*

Αποστολέας Θέμα: Γ' Φάση Δασκάλων 2016-17  (Αναγνώστηκε 80171 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Sofaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 512
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Δασκάλων 2016-17
« Απάντηση #266 στις: Οκτώβριος 04, 2016, 10:36:21 πμ »
Ο σύλλογος παντως ειπε οτι θα γινουν πρωτα τα ΖΕΠ.Και αυτο ειναι το σωστό.Πρεπει πρωτα να εξαντλήσει(οσο ειναι αυτο εφικτό) το πληρες ωράριο και επειτα να παρει μειωμενου.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση Δασκάλων 2016-17
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:34:37 »

Αποσυνδεδεμένος plakakaneis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1562
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Δασκάλων 2016-17
« Απάντηση #267 στις: Οκτώβριος 04, 2016, 10:45:59 πμ »
Ο σύλλογος παντως ειπε οτι θα γινουν πρωτα τα ΖΕΠ.Και αυτο ειναι το σωστό.Πρεπει πρωτα να εξαντλήσει(οσο ειναι αυτο εφικτό) το πληρες ωράριο και επειτα να παρει μειωμενου.
που το ειπε?

Αποσυνδεδεμένος sofakiii

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 412
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Δασκάλων 2016-17
« Απάντηση #268 στις: Οκτώβριος 04, 2016, 10:48:51 πμ »
Ο, τι και να λένε... Όπως όλοι διαπιστώσαμε... Τα δεδομενα αλλάζουν ακόμα μια ώρα πριν τρέξει το σύστημα  οπότε....  :-\ :-\

Αποσυνδεδεμένος Sofaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 512
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Δασκάλων 2016-17
« Απάντηση #269 στις: Οκτώβριος 04, 2016, 11:13:53 πμ »
Στα σχόλια της συγκεκριμενης ανάρτισης....Δε θυμαμαι ακριβως.δε το βρισκω αλλα οντως το διαβασα...

Αλλά οπως ειδαμε οντως αλλάζουν τα δεδομενα απο στιγμη σε στιγμη...
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 04, 2016, 11:16:41 πμ από Sofaki »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση Δασκάλων 2016-17
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:34:37 »

Αποσυνδεδεμένος Sofaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 512
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Δασκάλων 2016-17
« Απάντηση #270 στις: Οκτώβριος 04, 2016, 11:22:04 πμ »
Παιδιά είχατε κάποια ενημέρωση και για το πότε θα γίνουν προσλήψεις ζεπ και δομών και με ποια σειρά;
Μου αρέσει! · Απάντηση · 3 · 19 ώρες
Anagnostopoulos Giorgos
Anagnostopoulos Giorgos Πρώτα τα ΖΕπ.. Το πότε δε μας το λενε ακριβως. πιθανολογώ μέχρι τις 15...

το βρηκα.

Αποσυνδεδεμένος effiet

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 608
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Δασκάλων 2016-17
« Απάντηση #271 στις: Οκτώβριος 04, 2016, 11:46:17 πμ »
Μεχρι τις 15; μα ειπαν αυτη τη βδομαδα θα παρουν εκπαιδευτικους. Ο,τι να 'ναι! Παιδια, ή θα παρουν αυτη τη βδομαδα τους μειωμενου για δομες και μονο και την αλλη εβδομαδα μεχρι τις 15 ΖΕΠ ή θα παρουν τωρα ΖΕΠ και μειωμενου εν καιρω.

Αποσυνδεδεμένος plakakaneis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1562
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Δασκάλων 2016-17
« Απάντηση #272 στις: Οκτώβριος 04, 2016, 01:26:36 μμ »
Δημήτρης Μπράτης
Μόλις τώρα ·
Προσλήψεις αναπληρωτών στην ΠΕ
Δεν υπάρχει μέχρι στιγμής κανένα νέο για προσλήψεις αναπληρωτών στην ΠΕ σήμερα.Άγνωστο ακόμη πότε θα γίνει η α' φάση Φ.Αγωγής.Σήμερα ζητήθηκαν τα κενά για ΣΜΕΑΕ και ΚΕΔΔΥ με στόχο να γίνει μια μικρή β' φάση προσλήψεων για την Ειδική ως την Παρασκευή.Υπενθυμίζω ότι οι πιστώσεις που έχουν απομείνει για την ειδική αγωγή της ΠΕ είναι 350 και 750 για την παράλληλη.Στόχος επίσης είναι ως την Παρασκευή να γίνουν οι προσλήψεις για τις προσφυγικές δομές.Άγνωστο παραμένει το αν θα προηγηθούν οι προσλήψεις ΖΕΠ που είναι και το λογικότερο για να μην δημιουργηθούν αδικίες.

Αποσυνδεδεμένος effiet

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 608
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Δασκάλων 2016-17
« Απάντηση #273 στις: Οκτώβριος 04, 2016, 02:14:10 μμ »
Δημήτρης Μπράτης
Μόλις τώρα ·
Προσλήψεις αναπληρωτών στην ΠΕ
Δεν υπάρχει μέχρι στιγμής κανένα νέο για προσλήψεις αναπληρωτών στην ΠΕ σήμερα.Άγνωστο ακόμη πότε θα γίνει η α' φάση Φ.Αγωγής.Σήμερα ζητήθηκαν τα κενά για ΣΜΕΑΕ και ΚΕΔΔΥ με στόχο να γίνει μια μικρή β' φάση προσλήψεων για την Ειδική ως την Παρασκευή.Υπενθυμίζω ότι οι πιστώσεις που έχουν απομείνει για την ειδική αγωγή της ΠΕ είναι 350 και 750 για την παράλληλη.Στόχος επίσης είναι ως την Παρασκευή να γίνουν οι προσλήψεις για τις προσφυγικές δομές.Άγνωστο παραμένει το αν θα προηγηθούν οι προσλήψεις ΖΕΠ που είναι και το λογικότερο για να μην δημιουργηθούν αδικίες.
Το Υπουργείο θέλει να πλανάται πάντα ένα μυστήριο γύρω από τις προσλήψεις... Γι' αυτό κολλάμε! χαχα
Θυμάστε που την ημέρα της α' φάσης είχαν βγάλει ανάρτηση ότι ξεκίνησε να τρέχει το σύστημα και βγήκαν μετά από 12 ώρες; χαχα

Αποσυνδεδεμένος Sotirios

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 377
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Δασκάλων 2016-17
« Απάντηση #274 στις: Οκτώβριος 04, 2016, 05:25:47 μμ »
Εκτός απο αυτο θεωρείτε δίκαιο το οτι ανοίξανε τους πίνακες ;;; Οι πίνακες βάσει νόμου θα άνοιγαν μονο σε περίπτωση ΑΣΕΠ .. Άλλη αδικία απο εκει .. Όσοι πανε δυσπρόσιτο να παίρνουνε διπλή προϋπηρεσία .. Με αποτέλεσμα εμείς που ειμαστε τόσα χρονια να πέφτουμε συνεχώς .. Δε ξερω για εσάς αλλα επειδή εγω δηλώνω βόρεια Ελλάδα λόγω γάμου εχω πέσει απο το 400 στο 1900  απο τοτε που ανοίξανε ...

Πέρυσι καλοκαίρι τα έλεγα εγώ, αλλά τι εισέπραττα από τους περισσότερους συναδέλφους; Ο ένας έλεγε ΔΟΓΜΑΤΙΚΑ και χωρίς κανένα απτό επιχείρημα ότι δεν είναι δυνατόν να μην ανοίξουν οι πίνακες μετά από τόσα χρόνια που ήταν κλειστοί, ο άλλος έλεγε ότι όπως "ίδρωσε ο κώλος του" να τρέχει σε δυσπρόσιτα, έτσι είμαι υποχρεωμένος να το κάνω κι εγώ τώρα, αλλιώς να πω κι ευχαριστώ για την κατρακύλα μου στους πίνακες. Περιμένεις συνεννόηση; Ο κλάδος πάσχει από μερικούς δουλοπρεπείς συναδέλφους, οι οποίοι δεν αρκούνται σε αυτό, αλλά σου επιβάλλουν να γίνεις κι εσύ δουλοπρεπής σαν αυτούς, διαφορετικά θα πρέπει να λες ευχαριστώ για την κατρακύλα σου στους πίνακες. Αυτό το αίσχος βίωσα από μέρος του κλάδου μου, και θα το ομολογώ. Κι όλα αυτά διότι είναι ανίκανοι να ζητούν χρηματικά κίνητρα αντί μορίων. Όταν οι κυβερνήσεις λένε ψευδώς ότι δεν υπάρχουν χρήματα, οι συνάδελφοι αυτοί βαρούν προσοχή και μετά προσκυνούν κι αποδέχονται όποια πραγματικότητα τους σερβίρει η εκάστοτε κυβέρνηση. Μόρια;;;; Ναι, μόρια. Ό,τι πείτε, είμαι δούλος σας.

Αποσυνδεδεμένος effiet

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 608
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Δασκάλων 2016-17
« Απάντηση #275 στις: Οκτώβριος 04, 2016, 07:24:28 μμ »
Απλά περιμένουμε τώρα...


Αποσυνδεδεμένος thevoice

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Δασκάλων 2016-17
« Απάντηση #276 στις: Οκτώβριος 04, 2016, 07:31:05 μμ »
Οσο για τα διπλα στα δυσπρόσιτα..... μήπως να ειχαν τα διπλα μόρια πλαφόν για δυο χρονιές ή μια.... δηλαδή να έπαιρνε ο καθένας διπλά μόρια για το ανώτερο μια η δυο χρονιές και αν πήγαινε και τρίτη να έπαιρνε απλά μονά???

Πως σας φαίνεται αυτό... :P

Για τα ζεπ κανένα νέο???? Για γ φάση???? 

Αποσυνδεδεμένος sofakiii

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 412
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Δασκάλων 2016-17
« Απάντηση #277 στις: Οκτώβριος 04, 2016, 08:17:39 μμ »
τίποτα δεν βλέπω.... Αυτή η σιωπή για ΖΕΠ δεν μου αρέσει....

Αποσυνδεδεμένος Marilou!

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 547
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Δασκάλων 2016-17
« Απάντηση #278 στις: Οκτώβριος 04, 2016, 08:45:46 μμ »
Πέρυσι καλοκαίρι τα έλεγα εγώ, αλλά τι εισέπραττα από τους περισσότερους συναδέλφους; Ο ένας έλεγε ΔΟΓΜΑΤΙΚΑ και χωρίς κανένα απτό επιχείρημα ότι δεν είναι δυνατόν να μην ανοίξουν οι πίνακες μετά από τόσα χρόνια που ήταν κλειστοί, ο άλλος έλεγε ότι όπως "ίδρωσε ο κώλος του" να τρέχει σε δυσπρόσιτα, έτσι είμαι υποχρεωμένος να το κάνω κι εγώ τώρα, αλλιώς να πω κι ευχαριστώ για την κατρακύλα μου στους πίνακες. Περιμένεις συνεννόηση; Ο κλάδος πάσχει από μερικούς δουλοπρεπείς συναδέλφους, οι οποίοι δεν αρκούνται σε αυτό, αλλά σου επιβάλλουν να γίνεις κι εσύ δουλοπρεπής σαν αυτούς, διαφορετικά θα πρέπει να λες ευχαριστώ για την κατρακύλα σου στους πίνακες. Αυτό το αίσχος βίωσα από μέρος του κλάδου μου, και θα το ομολογώ. Κι όλα αυτά διότι είναι ανίκανοι να ζητούν χρηματικά κίνητρα αντί μορίων. Όταν οι κυβερνήσεις λένε ψευδώς ότι δεν υπάρχουν χρήματα, οι συνάδελφοι αυτοί βαρούν προσοχή και μετά προσκυνούν κι αποδέχονται όποια πραγματικότητα τους σερβίρει η εκάστοτε κυβέρνηση. Μόρια;;;; Ναι, μόρια. Ό,τι πείτε, είμαι δούλος σας.


εγω συμφωνώ απολυτα..ειχα παει και δικαστικά για το ανοιγμα αλλα ακομη ασφαλιστικά κανουμε τιποτα δεν εγινε οπωσ βλεπεις...κανενας δεν αντεδρασε..δυστυχως ο κλαδος μας ετσι ειναι...

Αποσυνδεδεμένος Marilou!

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 547
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Δασκάλων 2016-17
« Απάντηση #279 στις: Οκτώβριος 04, 2016, 08:46:55 μμ »
το θεμα ειναι SOTIRIE οτι δεν καταλαβαινουν οτι ειναι παγίδα για ολους αυτο διοτι θα πρεπει μια ζωη να ειναι στα δυσπροσιτα για να δουλευουνε και να εχουν μια καλη σειρα...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32277
  • Τελευταία: ΤΣΕΦΙ
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158531
  • Σύνολο θεμάτων: 19198
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 22
Επισκέπτες: 505
Σύνολο: 527

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.095 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.