*

Αποστολέας Θέμα: Προβλέψεις για ΠΕ09  (Αναγνώστηκε 13035 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος actor

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Προβλέψεις για ΠΕ09
« στις: Ιούλιος 04, 2006, 10:51:51 πμ »
Γειά σου συνάδελφε.....(είμαι και εγω ΠΕ09.)

Περιμένεις (όπως και εγώ) τους πίνακες για μόνιμο διορισμό ή για να δουλέψεις ως αναπληρωτής ? έχεις πτυχίο ΣΕΛΕΤΕ ?

Εγώ φέτος τα κατάφερα να δουλέψω και πήρα κάποιες ώρες ως προυπηρεσία λίγες μεν και πολύ μακριά από τον τόπο μου αλλά πιστεύω ότι άξιζε αφού σε συνδυασμό με το πτυχίο ΣΕΛΕΤΕ ευελπιστώ σε διορισμό (εφόσον δεν αλλάξει (φτου!! φτού!!) κάτι στην εγκύκλιο των διορισμών για εμάς τους ΠΕ09).
Εσυ πως τα πας ? Με συγχωρείς εάν ρωτώ προσωπικά στοιχεία...αν θες φυσικά απαντάς.

Εύχομαι καλή τύχη....
malioni

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέοι πίνακες αναπληρωτών-ωρομισθίων...πότε???
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:26:39 »

Αποσυνδεδεμένος north

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 222
  • Οικονομολόγος ΠΕ09
    • Προφίλ
Απ: Νέοι πίνακες αναπληρωτών-ωρομισθίων...πότε???
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 04, 2006, 11:17:39 πμ »
Γειά σου συνάδελφε.....(είμαι και εγω ΠΕ09.)

Περιμένεις (όπως και εγώ) τους πίνακες για μόνιμο διορισμό ή για να δουλέψεις ως αναπληρωτής ? έχεις πτυχίο ΣΕΛΕΤΕ ?

Εγώ φέτος τα κατάφερα να δουλέψω και πήρα κάποιες ώρες ως προυπηρεσία λίγες μεν και πολύ μακριά από τον τόπο μου αλλά πιστεύω ότι άξιζε αφού σε συνδυασμό με το πτυχίο ΣΕΛΕΤΕ ευελπιστώ σε διορισμό (εφόσον δεν αλλάξει (φτου!! φτού!!) κάτι στην εγκύκλιο των διορισμών για εμάς τους ΠΕ09).
Εσυ πως τα πας ? Με συγχωρείς εάν ρωτώ προσωπικά στοιχεία...αν θες φυσικά απαντάς.

Εύχομαι καλή τύχη....
malioni

Καλημέρα συνάδελφε, έχω αρκετά μόρια από προϋπηρεσία συν ΣΕΛΕΤΕ και περιμένω τους πίνακες για να δω αν θα έχω καμιά τύχη. Βέβαια περιμένω κι από αλλού αποτελέσματα κι αναλόγως τί θα προκύψει πρώτο και τί με συμφέρει καλύτερα θα πρέπει να αποφασίσω.Δύσκολο καλοκαίρι το φετεινό.Εσύ πόσα μόρια έχεις μαζέψει;Κρατώ στατιστικά στοιχεία και κάνω προβλέψεις με βάση τους πίνακες.  8) Κι εσύ αν θες βέβαια απαντάς... Καλά αποτελέσματα
"Εκπαίδευση είναι ό,τι επιβιώνει όταν όλα όσα έχουμε μάθει έχουν ξεχαστεί"  Skinner

Αποσυνδεδεμένος actor

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέοι πίνακες αναπληρωτών-ωρομισθίων...πότε???
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 04, 2006, 11:29:39 πμ »
Δεν θα έχω πολλά μόρια διότι δούλεψα ώς ωρομίσθιος (ΠΔΣ). Αλλά λόγω του ότι δεν είναι πολύ οι συνάδελφοι στον ενιαίο πίνακα με ΣΕΛΕΤΕ (περίπου 12 αν θυμάμαι καλά) συν αυτούς που θα μπούν τώρα όπως είμαι και εγώ ελπίζω να μην είμαστε πολλοί ούτως ώστε από τους 63 που υποτίθεται ότι θα διοριστούν να είμαστε μέσα σε αυτούς. Φαντάζομαι ότι είσαι κάποιος από αυτούς του ενιαίου πίνακα ή φέτος μπαίνεις και εσύ ? Πάντως τι νομίζεις ? Πιστεύεις ότι έχω σοβαρές πιθανότητες ? Κάπως έτσι δεν είναι τα πράγματα??

Περιμένω τους πίνακες για να δω σε ποιά σειρά από αυτούς που έχουν κατάρτιση θα είμαι.Αν κατάλαβα καλά πάντως για εσένα είναι πιο σίγουρος  ο διορισμός σου....μακάρι....

malioni

Αποσυνδεδεμένος north

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 222
  • Οικονομολόγος ΠΕ09
    • Προφίλ
Απ: Νέοι πίνακες αναπληρωτών-ωρομισθίων...πότε???
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 04, 2006, 11:43:34 πμ »
Δεν θα έχω πολλά μόρια διότι δούλεψα ώς ωρομίσθιος (ΠΔΣ). Αλλά λόγω του ότι δεν είναι πολύ οι συνάδελφοι στον ενιαίο πίνακα με ΣΕΛΕΤΕ (περίπου 12 αν θυμάμαι καλά) συν αυτούς που θα μπούν τώρα όπως είμαι και εγώ ελπίζω να μην είμαστε πολλοί ούτως ώστε από τους 63 που υποτίθεται ότι θα διοριστούν να είμαστε μέσα σε αυτούς. Φαντάζομαι ότι είσαι κάποιος από αυτούς του ενιαίου πίνακα ή φέτος μπαίνεις και εσύ ? Πάντως τι νομίζεις ? Πιστεύεις ότι έχω σοβαρές πιθανότητες ? Κάπως έτσι δεν είναι τα πράγματα??

Περιμένω τους πίνακες για να δω σε ποιά σειρά από αυτούς που έχουν κατάρτιση θα είμαι.Αν κατάλαβα καλά πάντως για εσένα είναι πιο σίγουρος  ο διορισμός σου....μακάρι....

malioni

Αν μου πεις ακριβώς τα μόριά σου μπορώ να σου δώσω εκτίμηση σε ποια σειρά θα βρίσκεσαι.  Ενδεικτικά αναφέρω ότι πέρυσι διορίστηκε μόνιμος με 0,457 μόρια και ΣΕΛΕΤΕ . Εγώ είμαι στον ενιαίο πίνακα των εχόντων προϋπηρεσία.
"Εκπαίδευση είναι ό,τι επιβιώνει όταν όλα όσα έχουμε μάθει έχουν ξεχαστεί"  Skinner

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέοι πίνακες αναπληρωτών-ωρομισθίων...πότε???
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:26:39 »

Αποσυνδεδεμένος actor

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέοι πίνακες αναπληρωτών-ωρομισθίων...πότε???
« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 04, 2006, 11:53:53 πμ »
Θα έχω γύρω στις 132 ώρες δηλ, περίπου 1,5 μόρια. Ξέρω ότι δεν είναι πολλά αλλά εδω και χρόνια προσπαθώ με κάποιο τρόπο να "βρώ"  προυπηρεσία είτε μέσω ΑΣΕΠ είτε μέσω σχολείου. Οπερ και εγένετο το δεύτερο. (φυσικά με πολύ κόπο και πολύ μακριά από την οικογένεια!!)

Τώρα βέβαια δεν ξέρω πόσοι ακόμη θα προστεθούν αλλά δεν είναι λίγο απίθανο να φθάσουν και να ξεπεράσουν το σύνολο των  63 θέσεων?

Πέρα από τους πίνακες που θα τους δούμε αργά ή γρήγορα....πιστεύεις να υπάρξουν τίποτε εκπλήξεις - αλλαγές στην εγκύκλιο διορισμών ? Λίγο δύσκολο δεν είναι ? Εχω μια ανασφάλεια (έχουν δει πολλά τα μάτια μας)

Ευχαριστώ
malioni

Αποσυνδεδεμένος north

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 222
  • Οικονομολόγος ΠΕ09
    • Προφίλ
Απ: Νέοι πίνακες αναπληρωτών-ωρομισθίων...πότε???
« Απάντηση #5 στις: Ιούλιος 04, 2006, 04:08:38 μμ »
Αγαπητέ malioni


Με βάση τους υπολογισμούς μου και ως έχουν μέχρι τώρα τα πράγματα με 1,5 μόριο και ΣΕΛΕΤΕ θα είσαι στην 12η με 14η θέση στον πίνακα των αναπληρωτών. Δεν ξέρω αν θα αλλάξει κάτι στην εγκύκλιο διορισμού πάντως η ΣΕΛΕΤΕ σε "σώζει" γιατί προηγείσαι πολλών 30μηνιτών χωρίς ΣΕΛΕΤΕ.

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι, μήπως γνωρίζεις πόσοι οικονομολόγοι υπάρχουν με μόρια από ΠΔΣ και ποιος ο μέγιστος αριθμός μορίων που μπορεί να συγκεντρώσει κάποιος μέσα στη χρονιά από ΠΔΣ ή ως ωρομίσθιος; Θα με βοηθούσε εξαιρετικά στους υπολογισμούς μου και στις προβλέψεις μου. Όχι δεν έχω κληρονομικό χάρισμα  ;D

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
"Εκπαίδευση είναι ό,τι επιβιώνει όταν όλα όσα έχουμε μάθει έχουν ξεχαστεί"  Skinner

Αποσυνδεδεμένος Pepe Le Kout

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 225
  • Φύλο: Άντρας
  • καθηγητής πε19
    • Προφίλ
Απ: Νέοι πίνακες αναπληρωτών-ωρομισθίων...πότε???
« Απάντηση #6 στις: Ιούλιος 04, 2006, 08:43:45 μμ »
.... ποιος ο μέγιστος αριθμός μορίων που μπορεί να συγκεντρώσει κάποιος μέσα στη χρονιά από ΠΔΣ ή ως ωρομίσθιος; Θα με βοηθούσε εξαιρετικά στους υπολογισμούς μου και στις προβλέψεις μου.

Ουδείς μπορεί να έχει περισσότερο από 1 μόριο το μήνα. Βοηθάει αυτο?  :)

Αποσυνδεδεμένος north

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 222
  • Οικονομολόγος ΠΕ09
    • Προφίλ
Απ: Νέοι πίνακες αναπληρωτών-ωρομισθίων...πότε???
« Απάντηση #7 στις: Ιούλιος 04, 2006, 09:26:09 μμ »

Ουδείς μπορεί να έχει περισσότερο από 1 μόριο το μήνα. Βοηθάει αυτο?  :)

Βοηθάει ιδίως για το τί γίνεται στις χαμηλές θέσεις του πίνακα. Παρόλα αυτά μήπως γνωρίζει κανείς , έστω να πιθανολογήσει, πόσοι ΠΕ09 εργάστηκαν για το 2005-2006 ως ωρομίσθιοι ή ΠΔΣ;

Βέβαια τα πράγματα είναι σχεδόν ξεκάθαρα για όσους έχουν ΣΕΛΕΤΕ (με βάση τον περσυνό πίνακα 11 άτομα έχουν παιδαγωγική κατάρτιση) και πάνω από 0,183 μόρια (όριο ασφαλείας 7 με 9 μόρια).

Αν λάβουμε υπόψη ότι φέτος διορίστηκαν όλη τη χρονιά μόνο 30 αναπληρωτές κι η πρώτη φουρνιά αναπληρωτών κλήθηκε στις 23/09 ενώ η τελευταία φουρνιά ήταν τον Φεβρουάριο (10/2)  συμπερασματικά μπορώ να πώ πως (αν δεν είναι σε δυσπρόσιτα και δεν διπλασιάζονται τα μόρια) δεν συγκεντρώνουν πάνω από 4,67 έως 9,25 μόρια κατά μέσο όρο  ;D

Οι φετινοί απόφοιτοι της ΣΕΛΕΤΕ δεν ξεπερνάνε τα 27 άτομα κι από αυτούς τουλάχιστον στην Θεσσαλονίκη (7 άτομα) κανείς δεν έχει ούτε 0,5 μόριο προϋπηρεσία. Για τα λοιπά παραρτήματα όποιος γνωρίζει στοιχεία ας μας διαφωτίσει για στατιστικούς λόγους.

Ευχαριστώ

 :)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 04, 2006, 09:28:13 μμ από PE_09 »
"Εκπαίδευση είναι ό,τι επιβιώνει όταν όλα όσα έχουμε μάθει έχουν ξεχαστεί"  Skinner

Αποσυνδεδεμένος actor

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προβλέψεις για ΠΕ09
« Απάντηση #8 στις: Ιούλιος 05, 2006, 11:17:00 πμ »
Καλημέρα σε ΠΕ09 και λοιπούς συναδέλφους.....
Ευχαριστώ για την απάντηση σου....
Θα ήταν χρήσιμο αλλά δεν γνωρίζω και εγώ πόσοι εργάστηκαν σε ΠΔΣ φέτος. Εκείνο που κάποια στιγμή έκανα είναι να δώ είναι εάν κάποιοι από τον πίνακα Γ με ΣΕΛΕΤΕ (γιατί αυτό έχει ενδιαφέρον) δούλεψαν ως αναπληρωτές την φετινή χρονιά, και βρήκα μόνο έναν ο οποίος σίγουρα θα είναι φέτος στον ενιαίο πίνακα και πιο πάνω φυσικά από εμένα. Απο εκεί και πέρα προφανώς όλοι οι υπόλοιποι που δούλεψαν ως αναπληρωτές ήταν από τον ήδη ενιαίο πίνακα άρα αναμένονται μόν εσωτερικές ανακατατάξεις. Βέβαια υπάρχουν και αυτοί που δούλεψαν στη ΠΔΣ ή ως ωρομίσθιοι που δεν καταγράφονται κάπου (δηλ,στο διαδίκτυο για να μπορέσω να του "ψάξω"). Εκτός και αν έψαχνα όλες τις Δ/νσεις της χώρας !!!!.

Συμφωνώ μαζί σου στο ότι από αυτούς που αποφοίτησαν από την ΑΣΠΑΙΤΕ την χρονιά 2005-2006 δύσκολα θα εμφανιστούν από σύνολο 30 αποφοίτων (νομίζω τόσοι φοίτησαν βάση εγκυκλίου) να έχουν μεγάλη προυπηρεσία.

Αρα, στην προκειμένη περίπτωση σου ΠΕ_09, εγώ θεωρώ ότι σίγουρα διορίζεσαι (ναι είναι ΣΠΟΥΔΑΙΟ προσόν η παιδ.κατάρτιση) απλά δεν μπορείς να προβλέψεις με μεγάλη ακρίβεια την θέση που θα έχεις στον πίνακα. Αλλά και από την άλλη αφού διορίζεσαι?

Ευχαριστώ γενικώς και ότι νεότερο υπάρχει το συζητάμε.....
malioni

Αποσυνδεδεμένος north

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 222
  • Οικονομολόγος ΠΕ09
    • Προφίλ
Απ: Προβλέψεις για ΠΕ09
« Απάντηση #9 στις: Ιούλιος 05, 2006, 12:07:45 μμ »
Εκτιμώντας ότι όσοι από τους 30μηνιτες που κλήθηκαν φέτος για αναπληρωτές δεν διαθέτουν ΑΣΠΑΙΤΕ και δεν θα μπορούσαν κι εκ των πραγμάτων να παρακολουθήσουν το ετήσιο πρόγραμμα της ΑΣΠΑΙΤΕ στα μέρη που κλήθηκαν να υπηρετήσουν, σε συνδυασμό με το γεγονός ότι μόλις 3 ΠΕ09 με προϋπηρεσία κι ΑΣΠΑΙΤΕ διορίστηκαν αναπληρωτές φέτος εκ των οποίων ο ένας στα μέσα του Ιανουαρίου κι ένας απο τον πίνακα Γ με ΑΣΠΑΙΤΕ, και δεδομένου ότι εγώ διαθέτω ήδη 9 μόρια τότε συμπερασματικά πρέπει να βρίσκομαι μέσα στην 1η δεκάδα με πιο πιθανή την 9η θέση αν δεν έχουν προκύψει κι άλλοι πολύτεκνοι ή δεν έχω κάνει κάποιο υπολογιστικό σφάλμα. Το θέμα είναι πότε θα βγάλουν τους πίνακες, τα κενά κι αν μέχρι τότε θα έχει ξεκαθαρίσει η κατάσταση και με τις άλλες δουλειές που περιμένω.  ???  :-\
"Εκπαίδευση είναι ό,τι επιβιώνει όταν όλα όσα έχουμε μάθει έχουν ξεχαστεί"  Skinner

Αποσυνδεδεμένος cool11

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 81
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προβλέψεις για ΠΕ09
« Απάντηση #10 στις: Ιούλιος 21, 2006, 12:59:40 πμ »
Γεια σας κι απο εμενα.

Το ψαχνω κι εγω το ολο θεμα.


Μπορει ενας κατοχος οικονομικου πτυχιου ΑΕΙ, που εχει και επαρκεια-πτυχιο Ασπαιτε, να καταθεσει τα χαρτια του στην Β/βαθμια, και να διοριστει καποια στιγμη, χωρις να δωσει εξετασεις των εκπαιδευτικων του ΑΣΕΠ ή καποιο αλλο προαπαιτουμενο?

Γινεται αυτο? Εχει βαση?

Εξαρταται απο την ειδικοτητα, ή ότι κι αν γινει, ακομη και με ασπαιτε, αν δεν εχεις ωρες προυπηρεσιας ως αναπληρωτης ή δεν κατεβεις σε εξετασεις ασεπ, δεν προκειται να διοριστεις ποτε, κι ας εχεις και πτυχιο ασπαιτε?


Απο την αλλη, αν θελει ωρες στην εκπαιδευση, ηδη δουλευω τα πρωινα, κι αναρωτιεμαι ποσα χρονια πρεπει να δουλευω με προσθετη διδακτικη στηριξη ωστε να μαζεψω μορια και να εχω καποτε ελπιδες να διοριστω. Θελω να μπω στην εκπαιδευση, αλλα απο την μια δουλεια, απο την αλλη οικογενεια, αν ειναι να πω να βγαλω την ασπαιτε, να χρειαζεται να κανω και καμια 10αρια χρονια ΠΔΣ, και παλι να παιζεται αν θα διοριστω...τι να πω πια.

Ζυγιζω τις θυσιες, το ρισκο, τις ρεαλιστικες πιθανοτητες. Θελω πολυ αλλα για να δουμε και τι παιζει.
Βεβαια απο την αλλη, ποτε δεν ξερεις τι μπορει να ισχυει σε λιγα χρονια.
Ειμαι μπερδεμενος!

Για δωστε μου τα φωτα σας.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 21, 2006, 01:01:55 πμ από cool11 »

Αποσυνδεδεμένος north

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 222
  • Οικονομολόγος ΠΕ09
    • Προφίλ
Απ: Προβλέψεις για ΠΕ09
« Απάντηση #11 στις: Ιούλιος 21, 2006, 02:01:31 πμ »
Για τους ΠΕ 09 για να διοριστούν ως μόνιμοι στην δευτεροβάθμια εκπαίδευση -τουλάχιστον με τα μέχρι πέρυσι δεδομένα- χρειάζεται να συντρέχουν ή να ισχύουν μερικώς τα εξής :

1.Συμμετοχή στο διαγωνισμό του ΑΣΕΠ και να είναι στους διοριστέους
2.Προϋπηρεσία στην Β/βάθμια (έστω και μερικές ώρες)
3.Παιδαγωγική Κατάρτιση (ΑΣΠΑΙΤΕ ή πτυχίο παιδαγωγικής σχολής)

'Οοσν αφορά στο 1ο τα πράγματα είναι λίγο πολύ γνωστά. Κατατάσσονται στον ΠΙΝΑΚΑ Α

Σχετικά με το 2ο προϋπηρεσία αποκτάς είτε ως αναπληρωτής είτε ώς ωρομίσθιος ή μέσω ΠΔΣ (πρόσθετης διδακτικής στήριξης).

ΠΙΝΑΚΑΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΜΕ ΠΡΟΫΠΗΡΕΣΙΑ (ΠΙΝΑΚΑΣ Β)

Οι αναπληρωτές με 30 μήνες προϋπηρεσία και παλιότερα και με 16 μήνες διορίζονταν βάση νόμου

Όσοι ανήκουν σε ειδικές κατηγοριές π.χ. πολύτεκνοι ή άτομα με σοβαρές παθήσεις π.χ. σκλήρυνση κατά πλάκας κ.α. μπαίνουν στις πρώτες θέσεις του πίνακα αναπλήρωτών πάνω από όλους  ασχέτως  πόσης προϋπηρεσίας διαθέτουν ή παιδαγωγικής κατάρτισης, και διορίζονται με διαφορετική εγκύκλιο από όλους τους υπόλοιπους

Οι κατέχοντες Παιδαγωγική Κατάρτιση κι ασχέτως πόσης προϋπηρεσίας διαθέτουν (π.χ. από 0,2 μόρια έως...) προηγούνται στην κατάταξη του πίνακα αναπληρωτών και βρίσκονται αμέσως μετά τα άτομα που ανήκουν στις ειδικές κατηγορίες. Κι αυτοί με τα μέχρι πρότινος ισχύοντα είχαν δικαίωμα μόνιμου διορισμού. ( Ενδεικτικά να αναφέρω άτομο με ΑΣΠΑΙΤΕ και προυπηρεσία 0,457 μόρια διορίστηκε μόνιμος/η)

Από τον Πίνακα Β διορίστηκαν πέρυσι ώς μόνιμοι 41 άτομα.

ΠΙΝΑΚΑΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΫΠΗΡΕΣΙΑ (ΠΙΝΑΚΑΣ Γ)

Στον πίνακα αυτό εντάσσονται όλοι όσοι δεν διαθέτουν προϋπηρεσία αλλά έχουν κάνει αίτηση για αναπληρωτές.

Οι ειδικές κατηγορίες (με ή χωρίς παιδαγωγική κατάρτιση) και οι έχοντες παιδαγωγική κατάρτιση προηγούνται στην κατάταξη του πίνακα

Από τον πίνακα Γ πέρυσι διορίστηκαν ως μόνιμοι 22 άτομα με Παιδαγωγική Κατάρτιση, 4 άτομα χωρίς Παιδαγωγική κατάρτιση κι  1 μόνο άτομο (κάτοχος Παιδαγωγικής Κατάρτισης) διορίστηκε  ως αναπληρωτής.

Ελπίζω να σου έλυσα κάποιες από τις απορίες σου  ;D

« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 21, 2006, 02:06:50 πμ από PE_09 »
"Εκπαίδευση είναι ό,τι επιβιώνει όταν όλα όσα έχουμε μάθει έχουν ξεχαστεί"  Skinner

Αποσυνδεδεμένος cool11

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 81
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προβλέψεις για ΠΕ09
« Απάντηση #12 στις: Ιούλιος 21, 2006, 12:05:54 μμ »
Πραγματι ανεκτιμητες οι πληροφοριες, να σαι καλα!
Ομως επειδη ειμαι καινουριος σε αυτα που ψαχνω, ηθελα μια ειλικρινη και ρεαλιστικη αποψη.

Αν δεν συμμετεχω σε διαγωνισμο ασεπ, ή συμμετεχω και ειμαι αποτυχων(το ιδιο πραγμα δηλαδη), και απλα καταθεσω το πτυχιο μου και αυτο της ασπαιτε, εχω πιθανοτητες να διοριστω ή οχι?
Αν εκανα και καποιες ωρες ΠΔΣ, και εμπαινα στον αλλο πινακα, εχω πιθανοτητες διορισμου? Ομως, κατα προσεγγιση/προβλεψη, ποσα χρονια να κανει κανεις για να μπορεσει να διοριστει? Αν ειναι πχ, με τα σημερινα δεδομενα, να διδασκει κανεις 10 χρονια, ε, δεν το αξιολογω οτι αξιζει τον κοπο.

Βεβαια ισως καποιος πιο εμπειρος απο εμενα, με τα ανωτερω δεδομενα καταλαβαινε τι προκειται να συμβει. Αλλα δεν μπορω να τα αναλυσω και να τα αξιολογησω επαρκως.
Θελω να μπω στην εκπαιδευση, παροτι εχω σχετικα καλη δουλεια. Ελπιζω να μην αποθαρρυνεται και αν και πιθανως οταν πια μιλαμε για γνωμες και εκτιμησεις παει στο υποκειμενικο το θεμα μας, και οχι αντικειμενικο οπως τα ανωτερω δεδομενα που δεν επιδεχονται αμφισβητηση, να με ενθαρρυνεται αν φυσικα εχει βαση κατι τετοιο...

Αποσυνδεδεμένος anastasiape09

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προβλέψεις για ΠΕ09
« Απάντηση #13 στις: Ιούλιος 22, 2006, 12:06:32 μμ »
καλημερα παιδια να ζητησω και εγω τα φωτα σας?
τα 3.3 μορια που πηρα απο το ασεπ με κατατασουν στη300 θεση στον πινακα. δουλευω τεσσερα χρονια σε τραπεζα αλλα τα εχω παιξει ελαφρως. επειδη δε ξερω και παρα πολλα γυρω απο το τρομερα πολυπλοκο γριφο σχετικα με μοροδοτησεις για διορισμο η αναπληρωση θα ηθελα   γενικα συμβουλες. υπαρχει περιπτωση να δουλεψω ως αναπληρωτρια ? αν μαζεψω και αλλα μορια φετος απο το νεο διαγωνισμο ( ελπιζω  σε περισσοτερα μιας και επεσε η βαση ) υπαρχει καμια ελπιδα για του  χρονου ? γενικα σε τι μπορω να ελπιζω βασιζομενη σε ενα ρεαλιστικο σεναριο ? ευχαρστω εκ των προτερων   

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159859
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 533
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 480
Σύνολο: 482

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.134 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.