*

Αποστολέας Θέμα: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών  (Αναγνώστηκε 235999 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mks75

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 748
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #616 στις: Δεκέμβριος 04, 2016, 06:17:12 μμ »
Προφανώς έχετε πλήρη άγνοια της κατάστασης και των κίνδυνων που εγκυμονούνται....Συνεχίστε ακάθεκτοι τον αγώνα για το μοίρασμα των θέσεων....που ίσως δεν υπάρχουν...

Δαμόκλειος σπάθη η νέα έκθεση του ΟΟΣΑ για την εκπαίδευση;Δεν αποκλείεται να τεθεί ξανά θέμα αύξησης ωραρίου Δημοσιεύτηκε: 9:53 πμ Δεκέμβριος 4th, 2016 0

Υπό τη δαμόκλειο σπάθη  της νέας έκθεσης του ΟΟΣΑ για την εκπαίδευση θα βρεθεί η νέα πολιτική ηγεσία του Υπουργείου Παιδείας που δεν αποκλείεται να θέσει ξανά το θέμα της αύξησης του ωραρίου για τους εκπαιδευτικούς. Σύμφωνα με σημερινό δημοσίευμα του Ελεύθερου Τύπου  “για φέτος το νομοθετικό πλαίσιο περιλαμβάνει την αυτοαξιολόγηση, όμως θέματα όπως η αξιολόγηση των εκπαιδευτικών ή η αύξηση του ωραρίου πολύ πιθανόν να πέσουν και πάλι στο τραπέζι στα νέα πορίσματα του Οργανισμού και τα οποία το Υπουργείο Παιδείας θα είναι υποχρεωμένο να ακολουθήσει“. Σύμφωνα με το ίδιο δημοσίευμα “μέχρι την άνοιξη του 2017 η κυβέρνηση καλείται να κλείσει θέματα όπως το νεό πλαίσιο της αξιολόγησης, ο εξορθολογισμός του εκπαιδευτικού δυναμικού αλλά και η διάθεση υπαλλήλων”. Αυτό που θέλει ο νέος υπουργός είναι η ψήφιση ενός νέου νομοθετικού πλαισίου που θα αντιμετωπίζει το φαινόμενο των εκπαιδευτικών εκτός σχολικών αιθουσών. Στην ουσια ο κ. Γαβρόγλου κινείται σε αυτό το θέμα στα βήματα του Νίκου Φίλη ο οποίος προσπάθησε να μειώσει τις αποσπάσεις εκτός σχολικών αιθουσών όχι με μεγάλη επιτυχία. Σημειώνουμε ότι ο κ. Γαβρόγλου στη συνάντηση με ΔΟΕ και ΟΛΜΕ και για το θέμα της έκθεσης του ΟΟΣΑ επανέλαβε ότι αυτή δεν είναι δεσμευτική και ότι η ενδιάμεση έκθεση του οργανισμού, που ακυρώνει  την έκθεση του 2011 και αναμένεται να παραδοθεί προσεχώς είναι σημαντικά βελτιωμένη από αυτή που είχε αρχικά κατατεθεί, ενώ η τελική έκθεση θα παραδοθεί στο τέλος του 2017.

Διαβάστε περισσότερα: https://xenesglosses.eu/2016/12/den-apokliete-tethi-xana-thema-afxisis-orariou-ipo-epitirisi-ekpedefsi/

Δεν θα χρειαστει καμια αυξηση ωραριου...σε 10-15 χρονια το μαθηματικο δυναμικο θα εχει μειωθει τουλαχιστον 25%...οποτε θα κλεισουν και σχολικες μοναδες και θα υπαρξει πλεονασμος μονιμων...για των οποιων την τυχη δεν ειμαι και πολυ σιγουρος....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:54:31 »

Αποσυνδεδεμένος kostasMath

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1471
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #617 στις: Δεκέμβριος 04, 2016, 06:32:08 μμ »


αν θες διορθωσε το λινκ ...αν ειναι με συνδεση μπορεις να παραθεσεις επακριβως ολη την αποφαση
Δεν ξέρω αν βγήκε απόφαση
Στα δελτία νομολογίας παρατίθενται αναλυτικά οι σημαντικότερες σκέψεις των αποφάσεων του Συμβουλίου της Επικρατείας, τόσο της Ολομέλειας όσο και των Τμημάτων. Οι αποφάσεις αυτές καλύπτουν όλους του τομείς του συνταγματικού δικαίου, του δικαίου των Ευρωπαϊκών Κοινοτήτων και της Ε.Σ.Δ.Α, του γενικού και του ειδικού διοικητικού δικαίου, με τους οποίους ασχολείται το Δικαστήριο. Παρατίθενται επίσης συνοπτικά και οι αποφάσεις που παραπέμπουν μείζονος σπουδαιότητας θέματα σε μεγαλύτερο σχηματισμό, στην Ολομέλεια, στο Α.Ε.Δ. ή στο Δ.Ε.Κ. Η κατάταξη στα δελτία ακολουθεί την εξής σειρά: παρατίθενται αρχικά οι παραπεμπτικές αποφάσεις και μετά οι οριστικές. Ως προς τη θεματική κατάταξη έχει ακολουθηθεί κατά βάση η κατάταξη των καθ'ύλην ευρετηρίων.
Θέλω   να πιστεύω πως σύντομα θα ακολουθήσει η οριστική απόφαση, το Α 866/2016 (Γ) αν κατάλαβα σωστά αποτελεί μια σκέψη της απόφασης του ΣΤΕ :)
Α 865/2016 (Γ/7μ)->Ολ  αυτό αφορά  στην διαδικασία επιλογής διευθυντών.


Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #618 στις: Δεκέμβριος 04, 2016, 06:42:38 μμ »
Δεν θα χρειαστει καμια αυξηση ωραριου...σε 10-15 χρονια το μαθηματικο δυναμικο θα εχει μειωθει τουλαχιστον 25%...οποτε θα κλεισουν και σχολικες μοναδες και θα υπαρξει πλεονασμος μονιμων...για των οποιων την τυχη δεν ειμαι και πολυ σιγουρος....
Άρα, σύμφωνα με όσα γράφεις, να τα παρατήσουμε εντελώς, γιατί σε 10 χρόνια θα περισσεύουν και οι μόνιμοι με τη μείωση των μαθητών, των τμημάτων και των σχολείων!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος proypiresia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1291
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #619 στις: Δεκέμβριος 04, 2016, 06:45:40 μμ »
Αυτο που εγω ανεφερα ειναι οτι η νομικη υπηρεσια περσι υνεταξε αυτο που παρουσιασε ο ΦΙλης. Καποιο τοτε ετρεξαν στους δικηγορους και επειδη ηταν πολυ αργα το μπλοκαρανε μεχρι 31-12-16. Μετα απο αυτην την ημερομηνια η διαταξη ειναι ετοιμη!
μα αυτό που συνέταξε ο Φίλης έγινε μετά την απόφαση του ΣτΕ 4303...η 4303 προηγήθηκε... ποιοι δικηγόροι μπλόκαραν τι; το όριο 31-12-16 δεν το έβαλαν οι δικηγόροι αλλά το ΣτΕ την έχεις διαβάσει την 4303; μάλλον τα έχεις μπερδεμένα
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 04, 2016, 06:55:16 μμ από proypiresia »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:54:31 »

Αποσυνδεδεμένος tinakipe17

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 727
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 82 ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #620 στις: Δεκέμβριος 04, 2016, 08:35:46 μμ »
Αυτο που εγω ανεφερα ειναι οτι η νομικη υπηρεσια περσι υνεταξε αυτο που παρουσιασε ο ΦΙλης. Καποιο τοτε ετρεξαν στους δικηγορους και επειδη ηταν πολυ αργα το μπλοκαρανε μεχρι 31-12-16. Μετα απο αυτην την ημερομηνια η διαταξη ειναι ετοιμη!


Για εμας που χασαμε την μπαλα με ολα αυτα τα νομικα που μας αφορα ομως αμμεσα, πες βρε πουλακι μου τι θα λεει αυτη η διαταξη μετα τιςε 31.12.2016?τι να περιμενουμε οσο αφορα τους αναπληρωτες και τους πινακες απο το νεο ετος?και αν σε καποια ειδικοτητα δεν υπαρχουν επιτυχοντες απο οποιονδηποτε ΑΣΕΠ πως θα γινει η καταταξη στους πινακες?ευχαριστω προκαταβολικα αν με διαφωτισεις με ολα αυτα γιατι μπερδευτηκα πολυ με ολες αυτες τις δικαστικες προσφυγες.τελικα ποτε δεν καταλαβα ποια ομαδα προσφευγει εναντιον ποιας και τι διεκδικουνε.
Η ζωή δεν μετριέται από τον αριθμό των αναπνοών που παίρνουμε,
αλλά από τις στιγμές που μας κόβουν την ανάσα!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος PASAS123

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #621 στις: Δεκέμβριος 12, 2016, 11:14:51 πμ »
υπάρχουν νεότερα ?

Αποσυνδεδεμένος ρακοσυλλέκτης πτυχίων

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 309
  • Ευχαριστώ τους ΦΕΚίτες που μου άνοιξαν τα μάτια!
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #622 στις: Δεκέμβριος 12, 2016, 12:33:21 μμ »
δεν υπαρχει νεοτερο...μεχρι να βγει και να καθαρογραφει η αποφαση της δικης στις 27 οκτωβριου ειμαστε ολοι σε αναμονη!!! :o :o :o

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #623 στις: Δεκέμβριος 12, 2016, 03:06:46 μμ »
δεν υπαρχει νεοτερο...μεχρι να βγει και να καθαρογραφει η αποφαση της δικης στις 27 οκτωβριου ειμαστε ολοι σε αναμονη!!! :o :o :o
Όσοι έχετε ΑΣΕΠ πάντως δεν πρέπει να ανησυχείτε! Οι υπόλοιποι από αρκετά έως πολύ.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 12, 2016, 05:07:03 μμ από Stelios »
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος ankas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 503
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #624 στις: Δεκέμβριος 12, 2016, 03:18:38 μμ »
Gia96,πώς είσαι τόσο σίγουρη;μήπως να περιμενουμε πρώτα την απόφαση;εγω πάντως δεν είμαι καθόλου ήσυχη με τόσα που ακούμε να γίνονται(εννοώ λαμογιές κ.λπ).

Αποσυνδεδεμένος portokali

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2425
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #625 στις: Δεκέμβριος 12, 2016, 03:32:08 μμ »
στην πραγματικότητα δεν ξέρει τίποτε απλώςτα λέει οπωςτου ταλέε ο Χατηφώτης.....

Αποσυνδεδεμένος origenis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #626 στις: Δεκέμβριος 12, 2016, 04:53:21 μμ »
στην πραγματικότητα δεν ξέρει τίποτε απλώςτα λέει οπωςτου ταλέε ο Χατηφώτης.....
Ναι, αλλά ο Χατζηφώτης διόρισε και τόσο κόσμο. Ο δικός σου ο δικηγόρος δεν διόρισε κανένα.Αρα μάλλον ο Χατζηφώτης ξέρει τι λέει!

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #627 στις: Δεκέμβριος 12, 2016, 05:02:50 μμ »
στην πραγματικότητα δεν ξέρει τίποτε απλώςτα λέει οπωςτου ταλέε ο Χατηφώτης.....
Δεν είμαι "παπαγαλάκι" κανενός! Ό,τι ξέρω προέρχεται από άλλες πηγές (δικηγορικούς, ακόμη και κύκλους στο χώρο της εκπαίδευσης, ακόμη και κοντά στο Υπουργείο). Ποτέ δεν το έχω κάνει κι ούτε θα το κάνω τώρα, δηλ. να παραπληροφορώ! Αντίθετα, θέλω να ενημερώνω κι αυτή τη στιγμή η αίσθηση είναι πως όσοι έχουν επιτυχία στον ΑΣΕΠ δε θα έχουν πρόβλημα να προσληφθούν και να εργαστούν την επόμενη χρονιά! Ευτυχώς και επιτέλους για πολλούς!
Α, και αγαπητό portokali, είμαι γυναίκα!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος portokali

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2425
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #628 στις: Δεκέμβριος 12, 2016, 05:24:59 μμ »
Ναι, αλλά ο Χατζηφώτης διόρισε και τόσο κόσμο. Ο δικός σου ο δικηγόρος δεν διόρισε κανένα.Αρα μάλλον ο Χατζηφώτης ξέρει τι λέει!
o Χατζηφώτης έχει και επιτυχίες και αποτυχίες και δεν είναι αυθεντία....σκέψου λίγο κριτικά και μην είσαι επιπολαιος...

Αποσυνδεδεμένος kostasMath

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1471
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #629 στις: Δεκέμβριος 12, 2016, 06:19:28 μμ »
όσοι έχουν επιτυχία στον ΑΣΕΠ δε θα έχουν πρόβλημα να προσληφθούν και να εργαστούν την επόμενη χρονιά! Ευτυχώς και επιτέλους για πολλούς!
Α, και αγαπητό portokali, είμαι γυναίκα!
Στον ασεπ του 2008? Όταν λες επιτυχία εννοείς όλους πάνω από 55?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159863
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 602
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 503
Σύνολο: 514

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.079 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.