*

Αποστολέας Θέμα: Προϋπηρεσία απο Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας- νέος νόμος  (Αναγνώστηκε 61745 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος newcoming

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 90
    • Προφίλ
Απ: Προϋπηρεσία απο Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας- νέος νόμος
« Απάντηση #98 στις: Απρίλιος 26, 2019, 12:50:56 πμ »
Πολύ καλά κάνατε magioladitis με το αίτημά σας σχετικά με τον opsyd. Διάβασα σε ένα site ότι η φετινή προϋπηρεσία που θα μετρήσει για την πρόσληψη στην ειδική αγωγή είναι αυτή μέχρι 25/05. Ξέρετε αν ισχύει κάτι τέτοιο; Γιατί νόμιζα μόνο μέχρι και τον Απρίλιο. Επίσης, όσοι εργαζόμαστε στα ΣΔΕ φέτος, θα πάρουμε βεβαίωση προϋπηρεσίας μας από τον διευθυντή του ΣΔΕ και θα την καταθέσουμε στη ΔΔΕ; Eυχαριστώ πολύ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
Απ: Προϋπηρεσία απο Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας- νέος νόμος
« Απάντηση #99 στις: Απρίλιος 26, 2019, 01:03:30 πμ »
Πολύ καλά κάνατε magioladitis με το αίτημά σας σχετικά με τον opsyd. Διάβασα σε ένα site ότι η φετινή προϋπηρεσία που θα μετρήσει για την πρόσληψη στην ειδική αγωγή είναι αυτή μέχρι 25/05. Ξέρετε αν ισχύει κάτι τέτοιο; Γιατί νόμιζα μόνο μέχρι και τον Απρίλιο. Επίσης, όσοι εργαζόμαστε στα ΣΔΕ φέτος, θα πάρουμε βεβαίωση προϋπηρεσίας μας από τον διευθυντή του ΣΔΕ και θα την καταθέσουμε στη ΔΔΕ; Eυχαριστώ πολύ.
γιατι η προυπηρεσια της γενικης θα μετρησει στην ειδικη;

Αποσυνδεδεμένος magioladitis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1200
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προϋπηρεσία απο Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας- νέος νόμος
« Απάντηση #100 στις: Απρίλιος 26, 2019, 01:29:12 πμ »
Πολύ καλά κάνατε magioladitis με το αίτημά σας σχετικά με τον opsyd. Διάβασα σε ένα site ότι η φετινή προϋπηρεσία που θα μετρήσει για την πρόσληψη στην ειδική αγωγή είναι αυτή μέχρι 25/05. Ξέρετε αν ισχύει κάτι τέτοιο; Γιατί νόμιζα μόνο μέχρι και τον Απρίλιο. Επίσης, όσοι εργαζόμαστε στα ΣΔΕ φέτος, θα πάρουμε βεβαίωση προϋπηρεσίας μας από τον διευθυντή του ΣΔΕ και θα την καταθέσουμε στη ΔΔΕ; Eυχαριστώ πολύ.

Η εγκύκλιος που πήραν οι διευθύνσεις λέει ότι τις προϋπηρεσίες φέτος μέχρι 25/5 τις μαζεύουμε εμείς από το διευθυντή και τις καταθέτουμε στη δευτεροβάθμια με δικιά μας ευθύνη.

Αποσυνδεδεμένος magioladitis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1200
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προϋπηρεσία απο Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας- νέος νόμος
« Απάντηση #101 στις: Απρίλιος 26, 2019, 01:29:36 πμ »
γιατι η προυπηρεσια της γενικης θα μετρησει στην ειδικη;

ναι

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος newcoming

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 90
    • Προφίλ
Απ: Προϋπηρεσία απο Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας- νέος νόμος
« Απάντηση #102 στις: Απρίλιος 26, 2019, 07:44:50 πμ »
Ευχαριστώ πολύ magioladitis. Kαλό Πάσχα!

Αποσυνδεδεμένος magioladitis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1200
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προϋπηρεσία απο Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας- νέος νόμος
« Απάντηση #103 στις: Απρίλιος 26, 2019, 09:53:30 πμ »
Επίσης!

Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
Απ: Προϋπηρεσία απο Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας- νέος νόμος
« Απάντηση #104 στις: Απρίλιος 26, 2019, 10:27:21 πμ »
ναι
ευχαριστω magioladitis και καλο Πασχα!

Αποσυνδεδεμένος anderander

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προϋπηρεσία απο Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας- νέος νόμος
« Απάντηση #105 στις: Αύγουστος 14, 2019, 08:39:46 πμ »
Όσοι απο εσάς κάνατε αίτηση διορισμού- αναπληρωτών  για την Ειδική αγωγή είδατε οτι η προϋπηρεσία μας δεν έχει περαστεί μέχρι 24/5/2019 αλλά μόνο μέχρι τον Απρίλιο δηλ. μόνο για τους μήνες που μας έδωσε το ΙΝΕΔΙΒΙΜ; Σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα τότε μαζί τους αρνήθηκαν να μου δώσουν για το Μάιο με τη δικαιολογία οτι δεν είχε τελειώσει ο μήνας άρα δε μπορούν να εκδώσουν τη προϋπηρεσία. Δεν θα πρέπει να κάνουμε κάτι γιατί έτσι αδικούμαστε σε σχέση με τους συναδέλφους που δούλευαν στη δημόσια εκπαίδευση στους οποίους περάστηκε μέχρι τέλος Μαΐου; Εδώ πρόκειται για πίνακες διορισμού!!!

Αποσυνδεδεμένος lzdg

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 648
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 1010110
    • Προφίλ
Απ: Προϋπηρεσία απο Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας- νέος νόμος
« Απάντηση #106 στις: Αύγουστος 14, 2019, 03:42:24 μμ »
Όσοι απο εσάς κάνατε αίτηση διορισμού- αναπληρωτών  για την Ειδική αγωγή είδατε οτι η προϋπηρεσία μας δεν έχει περαστεί μέχρι 24/5/2019 αλλά μόνο μέχρι τον Απρίλιο δηλ. μόνο για τους μήνες που μας έδωσε το ΙΝΕΔΙΒΙΜ; Σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα τότε μαζί τους αρνήθηκαν να μου δώσουν για το Μάιο με τη δικαιολογία οτι δεν είχε τελειώσει ο μήνας άρα δε μπορούν να εκδώσουν τη προϋπηρεσία. Δεν θα πρέπει να κάνουμε κάτι γιατί έτσι αδικούμαστε σε σχέση με τους συναδέλφους που δούλευαν στη δημόσια εκπαίδευση στους οποίους περάστηκε μέχρι τέλος Μαΐου; Εδώ πρόκειται για πίνακες διορισμού!!!

Μετά τη λήξη της σύμβασης δεν σου έστειλαν βεβαίωση με το σύνολο της προϋπηρεσίας; Απ΄όσο γνωρίζω έχουν στείλει τέτοιες βεβαιώσεις στα κατά τόπους ΣΔΕ. Σε εμένα η προϋπηρεσία έχει περαστεί κανονικά για το Μάιο-Ιούνιο και στο ΟΠΣΥΔ.

Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
Απ: Προϋπηρεσία απο Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας- νέος νόμος
« Απάντηση #107 στις: Αύγουστος 14, 2019, 03:45:41 μμ »
Μετά τη λήξη της σύμβασης δεν σου έστειλαν βεβαίωση με το σύνολο της προϋπηρεσίας; Απ΄όσο γνωρίζω έχουν στείλει τέτοιες βεβαιώσεις στα κατά τόπους ΣΔΕ. Σε εμένα η προϋπηρεσία έχει περαστεί κανονικά για το Μάιο-Ιούνιο και στο ΟΠΣΥΔ.
στο opsyd εχει περαστει μεχρι και 24/5
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 14, 2019, 03:49:38 μμ από mariliane »

Αποσυνδεδεμένος anderander

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προϋπηρεσία απο Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας- νέος νόμος
« Απάντηση #108 στις: Αύγουστος 14, 2019, 06:05:54 μμ »
Συνολική προϋπηρεσία μου έδωσαν στο τέλος αλλά όταν καταθέσαμε τα χαρτιά το Μάιο έδωσαν σε όλους μέχρι τον Απρίλιο και όχι μέχρι τη καταληκτική ημερομηνία των αιτήσεων Ασεπ δηλ. 24/5/2019. Μπείτε στον Οπσυδ στα μόριά σας και δείτε μέχρι ποιο μήνα σας πέρασαν. Κατεβάστε το pdf. Θα σας παρακαλούσα να μου πείτε μην έχουν κάνει λάθος μόνο σε μένα. Θα ήθελα να μου πουν ειδικά αυτοί που δούλευαν φέτος στα ΣΔΕ και έκαναν τα χαρτιά τους για την ειδική αγωγή.

Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
Απ: Προϋπηρεσία απο Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας- νέος νόμος
« Απάντηση #109 στις: Αύγουστος 14, 2019, 06:23:33 μμ »
Συνολική προϋπηρεσία μου έδωσαν στο τέλος αλλά όταν καταθέσαμε τα χαρτιά το Μάιο έδωσαν σε όλους μέχρι τον Απρίλιο και όχι μέχρι τη καταληκτική ημερομηνία των αιτήσεων Ασεπ δηλ. 24/5/2019. Μπείτε στον Οπσυδ στα μόριά σας και δείτε μέχρι ποιο μήνα σας πέρασαν. Κατεβάστε το pdf. Θα σας παρακαλούσα να μου πείτε μην έχουν κάνει λάθος μόνο σε μένα. Θα ήθελα να μου πουν ειδικά αυτοί που δούλευαν φέτος στα ΣΔΕ και έκαναν τα χαρτιά τους για την ειδική αγωγή.
κοιταξε anderander στον opsyd βλεπεις δυο διαφορετικα πραγματα αναφορικα με τις προυπηρεσιες. στο παραθυρο που λεει συνολικα μορια, εχει τα μορια μεχρι 24/5 και μαλιστα η ημερομηνια ειναι κοκκινισμενη. αν πας ομως στη συνολικη προυπηρεσια, το λεγομενο pdf, εκει εχει τα μορια μεχρι και τον απριλιο. τωρα το συμπερασμα που βγαινει ειναι το εξης : οι πινακες και στις 2 περιπτωσεις ειναι ελλιπεις. ουτως ή αλλως θα παμε με τους περσινους πινακες, οπως λενε και αυτα θα ολοκληρωθουν οπως περσυ στη μεση της χρονιας. και τελος, ακομα και για την ειδικη τα μορια και οι πινακες θα ολοκληρωθουν μεχρι το δεκεμβριο
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 07, 2019, 09:19:39 μμ από mariliane »

Αποσυνδεδεμένος anderander

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προϋπηρεσία απο Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας- νέος νόμος
« Απάντηση #110 στις: Αύγουστος 14, 2019, 06:50:30 μμ »
το Υπουργείο μου απάντησε οτι δε μπορούν να προσμετρήσουν προϋπηρεσία που δεν κατατέθηκε μαζί με όλα τα δικαιολογητικά στη Δευτεροβάθμια.  Μακάρι να έχεις δίκιο και να μας περάσουν το Μάιο εκ των υστέρων. Γιατί τα μόρια όσων δούλευαν στο δημόσιο φαίνονται και το Μάιο σε αντίθεση με εμάς. 

Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
Απ: Προϋπηρεσία απο Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας- νέος νόμος
« Απάντηση #111 στις: Αύγουστος 14, 2019, 11:54:37 μμ »
το Υπουργείο μου απάντησε οτι δε μπορούν να προσμετρήσουν προϋπηρεσία που δεν κατατέθηκε μαζί με όλα τα δικαιολογητικά στη Δευτεροβάθμια.  Μακάρι να έχεις δίκιο και να μας περάσουν το Μάιο εκ των υστέρων. Γιατί τα μόρια όσων δούλευαν στο δημόσιο φαίνονται και το Μάιο σε αντίθεση με εμάς. 
μα και του παιδειας τα μορια φαινονται εως 24/5, ενω στο pdf μεχρι τελη απριλη. εγω δουλευω και στα δυο και δεν φαινονται ολα τα μορια. μαλλον αυτα που σου ειπαν ηταν... παραπληροφορηση!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159551
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 320
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 259
Σύνολο: 272

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.102 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.