*

Αποστολέας Θέμα: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017  (Αναγνώστηκε 293096 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος trikie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 790
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #42 στις: Ιούνιος 06, 2016, 05:55:40 μμ »
Ολοκλήρωσα και εγώ την εγγραφή μου στο ΟΠΣΥΔ.  Μου έγραψε και εμένα  η ηλεκτρονική σας διεύθυνση επιβεβαιώθηκε και ο λογαριασμός σας ενεργοποιήθηκε. Άλλαξα  την ημερομηνία γέννησης και συμπλήρωσα την εκδουσα αρχή. Στο πεδίο "με ελληνομάθεια" που λέει, το έχει τικαρισμένο με κόκκινο απαγορευτικό, στο αποκάτω πεδίο που λέει πιστοποιητικό ελληνομάθειας, εμένα μου γράφει πτυχίο τριτοβάθμιας εκπαίδευσης εσωτερικού και το έχει τικαρισμένο με πράσινο ν. Στην επάρκεια έχει συμπληρωμένο 12μηνη και το έχει τικαρισμένο επίσης με πράσινο ν. Δεν εμφανίζονται πιο αναλυτικά σπουδές και προσόντα πχ. βαθμός πτυχίου.
Gerly όσον αφορά αυτό που ρωτάς, δεν έχουν δώσει προθεσμία κατά την οποία θα πρέπει να εγγραφούμε. Όσον αφορά αλλαγή προσωπικών στοιχειών φυσικού προσώπου θα πρέπει να πας στο πρωτόκολλο στην εφορία αργότερα για να στα αλλάξουν. Τουλάχιστον εγώ όταν είχα αλλάξει αριθμό ταυτότητας αυτό είχα κάνει. Η πύλη είναι συνδεδεμένη με taxisnet και λογικά θα ενημερωθεί αυτόματα εφόσον κάνεις εσύ την αλλαγή στην εφορία.   

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:41:38 »

Αποσυνδεδεμένος gerly

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Στα όρη, στ'άγρια βουνά...
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #43 στις: Ιούνιος 06, 2016, 06:05:19 μμ »
Σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση vickym.

Αποσυνδεδεμένος george_pe_19

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #44 στις: Ιούνιος 06, 2016, 06:17:02 μμ »
Ολοκλήρωσα και εγώ την εγγραφή μου στο ΟΠΣΥΔ.  Μου έγραψε και εμένα  η ηλεκτρονική σας διεύθυνση επιβεβαιώθηκε και ο λογαριασμός σας ενεργοποιήθηκε. Άλλαξα  την ημερομηνία γέννησης και συμπλήρωσα την εκδουσα αρχή. Στο πεδίο "με ελληνομάθεια" που λέει, το έχει τικαρισμένο με κόκκινο απαγορευτικό, στο αποκάτω πεδίο που λέει πιστοποιητικό ελληνομάθειας, εμένα μου γράφει πτυχίο τριτοβάθμιας εκπαίδευσης εσωτερικού και το έχει τικαρισμένο με πράσινο ν. Στην επάρκεια έχει συμπληρωμένο 12μηνη και το έχει τικαρισμένο επίσης με πράσινο ν. Δεν εμφανίζονται πιο αναλυτικά σπουδές και προσόντα πχ. βαθμός πτυχίου.
Gerly όσον αφορά αυτό που ρωτάς, δεν έχουν δώσει προθεσμία κατά την οποία θα πρέπει να εγγραφούμε. Όσον αφορά αλλαγή προσωπικών στοιχειών φυσικού προσώπου θα πρέπει να πας στο πρωτόκολλο στην εφορία αργότερα για να στα αλλάξουν. Τουλάχιστον εγώ όταν είχα αλλάξει αριθμό ταυτότητας αυτό είχα κάνει. Η πύλη είναι συνδεδεμένη με taxisnet και λογικά θα ενημερωθεί αυτόματα εφόσον κάνεις εσύ την αλλαγή στην εφορία.   

Από τη στιγμή που έχεις πτυχίο τριτοβάθμιας εκπαίδευσης εσωτερικού φαντάζομαι ότι δεν χρειάζεται (προς το παρόν) να είναι τσεκαρισμένο - ενεργοποιημένο το πεδίο "με ελληνομάθεια" εκτός αν το ενεργοποιήσουν αργότερα. Έχεις πτυχίο εσωτερικού, άρα το έχεις κάνει στα Ελληνικά. Επομένως γνωρίζεις επαρκώς τη γλώσσα. Τώρα, για τα υπόλοιπα (βαθμός πτυχίου κλπ) μάλλον θα μπορούμε να τα δούμε όταν ανοίξει το σύστημα για τις αιτήσεις των αναπληρωτών. Μπορεί και νωρίτερα. Το υπουργείο είναι όλο εκπλήξεις τους τελευταίους μήνες...

Αποσυνδεδεμένος nikos99

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1021
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #45 στις: Ιούνιος 06, 2016, 06:24:44 μμ »
Kαλησπέρα!
Σ'εμένα έχει καταχωρηθεί λάθος η ημερομηνία γέννησης και δεν μου επιτρέπει την αλλαγή της...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:41:38 »

Αποσυνδεδεμένος trikie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 790
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #46 στις: Ιούνιος 06, 2016, 06:28:40 μμ »
Το γνωρίζω george pe19 απλά ανέλυσα την διαδικασία. Σε ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος kostasMath

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1471
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #47 στις: Ιούνιος 06, 2016, 06:55:41 μμ »
Kαλησπέρα!
Σ'εμένα έχει καταχωρηθεί λάθος η ημερομηνία γέννησης και δεν μου επιτρέπει την αλλαγή της...
Εγώ δεν άλλαξα τίποτα , υποτίθεται πως όλα ήταν προ συμπληρωμένα, δεν τους έχω εμπιστοσύνη κάτι θα ξέρουν περισσότερο αυτοί για να μου πουν πως γεννήθηκα 1/1/  ;D
Το ασεπ μπορεί να θεωρεί κριτήριο πρόσληψης την ημερομηνία  γέννησης να μη χάσω κάνα μόριο επειδή άργησα να γεννηθώ
Ξέρει κανείς τι γίνεται με τους παντρεμένους που έχουν κοινό λογαριασμό στο gsis?
 Το κακό είναι ότι δεν μας αφήνουν να έχουμε εύκολο κωδικό, δεν μας δίνουν και την δυνατότητα να τους εκτυπώσουμε, έτσι θα ταλαιπωρηθούμε όσοι δεν έχουμε καλή μνήμη.
Γεμίσαμε με ένα σωρό ονόματα και κωδικούς, πάντως αν γινόταν κάτι τέτοιο μερικά χρόνια νωρίτερα θα ήταν εξαιρετικά δύσκολο για τους περισσότερους να καταφέρουν.
6-10 χρόνια πριν υπήρχαν φοιτητές χωρίς e mail δεν ήταν σε θέση να υποβάλουν δήλωση μαθημάτων!

Υγ  Στα Κοινωνικά Κριτήρια υπαρχουν και
Πολύτεκνος-Τρίτεκνος: Γνώση Γραφής Braille: Γνώση Ελληνικής Νοηματικής: ποσοστό αναπηρίας! Μεσογειακή Αναιμία, Σκλήρυνση Κατά Πλάκας, Αριθμός τέκνων με επ' αόριστον αναπηρία 67% και άνω:

Αποσυνδεδεμένος george_pe_19

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #48 στις: Ιούνιος 06, 2016, 07:02:29 μμ »
Kαλησπέρα!
Σ'εμένα έχει καταχωρηθεί λάθος η ημερομηνία γέννησης και δεν μου επιτρέπει την αλλαγή της...

Μπορείς να στείλεις μνμ στο opsydhelp@minedu.gov.gr με τα στοιχεία σου (τουλάχιστον αυτό το mail φαίνεται στην αρχική σελίδα του ΟΠΣΥΔ) ή να περιμένεις μέχρι να ανοίξει το σύστημα (υποθέσεις κάνω, δεν ξέρω κάτι περισσότερο). Πάντως, στη σελίδα 8 του εγχειριδίου εγγραφής και σύνδεσης χρήστη (πάλι από την αρχική σελίδα του ΟΠΣΥΔ) αναφέρει ότι ΟΛΑ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΘΑ ΕΛΕΓΧΘΟΥΝ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΟΡΘΟΤΗΤΑ ΤΟΥΣ (τα υποχρεωτικά, με αστερίσκο). Επομένως, λογικά, θα βρεθεί το λάθος και θα ειδοποιηθείς για το τι πρέπει να κάνεις μετά.

Αποσυνδεδεμένος portokali

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2425
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #49 στις: Ιούνιος 06, 2016, 07:07:06 μμ »
Δηλαδή εμείς που καταχωρήσαμε τη σωστή ημερομηνία γέννησης και κάναμε καταχώρηση κάναμε λάθος;

Αποσυνδεδεμένος george_pe_19

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #50 στις: Ιούνιος 06, 2016, 07:10:23 μμ »
Δηλαδή εμείς που καταχωρήσαμε τη σωστή ημερομηνία γέννησης και κάναμε καταχώρηση κάναμε λάθος;

'Οχι βέβαια :)

Αποσυνδεδεμένος kostasMath

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1471
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #51 στις: Ιούνιος 06, 2016, 07:13:21 μμ »
Δηλαδή εμείς που καταχωρήσαμε τη σωστή ημερομηνία γέννησης και κάναμε καταχώρηση κάναμε λάθος;
Υπάρχει νομίζω λογική εξήγηση
ανώτατο όριο ηλικίας των υποψηφίων δεν υφίσταται (άρθρο 10 παρ.11 του ν.3051/2002, ΦΕΚ 220/τ.Α΄/20-9-2002). Κρύβεις μήνες ?
Κατώτατο όριο ηλικίας ορίζεται το εικοστό πρώτο (21ο) έτος. Για τη συμπλήρωση του κατώτατου ορίου ηλικίας, ως ημερομηνία γέννησης θεωρείται η 1η Ιανουαρίου του έτους γέννησης.

Αποσυνδεδεμένος portokali

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2425
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #52 στις: Ιούνιος 06, 2016, 07:17:03 μμ »
με την εκδούσα αρχή της Ταυτότητας που το αφήσαμε κενό;

Αποσυνδεδεμένος george_pe_19

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #53 στις: Ιούνιος 06, 2016, 07:31:09 μμ »
με την εκδούσα αρχή της Ταυτότητας που το αφήσαμε κενό;

Ούτε εκεί μπορείς, προς το παρόν. Αυτό που κατάλαβα είναι ότι "βάλτε τα στοιχεία σας, για να γίνει η αρχική καταγραφή και να πάρετε Username και Password" και όταν ανοίξει το σύστημα θα γίνουν οι όποιες αλλαγές. Άλλωστε, όταν κάναμε τις αιτήσεις κάθε καλοκαίρι στις Διευθύνσεις (με εγερτήριο σκοπιάς, χα χα) μας ρωτούσαν αν άλλαξε κάτι στα στοιχεία μας για να γίνει η τροποποίηση.

Αποσυνδεδεμένος smile02.50

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 294
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #54 στις: Ιούνιος 06, 2016, 07:50:07 μμ »
Εμένα είναι λάθος η ημερομηνία γέννησης αλλά τώρα που έχει ενεργοποιηθεί η εγγραφή, δεν μπορώ να την αλλάξω. Εσείς πώς το κάνατε?

Αποσυνδεδεμένος portokali

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2425
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #55 στις: Ιούνιος 06, 2016, 07:51:45 μμ »
πριν την καταχώρηση και την οριστικη υποβολή...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159860
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 602
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 517
Σύνολο: 525

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.053 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.