*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2016-2017  (Αναγνώστηκε 219846 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος pcilos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2016-2017
« Απάντηση #462 στις: Σεπτέμβριος 23, 2016, 11:52:27 μμ »
Άυτο κατάλαβα, δε μου εξήγησαν και πολλά.

Βρήκαν την απόλυση σου μάλλον στο ΕΡΓΑΝΗ...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος bomb

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 716
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2016-2017
« Απάντηση #463 στις: Σεπτέμβριος 24, 2016, 12:19:47 πμ »
Αυτό που δεν κατάλαβαινω γιατι οτιδήποτε βρήκαν όχι μονο για μένα για ολους γενικά, δεν ήξεραν να το βρουν σττα προσωρινά αποτελέσματα και έγιναν άνω κάτω οι πίνακες και ψαχνόμαστε ολοι. Οκ δε μπορούσαν να τα εχουν βρει όλα έξ αρχής, εκτός και αν....

Καποιοι έκαναν ενστάσεις έναντι άλλων και έτσι αναγκάστηκαν να ψάξουν οτι έψαξαν....


Αποσυνδεδεμένος dim12

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 363
  • Φύλο: Άντρας
  • Μητέρα της μάθησης είναι η επανάληψη
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2016-2017
« Απάντηση #464 στις: Σεπτέμβριος 24, 2016, 09:58:54 πμ »
Η ποινή για αυτούς που προσλαμβάνονται ως αναπληρωτές δεν ισχύει από 10 ώρες και κάτω, αλλά όμως σε αυτή την περίπτωση εντάσσεται ο ενδιαφερόμενος στον πίνακα των δημοσίων υπαλλήλων.

Αποσυνδεδεμένος Annabelle

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2016-2017
« Απάντηση #465 στις: Σεπτέμβριος 24, 2016, 11:45:52 πμ »
Καλησπέρα σε όλους.Στην ΕΠΑΣ του νομού που έχω υποβάλει αίτηση έχει συμβεί το εξής "παράδοξο".
Στους αρχικούς πίνακες κάποια άτομα είχαν απορριφθεί διότι δεν είχαν καταθέσει τα απαραίτητα δικαιολογητικά δηλαδή δελτίο ταυτότητας ή αποδεικτικό ΑΦΜ ή υπεύθυνη δήλωση.Και ορθώς είχαν απορριφθεί διότι  στην προκήρυξη ορίζεται ξεκάθαρα ότι η μη προσκόμισή τους αποτελεί λόγο αποκλεισμού.
Στους οριστικούς πίνακες όμως "μετακόμισαν" από τους απορριφθέντες και μοριοδοτήθηκαν κανονικά.
Θα ήθελα όποιος έχει παρατηρήσει κάτι ανάλογο να το αναφέρει στο forum γιατί πρόκειται για πολύ σοβαρό θέμα  !
Ευχαριστώ!!!

Έχει παρατηρηθεί σε αρκετούς νομούς. Είτε είσαι θιγόμενη είτε όχι, μπορείς να ζητήσεις τα πρακτικά για να σου εξηγήσουν το σκεπτικό και στη συνέχεια μπορείς να διεκδικήσεις αυτά που δικαιούσαι με διάφορους τρόπους. Έχεις δίκιο είναι σοβαρό θέμα και το περνάνε με μικρά γράμματα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος klados_PE19

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 93
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2016-2017
« Απάντηση #466 στις: Σεπτέμβριος 24, 2016, 11:54:24 πμ »
Έχει παρατηρηθεί σε αρκετούς νομούς. Είτε είσαι θιγόμενη είτε όχι, μπορείς να ζητήσεις τα πρακτικά για να σου εξηγήσουν το σκεπτικό και στη συνέχεια μπορείς να διεκδικήσεις αυτά που δικαιούσαι με διάφορους τρόπους. Έχεις δίκιο είναι σοβαρό θέμα και το περνάνε με μικρά γράμματα.
Όποιος θεωρεί ότι επηρεάζεται άμεσα καλό θα ήταν να ξεψαχνίσει το Διαύγεια της περσινής και της προπέρσινης χρονιάς όσον αφορά τις αποχωρήσεις. Πιστέψτε με θα βρει λαυράκια. και όχι μόνο. Το γνωρίζεται πόσοι εργάζονται με συμβάσεις έργου σε διάφορα ΝΠΙΔ και παίρνουν πλήρες ωράριο στις ΕΠΑΣ; κάνατε έστω καμια στοιχειώση αναζήτηση στο google για τα άτομα που προσλαμβάνονται; (δεν γράφω φανταστικές υποθέσεις)

Αποσυνδεδεμένος philosopher

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 94
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2016-2017
« Απάντηση #467 στις: Σεπτέμβριος 24, 2016, 02:55:09 μμ »
παιδια πως ακριβως δουλευει αυτη η διαυγεια? παταω το ονομα μιας επας μου βγαζει αλλ αντ αλλων καταχωρησεις προ πενταετιας. Πώς θα βρω τις αποχωρησεις συγκεκριμενης επας ? οποια λεξη κλειδι και να βαλω με παραπεμπει σε ασχετα. Μαλλον ειναι φτιαγμενο για να σε μπερδευει

Αποσυνδεδεμένος catwoman23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 217
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2016-2017
« Απάντηση #468 στις: Σεπτέμβριος 24, 2016, 03:43:05 μμ »
Η ποινή για αυτούς που προσλαμβάνονται ως αναπληρωτές δεν ισχύει από 10 ώρες και κάτω, αλλά όμως σε αυτή την περίπτωση εντάσσεται ο ενδιαφερόμενος στον πίνακα των δημοσίων υπαλλήλων.

Αυτός ο πίνακας όμως,των δημοσίων υπαλλήλων,δεν.... εμφανίστηκε ποτέ στα αποτελέσματα!!!!κάνω λάθος?!

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10795
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2016-2017
« Απάντηση #469 στις: Σεπτέμβριος 24, 2016, 03:56:32 μμ »
catwoman23, δεν κάνουν σε όλες τις ειδικότητες αίτηση μόνιμοι ή συνταξιούχοι. Όταν συμβει αυτό, υπάρχει κι άλλος πίνακας μετά από τον κύριο πίνακα ιδιωτών-ανέργων. Πρόσεξέ το και θα το δεις.

Αποσυνδεδεμένος philosopher

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 94
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2016-2017
« Απάντηση #470 στις: Σεπτέμβριος 24, 2016, 04:04:36 μμ »
Αυτός ο πίνακας όμως,των δημοσίων υπαλλήλων,δεν.... εμφανίστηκε ποτέ στα αποτελέσματα!!!!κάνω λάθος?!
εμφανιζεται απλα αλλαζει ονομα. Δηλαδη στον αρχικο πινακα εισαι ιδιωτης/ανεργος και στον οριστικο μεταπιπτεις στον πινακα δημοσιων. Δεν ειναι ξεχωριστος πινακας. Στον υποψηφιο που βρηκα εγω ενω στον αρχικο ηταν ιδιωτης , μετα στον οριστικο γραφτηκε ως δημοσιος και διοριζεται κανονικα. Κακως βεβαια γιατι η ποινη του 2015 ενεργει για τα 2 επομενα ετη. Δεν λεει πουθενα η προκηρυξη του 2016 οτι καταργει τους αποκλεισμους του 2015. Αντιθετως αναφερεται στο παρον ( 2016) και στο μελλον ( αποκλεισμος για τα 2 επομενα ετη). Το ψαχνω τωρα αυτο με τις ποινες και να δω αν θα βγαλω και ακρη. Νομιζω ομως οτι κανω την σωστη ερμηνεια. Θα παρω γνωμες και απο εδω

Αποσυνδεδεμένος catwoman23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 217
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2016-2017
« Απάντηση #471 στις: Σεπτέμβριος 24, 2016, 04:35:46 μμ »
εμφανιζεται απλα αλλαζει ονομα. Δηλαδη στον αρχικο πινακα εισαι ιδιωτης/ανεργος και στον οριστικο μεταπιπτεις στον πινακα δημοσιων. Δεν ειναι ξεχωριστος πινακας. Στον υποψηφιο που βρηκα εγω ενω στον αρχικο ηταν ιδιωτης , μετα στον οριστικο γραφτηκε ως δημοσιος και διοριζεται κανονικα. Κακως βεβαια γιατι η ποινη του 2015 ενεργει για τα 2 επομενα ετη. Δεν λεει πουθενα η προκηρυξη του 2016 οτι καταργει τους αποκλεισμους του 2015. Αντιθετως αναφερεται στο παρον ( 2016) και στο μελλον ( αποκλεισμος για τα 2 επομενα ετη). Το ψαχνω τωρα αυτο με τις ποινες και να δω αν θα βγαλω και ακρη. Νομιζω ομως οτι κανω την σωστη ερμηνεια. Θα παρω γνωμες και απο εδω

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις,νομιζω είμαστε παρόμοια περίπτωση.κι εγώ το ψάχνω,ξεκινησα την παρασκευή,τωρα από δευτέρα πάλι.θα επικοινώνησε και με τα κεντρικά.οποιαδηποτε νεότερη πληροφορία έχεις θα την εκτιμουσα!καλό Σ/Κ

Αποσυνδεδεμένος philosopher

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 94
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2016-2017
« Απάντηση #472 στις: Σεπτέμβριος 24, 2016, 04:39:26 μμ »
Ευχαριστώ Lasid. Ισως και να κάνω λάθος... Αλλά ας με διαφωτίσει κάποιος..... Είναι ή δεν είναι γεγονός ότι σύμφωνα με την προκήρυξη όσοι αποχώρησαν οικειοθελώς και είχαν ΚΑΤΩ ΑΠΟ 10 ΩΡΕΣ ΤΗ ΒΔΟΜΑΔΑ είχαν το δικαίωμα να ξανακάνουν τα χαρτιά τους και να μην φάνε την ποινή αποκλεισμού των 2 ετών? Κάνω τόσο λάθος? Ενώ έστειλα υπεύθυνη δήλωση τονίζοντας το και ΗΜΟΥΝ στους αρχικούς πίνακες, στους οριστικούς με απέρριψαν λόγω οικειοθελούς αποχώρησης. Αύριο πάντως θα πάω από την ΕΠΑΣ ν ατο ξεκαθαρίσω μια και καλή...
αν ισχυει η ερμηνεια που εκανα πιο πανω τοτε η προκηρυξη του 2016 ισχυει για αυτους που θα αποχωρησουν το 2016-2017 και οχι για αυτους που αποχωρησαν το πχ το 2015 ή 2014. Αν δεις τις περασμενες προκηρυξεις ( 2015, 2014) δεν εξαιρει τους αναπληρωτες απο τον αποκλεισμο. Εξαιρει μονο για λογους κυησης ή υγειας. Αρα αυτα που γραφει η προκηρυξη του 2016 ισχυουν για το 2016 και μετα και οχι για τους αποχωρησαντες τα προηγουμενα ετη. Ετσι το ερμηνευω εγω. Ισως κανω λαθος

Αποσυνδεδεμένος cdipis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2016-2017
« Απάντηση #473 στις: Σεπτέμβριος 24, 2016, 05:53:29 μμ »
Στην δική μου περίπτωση από 5400 μόρια που είχα στην αρχική και 2ος στην κατάταξη, βρίσκομαι τώρα με μόλις 1200 μόρια και 11ος.... ;D ;D. Για γέλια πραγματικά...! Αναρωτιέμαι πως μειώθηκαν τα δικά μου μόρια μιας και δεν έκανα ένσταση εγώ? Πως άνοιξε δηλαδή ο δικός μου φάκελος και επαναξιολογήθηκε? Μήπως οι από κάτω μου ζορίστηκαν?  Σημειωτέον είναι η πρώτη φορά που κάνω αίτηση και όλως τυχαίως βλέπω ότι ο 3ος από 4000 μόρια στην αρχική βρέθηκε με 5700 στην οριστική. Συγχωρέστε με αλλά από αυτά που ακούω και διαβάζω εδώ αδυνατώ να μην δεν ψιλιάζομαι ότι ακόμα γίνεται 'πάρτυ' με συγκεκριμένους καλεσμένους εδώ.

Αποσυνδεδεμένος elena p

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2016-2017
« Απάντηση #474 στις: Σεπτέμβριος 24, 2016, 06:12:15 μμ »
Η ποινή για αυτούς που προσλαμβάνονται ως αναπληρωτές δεν ισχύει από 10 ώρες και κάτω, αλλά όμως σε αυτή την περίπτωση εντάσσεται ο ενδιαφερόμενος στον πίνακα των δημοσίων υπαλλήλων.
Έχει παρατηρηθεί σε αρκετούς νομούς. Είτε είσαι θιγόμενη είτε όχι, μπορείς να ζητήσεις τα πρακτικά για να σου εξηγήσουν το σκεπτικό και στη συνέχεια μπορείς να διεκδικήσεις αυτά που δικαιούσαι με διάφορους τρόπους. Έχεις δίκιο είναι σοβαρό θέμα και το περνάνε με μικρά γράμματα.
Ευχαριστώ Annabelle.Θίγομαι και πολύ μάλιστα. Θα το ψάξω και θα ενημερώσω!

Αποσυνδεδεμένος sofiaaek

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 217
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2016-2017
« Απάντηση #475 στις: Σεπτέμβριος 24, 2016, 07:06:00 μμ »
Στην δική μου περίπτωση από 5400 μόρια που είχα στην αρχική και 2ος στην κατάταξη, βρίσκομαι τώρα με μόλις 1200 μόρια και 11ος.... ;D ;D. Για γέλια πραγματικά...! Αναρωτιέμαι πως μειώθηκαν τα δικά μου μόρια μιας και δεν έκανα ένσταση εγώ? Πως άνοιξε δηλαδή ο δικός μου φάκελος και επαναξιολογήθηκε? Μήπως οι από κάτω μου ζορίστηκαν?  Σημειωτέον είναι η πρώτη φορά που κάνω αίτηση και όλως τυχαίως βλέπω ότι ο 3ος από 4000 μόρια στην αρχική βρέθηκε με 5700 στην οριστική. Συγχωρέστε με αλλά από αυτά που ακούω και διαβάζω εδώ αδυνατώ να μην δεν ψιλιάζομαι ότι ακόμα γίνεται 'πάρτυ' με συγκεκριμένους καλεσμένους εδώ.
και  τι θα κανεις;  αν οντως  εχεις  5400  θα το αφησεις ετσι;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32278
  • Τελευταία: Parask
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158539
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 486
Σύνολο: 494

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.057 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.