*

Αποστολέας Θέμα: Νεοδιόριστοι του ΑΣΕΠ 2008  (Αναγνώστηκε 12854 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Νεοδιόριστοι του ΑΣΕΠ 2008
« στις: Δεκέμβριος 24, 2016, 11:28:11 πμ »
Σε αυτό το θέμα οι νεοδιόριστοι του ΑΣΕΠ 2008 και όσοι διορίστηκαν αναδρομικά από το 2010 ή το 2011 με ΦΕΚ του ΑΣΕΠ 2008, μπορούν να εκφράζουν τις απορίες τους και να ενημερώνονται.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νεοδιόριστοι του ΑΣΕΠ 2008
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:02:12 »

Αποσυνδεδεμένος niteulf

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 715
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νεοδιόριστοι του ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #1 στις: Δεκέμβριος 24, 2016, 02:57:45 μμ »
Σε αυτό το θέμα οι νεοδιόριστοι του ΑΣΕΠ 2008 και όσοι διορίστηκαν αναδρομικά από το 2010 ή το 2011 με ΦΕΚ του ΑΣΕΠ 2008, μπορούν να εκφράζουν τις απορίες τους και να ενημερώνονται.

Εγώ δεν έχω απορίες, οπότε θα εκφράσω τα συγχαρητήριά μου για τον διορισμό σας και τις ευχές για ότι καλύτερο.

Αποσυνδεδεμένος nikostgr

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νεοδιόριστοι του ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #2 στις: Δεκέμβριος 24, 2016, 08:01:52 μμ »
Έχει ανακοινωθεί κάπου πότε παρουσιαζόμαστε για ορκωμοσία;

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Νεοδιόριστοι του ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #3 στις: Δεκέμβριος 24, 2016, 10:57:46 μμ »
Οχι. Έχει ανακοινωθεί ότι θα βγει σχετικό δελτίο τύπου, όταν ανακοινωθεί το ΦΕΚ διορισμού.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νεοδιόριστοι του ΑΣΕΠ 2008
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:02:12 »

Αποσυνδεδεμένος thymiaras

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 458
    • Προφίλ
Απ: Νεοδιόριστοι του ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #4 στις: Δεκέμβριος 25, 2016, 11:14:18 πμ »
Καλημέρα και χρόνια πολλά! Γνωρίζει κάποιος ποιος περίπου είναι ο καθαρός μισθός νεοδιόριστου με συναφές μεταπτυχιακό; Ευχαριστώ και καλές γιορτές !

Αποσυνδεδεμένος spiritus asper

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 881
  • Εκλεκτός διορισΘΕΙΣ-Έτος αποφιαλωσης 2016
    • Προφίλ
Απ: Νεοδιόριστοι του ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #5 στις: Δεκέμβριος 26, 2016, 04:06:05 μμ »
Διοριζομαι στην Αθμια Φωκιδας και μενω Αθηνα.Εχει κανεις υποψιν του,που να εχει υπηρετησει εκει,ποιο ειναι το σιδηροδρομικο δικτυο του νομου;Ο Περιφερειακος Διευθυντης μου ανεφερε πως απο τη Γραβια περναει τρενο.
Οποια αλλη πληροφορια για την Φωκιδα θα ηταν ευπροσδεκτη!Χρονια πολλα!
''One man here has made 17 attempted escapes!
 Group Captain,this is close to insanity!''

Αποσυνδεδεμένος gard

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 188
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νεοδιόριστοι του ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #6 στις: Δεκέμβριος 26, 2016, 05:01:09 μμ »
5 χιλιόμετρα από τη Γραβια υπάρχει ο σιδηροδρομικός σταθμός Μπράλου . 32 χιλιόμετρα μακρια βρίσκεται η πρωτεύουσα του νομού η Αμφισσα απ όπου δεν περνα τρένο . Η απόσταση Γραβια-Αμφισσα μπορει να γίνει με αυτοκίνητο ή λεωφορείο του Κτελ . Από τη Γραβια και προς Αμφισσα αρχίζει το καπως δυσκολο κομμάτι του Μπραλου ..μέχρι εκεί, δηλαδή απο Λαμία μέχρι Γραβιά ο Μπραλος είναι ευκολος . Έχει σημασία που θα σε τοποθετήσουν , Άμφισσα μικρή πόλη , Ιτέα πιο μικρή αλλα παραλιακή , καπου στη μέση της διαδρομης Αμφισσας -Ιτεας υπάρχει η στροφή για Δελφούς . Από την Ιτέα και προς τα δυτικά υπάρχει το Γαλαξίδι σε κοντινή απόσταση παραθαλάσσιο  (17 χλμ) και τερματιζει ο νομός δυτικά στην Ερατεινή 37 χλμ από Ιτέα . Με κέντρο την Ιτέα πάλι , στα 20 χλμ ανατολικά τα οποία τα ανεβαίνεις σε δρόμο που ευχυχώς έχει ενα μονο δυσκολο σημειο, μια κλειστη στροφή, υπαρχει η Δεσφινα , μεγάλο χωριό , στο δρόμο συναντας αρκετα φορτηγά που μεταφέρουν μετάλλευμα   . Σε όλες αυτές τις περιοχές μόνο οδικώς μπορείς να πας . Εγώ ήμουν Δεσφίνα και Δελφούς στα σχολεία  και έμενα Ιτέα .Στη Δεσφίνα πήγαινα με άλλους συναδέλφους που έμεναν Ιτέα και αλλάζαμε τα αυτοκίνητα . Διδωρίκι (χωριό) δύσκολη περιοχή απ όσα ακουσα από άλλους κυρίως για τον δρόμο.   

Αποσυνδεδεμένος spiritus asper

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 881
  • Εκλεκτός διορισΘΕΙΣ-Έτος αποφιαλωσης 2016
    • Προφίλ
Απ: Νεοδιόριστοι του ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #7 στις: Δεκέμβριος 26, 2016, 05:05:11 μμ »
Σ ευχαριστω παρα πολυ!Εχω ψαξει και τις αποστασεις απο και προς,θα ηθελα να ειμαι Αμφισσα ή Ιτεα.Βεβαια στη μεση της χρονιας δεν περιμενω και πολλα,αλλα το καλο ειναι πως ειμαι η μονη στην Φωκιδα στην ειδικοτητα μου αλλα και στο συνολο των διοριζομενων.Ηταν συνειδητα,μετα απο σχετικη ερευνα,η πρωτη μου επιλογη καθως βολευει απο Αθηνα.
Για τη δε Ερατεινη,μου την ανεφερε ο Διευθυντης,εκει μενει η συναδελφος αγγλικων.Μου παρουσιασε διαφορες περιοχες τοποθετησης,θα της δω κι απο κοντα.Λιδωρικι θα το αποφυγω,ξερω.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 26, 2016, 05:11:05 μμ από spiritus asper »
''One man here has made 17 attempted escapes!
 Group Captain,this is close to insanity!''

Αποσυνδεδεμένος sosta7

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 133
    • Προφίλ
Απ: Νεοδιόριστοι του ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #8 στις: Δεκέμβριος 30, 2016, 10:25:43 πμ »
καλημέρα χρόνια πολλά, οι διορισθέντες οφείλουν να παρουσιαστούν στην οικεία διεύθυνση, δηλ στη διεύθυνση διορισμού, στη διεύθυνση που δουλεύουμε ως αναπληρωτές ή σε οποιαδήποτε διεύθυνση κοντά στο σπίτι μας; ευχαριστώ και καλή χρονιά

Αποσυνδεδεμένος evda

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νεοδιόριστοι του ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #9 στις: Δεκέμβριος 30, 2016, 03:23:17 μμ »
Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους. Σε όλες τις διευθύνσεις ήρθε διευκρίνιση σήμερα το πρωί από το υπουργείο ότι μπορούμε να παρουσιαστούμε στη διεύθυνση που δουλεύουμε ως αναπληρωτές ή σε αυτή που διοριστήκαμε. Επομένως επικοινωνήστε με τη διεύθυνση διορισμού να σας πουν τα περαιτέρω. Καλή χρονιά

Αποσυνδεδεμένος μόνιμος αναπληρωτής

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 52
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νεοδιόριστοι του ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #10 στις: Δεκέμβριος 31, 2016, 11:12:37 πμ »
Συνάδελφοι καλημέρα και καλή χρονιά. Μια φίλη διορίζεται και θα πάρει 6 μήνες άδειας ανατροφής, δηλαδή από τώρα μέχρι το τέλος της σχολικής χρονιάς. Θεμελιώνει δικαίωμα αίτησης μετάθεσης φέτος; Ή η άδεια ανατροφής πρέπει να είναι 12\μηνη για να θεμελιώσει δικαίωμα μετάθεσης; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Νεοδιόριστοι του ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #11 στις: Δεκέμβριος 31, 2016, 12:09:15 μμ »
Δεν χρειάζεται να είναι 9μηνη η άδεια ανατροφής για να θεμελιώσεις δικαίωμα μετάθεσης (δεν υπάρχει 12μηνη άδεια ανατροφής).
Αν δοθεί δικαίωμα μετάθεσης σε αυτούς που θα υπηρετήσουν κανονικά, τότε θα το έχουν κι εκείνοι που πήραν άδεια ανατροφής!
Σε όσους είχαν διοριστεί το Δεκέμβριο του 2009 και τον Φεβρουάριο του 2014 δόθηκε δικαίωμα να κάνουν αίτηση για μετάθεση.
Θεωρώ ότι το ίδιο θα συμβεί και τώρα, αλλά πλέον οι πιθανότητες για μετάθεση είναι μικρές επειδή τα οργανικά κενά είναι λίγα.


Αποσυνδεδεμένος gard

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 188
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νεοδιόριστοι του ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #12 στις: Ιανουάριος 01, 2017, 02:12:30 πμ »
Σ ευχαριστω παρα πολυ!Εχω ψαξει και τις αποστασεις απο και προς,θα ηθελα να ειμαι Αμφισσα ή Ιτεα.Βεβαια στη μεση της χρονιας δεν περιμενω και πολλα,αλλα το καλο ειναι πως ειμαι η μονη στην Φωκιδα στην ειδικοτητα μου αλλα και στο συνολο των διοριζομενων.Ηταν συνειδητα,μετα απο σχετικη ερευνα,η πρωτη μου επιλογη καθως βολευει απο Αθηνα.
Για τη δε Ερατεινη,μου την ανεφερε ο Διευθυντης,εκει μενει η συναδελφος αγγλικων.Μου παρουσιασε διαφορες περιοχες τοποθετησης,θα της δω κι απο κοντα.Λιδωρικι θα το αποφυγω,ξερω.
Γνώμη μου είναι να προσπαθήσεις να είσαι Αμφισσα ή Ιτέα κατα πρώτο λόγο . Υπάρχει κόσμος , καταστήματα , σουπερ μαρκετ κλπ . Αν δεν οδηγείς , μέρη όπως η Ερατεινή θα σε περιορίσουν . Από Αμφισσα και Ιτεα μπορείς εύκολα να πας με Κτελ στην Αθήνα , για τον ίδιο λόγο εγκρίνονται και οι Δελφοί που μπορεί να είναι μικρός οικισμός αλλά έχει τουρισμό , είναι διεθνές κέντρο . Οι ντόπιοι μου λέγαν ότι παλιά στην Ιτεα και τους Δελφούς κυκλοφορούσε δολλαριο στο φουλ . Τώρα έχει πέσει η κίνηση πολυ και ειδικά μετά το ευρω . Από Ιούνη στην Ιτεα θα μπορεις να πας για μπάνιο στην παραλία, περπατημα 10 λεπτα ...Το θέμα είναι τι θα κάνεις το Σαββατοκύριακο , δηλαδή αν θα μπορεις ευκολα να πας Αθηνα ή θα βγείς καμια βόλτα το βραδακι  . Στην Ερατεινη, χωρίς να έχω παει , θα τη βγάλεις στο χωριό σε 1-2 καφετεριες . Η Ιτεα έχει κινηματογραφική λέσχη , παίζουν καλές ταινίες και κανουν και αλλες  πολιτιστικές δραστηριότητες . Δεσφίνα ωραίο χωριό με ωραια πλατεία , φούρνο πρώτης τάξεως  , μερικοί συνάδελφοι έμεναν εκεί .

Αποσυνδεδεμένος spiritus asper

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 881
  • Εκλεκτός διορισΘΕΙΣ-Έτος αποφιαλωσης 2016
    • Προφίλ
Απ: Νεοδιόριστοι του ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #13 στις: Ιανουάριος 01, 2017, 01:05:02 μμ »
Ευχαριστω πολυ!Ερατεινη δεν θελω με τιποτα!Θελω Αμφισσα,Ιτεα,εχει ανταποκριση με το ΚΤΕΛ  και Π/Σ/Κ σπιτι μου.Δεν οδηγω.
''One man here has made 17 attempted escapes!
 Group Captain,this is close to insanity!''

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159768
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 448
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 258
Σύνολο: 269

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.056 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.