*

Αποστολέας Θέμα: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017  (Αναγνώστηκε 293141 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος chow-chow

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 42
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #182 στις: Ιούνιος 24, 2016, 01:26:05 μμ »
Σε περίπτωση που κάποιο από τα στοιχεια μας έχει αλλαξει πχ διευθυνση τι κάνουμε; πρεπει να στειλουμε κατι στη δευτεροβάθμια;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:35:06 »

Αποσυνδεδεμένος phoebe1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 366
  • Φύλο: Γυναίκα
  • c'est la vie!
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #183 στις: Ιούνιος 24, 2016, 01:58:00 μμ »
όσοι υποψήφιοι δεν έχουν φάκελο, οφείλουν να αποστείλουν αποκλειστικά από το προσωπικό τους e-mail τα δικαιολογητικά τους σε ηλεκτρονική μορφή στο: anadekyk@sch.gr, προκειμένου οι υπάλληλοι της Δευτεροβάθμιας να καταχωρίσουν τα στοιχεία σε ηλεκτρονικό φάκελο. Επισημαίνεται ότι στα στοιχεία αυτά πρέπει απαραιτήτως να υπάρχουν τα παρακάτω δεδομένα: αποδεικτικό ΑΦΜ, κλάδος ΠΕ/ΤΕ, Πατρώνυμο, Μητρώνυμο, Α.Δ.Τ., ταχυδρομική διεύθυνση (πόλη, οδός, αριθμός, Τ.Κ.), σταθερό και κινητό τηλέφωνο.
όσοι υποψήφιοι έχουν ενταχθεί  ήδη σε πίνακες κατά το παρελθόν, έχουν φάκελο στο Ολοκληρωμένο Πληροφοριακό Συστημα Διαχείρισης (Ο.Π.ΣΥ.Δ.) Προσωπικού Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης, έχουν τη δυνατότητα να επισκεφθούν τον ιστότοπο opsyd.sch.gr, να δημιουργήσουν προφίλ και να επικαιροποιήσουν/ συμπληρώσουν ή τροποποιήσουν τα στοιχεία του φακέλου τους, αποστέλλοντας στο e-mail anadekyk@sch.gr τα σχετικά δικαιολογητικά.


Το email σε ποια Διεύθυνση αντιστοιχεί;
''Σα βγεις στον πηγαι΅ό για την Ιθάκη, να εύχεσαι να 'ναι ΅ακρύς ο δρό΅ος...''  ΙΘΑΚΗ

Κ. Καβάφης

Αποσυνδεδεμένος eleanna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 685
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #184 στις: Ιούνιος 24, 2016, 02:56:52 μμ »
Κατα τύχη έπεσε το μάτι μου στις περσινές προσλήψεις και είδα ότι είχαν προσληφθεί σε κάποιες περιοχές αναπληρωτές από το πίνακα Γ.Εγω είμαι στο πίνακα Β χαμηλά βέβαια και είχα τσεκάρει το κουτάκι για τις λοιπές περιοχές.Φοβάμαι πως ίσως δεν είχα δηλώσει καλα περιοχές..Φέτος θέλω πολύ να φύγω οπουδήποτε έστω και μειωμένο και δεν με νοιάζει το μέρος.Μπορώ να βρω κάπου τις περιοχές που θα έχω περισσότερες πιθανότητες να με πάρουν;

Αποσυνδεδεμένος IOANNIS131185

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 116
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #185 στις: Ιούνιος 24, 2016, 03:06:57 μμ »
Έστειλα το βραδυ τα στοιχεια μου (πτυχιο,ταυτοτητα) στη διευθυνση anadekyk@sch.gr, και με το που μπαινω το απογευμα στο συστημα τα στοιχεια ειχαν επικαιροποιηθει, Ευχαριστω κ παλι kostasmath

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:35:06 »

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2552
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #186 στις: Ιούνιος 24, 2016, 04:11:44 μμ »
Κατα τύχη έπεσε το μάτι μου στις περσινές προσλήψεις και είδα ότι είχαν προσληφθεί σε κάποιες περιοχές αναπληρωτές από το πίνακα Γ.Εγω είμαι στο πίνακα Β χαμηλά βέβαια και είχα τσεκάρει το κουτάκι για τις λοιπές περιοχές.Φοβάμαι πως ίσως δεν είχα δηλώσει καλα περιοχές..Φέτος θέλω πολύ να φύγω οπουδήποτε έστω και μειωμένο και δεν με νοιάζει το μέρος.Μπορώ να βρω κάπου τις περιοχές που θα έχω περισσότερες πιθανότητες να με πάρουν;

Θα ήταν τρίτεκνοι οι άνθρωποι γι αυτό σε προσπέρασε το σύστημα!
Τι ειδικότητα είσαι κ τι σειρα ΘΑ έχεις ξερεις;
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος eleanna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 685
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #187 στις: Ιούνιος 24, 2016, 04:36:50 μμ »
Δεν ηταν τρίτεκνοι..γι αυτο απορώ μήπως τα είχα δηλώσει λάθος..Είμαι μαθηματικός αλλα πως δηλώνουμε περιοχές πέρα από την προτίμηση μας;Σύμφωνα με τα κενά που βγαίνουν;

Αποσυνδεδεμένος portokali

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2425
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #188 στις: Ιούνιος 24, 2016, 04:41:16 μμ »
Δεν ηταν τρίτεκνοι..γι αυτο απορώ μήπως τα είχα δηλώσει λάθος..Είμαι μαθηματικός αλλα πως δηλώνουμε περιοχές πέρα από την προτίμηση μας;Σύμφωνα με τα κενά που βγαίνουν;
δες φέτος που πήρε στην ειδικότητά σου ακόμα και μειωμένου, όπως εσύ εξέφρασες την επιθυμία να πας και μειωμένου, και βάλε τα ή προταξέ τα στις επιλογές σου...

Αποσυνδεδεμένος BATMAN

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 294
  • Φύλο: ’ντρας
  • NICK BAT
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #189 στις: Ιούνιος 24, 2016, 05:25:12 μμ »
Έχω ήδη φάκελο στο ΟΠΣΥΔ και πριν από μια εβδομάδα κατέθεσα σε φυσική μορφή το πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης στην Δ/θμια της περιοχής μου 9(μάλιστα μου είπαν ότι στάλθηκε στο υπουργείο) .Παρατηρώ ότι ακόμη δεν έχει γίνει επικαιροποίηση στον φάκελο για την Τριτεκνία.Να θεωρήσω ότι επειδή    σήμερα ενημέρωσα τον αριθμό δημοτολογίου στον φάκελο  γιαυτό και δεν έχει γίνει ακόμη επικαιροποίηση;;; ή γενικά καθυστερεί η όλη διαδικασία;;;Γνωρίζει κανείς γιαυτό;;; 

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2552
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #190 στις: Ιούνιος 24, 2016, 06:18:00 μμ »
Δεν ηταν τρίτεκνοι..γι αυτο απορώ μήπως τα είχα δηλώσει λάθος..Είμαι μαθηματικός αλλα πως δηλώνουμε περιοχές πέρα από την προτίμηση μας;Σύμφωνα με τα κενά που βγαίνουν;

Εαν είχες βάλει κουτάκι: οτι αποδεχεσαι διορισμο και στις λοιπές διευθυνσεις τοτε ναι έχει γινει λάθος! Ομως επειδή ποτε δεν έχει γινει τετοιο λαθος θεωρώ ότι δεν θυμάσαι εσυ τι και πώς έχεις δηλώσει....κοιταξε την αίτηση σου!
Περιοχές δηλώνεις συμφωνα με την δικιά σου προτίμηση! Π.χ. 1. Β -Δωδεκανήσου 2.Β- Έβρου 3. ....
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος Makis89

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #191 στις: Ιούνιος 24, 2016, 06:48:02 μμ »
Σε περίπτωση που κάποιο από τα στοιχεια μας έχει αλλαξει πχ διευθυνση τι κάνουμε; πρεπει να στειλουμε κατι στη δευτεροβάθμια;
Για διεύθυνση, ταυτότητα, τηλέφωνα τα αλλάζουμε μόνοι μας και δεν χρειάζεται να στείλουμε τίποτα.

Αποσυνδεδεμένος Makis89

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #192 στις: Ιούνιος 24, 2016, 06:53:34 μμ »
Η αλλαγή της προϋπηρεσίας πως γίνεται στο ΟΠΣΥΔ. Δεν μου καταχωρήθηκε ένα δυπρόσυτο. Πήρα τηλέφωνο στην αντίστοιχη διεύθυνση ( Αχαΐα) και μου είπαν αν βγούν οι πίνακες να κάνω ένσταση. Δεν πρέπει αυτοί να ενδιαφερθούν και στείλούν τα αντίστοιχα χαρτία για να αλλαχθεί;
Αν σου λένε βλακείες στη διεύθυνση κάνε αίτημα αλλαγής από τη σελίδα του οπσυδ, στειλτους την προϋπηρεσία και είναι υποχρεωμένοι να τη στείλουν στο υπουργείο ΠΡΙΝ βγουν οι πίνακες. Πάρε και εσύ στο υπουργείο στα τηλέφωνα που γράφουν τους κλάδους. Μερικές διευθύνσεις κάνουν τα απλά δύσκολα!

Αποσυνδεδεμένος taekmaria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 417
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ03..Το πιο τέλειο, είναι να μν είσαι τέλειος...
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #193 στις: Ιούνιος 24, 2016, 07:00:34 μμ »
Δεν ηταν τρίτεκνοι..γι αυτο απορώ μήπως τα είχα δηλώσει λάθος..Είμαι μαθηματικός αλλα πως δηλώνουμε περιοχές πέρα από την προτίμηση μας;Σύμφωνα με τα κενά που βγαίνουν;
  Καλησπέρα  8)
Τρίτεκνοι ήταν...το είδα... :)
Τα απίθανα είναι πιθανά, τα πιθανά είναι απίθανα... ;)

Αποσυνδεδεμένος Makis89

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #194 στις: Ιούνιος 24, 2016, 07:04:06 μμ »
Έχουν περαστεί τα φετινά μόρια αλλά έχουν κάνει λάθος τα έχουν περάσει ως περσινά. Αντί να γράψουν σχολικός έτος 2015-2016 έχουν γράψει 2014 - 2015. Τι να κάνω;
Πάρε στη διεύθυνση να το αλλάξουν πριν βγουν οι πίνακες και μπλέκεις με ενστάσεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 24, 2016, 07:05:46 μμ από Makis89 »

Αποσυνδεδεμένος Makis89

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #195 στις: Ιούνιος 24, 2016, 07:05:18 μμ »
Κ με μένα το ίδιο ακριβώς συμβαίνει, σε μια άλλη συνάδελφο πάλι είναι προς τα πάνω η διάφορα.
Έχει αλλάξει ο τρόπος υπολογισμού για τους ωρομίσθιους μετά το 2010. Ειδικά με τα σχολεία δεύτερης ευκαιρίας υπάρχουν μεγάλες διαφορές.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159863
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 602
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 478
Σύνολο: 488

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.077 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.