*

Αποστολέας Θέμα: Προβλέψεις για ΠΕ09  (Αναγνώστηκε 13038 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος saraxni

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 89
  • Φύλο: Γυναίκα
  • climbing takes you higher
    • Προφίλ
Απ: Προβλέψεις για ΠΕ09
« Απάντηση #28 στις: Ιούνιος 04, 2007, 01:44:06 μμ »
Κοίταξε με βάση τον Β' πίνακα μόνο με το πτυχιο της Ασπαίτε και την προϋπηρεσία σε ΠΔΣ πρέπει να ελπίζεις σε διορισμό με το 40%, με το πλεονέκτημα των μορίων από τον ΑΣΕΠ απλά θα έχεις καλύτερη κατάταξη.

Αλλά βασικά για τον διορισμό μετράει μονο Ασπαίτε και ΠΔΣ.  Τουλάχιστον έτσι έχω καταλάβει εγω. 

Ελπίζω να σε διαφώτισα.... και εγω φετος παίρνω πτυχιο απο Ασπαίτε αλλά δεν εχω ακομα προϋπηρεσία οπότε περιμένω να δω αν πάρω μόρια απο ΑΣΕΠ για να μπορέσω να κάνω αίτηση για αναπληρώτρια....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προβλέψεις για ΠΕ09
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:49:18 »

Αποσυνδεδεμένος FISH

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προβλέψεις για ΠΕ09
« Απάντηση #29 στις: Ιούνιος 04, 2007, 01:52:29 μμ »
Σ' ευχαριστω πολύ saraxni!!!!
Σου εύχομαι και σένα καλή επιτυχία!!!!
Επί τη ευκαιρία: άκουσα οτι αποτελέσματα ΠΕ09 θα βγούν τέλη Ιουνίου, αρχές Ιουλίου και οτι γενικά σαν ειδικότητα δεν πηγαμε καλά.... Ισχύουν όλα αυτά ή είναι ράδιο αρβύλα;;;
Ευχαριστώ και πάλι!!!

Αποσυνδεδεμένος saraxni

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 89
  • Φύλο: Γυναίκα
  • climbing takes you higher
    • Προφίλ
Απ: Προβλέψεις για ΠΕ09
« Απάντηση #30 στις: Ιούνιος 05, 2007, 07:25:49 πμ »
Έτσι άκουσα και διαβασα και εγω στο ιντερνετ, έθνος κλπ. τώρα ποιος ξέρει πραγματικά?? κανείς!!!
Εν αναμονή των αποτελεσμάτων λοιπόν.....

Αποσυνδεδεμένος kindim

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 142
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προβλέψεις για ΠΕ09
« Απάντηση #31 στις: Ιούνιος 05, 2007, 06:55:53 μμ »
Καλησπέρα σε όλους.Για τον ενιαίο πίνακα θέλει πραγματική προυπρ.Τα μόρια απο ΑΣΕΠ μετράνε μόνο για τον πιν αναπληρωτών.Όσοι έχουν παιδαγ κατάρτηση έχουν προτερ στον πιν που είναι (είτε Β,είτε Γ κτλ).Παιδαγωγική κατάρτηση μπορείς να πάρεις αν τελειώσεις και μία επιπλέον καθηγητική σχολή, π.χ. αν τελειώσεις οικονομικό και τελειώσεις και φιλολογικό η μαθηματικό ή φυσικό κτλ...έχεις παιδαγωγική κατάρτηση και για το οικονομικό πτχ.Βέβαια θέλεις "κότσια" και "υπομονή" για άλλα 4 χρόνια ή 3 αν σε βάλουν με κατατακτήριες στο 2ο έτος....ΑΛΛΑ ο διορισμός είναι θέμα χρόνου....  (λίγου χρόνου)...αρκή να έχεις και 0,01 μόριο προυπ (δηλ πιν Β)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προβλέψεις για ΠΕ09
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:49:18 »

AG

  • Επισκέπτης
Απ: Προβλέψεις για ΠΕ09
« Απάντηση #32 στις: Ιούνιος 05, 2007, 08:27:41 μμ »
Καλησπέρα και από εμένα. Εγώ που ρώτησα στη δευτεροβάθμια, μου είπαν ότι τα μόρια του ΑΣΕΠ μετρούν κανονικά και για διορισμό. Εσάς οι πληροφορίες από που προέρχονται; Βέβαια μπορεί και στη δευτεροβάθμια να μου είπαν ότι να είναι.......

Και εγώ έχω τελειώσει φέτος ΑΣΠΑΙΤΕ και περιμένω τον ΑΣΕΠ για να πάρω κανένα μόριο για αναπληρώτρια...
Εύχομαι καλά αποτελέσματα και στους υπόλοιπους

Αποσυνδεδεμένος rouso

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προβλέψεις για ΠΕ09
« Απάντηση #33 στις: Ιούνιος 05, 2007, 10:49:19 μμ »
Γειά σας παιδιά και καλή επιτυχία!! Ήθελα να σας ρωτήσω, άν είμαι επιτυχών στον διαγωνισμό μη διοριστέος έχω καμμία ελπίδα για αναπληρωτής ή ωρομίσθιος κάπου ή να ψάξω αμέσως για άλλη δουλειά;; ;D

Αποσυνδεδεμένος kindim

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 142
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προβλέψεις για ΠΕ09
« Απάντηση #34 στις: Ιούνιος 06, 2007, 11:06:39 πμ »
καλημέρα.σε ότι αφορα τα μόρια απο ΑΣΕΠ,αν δεις τον ενιαίο πιν διορ φαινεται πολύ απλά ότι προσθέτει μονο μορια απο πραγματικη προυπηρεσια και όχι μορια απο ΑΣΕΠ.ενώ στο πιν Β(για αναπλ και ωρομ) μετράνε.Νομίζω είναι απλό.τωρα για το αν κάποιος πάρει μορια απο τον ΑΣΕΠ φέτος και δεν διορίζεται,έχει ελπίδα να διοριστεί ως απλ ή ωρομ αν πάρει απο τον ΑΣΕΠ τόσα μόρια που να τον δώσει μία απο τις πρώτες 10 με 20 θέσεις (περίπου,γιατι απο χρονιά με χρονιά παίζουν αυτά,είναι θέμα προσφοράς και ζήτησης).Για να τα πούμε πιο απλά.για τους σχετικά νέους υπάρχουν δυο τρόποι να διοριστεί κάποιος σχετικά νωρίς (σε 1 με 2χρ) και όχι σε 10 και βάλε χρόνια,1) να πέράσεις μέσα απο ΑΣΕΠ και 2) να έχεις παιδαγωγική κατάρτηση με έστω και λίγα μόρια 0,012 (τα πιο λίγα που μπορείς να πάρεις με μια ώρα μαθ) γιατι περνάς όλους στον πιν και κάθεσε μπροστά απο τον πρώτο αναπλ χωρίς προυπ.

Αποσυνδεδεμένος rouso

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προβλέψεις για ΠΕ09
« Απάντηση #35 στις: Ιούνιος 06, 2007, 01:41:24 μμ »
Σε ευχαριστώ πολύ Kindim για τις πληροφορίες και σου εύχομαι αλήθεια καλή επιτυχία εάν είσαι στο χορό και εσύ. Υπομονή μέχρι την άλλη παρασκευή αν αληθεύουν αυτά για τότε. ???

Αποσυνδεδεμένος kindim

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 142
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προβλέψεις για ΠΕ09
« Απάντηση #36 στις: Ιούνιος 06, 2007, 05:48:48 μμ »
μια διόρθωσή μου στο τέλος θέλω να πώ....μπροστά απο τον πρώτο αναπλ με την περισ προυπ αλλά χωρίς παιδαγ κατάρτηση."sorry"

AG

  • Επισκέπτης
Απ: Προβλέψεις για ΠΕ09
« Απάντηση #37 στις: Ιούνιος 08, 2007, 03:36:44 μμ »
Kindim σε ευχαριστώ για τη διευκρίνηση με τα μόρια ΑΣΕΠ.
Πάντως αν πάρω μόρια μόνο από ένα σχολικό έτος, έστω ως ωρομίσθια (πάντα με παιδαγωγική επάρκεια), υπάρχουν καθόλου πιθανότητες διορισμού την επόμενη χρονιά;; Γιατί βλέπω ότι το έχει ψάξει αρκετά.
Τελικά τις καλύτερες πληροφορίες τις παίρνεις από το εδώ και όχι από τη Δευτεροβάθμια.....

Αποσυνδεδεμένος kindim

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 142
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προβλέψεις για ΠΕ09
« Απάντηση #38 στις: Ιούνιος 08, 2007, 08:32:42 μμ »
AG Και βέβαια έχεις πυθαν.......ως αναπλ ή ωρομ όχι ως μον αν δεν έχεις ώρες σε σχολείο νομίζω το έχουμε ξαναπεί αυτό...Και έγω έμαι στη διαδικασία της παιδαγωγικής κατάρτησης αλλά έχω και κάποιες ώρες απο σχολείο,έλπίζω να παρω και απο σεπτέμβριο για να φτάσω ακόμα πιο κοντά.....όπως καταλαβαίνεις,απο αυτή την όδο είναι θέμα χρόνου και υπομονής το πότε θα έρθει η ΜΕΓΑΛΗ ώρα,αρκεί να τα έχεις και λίγο ΑΝΟΙΧΤΑ και να ψάχνεις.....

Αποσυνδεδεμένος kindim

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 142
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προβλέψεις για ΠΕ09
« Απάντηση #39 στις: Ιούνιος 08, 2007, 08:34:30 μμ »
AG και πάλι λέω οτι για μόν φέτος όχι,αλλά του χρόνου πολλλλλλλλές.....

AG

  • Επισκέπτης
Απ: Προβλέψεις για ΠΕ09
« Απάντηση #40 στις: Ιούνιος 09, 2007, 08:10:42 μμ »
Kindim το κατάλαβα ότι για φέτος δεν παίζει μονιμοποίηση.....
Αυτό που σου ανέλυα ήταν το πλάνο να μπω φέτος ως αναπληρώτρια ή ωρομίσθια κάπου δηλ να μαζέψω κάποια μόρια εκτός ΑΣΕΠ. Και την επόμενη χρονιά να διεκδικήσω θέση διορισμού (έχοντας αυτά τα μόρια της προϋπηρεσίας πλέον και όχι μόνο του ΑΣΕΠ).
Δηλ αν με βάση τους πίνακες της ειδικότητάς μας μπορείς με παιδαγωγική επάρκεια και λίγα μόρια να διοριστείς σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα.

Ευχαριστώ για την απάντηση. Από ότι κατάλαβα μπορεί να γίνει, δύσκολα αλλά μπορεί. Του χρόνου θα διορίσουν από τους πίνακες 28 άτομα, ανάλογα λοιπόν με τη θέση στον πίνακα.......

Αποσυνδεδεμένος rouso

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προβλέψεις για ΠΕ09
« Απάντηση #41 στις: Ιούνιος 10, 2007, 06:34:08 μμ »
Παιδια ηθελα να σας ρωτησω κατι: Πρώτα γίνονται οι αιτήσεις για αναπληρωτές κ ωρομίσθιους κ μετά βγαίνουν οι πίνακες ή το αντίστροφο; Ως επιτυχών αλλά μη διοριστέος σε καλή σειρά σχετικά(θέλω να ελπίζω) στον πίνακα αλλά χωρίς σελέτε έχω καμμία ελπίδα για ωρομίσθιος ή να μη το κυνηγήσω καθόλου λέτε; Γιατί βλέπω στον πίνακα σειρά 170+ και έχουν πάρει 3 μόρια, 2 μόρια, 5 μόριο κτλ. από πραγματική προυπηρεσία. Αυτό σημαίνει ότι ήταν ωρομίσθιοι;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159858
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 533
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 497
Σύνολο: 499

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.073 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.