία της ιστοσελίδας και τους συναδέλφους μου....η λογοκρισία έχει αποθάνει προ αμνημονεύτων χρόνων. Όσο για το λεξιλόγιο σου είναι απαράδεκτο για εκπαιδευτικό......και της φιλικές ή μη συμβουλές σε αυτό το μάγκικο ύφος δεν τίς δέχομαι από κανέναν.
Στα προηγούμενα σχόλια ούτε έβρισα ούτε ειρωνεύτηκα κανέναν.

Και μια ερώτηση κρίσεως: Λέγεται ότι  το υπουργείο θα καλέσει επιλαχόντες του διαγωνισμού για να καλύψει τα κενά. Διακρίνω μια διάχυτη αγωνία στα σχόλια των υποψηφίων για διορισμό  σε αυτή την κατηγορία. Αν διοριστούν σε απομακρυσμένες και δύσκολες περιοχές πως θα τους χαρακτηρίσετε; Εμένα χωρίς καν να ξέρετε την υπηρεσιακή μου κατάσταση με στολίσατε. Για αυτούς τι θα λέγατε; Εμπρός σχολιάστε ελεύθερα...με δικά σας λόγια...!!

Δε νομίζω να πίεσαν οι διοριστέοι για τις περιοχές τους. Το υπουργείο τις αποφάσισε. Λογικό είναι να χαίρονται. Προσωπικά έχω κάνει σε τέτοιες δυσπρόσιτες περιοχές. Εννοείται ότι δίνεις ό,τι καλύτερο έχεις να δώσεις, αλλά επίσης εννοείται ότι επιθυμείς να ζεις σε κάποιο μεγαλύτερο μέρος. Επαναλαμβάνω, η ζωή δεν είναι μόνο η δουλειά. Υπάρχει και η προσωπική ζωή.

Αποσυνδεδεμένος pap.pous

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 54
  • Ακόμη κι αν κάτι είναι να μην πάει στραβά, θα πάει
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #1010 στις: Δεκέμβριος 20, 2016, 02:53:23 πμ »
Είναι κάτι φορές που η λέξη "συνάδελφος" ακούγεται σαν βρισιά...

Αποσυνδεδεμένος Truth

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 679
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατεχόμενη Ελλάδα
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #1011 στις: Δεκέμβριος 20, 2016, 07:47:41 πμ »
Και ξανά: τα ωραιότερα Χριστούγεννα για τους δικαιωμένους αδιόριστους διοριστέους, δικαίωση και χαρά απο'δω και πέρα. Αψυχολόγητοι είναι όσοι δεν τους αφορά το θέμα και σχολιάζουν με φαρμάκι. Μία είναι η λύση: αδιαφορία για τους μεν, ξύδι για τους δε. Καλά τα'λεγε ο Χριστόδουλος με την κατσίκα του γείτονα, μου φαίνεται. ΞΥΔΙ.
The tigers have found me and I do not care.

(Bukowski)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:02:14 »

Αποσυνδεδεμένος zois11

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Φύλο: ’ντρας
  • ΠΕ17.04
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #1012 στις: Δεκέμβριος 20, 2016, 08:53:03 πμ »
’ντε να δούμε αυτό που περιμένουμε τόσα χρόνια.....ξέρετε τι περιθώρια έδωσαν στους αναδρομικούς να αναλάβουν?

Αποσυνδεδεμένος authairetos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #1013 στις: Δεκέμβριος 20, 2016, 10:16:56 πμ »
@trust no one
@ authairetos



Με ικανοποιεί που αντιληθφήκατε αμέσως ότι..είμαι ταλαιπωρημένος από την υπηρεσία στην Αθήνα πλησίον της κατοικίας του συνάδελφος, γεμάτος συναδελφικό πνεύμα.
Θέλετε να σας δώσω τους κωδικούς μου να δείτε που ακριβώς βρίσκομαι.....για να μην επιδίδεστε άσκοπα σε πικρόχολα και ειρωνικά σχόλια;
Δεν καταλάβατε ότι υποτιμάτε την νοημοσύνη όλων με αυτά που γράφετε; Ναι φυσικά ο καθένας θέλει να βρίσκεται κοντά στην περιοχή του...είναι απόλυτα θεμιτό...αλλά πρέπει να κρατάμε και τα προσχήματα έναντι των άλλων...που για πολλούς και διαφόρους λόγους υπηρετούν στις εσχατιές όπως πολύ απαξιωτικά αποκαλούν διάφορα μέρη της χώρας μας....στα ξερονήσια (!!) κλπ. Λίγη αυτοσυγκράτηση δεν κάνει κακό.

@ authairetos Θα γράφω ελεύθερα όπου εχω την δυνατότητα σεβόμενος την φιλοξενία της ιστοσελίδας και τους συναδέλφους μου....η λογοκρισία έχει αποθάνει προ αμνημονεύτων χρόνων. Όσο για το λεξιλόγιο σου είναι απαράδεκτο για εκπαιδευτικό......και της φιλικές ή μη συμβουλές σε αυτό το μάγκικο ύφος δεν τίς δέχομαι από κανέναν.
Στα προηγούμενα σχόλια ούτε έβρισα ούτε ειρωνεύτηκα κανέναν.

Και μια ερώτηση κρίσεως: Λέγεται ότι  το υπουργείο θα καλέσει επιλαχόντες του διαγωνισμού για να καλύψει τα κενά. Διακρίνω μια διάχυτη αγωνία στα σχόλια των υποψηφίων για διορισμό  σε αυτή την κατηγορία. Αν διοριστούν σε απομακρυσμένες και δύσκολες περιοχές πως θα τους χαρακτηρίσετε; Εμένα χωρίς καν να ξέρετε την υπηρεσιακή μου κατάσταση με στολίσατε. Για αυτούς τι θα λέγατε; Εμπρός σχολιάστε ελεύθερα...με δικά σας λόγια...!!

Παιχταρά μου!!!!
Έφυγες. Ζήτα τώρα κιόλας να ανταλλάξεις με κάποιον έναν Έβρο, μία Αρκαδία, καμία Ήπειρο.
Όλο και κάποιος θα σου τα δώσει για να έρθει Αθήνα όπου βρίσκεσαι.
Διγενη ακρίτα μας εσύ!!!!
Ελληνάρα με όλη την έννοια της λέξης.
Είσαι ένα ζωντανό (,) παράδειγμα για όλους τους εκπαιδευτικούς.
Υπερασπιστής της ελευθερίας του λόγου και του δικαιώματος να λέει ο καθένας ότι γουστάρει όπου θέλει.
Χάρη σε εσένα παιχταρά μου μπορούμε να είμαστε σήμερα όλοι εδώ.
Σε ευχαριστούμε για την στήριξη και τα καλά σου λόγια.

Βάζε που και που τα πράγματα στη θέση τους, γιατί πολλοί κακεντρεχείς εδώ μεσα ξεφεύγουν.
Χρειαζόμαστε το φωτεινό σου μυαλό και την κοφτερή σου κρίση.
Σε ευχαριστούμε όλοι και πάλι.

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: ’ντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #1014 στις: Δεκέμβριος 20, 2016, 03:12:37 μμ »
@ authairetos
Εκτός από αυθαίρετος είσαι και προκλητικός. Από πότε απαγορεύεται να σχολιάζουμε ελεύθερα ;; Θα σου ζητήσω άδεια η θα υποβάλλω  πιστοποιητικά νομιμοφροσύνης και δήλωση κατοικίας; Στην περιοχή που υπηρετώ εσυ και άλλοι δεν τις επιλέγετε...εκ πεποιθήσεως...δεν εχουν ανέσεις ούτε ειναι κοσμοπολίτικες... και καλά κάνετε....άλλα μην ειρωνεύεστε όλους τους υπόλοιπους που παραμένουν εκεί για πολλούς και διάφορους λόγους
Όσο για το ειρωνικό και απαξιωτικό λεξιλόγιο σου....απογοητευτικό για εκπαιδευτικό.

Όλοι σας δώσαμε συγχαρητήρια ...αλλά εσείς ονειρεύεστε εχθρούς γύρω σας. Σημεία των καιρών....
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος lillie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 864
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #1015 στις: Δεκέμβριος 20, 2016, 03:22:17 μμ »
Όπως εσύ θες να σχολιάζεις ελεύθερα, έτσι και οι άλλοι έχουν δικαίωμα να πουν ότι ήθελαν να τοποθετηθούν σε στεριά και μπορούν να πανηγυρίσουν όσο θέλουν γι'αυτό.
Κι εγώ σε νησί υπηρετώ, αλλά εύχομαι απ'την καρδιά μου οι διοριστέοι να τοποθετηθούν στη γειτονιά τους αν είναι δυνατόν, μη σου πω στο σαλόνι τους. Και δε με πειράζει και πυροτεχνήματα να πετάξουν. Αρκετά ταλαιπωρήθηκαν νομίζω. Συγχαρητήρια κι από εμένα παιδιά!

Αποσυνδεδεμένος Tzina27

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #1016 στις: Δεκέμβριος 20, 2016, 03:51:32 μμ »
Συνάδελφοι καλησπέρα.

Συγχαρητήρια για τους διορισμούς σας έστω και καθυστερημένα. Συγχαρητήρια και για την υπομονή σας τόσα χρόνια. Ευτυχώς δικαιώθηκε ο αγώνας σας.

Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει κανείς τον οριστικό πίνακα  επιτυχόντων-όχι διοριστέων του ΑΣΕΠ 2008 για ΠΕ05. Δεν μπορώ να τον βρω πουθενά ούτε στο αρχείο μου ούτε στο ίντερνετ.

Επίσης μία απορία: Οι θέσεις των αναδρομικά διοριστέων στη δευτεροβάθμια είναι ξεχωριστές από αυτές στην πρωτοβάθμια; Δηλαδή για γαλλικής πχ που δίνονται 62 για πρωτοβάθμια, οι 10 που δίνονται στη δευτεροβάθμια αναδρομικά είναι επιπλέον των 62, δηλαδή 72;

Και τέλος γνωρίζει κανείς αν έχουν γίνει προσφυγές για τις υπολοιπόμενες θέσεις του 40% που δεν καλύφθηκαν (περί τις 42στη γαλλική), λόγω της αντισυνταγματικότητας του 40%. Αυτές κανονικά θα έπρεπε να είχαν δοθεί σε επιτυχόντες του ΑΣΕΠ. Δεν πρέπει τώρα να δοθούν σε επιλαχόντες;

Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος lillie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 864
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #1017 στις: Δεκέμβριος 20, 2016, 03:57:47 μμ »
Για τους επιτυχόντες δες εδώ. Είναι για όλους τους κλάδους
http://www.pde.gr/index.php?action=tpmod;dl=item1205


Αποσυνδεδεμένος authairetos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #1018 στις: Δεκέμβριος 20, 2016, 04:13:56 μμ »
@ authairetos
Εκτός από αυθαίρετος είσαι και προκλητικός. Από πότε απαγορεύεται να σχολιάζουμε ελεύθερα ;; Θα σου ζητήσω άδεια η θα υποβάλλω  πιστοποιητικά νομιμοφροσύνης και δήλωση κατοικίας; Στην περιοχή που υπηρετώ εσυ και άλλοι δεν τις επιλέγετε...εκ πεποιθήσεως...δεν εχουν ανέσεις ούτε ειναι κοσμοπολίτικες... και καλά κάνετε....άλλα μην ειρωνεύεστε όλους τους υπόλοιπους που παραμένουν εκεί για πολλούς και διάφορους λόγους
Όσο για το ειρωνικό και απαξιωτικό λεξιλόγιο σου....απογοητευτικό για εκπαιδευτικό.

Όλοι σας δώσαμε συγχαρητήρια ...αλλά εσείς ονειρεύεστε εχθρούς γύρω σας. Σημεία των καιρών....

Ελα παιχτούρα μου, με φώναξες;
Είσαι κατπληκτικός, φίλε μου, πραγματικά.
Είσαι μία κινητή διαφήμηση και ταυτόχρονα το πιο ολοκληρωμένο προϊόν του Ελληνικού συστήματος εκπαίδευσης.
Είσαι ένας σταυροφόρος της ελεύθερης έκφρασης ιδεών και απόψεων.
Είσαι αυτός που έχει λύσει όλα του τα προβλήματα και έχει καταφέρει να έχει τόσο ελεύθερο χρόνο ώστε να βοηθήσει και τους υπόλοιπους να λύσουν τα δικά τους.
Σε ευχαριστώ εκ μέρους όλων και πάλι.

Όμως αυτό που τη μία στιγμή λες κάτι

Θα γράφω ελεύθερα όπου εχω την δυνατότητα σεβόμενος την φιλοξενία της ιστοσελίδας και τους συναδέλφους μου....η λογοκρισία έχει αποθάνει προ αμνημονεύτων χρόνων.

Και την ακριβώς επόμενη σε χαλάει, να το κοιτάξεις.
Πώς είπες;
Θέλεις αποκλειστικότητα στην ελευθερία του λόγου;
Δεν είναι για όλους, είναι μόνο για εσένα;

Ξαναπαραθέτω αγαπητέ μου φίλε
η λογοκρισία έχει αποθάνει προ αμνημονεύτων χρόνων.

Αποσυνδεδεμένος vaggis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1138
  • Φύλο: ’ντρας
  • i love education
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #1019 στις: Δεκέμβριος 20, 2016, 04:17:34 μμ »
vghkan
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος vaggis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1138
  • Φύλο: ’ντρας
  • i love education
    • Προφίλ
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: ’ντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #1021 στις: Δεκέμβριος 20, 2016, 04:19:01 μμ »
Tzina27 για τους ΠΕ05 δε δόθηκαν θέσεις στην δευτεροβάθμια. Στην πρωτοβάθμια δόθηκαν και οι 62 θέσεις.
Στους ΠΕ06 δόθηκαν από τις 98 θέσεις (3 στη δευτεροβάθμια και 95 στην πρωτοβάθμια) και
στους ΠΕ07 δόθηκαν από τις 62 θέσεις (7 στη δευτεροβάθμια και 55 στην πρωτοβάθμια).

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159796
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 410
Σύνολο: 419

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.094 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.