*

Αποστολέας Θέμα: Εργασία σε ΙΕΚ μετά απο πρόσληψη ως αναπληρωτής μειωμένου ωραρίου  (Αναγνώστηκε 3344 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος new_pe06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 574
    • Προφίλ
Θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε αν επιτρέπεται να συνεχίσω να εργάζομαι σε ΙΕΚ μετά την πρόσληψή μου ως αναπληρώτρια μειωμένου ωραρίου. Το ένα ΙΕΚ μου λέει οτι απλά πρέπει να πάρω την άδεια απο την πρωτοβάθμια για να εργάζομαι και στο ΙΕΚ ενώ το άλλο ΙΕΚ μου λέει οτι επειδή τώρα έχω γίνει δημόσια υπάλληλος πηγαίνω στο τέλος του πίνακα και δεν μπορώ να εργάζομαι εκεί γιατί αλλάζω τώρα ιδιότητα και  ολοι οι δημόσιοι υπάλληλοι είναι στο τέλος του πίνακα. Όταν όμως εγώ προσλήφθηκα δεν ήμουν δημόσια υπάλληλος ήμουν άνεργη. Ισχύει αυτό που μου λένε στο δεύτερο ΙΕΚ;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος niteulf

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 715
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε αν επιτρέπεται να συνεχίσω να εργάζομαι σε ΙΕΚ μετά την πρόσληψή μου ως αναπληρώτρια μειωμένου ωραρίου. Το ένα ΙΕΚ μου λέει οτι απλά πρέπει να πάρω την άδεια απο την πρωτοβάθμια για να εργάζομαι και στο ΙΕΚ ενώ το άλλο ΙΕΚ μου λέει οτι επειδή τώρα έχω γίνει δημόσια υπάλληλος πηγαίνω στο τέλος του πίνακα και δεν μπορώ να εργάζομαι εκεί γιατί αλλάζω τώρα ιδιότητα και  ολοι οι δημόσιοι υπάλληλοι είναι στο τέλος του πίνακα. Όταν όμως εγώ προσλήφθηκα δεν ήμουν δημόσια υπάλληλος ήμουν άνεργη. Ισχύει αυτό που μου λένε στο δεύτερο ΙΕΚ;

Δεν νομίζω να ισχύει αυτό που σου λέει το 2ο ΙΕΚ. Και μην το δεχτείς σε καμία περίπτωση ότι πας στο τέλος.
Η πρωτοβάθμια δεν πρόκειται να σου δημιουργήσει θέμα πάντως, είτε ζητήσεις άδεια είτε όχι.
 

Αποσυνδεδεμένος IoannisDr

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1219
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
lol...ασχολίαστο το 2ο ΙΕΚ. Για τη β/θμια ξέρω ότι κάνεις αίτηση άδειας ασκήσεως ιδιωτικού έργου που σου χορηγείται (συνήθως μέχρι και 10 ώρες) μετά από συνεδρίαση και έγκριση του ΠΥΣΔΕ.

Συνδεδεμένος thymiaras

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 458
    • Προφίλ
Αυτό που σου είπαν από το 2ο ΙΕΚ ισχύει σύμφωνα με την προκήρυξη εφόσον προσληφθείς ως αναπληρωτής πλήρους ωραρίου. Το πολύ πολύ πήγαινε τους εκτυπωμένη την προκήρυξη !!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος PPE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1208
    • Προφίλ
Μέχρι περσι τουλάχιστον που δουλευα ως ωρομισθια σε ΙΕΚ και στην πορεία προσληφθηκα ως αναπληρωτρια πλήρους στην αβαθμια χρειάστηκε να πάρω βεβαιωση αδειας ασκησης ιδιωτικου εργου από την οικεια διεύθυνση ότι το διδακτικό μου ωραριο στα σχολεία που δουλευα δεν παρακωλυε το διδακτικό μου έργο στο ΙΕΚ.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159763
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 448
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 273
Σύνολο: 288

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.111 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.