*

Αποστολέας Θέμα: Ένσημα και Συμβάσεις ΙΝΕΔΙΒΙΜ  (Αναγνώστηκε 29923 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Theta._

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω εκπαίδευση , Παναιτωλικό & Επανάσταση
    • Προφίλ
Απ: Ένσημα και Συμβάσεις ΙΝΕΔΙΒΙΜ
« Απάντηση #98 στις: Αύγουστος 06, 2016, 12:26:23 μμ »

Παιδιά καλημέρα.

GLIKA , να’ σαι καλά!..
Mtsilo , stepaok , ptzoutzouko διεφκρινείστε!..

•   Δεν βλέπετε τους ένσημους Γενάρη στη βεβαίωση ι.νε.δι.βι.μ. ή ηλεκτρονικά , στο σύστημα «άτλας» … όπως τρίβολο λέγεται;..

Στη δέφτερη περίπτωση ΜΗΝ ανησυχείτε.  Εμένα δεν μου φαίνονται καν από 30 Ιούνη 2015 , παρακαλώ και μετά!... Σημασία έχει ότι τα βλέπουν κανονικά στο δικό τους σύστημα ο Ι.Κ.Α.ς και ο Ο.α.ε.δ. Έχουν περάσει όλα , μέχρι μέσα Μάρτη με τη λήξη του 2015 Β’.

Καλού – κακού , πάντως όπως και να’ χει , είτε δεν τα σήκωσε στις πλάτες του ο Άτλαντας , είτε (χειρότερα) η εκτυπωμένη βεβαίωση ενσήμων ι.νε.δι.βι.μ.  , κάντε μια διασταύρωση με την πρώτη ευκαιρία στο μητρώο  του πιο κοντινού σας Ι.κ.α ή ο.α.ε.δ.

ΥΓΟΥ’ (άσχετο).

Ωρέ Συνάδελφε stepaok … τώρα βλέπω το moto σου: «Eίμαι απελπισμένος».

Why ρε Καρντάσ’;;;;  Αφού φέτος είναι η χρονιά σας , του θεομπαίχτη Σαββίδη και του λαθρέμπορα «ερχόμαστε»!...  Τι να πω και γω ο Παναιτωλικός , που πιθανότατα πάλι τας Εβρώπας με το κυάλι θα τις βλέπω και φέτο!!!...  8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)


Νόμος Είναι Το Δίκιο Του Εργάτη & του Παναιτωλικού

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ένσημα και Συμβάσεις ΙΝΕΔΙΒΙΜ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:43:13 »

Αποσυνδεδεμένος mtsilo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
    • Προφίλ
Απ: Ένσημα και Συμβάσεις ΙΝΕΔΙΒΙΜ
« Απάντηση #99 στις: Αύγουστος 06, 2016, 12:38:04 μμ »
Αναφέρομαι στο ηλεκτρονικό σύστημα πληροφόρησης του ΙΚΑ. Όχι άτλας όχι ινεδιβιμ.

Αποσυνδεδεμένος glianna

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 371
    • Προφίλ
Απ: Ένσημα και Συμβάσεις ΙΝΕΔΙΒΙΜ
« Απάντηση #100 στις: Αύγουστος 06, 2016, 01:54:44 μμ »
Επιβεβαιώνω και εγώ ότι δεν εμφανίζονται τα ένσημα του Ιανουαρίου όχι μόνο στο ηλεκτρονικό σύστημα πληροφόρησης του ΙΚΑ αλλά και στο λογαριασμό ασφαλισμένου που πήρα πρόσφατα από το Ι.Κ.Α.

Αποσυνδεδεμένος Theta._

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω εκπαίδευση , Παναιτωλικό & Επανάσταση
    • Προφίλ
Απ: Ένσημα και Συμβάσεις ΙΝΕΔΙΒΙΜ
« Απάντηση #101 στις: Αύγουστος 07, 2016, 03:43:53 πμ »

οι γνωστές ..ασύγγνωστες (;...) που λεν και οι νομικοί ##@@@@@κίες  του ι.νε,δι.βι.μ. 

το πραγματικά ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ πάει ΕΑΝ στη "λογιστικοποίηση" δείτε από Δεφτέρα οπότε υπόσχονται να μας πλερώσουν το 2015 Β' , ΛΕΙΠΟΥΝ μεροδούλια Γενάρη.

Σε κάθε περίπτωση , καταγγελία σε ι.κ.α. - ο.α.ε.ε.δ.

Μ' αφτά ΔΕΝ παίζουμε...  ΟΥΤΕ Επιτρέπονται "λάθη"



Νόμος Είναι Το Δίκιο Του Εργάτη & του Παναιτωλικού

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ένσημα και Συμβάσεις ΙΝΕΔΙΒΙΜ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:43:13 »

Αποσυνδεδεμένος @@

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 414
    • Προφίλ
Απ: Ένσημα και Συμβάσεις ΙΝΕΔΙΒΙΜ
« Απάντηση #102 στις: Αύγουστος 07, 2016, 11:17:47 πμ »
 Στον «Λογαριασμό Ασφαλισμένου» που είχα πάρει από το ΙΚΑ 1/7/2016 σε εμένα υπάρχει ο Ιανουάριος (1/2016 ) ως μη οριστικοποιημένο.
 

Αποσυνδεδεμένος stepaok

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
  • Φύλο: Άντρας
  • Eίμαι απελπισμένος
    • Προφίλ
Απ: Ένσημα και Συμβάσεις ΙΝΕΔΙΒΙΜ
« Απάντηση #103 στις: Αύγουστος 07, 2016, 11:22:08 πμ »

Παιδιά καλημέρα.

GLIKA , να’ σαι καλά!..
Mtsilo , stepaok , ptzoutzouko διεφκρινείστε!..

•   Δεν βλέπετε τους ένσημους Γενάρη στη βεβαίωση ι.νε.δι.βι.μ. ή ηλεκτρονικά , στο σύστημα «άτλας» … όπως τρίβολο λέγεται;..

Στη δέφτερη περίπτωση ΜΗΝ ανησυχείτε.  Εμένα δεν μου φαίνονται καν από 30 Ιούνη 2015 , παρακαλώ και μετά!... Σημασία έχει ότι τα βλέπουν κανονικά στο δικό τους σύστημα ο Ι.Κ.Α.ς και ο Ο.α.ε.δ. Έχουν περάσει όλα , μέχρι μέσα Μάρτη με τη λήξη του 2015 Β’.

Καλού – κακού , πάντως όπως και να’ χει , είτε δεν τα σήκωσε στις πλάτες του ο Άτλαντας , είτε (χειρότερα) η εκτυπωμένη βεβαίωση ενσήμων ι.νε.δι.βι.μ.  , κάντε μια διασταύρωση με την πρώτη ευκαιρία στο μητρώο  του πιο κοντινού σας Ι.κ.α ή ο.α.ε.δ.

ΥΓΟΥ’ (άσχετο).

Ωρέ Συνάδελφε stepaok … τώρα βλέπω το moto σου: «Eίμαι απελπισμένος».

Why ρε Καρντάσ’;;;;  Αφού φέτος είναι η χρονιά σας , του θεομπαίχτη Σαββίδη και του λαθρέμπορα «ερχόμαστε»!...  Τι να πω και γω ο Παναιτωλικός , που πιθανότατα πάλι τας Εβρώπας με το κυάλι θα τις βλέπω και φέτο!!!...  8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)


Αγαπητέ φίλε μου,απο όσο γνωρίζω,ο Σαββίδης δεν είναι παράνομος όπως λες,αν κοιτάξεις πόσα εκατομύρια φόρους πλήρωσε πέρσυ στο ρωσικό κράτος και δεν χρωστά πουθενά...(ούτε ο ΠΑΟΚ).Όσο για το μότο,είναι λόγω των καταστάσεων στην εκπαίδευση,τα τελευταία και όχι μόνο χρόνια.Αλλά για την ουσία τώρα,μπήκα στον ηλεκτρονικό λογαριασμό ασφάλισης του Ι.Κ.Α. στο www.ika.gr και είδα οτι ενώ έχουν περαστεί τα ένσημα του εξαμήνου(Νοέμβριος,Δεκέμβριος,Φεφρουάριος,Μάρτιος) λείπουν του Ιανουαρίου...Για ποιό λόγο άραγε?

Αποσυνδεδεμένος adreaskoz

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
    • Προφίλ
Απ: Ένσημα και Συμβάσεις ΙΝΕΔΙΒΙΜ
« Απάντηση #104 στις: Αύγουστος 07, 2016, 09:56:28 μμ »
Από το απόγευμα φάνηκαν στο σύστημα του ΙΚΑ τα ένσημα μου και τον ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ. Το πρωί γύρω στις 12:00 δεν υπήρχαν. Γενικά τους τελευταίους μήνες έχω παρατηρήσει ότι Κυριακές εμφανίζονται ένσημα στο σύστημα χωρίς να ξέρω τον λόγο. ( Την 1-7-2016 που είχα πάρει την βεβαίωση ασφαλισμένου από το ΙΚΑ φαίνονταν σαν μη οριστικοποιημένα)

Αποσυνδεδεμένος Theta._

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω εκπαίδευση , Παναιτωλικό & Επανάσταση
    • Προφίλ
Απ: Ένσημα και Συμβάσεις ΙΝΕΔΙΒΙΜ
« Απάντηση #105 στις: Αύγουστος 08, 2016, 01:04:22 πμ »

Αγαπητέ φίλε μου,απο όσο γνωρίζω,ο Σαββίδης δεν είναι παράνομος όπως λες,αν κοιτάξεις πόσα εκατομύρια φόρους πλήρωσε πέρσυ στο ρωσικό κράτος και δεν χρωστά πουθενά...(ούτε ο ΠΑΟΚ).Όσο για το μότο,είναι λόγω των καταστάσεων στην εκπαίδευση,τα τελευταία και όχι μόνο χρόνια.Αλλά για την ουσία τώρα,μπήκα στον ηλεκτρονικό λογαριασμό ασφάλισης του Ι.Κ.Α. στο www.ika.gr και είδα οτι ενώ έχουν περαστεί τα ένσημα του εξαμήνου(Νοέμβριος,Δεκέμβριος,Φεφρουάριος,Μάρτιος) λείπουν του Ιανουαρίου...Για ποιό λόγο άραγε?


Καρντάσ'
, κατά το Σαλονικιώτικο...
Φούλη , κατά το - κακώς ξεχασμένο Αγρινιώτικο...

stepaok , γεια Χαρά!..

Στα των ενσήμων , δε μπορώ - δεν ξέρω να πω κάτι περισσότερο , άν και νομίζω το προηγούμενο Συναδελφικό ποστ απόπλευράς adreaskoz είν' πολύ Σημαντικό.


Ωρέ!... απλά Θεομπαίχτη τον είπα τον νταβάριτς Ιβάν...

ΔΕ νομίζω ότι στα Ιδιοκτησιακά - Διοικητικά της Εγχώριας και ΟΧΙ Μόνο μπάλλας υπάρχει κανένας "αθώος"..  Άσε ΜΗΝ κατηφορίσω στα των παε Αθηνιστάν - Πειραιιστάν...

Εδώ , ακόμα και τον - έως αποδείξεως του αντιθέτου- Καθαρό "δικό μας" Φώτ' Κωστούλα του Παναιτωλικού ΜΟΥ ... που θεομπαίχτη δεν τον λες διότι είν' άθεος , άλλης τάξης %%$#@**&&##$ του προσάπτεις!... Στραβόξυλος- Στραβόξυλος- Στραβόξυλος- Εγωπαθής!.. Με γραμμένο εκεί που δεν πιάνει μελάνι τον Παναιτωλικό Κόσμο ΣΥΝ απόλυση του ΜΕΓΑΛΟΥ Μάκη Χάβου του Ευσεβούς , συν τοις άλλοις!...


Ως προς το moto , νταξ' και κεί έκανα λίγο πείραγμα
!...
ΔΕΝ 'μαστε αμερικανάκια , με τα γνωστά "θινκ πόσιτιβ" - μην μας σκεπάζει όμως και το εμπόριο "τα χάλια μας -τα χάλια μας" του κάθε Αφτιά, Παππαδάκη , Καραμέρου ή πιο μεταμοντέρνου "τα χάλια μας" μς κιθάρα Μπογδάνου...

Νά' σαι καλά Καρντάσ' - Φούλη μΠΑΟΚτζή!..  Καλώς εχόντων Τρίτη Αγωνιστική θ' ανέβω Σαλόνικα να δω ΟΜΑΔΑ μου , Τούμπα με σας!...  Άσε και τον ήπιαμε ...τραγουδώντας στη βροχή , στα 90χρονά μας από σας , πέρσι βου' γύρο Γήπεδό μας...

............................

Συνάδελφοι , σμπαθάτε με για το "εκτός θέματος". 
Ας κάνουμε και καμια παρασπονδία...  Ούτε Έκθεση Πανελλαδικές γράφουμε , ενώ Μόνο- Μόνο- Μόνο τα Εντός θέματος...δεν φτουράνε!..

Θ._



Νόμος Είναι Το Δίκιο Του Εργάτη & του Παναιτωλικού

Αποσυνδεδεμένος osav

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Λατρεύω τις δημόσιες υπηρεσίες
    • Προφίλ
Απ: Ένσημα και Συμβάσεις ΙΝΕΔΙΒΙΜ
« Απάντηση #106 στις: Αύγουστος 12, 2016, 11:38:06 πμ »



Επιτέλους!!!...

•   Μόλις  επέστρεψα (με χρωματάκι … αμ’ τόσα πήγαιν’ – έλα , Ιούλη μήνα) από το ι.νε.δι.βι.μ.  ,  Θ Ρ Ι Α Μ Β Ε Υ Τ Η Σ!...    Αδέρφια , σας λέω την πάσα αλήθεια , ιδού πάνω στο γραφείο μου και την χαϊδολογάω τρυφερά η βεβαίωση Ενσήμων!...   Με σφραγίδα , υπογραφούλα- τα ΠΑΝΤΑ!...

Τώρα:  Έχω μια βάσιμη εντύπωση ότι οι κυρ ένσημοι Μάη – Ιούνη , έχουν περαστεί ελλιπώς , αλλά προς ώρας ΔΕΝ με απασχολεί , διότι μέχρι ΚΑΙ Απρίλη , που νοιάζει τον mister ο.α.ε.δ.  , σε πρώτη και δεύτερη και πολλοστή ανάγνωση δείχνουν πλήρεις.

•   Προτείνω:

•   Συνάδελφοι που βρίσκονται , μόνιμα, εκτός Αθήνας και συμβαίνει καλοκαιριάτικα να είναι στις Πόλεις τους ή κοντά στις Πόλεις του «οικείου» τους ο.α.ε.δ. , το συντομότερο να ζητήσουν από το ι.νε.δι.βι.μ.  να τους στείλει Εδώ και Τώρα , μέηλ ή φαξ τις βεβαιώσεις.  Ετούτο , διότι ο ο.α.ε.δ.  ζητεί , κατά βάση, να του πας αυτοπροσώπως ή με όλη τη φασαρία «ορισμού εκπροσώπου» τα δικαιολογητικά , ώστε να ολοκληρωθεί ο ατομικός φάκελλος και να προχωρήσει ενδεχόμενη δυνατότητα επιδότησης ανεργίας το Νωρίτερο.

Καθώς στο σάιτ του «ιδρύματος» ΔΕΝ θα βρείτε κανένα μέηλ επικοινωνίας , υπενθυμίζω ότι το ισχύον για τις υπηρεσίες του είναι το oediek@inedivim.gr

•   Αντίστοιχα , για «εν Αθήναις»  Συναδέλφους που εξακολουθούν αυτές τις μέρες να βρίσκονται στα τσιμέντα , καλό είναι από Δευτέρα να παν’  Αχαρνών & Κοκκινάκη – 2ο όροφο – λογιστήριο , για το πολύτιμο χαρτί και κατ’ ευθείαν μετά ο.α.ε.δ. Συνοικίας τους.

……………………
Στα Λοιπά:

•   Από «ακριτομυθίες» στους διαδρόμους , πάντα 2ου ορόφου, για το άλλο καυτό – πληρωμές μας:
Η ψαλίδα του χρόνου κάποιας καταβολής δεδουλευμένων , από κει που ήταν Πρώτο 10ήμερο Αυγούστου ,  ανοίγει ως … «τουλάχιστο να τα καταφέρουμε μέσα στο πρώτο 15ήμερο του Μήνα».

Για όλο το λοιπό του 2015 Β’;.. Για ..ξανά έναντι;.. «Τις Οίδε;» , κατά πώς έλεγε η «αγράμματη» Κυρ’ Αποστόλαινα,  σπιτονοικοκυρά μας , πιτσιρίκια , στα Έλατα- διακοπές!..

Παλιά!.. Διότι , τώρα … Πού έλατα!...

Αυτά. 

Θ._

Η βεβαίωση που πήρες ποιους μήνες έχει;
ζήτησα στην αίτηση μου για 4ο, 5ο και 6ο και μου έστειλαν για 3ο, 4ο και 5ο.....
πουθένα ο 6ος...κάθε μέρα περίμενα να έρθει το γράμμα γιατί στην αίτηση έγραφα
όλα τα στοιχεία μου χωρίς να συμπληρώσω με ποιον από όλους τους τρόπους να
μου την στείλουν και ακόμα δεν έφτασε το γράμμα.
Τελικά έκανα ξανά αίτηση την τρίτη που τους έλεγα να την στείλουν με μέιλ και απάντησαν σήμερα...
αλλά ο ιούνιος πουθενά...από τον οαεδ ήταν ξεκάθαροι ότι θέλουν και τον 6ο...

Αποσυνδεδεμένος osav

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Λατρεύω τις δημόσιες υπηρεσίες
    • Προφίλ
Απ: Ένσημα και Συμβάσεις ΙΝΕΔΙΒΙΜ
« Απάντηση #107 στις: Αύγουστος 12, 2016, 11:47:41 πμ »
Η βεβαίωση που πήρες ποιους μήνες έχει;
ζήτησα στην αίτηση μου για 4ο, 5ο και 6ο και μου έστειλαν για 3ο, 4ο και 5ο.....
πουθένα ο 6ος...κάθε μέρα περίμενα να έρθει το γράμμα γιατί στην αίτηση έγραφα
όλα τα στοιχεία μου χωρίς να συμπληρώσω με ποιον από όλους τους τρόπους να
μου την στείλουν και ακόμα δεν έφτασε το γράμμα.
Τελικά έκανα ξανά αίτηση την τρίτη που τους έλεγα να την στείλουν με μέιλ και απάντησαν σήμερα...
αλλά ο ιούνιος πουθενά...από τον οαεδ ήταν ξεκάθαροι ότι θέλουν και τον 6ο...
εντάξει...εντάξει πήρα και τον 6ο....για κάποιο λόγο δεν τον έβλεπα...

Αποσυνδεδεμένος konstans-86

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ένσημα και Συμβάσεις ΙΝΕΔΙΒΙΜ
« Απάντηση #108 στις: Αύγουστος 23, 2016, 01:37:15 μμ »
Συνάδελφοι πήρα σημερα απο το ίκα τα ένσημα μου και δεν φαίνεται καθολου ο 4ος κ 5ος μήνας. Τι εχει γινει? Ο 6ος υπάρχει κ οι δυο προηγούμενοι πουθενά.

Αποσυνδεδεμένος priva77

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ένσημα και Συμβάσεις ΙΝΕΔΙΒΙΜ
« Απάντηση #109 στις: Αύγουστος 24, 2016, 01:45:52 μμ »
Συνάδελφοι πήρα σημερα απο το ίκα τα ένσημα μου και δεν φαίνεται καθολου ο 4ος κ 5ος μήνας. Τι εχει γινει? Ο 6ος υπάρχει κ οι δυο προηγούμενοι πουθενά.

το ιδιο και εμενα. Μου ηρθε η βεβαιωση ενσημων αλλα είναι μεχρι τελος 2015. Μας τρολαρουν?

Αποσυνδεδεμένος glianna

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 371
    • Προφίλ
Απ: Ένσημα και Συμβάσεις ΙΝΕΔΙΒΙΜ
« Απάντηση #110 στις: Αύγουστος 26, 2016, 11:40:10 πμ »
Καλημέρα. Έχω κάνει αίτηση για ταμείο ανεργίας έχοντας ένσημα από ιεκ.
Ο ΟΑΕΔ με ενημέρωσε ότι δεν αρκεί η βεβαίωση ενσήμων που μου έχει αποσταλεί από το ΙΝΕΔΙΒΙΜ, αλλά θέλουν να δουν τα ένσημα πληρωμένα και περασμένα στο σύστημα του ικα. Με αυτά τα δεδομένα δεν εγκρίνουν το ταμείο ανεργίας, ενώ έχω αρκετά περισσότερα ενσημα από τα 125 που απαιτούνται για ταμείο ανεργίας.
Από το λογιστήριο του ΙΝΕΔΙΒΙΜ μου είπανε πως πρέπει ο ΟΑΕΔ να δεχτεί τη βεβαίωση ενσήμων και πως θα πληρώσουν τα ένσημα όταν θα μπορέσουν. Ο ΟΑΕΔ αντίθετα, λέει πως πρέπει ο ΟΑΕΔ να τακτοποιήσει τις ασφαλιστικές του εισφορές και πως είναι δικό μου θέμα να το διευθετήσω.
Έχει άλλος αντίστοιχο πρόβλημα; Τι να κάνω; Κάποια πρόταση;

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Ένσημα και Συμβάσεις ΙΝΕΔΙΒΙΜ
« Απάντηση #111 στις: Αύγουστος 28, 2016, 04:11:45 πμ »

Πρέπει να το κυνηγήσεις. Τόσοι και τόσοι εργοδότες καθυστερούν τις εισφορές τους στον ιδιωτικό τομέα, δεν έχω ακούσει ποτέ να μη μπορεί να πάρει το επίδομα εργαζόμενος που αποδεδειγμένα έχει εργαστεί και συμπληρώνει ένσημα.
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159817
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 374
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 310
Σύνολο: 313

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.087 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.