*

Αποστολέας Θέμα: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018  (Αναγνώστηκε 200686 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος souzi88

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #406 στις: Ιούνιος 09, 2017, 06:37:21 μμ »
Ρε παιδιά ακόμη δεν καταλάβατε ότι ο τύπος σας τρολαρει;!Feed the troll!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:51:45 »

Αποσυνδεδεμένος CBK

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 378
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #407 στις: Ιούνιος 09, 2017, 07:32:32 μμ »
Ρε παιδιά ακόμη δεν καταλάβατε ότι ο τύπος σας τρολαρει;!Feed the troll!!
Σούζι 1988 είσαι της γενιάς μου και της ειδικής. Δεν νομίζω πως στη πρωτοβάθμια που είσαι τα πράγματα είναι πολύ διαφορετικά, το αντίθετο θα έλεγα μάλλον.

Αποσυνδεδεμένος CBK

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 378
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #408 στις: Ιούνιος 09, 2017, 07:37:50 μμ »
  Εμείς τουλάχιστον στη ββαθμια μπορεί να πήραμέ βαβαβα μεταπτυχιακό, αλλά στο βασικό φτύσαμε αίμα. Δεν διαβάζαμε παραμύθια.

Αποσυνδεδεμένος PASAS123

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #409 στις: Ιούνιος 09, 2017, 07:46:50 μμ »
καλα ρε συ CBK έκανες που έκανες τη πατάτα να ανεβάσεις το μήνυμα σου εδω, δε το διέγραφες  καλύτερα? δε θα το έβλεπε κανείς
δίνεις τροφή σε ανθρώπους να απαξιώσουν τα μεταπτυχιακά
 :o  :o  :o  :o  :o

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:51:45 »

Αποσυνδεδεμένος PASAS123

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #410 στις: Ιούνιος 09, 2017, 07:49:04 μμ »
  Εμείς τουλάχιστον στη ββαθμια μπορεί να πήραμέ βαβαβα μεταπτυχιακό, αλλά στο βασικό φτύσαμε αίμα. Δεν διαβάζαμε παραμύθια.

άστο....βγάλε τα πλήκτρα απο το πληκτρολόγιο...χειρότερα τα κάνεις...

Αποσυνδεδεμένος CBK

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 378
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #411 στις: Ιούνιος 09, 2017, 07:58:01 μμ »
άστο....βγάλε τα πλήκτρα απο το πληκτρολόγιο...χειρότερα τα κάνεις...
Δεν νομίζω πως πρόσβαλα κανέναν. Δεν δέχομαι τα υποτιμητικά σχόλια τέτοιου τύπου. Στο κάτω κάτω έχω προσφέρει σε δύσκολες συνθήκες, ειδικά τη πρώτη χρονιά, με 900 ευρώ στις εσχατιές. Αλλά έτσι είμαστε στην Ελλάδα, να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα, χωρίς να λαμβάνουμε υπόψη τις δυσκολίες και τις προκλήσεις που αντιμετώπισε για να την αποκτήσει. :'(

Αποσυνδεδεμένος CBK

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 378
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #412 στις: Ιούνιος 09, 2017, 08:00:59 μμ »
Και ξέρετε κάτι, όταν κάποιοι εδώ μέσα δίναν τα εξαχίλιαρα για εκδρομές και λούσα, εγώ ήμουνα σπίτι μου για να έχω τα λεφτά για τη Κύπρο. Δύο συνεχόμενα καλοκαίρια.

Αποσυνδεδεμένος lillie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 864
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #413 στις: Ιούνιος 09, 2017, 08:13:47 μμ »
Ξέρουμε πότε θα γίνουν δηλώσεις περιοχών?

Αποσυνδεδεμένος johnd

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 369
  • Φύλο: Άντρας
  • 1+1=3,14 + ΦΠΑ (ΠΕ03)
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #414 στις: Ιούνιος 09, 2017, 08:35:00 μμ »
άστο....βγάλε τα πλήκτρα απο το πληκτρολόγιο...χειρότερα τα κάνεις...
Αυτό θέλω να το γράψω εδώ και ώρες.  ;D
Αλλά η αλήθεια είναι ότι το απολαμβάνω. Τρολάρισμα ή όχι περιγράφει την σημερινή πραγματικότητα, όπου εκπαιδευτικοί μέσα σε 1-2 χρόνια αχρηστεύουν κόπους 10ετίας παλαιότερων εκπαιδευτικών ΝΟΜΙΜΑ (το ηθικά ας το ψάξουμε σε άλλη χώρα). Υπάρχουν άτομα πάνω από μένα, με περισσότερα μόρια από εμένα, παλαιότεροι από εμένα, που απλά δεν παίρνουν μόρια τα τελευταία χρόνια επειδή βλέπουν την κοροϊδία και δεν κάνουν τον κόπο καν για αιτήσεις. Ή κάνουν και απλά δεν πηγαίνουν.

Δεν νομίζω πως πρόσβαλα κανέναν. Δεν δέχομαι τα υποτιμητικά σχόλια τέτοιου τύπου. Στο κάτω κάτω έχω προσφέρει σε δύσκολες συνθήκες, ειδικά τη πρώτη χρονιά, με 900 ευρώ στις εσχατιές. Αλλά έτσι είμαστε στην Ελλάδα, να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα, χωρίς να λαμβάνουμε υπόψη τις δυσκολίες και τις προκλήσεις που αντιμετώπισε για να την αποκτήσει. :'(
Μην ανησυχείς η μάζα δεν προσβλήθηκε. Και πρακτικά σου δώσανε μια σωστή συμβουλή. Αν δεν το κατανοείς, ΟΚ. Τώρα το να λες ότι κουράστηκες μια χρονιά με 900 ευρώ, όταν άλλοι έχουν ξεσκιστεί χρόνια και μπαίνανε και μέσα οικονομικά, ελπίζω ειλικρινά να τρολάρεις.

Και ξέρετε κάτι, όταν κάποιοι εδώ μέσα δίναν τα εξαχίλιαρα για εκδρομές και λούσα, εγώ ήμουνα σπίτι μου για να έχω τα λεφτά για τη Κύπρο. Δύο συνεχόμενα καλοκαίρια.
Ναι, άντε πες το αυτό σε άνεργο. Για πήγαινε σε άνεργο εκπαιδευτικό και πες του ότι τα λεφτά που ΔΕΝ είχε τα έδινε σε λούσα και εκδρομές. Άντε πες το σε γονιό με 1-2 παιδιά και έξοδα. Ξέρεις πόσοι δεν έχουν παέι διακοπές συνεχόμενα καλοκαίρια επειδή δεν τους περίσσευε ούτε 500άρικο; Και εσύ λες ότι κάθισες δύο καλοκαίρια μέσα; 3 χιλιάρικα χαλάς σε κάθε καλοκαιρινή σου εξόρμηση; Ειλικρινά

άστο....βγάλε τα πλήκτρα απο το πληκτρολόγιο...χειρότερα τα κάνεις...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 09, 2017, 08:44:55 μμ από johnd »
Οι καθηγητές ζητάνε από τους μαθητές τους να κατανοήσουν αυτά που τους διδάσκουν.

Εδώ μέσα βέβαια μερικοί αρνούνται πεισματικά να κατανοήσουν αυτά που διαβάζουν.

Αποσυνδεδεμένος CBK

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 378
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #415 στις: Ιούνιος 09, 2017, 08:47:59 μμ »
Αυτό θέλω να το γράψω εδώ και ώρες.  ;D
Αλλά η αλήθεια είναι ότι το απολαμβάνω. Τρολάρισμα ή όχι περιγράφει την σημερινή πραγματικότητα, όπου εκπαιδευτικοί μέσα σε 1-2 χρόνια αχρηστεύουν κόπους 10ετίας παλαιότερων εκπαιδευτικών ΝΟΜΙΜΑ (το ηθικά ας το ψάξουμε σε άλλη χώρα). Υπάρχουν άτομα πάνω από μένα, με περισσότερα μόρια από εμένα, παλαιότεροι από εμένα, που απλά δεν παίρνουν μόρια τα τελευταία χρόνια επειδή βλέπουν την κοροϊδία και δεν κάνουν τον κόπο καν για αιτήσεις.
 Μην ανησυχείς η μάζα δεν προσβλήθηκε. Και πρακτικά σου δώσανε μια σωστή συμβουλή. Αν δεν το κατανοείς, ΟΚ. Τώρα το να λες ότι κουράστηκες μια χρονιά με 900 ευρώ, όταν άλλοι έχουν ξεσκιστεί χρόνια και μπαίνανε και μέσα οικονομικά, ελπίζω ειλικρινά να τρολάρεις.
 Ναι, άντε πες το αυτό σε άνεργο. Για πήγαινε σε άνεργο εκπαιδευτικό και πες του ότι τα λεφτά που ΔΕΝ είχε τα έδινε σε λούσα και εκδρομές. Άντε πες το σε γονιό με 1-2 παιδιά και έξοδα. Ξέρεις πόσοι δεν έχουν παέι διακοπές συνεχόμενα καλοκαίρια επειδή δεν τους περίσσευε ούτε 500άρικο; Και εσύ λες ότι κάθισες δύο καλοκαίρια μέσα; 3 χιλιάρικα χαλάς σε κάθε καλοκαιρινή σου εξόρμηση; Ειλικρινά
Μιλάω για όλες τις καλοκαιρινές εξορμήσεις μαζί. όχι για μία. Τσπ είστε και μιας ηλικίας και ίσως δεν καταλαβαίνετε τί θέλω να πω. Δεν συνεχίζω γιατί μάλλον δεν μιλάμε την ίδια γλώσσα. Όσο για τα παιδιά, μη το θίγεις ως θέμα γιατί είμαι ιδιαίτερα ευαίσθητος και για αυτό κάνω και αυτή τη δουλειά.

Αποσυνδεδεμένος Andriana andriana

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1028
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #416 στις: Ιούνιος 09, 2017, 09:11:08 μμ »
Ελπίζω να τρολαρρει...δε μπορεί όντως έχετε δικιο τρολαρρει ...τι έγραψα από την σύγχιση και δε μιλάτε ! Τρολατε έγραψα... έλεος
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 09, 2017, 10:14:36 μμ από Andriana andriana »

Αποσυνδεδεμένος panpan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 428
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #417 στις: Ιούνιος 09, 2017, 09:15:15 μμ »
Αληθεια.....πες μας τι παίρνεις, κάτι παίρνεις δεν μπορεί!!! Αυτή είναι η αλήθεια συνάδελφοι.......ο άνθρωπος είναι νομιμότατος και σφυρίζει αδιάφορα την ίδια ώρα που μια ολόκληρη γενιά κινδυνεύει να χαθει ασκώντας τοσα χρόνια αυτό το "λειτούργημα"!!!!

Αποσυνδεδεμένος CBK

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 378
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #418 στις: Ιούνιος 09, 2017, 09:40:00 μμ »
Αληθεια.....πες μας τι παίρνεις, κάτι παίρνεις δεν μπορεί!!! Αυτή είναι η αλήθεια συνάδελφοι.......ο άνθρωπος είναι νομιμότατος και σφυρίζει αδιάφορα την ίδια ώρα που μια ολόκληρη γενιά κινδυνεύει να χαθει ασκώντας τοσα χρόνια αυτό το "λειτούργημα"!!!!
Ονομάζεται εναλλαγή γενεών και είναι φυσικό φαινόμενο ξέρεις. Και να ξέρεις ότι δεν έχουμε μόνο αντικρουώμενα συμφέροντα. Στηρίζω και εγώ τη μονιμοποίηση όσων καλύπτουν πάγιες ανάγκες και 36 μηνα.  Είμαστε πολλοί από την ειδική που διεκδικούμε όχι με λόγια αλλά δικαστικά τη μονιμοποίηση μας, όπου επιλέξουμε ,ειδική ή γενική. Ας μη μαλώνουμε και ας ενωθούμε για το καλό όλων μας.

Αποσυνδεδεμένος Andriana andriana

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1028
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2017-2018
« Απάντηση #419 στις: Ιούνιος 09, 2017, 10:15:24 μμ »
Βρε αγόρι μου καλό γιατί είστε στον πίνακα μας ε ?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159817
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 374
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 341
Σύνολο: 347

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.089 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.