*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές ΠΕ06 2016-17  (Αναγνώστηκε 172892 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος EmmaB

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 831
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 'Ο,τι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2016-17
« Απάντηση #294 στις: Σεπτέμβριος 23, 2016, 11:13:31 μμ »
Ναι είναι μαζί με τους διοριστεους.  Δεν ξέρω αν έχουν απενεργοποιηθει οι αιτήσεις τους αλλιώς θα γίνει μεγάλο πανηγύρι

Όχι δεν έχουν απενεργοποιηθεί οι αιτήσεις τους. Κάποιοι έχουν προσληφθεί και ως αναπληρωτές.
On ne voit bien qu’avec le cœur. L’essentiel est invisible pour les yeux.

Le petit prince

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2016-17
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:46:49 »

Αποσυνδεδεμένος aghathi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1611
  • Φύλο: Γυναίκα
  • εκπαίδευση=παιδιά
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2016-17
« Απάντηση #295 στις: Σεπτέμβριος 23, 2016, 11:32:38 μμ »
Τι νόημα έχει αυτό; Αν γίνουν άμεσα οι διορισμοι τους θα τρέχουν άλλοι να καλύψουν το κενό. Τι ανακάτεμα θα γίνει. Εκτός και αν δεν έχουν σκοπό να κάνουν φέτος τους διορισμους

Αποσυνδεδεμένος zamanfou78

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 326
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2016-17
« Απάντηση #296 στις: Σεπτέμβριος 24, 2016, 12:29:38 πμ »
Ρε παιδιά με πήραν ΠΕ Β Πειραιά ΄(θέλω πάντα κ σταθερά, Κύθηρα γιατί μένω εδώ από το 2012). Το θέμα είναι ότι πήραν κ άλλα 2 άτομα εκ των οποίων η μια είναι 3τεκνη με 0 μόρια κ θέση 1456 ενώ εγώ έχω 79.99 μόρια κ θέση 367......Αν θελήσει να έρθει Κύθηρα καταστράφηκα καθώς δεν μπορώ να πάω στα άλλα νησιά της Β Πειραιά......Θα περάσω ένα δραματικό σ/κ.....

Αποσυνδεδεμένος popi pe06

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2016-17
« Απάντηση #297 στις: Σεπτέμβριος 24, 2016, 12:40:49 πμ »
Καλησπέρα! Όποιος μπορεί και γνωρίζει ας απαντήσει στο εξής :
Το θέμα μου:
                                                 
  Όταν τρέχει η ροή του προγράμματος για πρόσληψη αναπληρωτών, οι τρίτεκνοι παρεμβάλονται στη ροή βρε παιδιά? Το πρόσεξε κανείς σας αυτό στη λίστα που βγήκε??
                         
 Εγώ για παράδειγμα έχω σειρά 613 στον πίνακα αναπληρωτών , δήλωσα Αθμια Αιτωλοακαρνανία, δεν κλήθηκα τελικά πουθενά τώρα,  και το 614 είναι τρίτεκνη και πάει Αθμια Αιτωλοακαρνανία αμέσως μετά στη ροή. Συνεχίζουν κάποιοι τρίτεκνοι στη ροή και μετά η ροή συνεχίζει με μη τρίτεκνους. Γιατί δεν πήγα εγώ εκει αφού η σειρά των μη τριτέκνων έφτασε στο 656 ?

Γιατί γενικώς δεν τελείωσαν δηλαδή πρώτα με τους μη τρίτεκνους κ μετά ποσοστιαία να πάρει όσους πρέπει από αυτούς?? Πως μπαίνουν στο μεσο της ροής?? Δε σας δημιουργεί απορία αυτό??

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2016-17
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:46:49 »

Αποσυνδεδεμένος Wolowitz

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1183
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ.04.01
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2016-17
« Απάντηση #298 στις: Σεπτέμβριος 24, 2016, 12:56:11 πμ »
Ρε παιδιά με πήραν ΠΕ Β Πειραιά ΄(θέλω πάντα κ σταθερά, Κύθηρα γιατί μένω εδώ από το 2012). Το θέμα είναι ότι πήραν κ άλλα 2 άτομα εκ των οποίων η μια είναι 3τεκνη με 0 μόρια κ θέση 1456 ενώ εγώ έχω 79.99 μόρια κ θέση 367......Αν θελήσει να έρθει Κύθηρα καταστράφηκα καθώς δεν μπορώ να πάω στα άλλα νησιά της Β Πειραιά......Θα περάσω ένα δραματικό σ/κ.....
Εμείς τι να κάνουμε; Να της αλλάξουμε γνώμη; Υπομονή μέχρι τη Δευτέρα.

Αποσυνδεδεμένος PPE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1208
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2016-17
« Απάντηση #299 στις: Σεπτέμβριος 24, 2016, 01:24:47 πμ »
Καλησπέρα! Όποιος μπορεί και γνωρίζει ας απαντήσει στο εξής :
Το θέμα μου:
                                                 
  Όταν τρέχει η ροή του προγράμματος για πρόσληψη αναπληρωτών, οι τρίτεκνοι παρεμβάλονται στη ροή βρε παιδιά? Το πρόσεξε κανείς σας αυτό στη λίστα που βγήκε??
                         
 Εγώ για παράδειγμα έχω σειρά 613 στον πίνακα αναπληρωτών , δήλωσα Αθμια Αιτωλοακαρνανία, δεν κλήθηκα τελικά πουθενά τώρα,  και το 614 είναι τρίτεκνη και πάει Αθμια Αιτωλοακαρνανία αμέσως μετά στη ροή. Συνεχίζουν κάποιοι τρίτεκνοι στη ροή και μετά η ροή συνεχίζει με μη τρίτεκνους. Γιατί δεν πήγα εγώ εκει αφού η σειρά των μη τριτέκνων έφτασε στο 656 ?

Γιατί γενικώς δεν τελείωσαν δηλαδή πρώτα με τους μη τρίτεκνους κ μετά ποσοστιαία να πάρει όσους πρέπει από αυτούς?? Πως μπαίνουν στο μεσο της ροής?? Δε σας δημιουργεί απορία αυτό??

κι εγώ την ίδια απορία έχω, καθώς επηρεάστηκε αρνητικά και η δική μου πρόσληψη!

Αποσυνδεδεμένος kefi73

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 206
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2016-17
« Απάντηση #300 στις: Σεπτέμβριος 24, 2016, 01:37:14 πμ »
''Εμείς τι να κάνουμε; Να της αλλάξουμε γνώμη; '' Να σαι καλά , με έκανες και γέλασα... Υπομονή καλά θα πάει, μη σκέφτεσαι τα χειρότερα ;) ;) ;)


Αποσυνδεδεμένος popi pe06

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2016-17
« Απάντηση #301 στις: Σεπτέμβριος 24, 2016, 02:23:13 πμ »
εχω στείλει μηνυματα σε 3 αιρετους.. ο Μπράτης απαντησε οτι δε γνωριζει κ να ρωτησω στο υπουργειο.. περιμενω μηπως μαθω απο τους αλλους δυο.. το θεμα ειναι που θα βρω του υπουργειου που ειναι σαββατοκυριακο?? κ δευτερα θα αρχισουν ολοι να παρουσιαζονται στις θεσεις τους!! Νομιζω οτι πρεπει να το ψαξουμε.. τουλαχιστον αν ετσι γινεται..να το ξερουμε!
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 24, 2016, 02:28:04 πμ από popi pe06 »

Αποσυνδεδεμένος joannabear

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 358
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2016-17
« Απάντηση #302 στις: Σεπτέμβριος 24, 2016, 04:14:51 πμ »
κι εγώ την ίδια απορία έχω, καθώς επηρεάστηκε αρνητικά και η δική μου πρόσληψη!
Και η δική μου παρομοίως...
Όπως και αρκετών άλλων.
Μα 0 μόρια, ρε παιδί μου; 0;
Και ξαφνικά ανοίγουν τα μάτια σου. Και βλέπεις καθαρά. Και είσαι ελεύθερος.

Αποσυνδεδεμένος lillie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 864
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2016-17
« Απάντηση #303 στις: Σεπτέμβριος 24, 2016, 07:25:29 πμ »
Ρε παιδιά με πήραν ΠΕ Β Πειραιά ΄(θέλω πάντα κ σταθερά, Κύθηρα γιατί μένω εδώ από το 2012). Το θέμα είναι ότι πήραν κ άλλα 2 άτομα εκ των οποίων η μια είναι 3τεκνη με 0 μόρια κ θέση 1456 ενώ εγώ έχω 79.99 μόρια κ θέση 367......Αν θελήσει να έρθει Κύθηρα καταστράφηκα καθώς δεν μπορώ να πάω στα άλλα νησιά της Β Πειραιά......Θα περάσω ένα δραματικό σ/κ.....

Δε θέλω να σε στεναχωρήσω, αλλά και η άλλη αν έχει έστω ένα παιδί ή αν είναι παντρεμένη και εσύ δεν είσαι προηγείται στις τοποθετήσεις. Πιστεύω όμως ότι δεν δήλωσαν Β Πειραιά για να πάνε στα Κύθηρα κι εκείνες. Έχει τόσα νησιά κοντά στην Αθήνα, μάλλον θα επιλέξουν αυτά ή στεριά. Σου το εύχομαι πάντως  :)

Αποσυνδεδεμένος chrisvre

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2016-17
« Απάντηση #304 στις: Σεπτέμβριος 24, 2016, 08:29:39 πμ »
Ρε παιδιά με πήραν ΠΕ Β Πειραιά ΄(θέλω πάντα κ σταθερά, Κύθηρα γιατί μένω εδώ από το 2012). Το θέμα είναι ότι πήραν κ άλλα 2 άτομα εκ των οποίων η μια είναι 3τεκνη με 0 μόρια κ θέση 1456 ενώ εγώ έχω 79.99 μόρια κ θέση 367......Αν θελήσει να έρθει Κύθηρα καταστράφηκα καθώς δεν μπορώ να πάω στα άλλα νησιά της Β Πειραιά......Θα περάσω ένα δραματικό σ/κ.....

Τι να κάνεις; Συμβαίνουν κι αυτά...Κι εγώ το 12-13 πέρασα μια δραματική χρονιά επειδή έχασα για μια-δυο θέσεις την πρόσληψή μου στη Δ- Κυκλάδων που είχα δηλώσει πρώτη και πήραν εσένα που αρνήθηκες. Δεν μπορείς να τα βάζεις με την τύχη ή τις επιλογές των άλλων. Παρόλα αυτά, μακάρι να μην ξεσπιτωθείς. Καλή αρχή.

Αποσυνδεδεμένος aghathi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1611
  • Φύλο: Γυναίκα
  • εκπαίδευση=παιδιά
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2016-17
« Απάντηση #305 στις: Σεπτέμβριος 24, 2016, 09:23:48 πμ »
Καλησπέρα! Όποιος μπορεί και γνωρίζει ας απαντήσει στο εξής :
Το θέμα μου:
                                                 
  Όταν τρέχει η ροή του προγράμματος για πρόσληψη αναπληρωτών, οι τρίτεκνοι παρεμβάλονται στη ροή βρε παιδιά? Το πρόσεξε κανείς σας αυτό στη λίστα που βγήκε??
                         
 Εγώ για παράδειγμα έχω σειρά 613 στον πίνακα αναπληρωτών , δήλωσα Αθμια Αιτωλοακαρνανία, δεν κλήθηκα τελικά πουθενά τώρα,  και το 614 είναι τρίτεκνη και πάει Αθμια Αιτωλοακαρνανία αμέσως μετά στη ροή. Συνεχίζουν κάποιοι τρίτεκνοι στη ροή και μετά η ροή συνεχίζει με μη τρίτεκνους. Γιατί δεν πήγα εγώ εκει αφού η σειρά των μη τριτέκνων έφτασε στο 656 ?

Γιατί γενικώς δεν τελείωσαν δηλαδή πρώτα με τους μη τρίτεκνους κ μετά ποσοστιαία να πάρει όσους πρέπει από αυτούς?? Πως μπαίνουν στο μεσο της ροής?? Δε σας δημιουργεί απορία αυτό??
Οι τριτεκνοι παρεμβαλονται στη ροή ανάλογα με τις περιοχές που έχουν δηλώσει.

Αποσυνδεδεμένος aghathi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1611
  • Φύλο: Γυναίκα
  • εκπαίδευση=παιδιά
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2016-17
« Απάντηση #306 στις: Σεπτέμβριος 24, 2016, 09:28:14 πμ »
Ρε παιδιά με πήραν ΠΕ Β Πειραιά ΄(θέλω πάντα κ σταθερά, Κύθηρα γιατί μένω εδώ από το 2012). Το θέμα είναι ότι πήραν κ άλλα 2 άτομα εκ των οποίων η μια είναι 3τεκνη με 0 μόρια κ θέση 1456 ενώ εγώ έχω 79.99 μόρια κ θέση 367......Αν θελήσει να έρθει Κύθηρα καταστράφηκα καθώς δεν μπορώ να πάω στα άλλα νησιά της Β Πειραιά......Θα περάσω ένα δραματικό σ/κ.....
Μακάρι να πάνε όλα καλά. Καταλαβαίνω απόλυτα την ανάγκη να μείνει κάποιος σπίτι του. Για τον ίδιο λόγο έμεινα έξω. Αν είχα δηλώσει γειτονικό νομό θα με είχαν πάρει. Νιώθω πολύ άσχημα σήμερα.

Αποσυνδεδεμένος popi pe06

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2016-17
« Απάντηση #307 στις: Σεπτέμβριος 24, 2016, 11:36:39 πμ »
Καλημέρα.Γνωρίζει κανείς σε ποιό τηλ του υπουργείου μπορούμε να καλέσουμε για τις κλήσεις αναπληρωτών.. για πρωτοβάθμια βασικά.. στη λιστα του υπουργείου υπάρχουν πάρα πολλά και δε ξέρω που να εστιάσω.. Ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιον μπει στον κόπο να αναφέρει κάποιο τηλ που γνωρίζει..!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159834
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 557
Σύνολο: 568

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.112 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.