*

Αποστολέας Θέμα: Σεμιναριο 460 ωρων ε.α.  (Αναγνώστηκε 2618 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος souzana13

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • Φύλο: Γυναίκα
  • πε02
    • Προφίλ
Σεμιναριο 460 ωρων ε.α.
« στις: Σεπτέμβριος 13, 2016, 10:59:15 μμ »
Καλησπέρα παιδιά! Γνωριζετε αυτο το σεμινάριο? http://developunit.gr/ειδικη-αγωγη#1467139340272-540186cd-1fed

Με την πιστοπόιηση που παίρνεις μπορείς να μπεις στους πίνακες? γνωρίζετε?


Sent from my iPad mini 2 retina using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Σεμιναριο 460 ωρων ε.α.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:08:23 »

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Σεμιναριο 460 ωρων ε.α.
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 13, 2016, 11:05:11 μμ »
με κανενα σεμιναριο απο οποιοδηποτε φορεα δεν μπορεις να μπεις στους πινακες. μονο με μεταπτυχιακο πλεον!

Αποσυνδεδεμένος Keravnos83

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 550
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαν κεραυνός εν αιθρία...
    • Προφίλ
Απ: Σεμιναριο 460 ωρων ε.α.
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 14, 2016, 09:12:13 πμ »
Καλησπέρα παιδιά! Γνωριζετε αυτο το σεμινάριο? http://developunit.gr/ειδικη-αγωγη#1467139340272-540186cd-1fed

Με την πιστοπόιηση που παίρνεις μπορείς να μπεις στους πίνακες? γνωρίζετε?


Sent from my iPad mini 2 retina using Tapatalk

Σε άλλο νήμα με τίτλο "Ετήσιο επιμορφωτικό πρόγραμμα 500 ωρών στην ειδική εκπαίδευση" είχες λάβει απάντηση κ από εμένα που σου εστειλα το λινκ με την εγκύκλιο της ειδικής αγωγής, πράγμα που θα έπρεπε ήδη να έχεις κάνει αφου σε ενδιαφέρει, αλλά παρόλο που τελείωσες πανεπιστήμιο κ δη φιλολογια, (πε02 όπως μας τονίζεις ανελλιπώς) δεν φαίνεται να διαβάζεις τπτ κ συνεχώς κάνεις τις ιδιες ερωτησεις. Φυσικά άλλοι που δεν σε γνωρίζουν σε απαντούν χάνοντας τον πολύτιμο τους χρόνο. Επισης στο ίδιο νήμα ο sounds92 σου παρεθεσε το συγκεκριμένο απόσπασμα από την εγκύκλιο της ειδικής που είναι εντελώς ξεκάθαρο. Το εδαφιο που σε παραθεσε ήταν το εξής: " Στην εγκύκλιο, στην σελίδα 32 αναφέρει.

v) σεμινάρια αποδεδειγμένης ετήσιας διάρκειας τουλάχιστον τετρακοσίων (400) ωρών στην ΕΑΕ, που έχουν υλοποιηθεί μέχρι τις 30/08/2010, από Πανεπιστήμια ή από αναγνωρισμένους κρατικούς φορείς που εποπτεύονται από το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων". Σε παρακαλούμε πολύ σταμάτα τις ανουσιες, επαναλαμβανόμενες ερωτήσεις σου ειδικά αυτές που σου απαντηθηκαν κ αυτες που μπορεις πολύ εύκολα να βρεις μόνη σου. Το κείμενο είναι σαφεστατο, το να ξανά ρωτάς σημαίνει ότι δεν καταλαβαίνεις τι γραφει.

Εδω κ το ιστορικό για όποιον ενδιαφέρεται: http://www.pde.gr/index.php?topic=33098.msg936225#msg936225

Αποσυνδεδεμένος thephantom

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 183
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Σεμιναριο 460 ωρων ε.α.
« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 14, 2016, 10:16:34 πμ »
Keravnos83, άστο γιατί πάλι κάποιος/α πολύ ευερέθιστος/η θα σου πει ότι είσαι αγενής. Η συγκεκριμένη έχει ρωτήσει σε 4 διαφορεικά τόπικ αν θα την πάρουν αναπληρώτρια με μηδενική προϋπηρεσία. Ή έχει πρόβλημα ή κάτι άλλο υπάρχει από πίσω. Και τι εννοώ, πρώην διαχειριστής αυτού του σάιτ μου έχει πει ότι υπάρχουν κάποιοι που σκόπιμα ανεβάζουν θέματα για να τρέχουν συζητήσεις και οι οποίοι έχουν πολλούς διαφορετικούς λογαριασμούς εδώ. Καλή μέρα να έχεις.   

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Σεμιναριο 460 ωρων ε.α.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:08:23 »

Αποσυνδεδεμένος Keravnos83

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 550
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαν κεραυνός εν αιθρία...
    • Προφίλ
Απ: Σεμιναριο 460 ωρων ε.α.
« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 14, 2016, 10:31:17 πμ »
Μάλιστα thephantom τα δυο παραπανω νήματα τα έχει ξεκινήσει η ίδια! Καλημέρα κ από εμένα!

Αποσυνδεδεμένος souzana13

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • Φύλο: Γυναίκα
  • πε02
    • Προφίλ
Σεμιναριο 460 ωρων ε.α.
« Απάντηση #5 στις: Σεπτέμβριος 14, 2016, 04:08:50 μμ »
Καλημέρα και από μένα! Αν εχεις κουραστεί να μου απαντας στα ιδια και τα ίδια θαμπορούσες να μην μπεις καν στον κόπο να απαντήσεις
Το ξέρω οτι έχω ρωτήσει για παρόμοιο σεμινάριο αλλά ήθελα να ρωτήσω και γυα αυτό..μπορεί να ήταν κάτι διαφορετικό ή δεν ξέρω και εγώ...δεν χρειάζεται να σε κουράζω και να απαντάς τα ιδια και τα ιδια τότε!


Sent from my iPad mini 2 retina using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος anti_08

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Σεμιναριο 460 ωρων ε.α.
« Απάντηση #6 στις: Σεπτέμβριος 14, 2016, 04:43:48 μμ »
Καλημέρα και από μένα! Αν εχεις κουραστεί να μου απαντας στα ιδια και τα ίδια θαμπορούσες να μην μπεις καν στον κόπο να απαντήσεις
Το ξέρω οτι έχω ρωτήσει για παρόμοιο σεμινάριο αλλά ήθελα να ρωτήσω και γυα αυτό..μπορεί να ήταν κάτι διαφορετικό ή δεν ξέρω και εγώ...δεν χρειάζεται να σε κουράζω και να απαντάς τα ιδια και τα ιδια τότε!


Sent from my iPad mini 2 retina using Tapatalk

Βρε κορίτσι μου,  διαβάζω κατά καιρούς  όλα τα ποστ που βάζεις, μιας και γενικα διαβαζω το φορουμ,  και ωστόσο απαντω οταν οντως εχω κατι να πω. Ολοι μας  όταν δεν καταλαβαίνουμε κάτι ή νιώθουμε οτι μπορει κάτι να μην έχουμε κατανοήσει σωστα ζητάμε και την γνώμη των άλλων στο φόρουμ. Εσύ, συγνώμη κιόλας, μου δίνεις την εντυπτώση, οτι δε διαβάζεις καμία εγκύκλιο, δεν ενημερωνεσε για τιποτα και περιμένεις μασημένη τροφή από τους άλλους. Και γενικότερα φαίνεται λες και μέσα απο τα ποστ σου να προσπαθείς να δεις αν σου απαντάνε αληθώς. Κανεις μας δεν τα ξέρει ολα,  αλλα πρώτο και βασικο στοιχειο του επαγγελματος μας ειναι να ενημερωνομαστε και να εξελισσομαστε. Στο τέλος, με τη στάση που έχεις, θα εχεις όντως κάποια στιγμή να ρωτησεις κατι σημαντικό που θα χρειάζεται απάντηση, αλλά θα έχεις κουράσει τους πάντες και κανείς δε θα ασχοληθεί να σε βοηθήσει.
Εντελώς φιλικά και χωρίς ίχνος παρεξηγήσεων.

Αποσυνδεδεμένος Keravnos83

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 550
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαν κεραυνός εν αιθρία...
    • Προφίλ
Απ: Σεμιναριο 460 ωρων ε.α.
« Απάντηση #7 στις: Σεπτέμβριος 14, 2016, 05:25:12 μμ »
Καλημέρα και από μένα! Αν εχεις κουραστεί να μου απαντας στα ιδια και τα ίδια θαμπορούσες να μην μπεις καν στον κόπο να απαντήσεις
Το ξέρω οτι έχω ρωτήσει για παρόμοιο σεμινάριο αλλά ήθελα να ρωτήσω και γυα αυτό..μπορεί να ήταν κάτι διαφορετικό ή δεν ξέρω και εγώ...δεν χρειάζεται να σε κουράζω και να απαντάς τα ιδια και τα ιδια τότε!


Sent from my iPad mini 2 retina using Tapatalk

Καταλαβαίνεις ή όχι ότι οι απαντήσεις που σου δινω εγώ κ αλλοι είναι γενικές κ όχι για συγκεκριμένα σεμινάρια; Σοβαρεψου λίγο! Να σου προτείνω κ κατι καλοπροαίρετα, αν θες να ασχοληθείς με την ειδική αγωγή κάνε ένα αντίστοιχο μεταπτυχιακό!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159819
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 385
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 338
Σύνολο: 347

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.098 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.