*

Αποστολέας Θέμα: Τι μπορώ να διδάξω από Διοίκηση και τι από Λογιστική?  (Αναγνώστηκε 1245 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος xrhsmos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα.

Ξάνα έδωσα πανελλήνιες και όπως το κόβω παιρνάω και διοίκηση και λογιστική.Το θέμα μου είναι ότι δεν ξέρω τι να διαλέξω μιας και θέλω να γίνω εκπαιδευτικός.
Τι συμφέρει περισσότερο και τι μαθήματα μπορείς να διδάξεις έχοντας τελειώσει Διοίκηση Επιχειρήσεων και τι μαθήματα έχοντας τελειώσει Λογιστική και Χρηματοοικονομική?
Για ΤΕΙ(ΑΤΕΙ όπως έχουν γίνει τώρα) μιλάω,άμα περάσω μόνο σε ΤΕΙ θα περάσω και θέλω να συνεχίσω μετά από εκεί.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος niteulf

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 715
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τι μπορώ να διδάξω από Διοίκηση και τι από Λογιστική?
« Απάντηση #1 στις: Ιούνιος 25, 2016, 12:36:52 πμ »
Χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω, πλέον, δεν είναι καθόλου εύκολο να γίνεις εκπαιδευτικός, στο δημόσιο σχολείο κυρίως. Και αυτό ισχύει για όλες τις ειδικότητες και όχι μόνο για αυτές που αναφέρεις.

Ίσως κάποιος που έχει σπουδάσει κάποια από αυτές τις ειδικότητες να μπορεί να σε βοηθήσει περισσότερο.

Αποσυνδεδεμένος joinJ

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 189
  • ὁ ἀναμάρτητος ὑμῶν πρῶτος βαλέτω λίθον
    • Προφίλ
Απ: Τι μπορώ να διδάξω από Διοίκηση και τι από Λογιστική?
« Απάντηση #2 στις: Ιούνιος 25, 2016, 06:27:07 πμ »
Προτείνω να διαβάσεις το θέμα: "Αναθέσεις μαθημάτων: Όταν το αυτονόητο γίνεται ζητούμενο...".
Ανέτρεξε λιγάκι και στις ισχύουσες αναθέσεις στην Πρωτοβάθμια και Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση.

Γνώμη μου είναι να διαλέξεις ένα Τμήμα, που οι πτυχιούχοι έχουν "δυνατότερο συνδικάτο".
Εάν δεν πιάνεις τα μόρια, δεν χάθηκε ο κόσμος, δώσε και τρίτη φορά Πανελλήνιες. Καλύτερα να χάσεις δύο χρόνια, παρά να δυσκολευτείς πολλά χρόνια στη συνέχεια.
Υπ. Αν θέλεις να δουλέψεις Ελλάδα. Αν δεν αλλάξουν τα πράγματα προς το καλύτερο έως να αποφοιτήσεις με το καλό.

Συγνώμη νέε που ίσως σε πικραίνω και ίσως είμαι ωμός. Αλλά δεν θέλω να πάθεις ό,τι έπαθα και εγώ και ίσως και άλλοι επιστήμονες (ΜΕ ΠΤΥΧΙΟ) άλλων ειδικοτήτων (ΜΕ ΠΤΥΧΙΟ), που "καπέλωσαν" την ειδικότητά μου στον όμορφο εκπαιδευτικό χώρο. Θα το εκτιμούσα πολύ εάν κάποιος/κάποια κύριος/κυρία μου μιλούσε έτσι πριν πολλά χρόνια. Να σκεφτείς ότι δεν δήλωσα ΤΕΙ στο μηχανογραφικό, πέρασα με την πρώτη και είχα πάρει υποτροφία.

Να είσαι καλά. Καλή επιλογή.




 
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 25, 2016, 07:05:17 πμ από joinJ »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159859
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 590
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 565
Σύνολο: 571

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.113 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.