*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2016-2017  (Αναγνώστηκε 219875 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος efang

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
    • Προφίλ
Απορια: έφυγα το 2014-2015 από τις επας για να πάω ως αναπληρωτής πλήρους ωραρίου στο υπουργείο παιδείας μπορώ να κάνω τα χαρτιά μου από φέτος η του χρόνου;  ευχαριστώ.
Αίτηση από το σχολικό έτος 2017-2018.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος georgina_

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 126
    • Προφίλ
Καλησπέρα σας!!
Ηθελα να ρωτήσω αν γνωριζετε τι τομέα διδάσκει ενας απόφοιτος του ΦΠ (Φιλοσοφίας και Παιδαγωγικής) σε Επας; Επισης επειδη ζητάνε κωδικό ΦΠΨ (Φιλοσοφία - Παιδαγωγική- Ψυχολογία), τους ρώτησα τηλεφωνικά και δεν μου ειπαν με σαφήνεια αν οσοι ειμαστε σκετο ΦΠ εντασσόμαστε στην ιδια κατηγορια.

Αποσυνδεδεμένος trianta7

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Να προσθέσω και γω μια ερώτηση: έχω καταλάβει καλά ότι στη νέα υπουργική έχει αφαιρεθεί η πρόσληψη κατελάχιστον του 30% των ανέργων; Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος philosopher

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 94
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
μπορουμε να επιλεξουμε ολους τους νομους της περιφερειας ή μονο την επας της συγκεκριμενης περιφερειακης ενοτητας? ομολογω οτι εχω μπερδευτει λιγο καθως προκηρυξη και ανακοινωση αναφερουν ρητα επας μιας και μονο περιφερειακης ενοτητας ενω στην αιτηση ειναι τυπωμενες  ολες οι περιφερερειακες ενοτητες της περιφερειακης διευθυνσης  και σου επιτρεπει να τις τικαρεις ολες.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος philosopher

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 94
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Να προσθέσω και γω μια ερώτηση: έχω καταλάβει καλά ότι στη νέα υπουργική έχει αφαιρεθεί η πρόσληψη κατελάχιστον του 30% των ανέργων; Ευχαριστώ.
κι εγω το εψαχνα στην υπουργικη και δεν το βρηκα αρα αφαιρεθηκε

Αποσυνδεδεμένος trianta7

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
μπορουμε να επιλεξουμε ολους τους νομους της περιφερειας ή μονο την επας της συγκεκριμενης περιφερειακης ενοτητας? ομολογω οτι εχω μπερδευτει λιγο καθως προκηρυξη και ανακοινωση αναφερουν ρητα επας μιας και μονο περιφερειακης ενοτητας ενω στην αιτηση ειναι τυπωμενες  ολες οι περιφερερειακες ενοτητες της περιφερειακης διευθυνσης  και σου επιτρεπει να τις τικαρεις ολες.

Η προκήρυξη λέει επιλογή μιας μόνο περιφερειακής ενότητας. Αλλά, αν αυτή η περιφερειακή ενότητα που θες να επιλέξεις, περιλαμβάνει παραπάνω από ένα ΕΠΑ.Σ., τότε εγώ καταλαβαίνω ότι μπορείς να αιτηθείς σε όλα τα ΕΠΑ.Σ. της περ. ενότητας που επιθυμείς.
ΥΓ: Ευχαριστώ για την απάντηση στο δικό μου ερώτημα
EDIT: όταν λέω σε όλα τα ΕΠΑ.Σ. εννοώ σε όλες τις πόλεις της περιφερειακής ενότητας. Π.χ. αν η επιθυμητή σου ενότητα είναι αυτή της Αιτωλοακαρνανίας τότε μπορείς να επιλέξεις και Αγρίνιο και Μεσολόγγι. Αυτό εγώ καταλαβαίνω ότι εννοεί με τα πολλαπλά τικαρίσματα
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 07, 2016, 08:16:09 μμ από trianta7 »

Αποσυνδεδεμένος philosopher

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 94
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Η προκήρυξη λέει επιλογή μιας μόνο περιφερειακής ενότητας. Αλλά, αν αυτή η περιφερειακή ενότητα που θες να επιλέξεις, περιλαμβάνει παραπάνω από ένα ΕΠΑ.Σ., τότε εγώ καταλαβαίνω ότι μπορείς να αιτηθείς σε όλα τα ΕΠΑ.Σ. της περ. ενότητας που επιθυμείς.
ΥΓ: Ευχαριστώ για την απάντηση στο δικό μου ερώτημα
EDIT: όταν λέω σε όλα τα ΕΠΑ.Σ. εννοώ σε όλες τις πόλεις της περιφερειακής ενότητας. Π.χ. αν η επιθυμητή σου ενότητα είναι αυτή της Αιτωλοακαρνανίας τότε μπορείς να επιλέξεις και Αγρίνιο και Μεσολόγγι. Αυτό εγώ καταλαβαίνω ότι εννοεί με τα πολλαπλά τικαρίσματα
ευχαριστω δικιο εχεις τωρα που διαβαζω καλυτερα την προκηρυξη αυτο εννοει οπως ακριβως το ειπες

Αποσυνδεδεμένος philosopher

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 94
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
ερωτηση για δυσκολους λυτες. Στην προκηρυξη των περιφερειακων ενοτητων αναφερει οτι σε μια συγκεκριμενη  πολη που θελω να κανω τα χαρτια μου υπαρχει η ειδικοτητα μου. Ανατρεχοντας ομως στην εγκυκλιο εισαγωγης μαθητων βλεπω οτι δεν υπαρχει ειδικοτητα συναφης με την δικη μου. Ειναι λαθος η προκηρυξη ή η εγκυκλιος?

Αποσυνδεδεμένος crispy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
ερωτηση για δυσκολους λυτες. Στην προκηρυξη των περιφερειακων ενοτητων αναφερει οτι σε μια συγκεκριμενη  πολη που θελω να κανω τα χαρτια μου υπαρχει η ειδικοτητα μου. Ανατρεχοντας ομως στην εγκυκλιο εισαγωγης μαθητων βλεπω οτι δεν υπαρχει ειδικοτητα συναφης με την δικη μου. Ειναι λαθος η προκηρυξη ή η εγκυκλιος?



Μπορεί να υπάρχει τμήμα που εγκρίθηκε πέρυσι αλλά όχι φέτος. Δηλαδή να υπάρχει η Β τάξη του τμήματος, αλλά όχι η Α.

Αποσυνδεδεμένος philosopher

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 94
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ


Μπορεί να υπάρχει τμήμα που εγκρίθηκε πέρυσι αλλά όχι φέτος. Δηλαδή να υπάρχει η Β τάξη του τμήματος, αλλά όχι η Α.
ευχαριστω !

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Οι παρατηρητικοι θα είδατε οτι η προκυρηξη έχει αλλάξει "επι το ορθό"... Εχοντας σωσει την προηγούμενη, προσπαθώ να δω ποια/ες αλλαγή/γες έγινε/ναν.
Βρήκε τίποτα κανεις;
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος tomari

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Οι παρατηρητικοι θα είδατε οτι η προκυρηξη έχει αλλάξει "επι το ορθό"... Εχοντας σωσει την προηγούμενη, προσπαθώ να δω ποια/ες αλλαγή/γες έγινε/ναν.
Βρήκε τίποτα κανεις;
Το μόνο που παρατήρησα είναι προσθήκη ειδικοτήτων σε διάφορες ΕΠΑΣ, λογικά λόγω της συμπληρωματικής που βγήκε.
Δεν είδα κάτι άλλο

Αποσυνδεδεμένος JimP

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
η ανακοινωση ειναι ξεκαθαρη στη σελιδα 2 . Οσοι εχουν κανει αιτηση περσι δηλαδη το 2015 δεν στελνουν τιποτα περαν των νεων αποκτηθεντων τιτλων σπουδων και προυπηρεσιας και σαφως ανεργιας και οικογενειακης καταστασης. Γιατι να ξαναστειλω την ταυτοτητα και το αφμ? αφου τα στειλα περσι και ειναι καταχωρημενα στο συστημα

Διάβασε και τη σελίδα 26. Όσοι δεν στείλουν τα ανωτέρω δικαιολογητικά (δεν εξαιρεί όσους έκαναν αίτηση το 2015 2016), αποκλείονται.Κι εμένα παράλογο μου μοιάζει αλλά αυτό γράφει. Εγώ πάντως θα τα στείλω για να είμαι σίγουρος και να μη βρεθώ προ εκπλήξεως...       

Αποσυνδεδεμένος xandra

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
    • Προφίλ
Οσοι ειχαν στειλει αιτηση το 2015-2016, στον πινακα προυπηρεσιας της φετινης αιτησης βαζουν μονο τις καινουργιες προυπηρεσιες; Η τις βαζουν ολες κ στελνουν σα δικαιολογητικα μονο τις καινουργιες;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158560
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 541
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 369
Σύνολο: 377

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.09 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.